Domů     Vyslyšel moji prosbu o přežití?
Vyslyšel moji prosbu o přežití?

Dobré síly z jiného světa nám pomáhají v jednoduchých i složitých situacích. Strážného anděla jsem měla už od dětství!

Jako malá dívenka jsem si vymyslela svého ochránce. Měl podobu krásného, vznešeného anděla a já si s ním často povídala ve chvílích, kdy jsem cítila smutek nebo jsem nevěděla, jak dál.

Bylo to moje tajemství

Svěřovala jsem se mu se svým holčičím trápením a vždy mi připadalo, že mě anděl poslouchá a skutečně odpovídá. Později jsem zjistila, že to tak skutečně bylo! Děti mívají své imaginární přátele, ale většinou je před dospělými tají.

Já bych o andělu nikdy neřekla rodičům ani staršímu bratrovi. Bylo mi jasné, jak by se na mě tenkrát dívali. Bratr by mě měl jistě za bláznivou malou holku a smál by se mi. A rodiče? Ti by se nejspíše strachovali o moje duševní zdraví.

Měl podobu blonďatého chlapce

Sama jsem v anděla věřila vlastně tak napůl, nikdy jsem si nebyla úplně jistá, nakolik je opravdový. Hledala jsem prostě jen jistotu, že všechno bude v mém životě v pořádku. Přesně jsem věděla, jak můj anděl vypadá.

Byl to blonďatý, jemný chlapec s milým úsměvem. V době dospívání jsem pak měla jiné starosti a anděl se nějak z mojí mysli vytratil. Pak mi ale několikrát vstoupil do života.

Dobře mi poradil

Nejdříve mi zachránil vztah, na kterém mi opravdu hodně moc záleželo. Chodila jsem tehdy už na vysokou školu. Dala jsem si rande s jedním mladíkem, který se mi líbil a o kterého jsem opravdu stála. Přišla jsem na místo schůzky dokonce skoro o čtvrt hodiny dříve.

Můj vyvolený nakonec přišel

V domluvený čas se ale mladík neobjevil, ani po dalších deseti minutách. Tenkrát ještě nebyly mobily, aby mi poslal zprávu. V duchu jsem se modlila, aby můj vyvolený přišel. V tu chvíli jsem spatřila svého anděla strážného.

Ujistil mě, že mám ještě pět minut počkat a vše bude v pořádku. Opravdu to tak dopadlo, toho mladíka totiž zdržel provoz na silnici.

Kamarádka stále nikde

Prožila jsem tak krásnou první lásku, která skončila po dvou letech. Vzala jsem si nakonec jiného nápadníka. Na svatbu mi krásně vyšlo počasí, drama ale nastalo ve chvíli, kdy se nedostavila moje nejlepší kamarádka.

S tou jsme se už kdysi dohodly, že si navzájem půjdeme svědčit. Všichni čekali jen na ni. Vzpomněla jsem si, jak jsem tehdy čekala na toho mladíka, a v duchu oslovila svého anděla. Skutečně se objevil.

Zachránil mi život

Viděla jsem ho pouze já. Řekl, že za čtvrt hodiny kamarádka přijde – a vážně to stihla pár minut před obřadem, takže všechno dopadlo podle plánů a představ. Za několik let mě jednoho zimního dne anděl zachránil před těžkým zraněním.

Během chůze po ulici mě varoval, ať přejdu na druhou stranu. Udělala jsem to. Chvíli poté jsem spatřila, jak na původní stranu chodníku dopadla ze střechy obrovská halda sněhu. Nejspíš bych byla na místě mrtvá.

To už jsem věřila, že mě můj strážný anděl z dětství bude provázet po celý život.

Sama v moři

Uběhlo několik let. A pak jsme s manželem odjeli do jedné exotické země, kde jsme měli oslavit stříbrnou svatbu. Všechno bylo báječné. Užívali jsme si teplé moře a krásné počasí. Koupat jsme se chodili do takové téměř opuštěné zátoky.

Jednoho dne jsem tam šla sama. Podcenila jsem však sílu oceánu, spodní proud mě začal odtahovat od břehu. Zpanikařila jsem, tím spíš, že jsem se napila slané vody.

Už jsem se loučila se životem

Snažila jsem se co nejrychleji dostat zpátky, ale nešlo to. Kolem nebyl nikdo, kdo by mě mohl zachránit. Nemělo tedy ani žádný smysl křičet o pomoc. V duchu jsem se začala loučit se životem. Rychle mi docházely síly.

