Domů     Mladý život vyhasl vinou opilého řidiče
Mladý život vyhasl vinou opilého řidiče

Nic jsme si s Ondrou nepřáli víc než děti. Naše seznámení bylo romantické a to, co jsme prožívali, bylo to nejkrásnější, co může být. Osud nám ale štěstí rychle vzal.

S Ondrou jsme se potkali na letní zábavě o jedné červencové noci a od té doby jsme si nesešli z očí.

Všichni ostatní pili, až se hory zelenaly, my namísto toho leželi pod hvězdnou oblohou a hledali souhvězdí Malý a Velký vůz, Velkou medvědici, šmírovali Polárku a pak šli domů nad ránem, kdy vycházelo slunce, a v trávě se třpytila ranní rosa.

S Ondrou jsem prožila první, a zatím i poslední lásku a kromě svého srdce jsem mu darovala i své panenství. Jenomže tím jsme to pěkné v našem životě asi nadobro vyčerpali.

Jeden problém za druhým

Láska mezi námi nikdy nepohasla, ale od počátku jsme se museli potýkat s velkým množstvím problémů. „To nás jen život zkouší,“ chlácholil mě manžel. „My dva se přece nevzdáme a vše dobře dopadne, neboj, bude lépe,“ říkával a já mu tolik věřila.

Nicméně problémy k nám přicházely rychlostí blesku a s pořádnou vervou. Začalo to mým vyhazovem z práce, kde jsem byla moc ráda, a dodnes ani nevím, proč vlastně.

Máme jen podezření, že to souviselo s následnými dluhy, do kterých mě navezla právě bývalá kolegyně. To ale zdaleka nebylo to nejtěžší.

Po pár letech nám došlo, že mít děti nebude tak snadné, jak jsme si mysleli. Zařekli jsme se ale, že všechno zvládneme, ať to stojí cokoli. S penězi byl trochu problém, i tak jsme to ale zvládli. Strašně moc jsme toužili po miminku a byli ochotni pro to udělat cokoli.

Najednou bylo vše jinak!

Několikrát jsem potratila, prožila zamlklé těhotenství, které zase dopadlo nutnou interrupcí, a já si připadala úplně neschopně. Nemohla jsem donosit dítě jako to zvládla většina jiných žen.

Až jednou, bylo to už v době, kdy jsme se smířili s myšlenkou, že rodičovství nebude pro nás, jsem po dovolené u moře zjistila, že jsem zase těhotná. A tentokrát jsem cítila, že je vše jinak.

Cítila jsem, že to bude kluk

Do dneška to skutečně moc dobře nechápu, ale je fakt, že psychika je mocná čarodějka. Ale tentokrát jsem se od prvního dne cítila skvěle a byla si jistá, že to dobře dopadne: „Budeme mít kluka, Ondro, já to cítím,“ překvapila jsem manžela.

Můj lékař si mě hlídal jako ostříž a skutečně se to vyplatilo. Na svět jsem přivedla andílka, vlastně malou podobiznu svého manžela.

Vyrostl z něj správný chlap

Matěj byl zdravé, veselé a moc hodné miminko a my nemohli být šťastnější. Stal se světlem našich dnů a vyrostl nám z něj nejenom férový, ale i ambiciózní a sečtělý kluk, který miloval život a na všechno se díval optimistickým pohledem.

Přesně pro tyhle vlastnosti jsem se zamilovala do Ondry a Matěj byl prostě celý táta. Ve škole prospíval, brigádničil, prostě jsme na něj byli pyšní, a určitě právem. Koneckonců jsme nebyli sami, kdo se v jeho přítomnosti cítil šťastný.

Kolem našeho Matěje bylo vždy veselo a na nedostatek přátel si nikdy stěžovat nemohl.

Bolest největšího kalibru

Nejbližší si byl s Lukášem, synem našich sousedů. Odmala byli nerozlučnou dvojicí. Chodili spolu i do školy, za sportem i za holkami. Dokonce vystudovali i stejnou vysokou školu. V den státnic jeli do školy Lukášovým autem.

Bohužel se hodně zdrželi v koloně na okraji Brna, a tak jeli rychleji než kdy jindy.

A vtom se to stalo. Do cesty jim vjel kamion, který ukončil život obou dvou. Okamžitě a bez kompromisů.

Když mi ve chvíli, kdy jsem očekávala zprávu o úspěšném zakončení bakalářského studia, oznámili, že Matěj a Lukáš podlehli následkům těžké dopravní nehody, jako bych zemřela.