V tu chvíli jsem si opět vzpomněla na svého anděla a úpěnlivě ho prosila o přežití. Jasně jsem slyšela, jak říká, abych se uklidnila a plavala podél břehu, pak že najdu místo, kde se budu moci vrátit.

Sebrala jsem poslední zbytky vůle a energie a zachovala se tak, jak anděl říkal.

Vyčerpaná jsem ležela na pláži

Dopadlo to díky bohu dobře. Po pár metrech jsem cítila, že už mě vlny netáhnou zpátky a za chviličku jsem nohama dosáhla na písčité dno. Z posledních sil jsem se doplazila na pláž, kde jsem pak dlouho ležela úplně vyčerpaná.

Našel mě tam o hodinu později manžel, který o mě začal mít strach, protože jsem se dlouho nevracela.

Věřím, že mi i v budoucnu pomůže

Manželovi jsem o svém zážitku řekla, ale vynechala jsem pochopitelně tu část s andělem. Jistě by mi nevěřil nebo mi říkal, že už jsem nejspíš vysílením blouznila. Dostala jsem od něj trochu vyhubováno, že jsem byla tak lehkomyslná, to mi ale nevadilo.

Byla jsem šťastná, že jsem naživu. K této události došlo před dvanácti lety. Od té doby jsem svého anděla strážného o žádnou pomoc prosit nemusela a pevně doufám, že situací, ve kterých budu potřebovat jeho pomoc, už moc nenastane.

Marcela V. (64), Klatovy

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
19.4.2024
Lidé kolem nás mohou mít schopnosti, o kterých nemáme ani tušení. Na lázeňském pobytu jsem zažila něco neuvěřitelného. Stalo se to před necelými třemi lety, když jsem byla na měsíčním lázeňském pobytu po jedné komplikované operaci a potřebovala jsem čas na zotavenou. Nezapomenutelné setkání Během těch několika týdnů jsem tam poznala několik zajímavých lidí, ale jedno setkání nemohu z pamě
19.4.2024
Babička dostala do vínku dar, kterému nikdo z nás nevěřil. Tvrdila, že umí mluvit s mrtvými. Když umřel děda, své schopnosti mi předvedla. O babičce Anně se vždycky mluvilo jako o té divné. Tvrdila totiž, že umí komunikovat s mrtvými. Když jí zemřela sestra, říkala, že s ní komunikuje pomocí snů. Po smrti blízké sousedky zase opakovala, že ta za ní v noci chodí a povídají si. Pro maminku byl
19.4.2024
Procházky lesem jsem vždycky milovala. Po jedné děsivé příhodě se mi ale radost z přírody a venčení mé fenky na čas vytratila. Svoji fenku Amy jsem ráda chodila venčit do lesa na okraji našeho města. Nikdy jsem z toho lesa strach neměla. Jednoho letního podvečera jsem tam ale zažila něco, při čem mi tuhla krev v žilách. Na mýtince zhruba v půli trasy stála podivná žena ve starodávných bílých
18.4.2024
Když jsem byla malá, létal k nám na zahradu sýček a houkal celou noc. Babička věřila, že přináší zlou novinu. Dnes už vím, že babička měla pravdu. Ten strašidelný zvuk děsil lidi odjakživa. Kaž­dý, kdo někdy slyšel v noci houkat sýčka, určitě potvrdí, že mu při tom zvuku naskočí husí kůže a fantazie začne vymýšlet hororové scénáře. Tak to bylo i v mém případě. Houkání sýčka jsem slýchala na naš
17.4.2024
Seděla jsem na lavičce a učila se na zkoušku. Najednou mě oslovil mladík a celou látku mi vysvětlil během chvíle. Pak se po něm slehla zem. Jako studentka vysoké školy jsem se ráda učila v parku nedaleko domova. Měla jsem tam svou oblíbenou lavičku, kde byl klid i hezký rozhled po parku. Cítila jsem se tam v bezpečí, i když musím říct, že jsem měla občas divný pocit, že mi za zády někdo stojí a
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vnučka se moc trápila kvůli lásce
skutecnepribehy.cz
Vnučka se moc trápila kvůli lásce
Je jí už třicet, ale máma s ní jedná jako s malou. Zakazuje jí chlapce a hlídá ji na každém kroku. Pořád dělá scény a vnučka chřadne před očima. Moje dcera bývala pěkné kvítko. Už na základce chodila s dvacetiletým a později těch chlapů vystřídala nepočítaně. Když se konečně vdala, ulevilo se mi, ale ne na dlouho. Stala se z ní taková
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
epochalnisvet.cz
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
Před badatelem Josefem Urbánkem leží právě dokončená mapa. Zakreslená je na ní také obří vodní plocha. Urbánek totiž ve 20. a 30. letech minulého století postupně prozkoumal záhadnou jeskyni Výpustek. Údajně v ní objevil také přírodní unikát. Po něm se ale úplně slehla zem. Existuje vůbec a může nás k němu mapa přivést?   Rozlehlými prostorami
Opékané španělské papričky
tisicereceptu.cz
Opékané španělské papričky
Ve Španělsku se konzumují jako předkrm. Vy si je můžete vychutnat třeba jako přílohu k masu. Suroviny 250 g čestvých papriček Pimientos de Padrón hrubozrnná (uzená) sůl kvalitní olivový olej
Koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře překonala nový milník
21stoleti.cz
Koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře překonala nový milník
V roce 2023 stoupla globální hladina oxidu uhličitého na 419 částic na milion, což je přibližně o 50 % více než před průmyslovou revolucí. To znamená, že ve vzduchu je zhruba o 50 procent více molekul
Bronislav Poloczek už neměl chuť žít
nasehvezdy.cz
Bronislav Poloczek už neměl chuť žít
Herec Bronislav Poloczek (†72) připomínal medvěda. Postavou i chováním. Dětství a mládí prožil Bronislav Poloczek (†72) ve Slezsku a mluvil stejně dobře polsky jako česky. Původně chtěl studovat př
Versailles v číslech: Od sídla moci po muzeum dějin
epochaplus.cz
Versailles v číslech: Od sídla moci po muzeum dějin
Zámek jako z nejkrásnější pohádky je svědkem pohnutých dějin od doby, kdy se Francie stává významnou velmocí až po dramatický úpadek monarchie. Ve Versailles se však rozhoduje i o osudu jiných států. Impozantní sídlo ve Versailles je jednou z nejcennějších památek Francie, která je od roku 1979 zapsána na seznamu památek UNESCO. A také patří
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
epochanacestach.cz
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše, o tom se můžeme přesvědčit jen kilometr od poutního areálu ve Velehradě, v Archeoskanzenu Modrá. Představuje opevněné sídliště z dob Velké Moravy vybudované na základě skutečných archeologických nálezů přímo ze zdejší lokality. Prostor je členěn do několika tematických celků. Fortifikační část se věnuje typům dobových opevnění od hradeb ze dřeva a
4 neuskutečněné atentáty 2. světové války: Chtěli Britové zabít Hitlera podle románu?
historyplus.cz
4 neuskutečněné atentáty 2. světové války: Chtěli Britové zabít Hitlera podle románu?
Je to jedinečná šance, jak zlikvidovat prvního muže Třetí říše. Při svých pravidelných vycházkách po Obersalzbergu je totiž téměř nechráněn. Stačí vybrat vhodné stanoviště, zamířit a vystřelit. Pokud by britský odstřelovač přece jenom minul, jeho dva kolegové budou připraveni dokončit práci bazukou…   Usekni hadovi hlavu a vyřadíš celé tělo…Myšlenka s jasným poselstvím, že když
Proč jsem se nechala zlákat na seanci?
nejsemsama.cz
Proč jsem se nechala zlákat na seanci?
Byli jsme mladí a až příliš troufalí. Chtěli jsme si promluvit s duchy našich blízkých. Takovou zkušenost bych ale nikomu nedoporučovala. Tehdy mi bylo třináct let, když mi zemřela babička, kterou jsem měla velice ráda. Neměla jsem moc kamarádek, ráda jsem trávila čas sama. Ráda jsem si četla, malovala a vyšívala, vždy v klidu v tichosti domova. Ven jsem chodila
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Zámek Vranov nad Dyjí: Rejdiště neklidných duchů?
enigmaplus.cz
Zámek Vranov nad Dyjí: Rejdiště neklidných duchů?
Zámek Vranov nad Dyjí, nacházející se na jihu Moravy nedaleko Vranovské přehrady, se může pochlubit velmi bohatou historií. Už okolo roku 1100 zde totiž údajně stával hrad, zmiňovaný rovněž v Kosmově
Mistrovský hodinář tvarů: Cartier odhaluje své novinky pro letošní rok
iluxus.cz
Mistrovský hodinář tvarů: Cartier odhaluje své novinky pro letošní rok
Cartier se vždy vyznačoval vytvářením jedinečných forem, od designu přes propracované siluety, které jsou na první pohled okamžitě rozpoznatelné. Hra s tvary, stírání hranic mezi skutečným a imaginárn