Nemohla jsem uvěřit

Psychicky jsem se zhroutila a Ondra, kdyby mi nemusel být oporou, skončil by stejně. Jen kvůli mně to nějak ustál. Tři týdny jsem nemohla uvěřit, že Matěj už není mezi námi. Pořád jsem na něj čekala, že se někde objeví s tím pověstným úsměvem na rtech.

Neobjevil. Jeho postel zůstala od toho rána prázdná, stejně jako náš život.

Za život odstupné?

Stejně těžké, jako dozvědět se, že náš syn zemřel, byla následující zpráva: „Kamion řídil zcela opilý řidič! Naměřili jsme mu 4,1 promile,“ sdělili nám policisté, kteří nehodu vyšetřovali.

Krom toho, že bude s viníkem soud, kdy můžeme vznést požadavek na „bolestné“, či jak to nazvali, si víc informací nepamatuji. „Jak bolestné?“ křičelo ve mně vše.

Jen zoufalství

Ta bolest je nepopsatelná, natož aby byla vyčíslitelná. „Nechci peníze, nechci nic slyšet, chci zpět svého syna!“ křičela jsem doma na muže, který se musel cítit stejně mizerně jako já! To viník nehody měl přijít o život!

Sice uběhly tři roky, ale rána se pořád nezacelila a bolí. Slzy mi stále tečou po tváři, duše pláče a srdce stoná nemocí, na kterou neexistuje lék a je na ni krátký i čas. Ztráta dítěte je pomalá předčasná smrt!

Zdena V. (54), Brno

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
27.5.2024
Příběh mé sestry je smutný. Ale je to ohromná bojovnice. Když se jedná o dítě, dokáže se s osudem pořádně poprat. Lidský život píše romány, někdy bohužel smutné a kruté. Takový je příběh mé sestry. Bývala to krásná holka, plná života, rozesmátá, kluci ze širokého okolí do ní byli zbláznění. Kolem osmnáctého roku to s ní začalo jít z kopce. Nejhorší noční můra se stala skutečností. Stačila se vš
23.5.2024
Odstěhoval se do staré hájovny na kraji lesa, s nikým se nebavil, zamračený, zanedbaný a mrzutý. Byl to velice záhadný muž. Byl to místní podivín. Odstěhoval se z vesnice, která mu připadala asi příliš rušná, ač to byl zapadákov, do staré hájovny na kraji lesa. S nikým se nebavil, a když, tak jednoslabičně. Bylo mi jasné, že je to chlapík s tajemstvím, a babička mi to tajemství prozradila. B
22.5.2024
Můj první muž byl omyl. Ostýchám se to přiznat jen proto, že máme děti. Musela jsem si ho vzít z vděku. On byl vyučený, já jsem měla vysokou školu. Nijak neopovrhuji lidmi s nižším vzděláním, leč s mužem jsme měli jiné zájmy, byli jsme jiné povahy. On byl výbušný, já klidná. Proč jsme se tedy brali, říkáte si? Nebýt jeho, nebyl by tu Gustav kdysi jel kolem vážné nehody. Auto narazilo do m
22.5.2024
Moje dcera Hanička se ocitla v nelehké životní situaci. Je nemocná, a navíc ji trápí manžel. Jak já jako máma mohu pomoct? Vždy byla statečná a nechtěla od nikoho pomáhat. Bylo jedno, jestli šlo o vystřihovánky v dětství, nebo vymalování bytu v dospělosti. Teď mi to dochází. I za manželství si musela obstarat spoustu věcí, které spíš náleží mužům. „Mami, přestaň si už konečně dělat zbytečné sta
21.5.2024
Nedávno jsme oslavili pětadvacáté výročí svatby. V té chvíli by mě ani nenapadlo, že budu podávat žádost o rozvod a láska se promění v prach. Bylo to fantastické. Uspořádali jsme večírek pro naše blízké přátele. A protože bylo pěkné počasí, konal se na zahradě. Nechyběly květiny a nádherné dárky, úžasný dort, momenty plné emocí, úsměvů a přání. Láska na první pohled Potkali jsme se v posl
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Las Médulas: Při zlaté horečce Římané zničili celé pohoří
historyplus.cz
Las Médulas: Při zlaté horečce Římané zničili celé pohoří
V břidlicovém pohoří Las Médulas v severozápadním Španělsku je k vidění mnoho červenohnědých skal nejroztodivnějších tvarů. Bizarní krajina však není hříčkou přírody, jak by se mohlo zdát, ale dílem člověka. Kdysi tu býval rozlehlý horský masiv, který Římané kvůli zlatu rozvrtali do současné podoby…   Římská říše je závislá na zlatě…Potřebuje ho k financování válečných výbojů i k
HI-TECH kuchyně
rezidenceonline.cz
HI-TECH kuchyně
Také pro jednu z nejdůležitějších součástí obytného prostoru je důležitá harmonie designu a technologií. Jen tak kuchyně získá nejen potřebnou funkčnost a komfort, ale také moderní estetickou přitažlivost. Jedním z nejvýraznějších trendů v kuchyňském designu je použití pastelových barev, jako je pudrově růžová, šeříková, broskvová nebo vanilková. Ostatně tři ze jmenovaných odstínů se staly uznávanými
Proměna chleba a vína v maso a krev: Opravdu se někdy takový zázrak stal?
enigmaplus.cz
Proměna chleba a vína v maso a krev: Opravdu se někdy takový zázrak stal?
Křesťanský obřad, který připomíná události poslední večeře Ježíše Krista, se označuje pojmem eucharistie. Ve své podstatě jde o rituální konzumaci chleba a vína, aby byly připomenuty tělo a krev Ježíš
Z hlubin temného lesa nám ukázaly cestu veverky
skutecnepribehy.cz
Z hlubin temného lesa nám ukázaly cestu veverky
Zabloudily jsme s vnučkou na houbách. Už se začalo stmívat. Kde se vzaly, tu se vzaly ‒ dvě veverky přiskákaly. Vyvedly nás z lesa ven. Byla jsem už rok vdova, manžel mi zemřel na infarkt. Krátce před jeho smrtí jsme koupili domek na okraji vísky v Lužických horách. Já houbařila a chodila do lesa na výlety, on pobýval jen
Gigantická exploze ve vesmíru. Její konec je v nedohlednu
21stoleti.cz
Gigantická exploze ve vesmíru. Její konec je v nedohlednu
Že vesmír je poněkud děsivé místo, ukazuje několik posledních astronomických objevů. V květnu astronomové oznámili pozorování hvězdy, která právě polyká jednu ze svých vlastních planet. Krátce předtím
Vaječné muffiny se sýrem
tisicereceptu.cz
Vaječné muffiny se sýrem
Hledáte inspiraci pro netradiční snídani? Připravte své rodině vejce, samozřejmě s pořádnou dávkou slaniny. Suroviny 10 plátků anglické slaniny 1 červená paprika 2 hrsti jarní cibulky 10 vaje
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Kaple Cyrila a Metoděje na Radhošti
epochanacestach.cz
Kaple Cyrila a Metoděje na Radhošti
Rožnov leží pod Radhoštěm, a ten bychom rozhodně na svých cestách po tomto kraji minout neměli. Na jeho vrcholku stojí výjimečná kaple svatého Cyrila a Metoděje s byzantskou kopulí, vysvěcená už v roce 1898. Je to jedna z nejvýše položených církevních staveb na našem území a přestože si toho na první pohled sotva povšimneme, stojí jednou polovinou na
Srbský král tušil nebezpečí smrti
epochaplus.cz
Srbský král tušil nebezpečí smrti
Když Alexandr I. Karađorđević (1888–1934) usedá 17. října 1921 na trůn Království Srbů, Chorvatů a Slovinců, nemá jednoduchou pozici. „Jednota Srbů, Chorvatů a Slovinců, která vznikla v ovzduší poválečné euforie, se ukázala v praxi jako těžko realizovatelná. Jak zajistit soužití národů, jež jsou sice stejného původu, ale jejich osudy se od pozdního středověku rozcházely? Ještě
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského
Jsi mi nevěrný Rančáku? Tak o tohle přijdeš!
nasehvezdy.cz
Jsi mi nevěrný Rančáku? Tak o tohle přijdeš!
Herečce ze seriálu Ulice Anetě Krejčíková (33) už prý s partnerem, tělocvikářem Ondřejem Rančákem (39), dochází trpělivost. Ze všech stran se k ní dostávají různé povídačky, jak si kde dopisoval a d
Pravdu jsme zjistily až po letech
nejsemsama.cz
Pravdu jsme zjistily až po letech
Někdy stačí domněnka k tomu, aby se rozbilo krásné přátelství. Je snadné někoho obvinit a pak se urazit a přestat s ním mluvit. Vím to až moc dobře, prožila jsem si to na vlastní kůži a dodnes toho lituji. Nikdo jiný to nevěděl Romana byla moje velká kamarádka už od mateřské školky. Od první do deváté třídy