Domů     Mladý život vyhasl vinou opilého řidiče
Mladý život vyhasl vinou opilého řidiče

Nic jsme si s Ondrou nepřáli víc než děti. Naše seznámení bylo romantické a to, co jsme prožívali, bylo to nejkrásnější, co může být. Osud nám ale štěstí rychle vzal.

S Ondrou jsme se potkali na letní zábavě o jedné červencové noci a od té doby jsme si nesešli z očí.

Všichni ostatní pili, až se hory zelenaly, my namísto toho leželi pod hvězdnou oblohou a hledali souhvězdí Malý a Velký vůz, Velkou medvědici, šmírovali Polárku a pak šli domů nad ránem, kdy vycházelo slunce, a v trávě se třpytila ranní rosa.

S Ondrou jsem prožila první, a zatím i poslední lásku a kromě svého srdce jsem mu darovala i své panenství. Jenomže tím jsme to pěkné v našem životě asi nadobro vyčerpali.

Jeden problém za druhým

Láska mezi námi nikdy nepohasla, ale od počátku jsme se museli potýkat s velkým množstvím problémů. „To nás jen život zkouší,“ chlácholil mě manžel. „My dva se přece nevzdáme a vše dobře dopadne, neboj, bude lépe,“ říkával a já mu tolik věřila.

Nicméně problémy k nám přicházely rychlostí blesku a s pořádnou vervou. Začalo to mým vyhazovem z práce, kde jsem byla moc ráda, a dodnes ani nevím, proč vlastně.

Máme jen podezření, že to souviselo s následnými dluhy, do kterých mě navezla právě bývalá kolegyně. To ale zdaleka nebylo to nejtěžší.

Po pár letech nám došlo, že mít děti nebude tak snadné, jak jsme si mysleli. Zařekli jsme se ale, že všechno zvládneme, ať to stojí cokoli. S penězi byl trochu problém, i tak jsme to ale zvládli. Strašně moc jsme toužili po miminku a byli ochotni pro to udělat cokoli.

Najednou bylo vše jinak!

Několikrát jsem potratila, prožila zamlklé těhotenství, které zase dopadlo nutnou interrupcí, a já si připadala úplně neschopně. Nemohla jsem donosit dítě jako to zvládla většina jiných žen.

Až jednou, bylo to už v době, kdy jsme se smířili s myšlenkou, že rodičovství nebude pro nás, jsem po dovolené u moře zjistila, že jsem zase těhotná. A tentokrát jsem cítila, že je vše jinak.

Cítila jsem, že to bude kluk

Do dneška to skutečně moc dobře nechápu, ale je fakt, že psychika je mocná čarodějka. Ale tentokrát jsem se od prvního dne cítila skvěle a byla si jistá, že to dobře dopadne: „Budeme mít kluka, Ondro, já to cítím,“ překvapila jsem manžela.

Můj lékař si mě hlídal jako ostříž a skutečně se to vyplatilo. Na svět jsem přivedla andílka, vlastně malou podobiznu svého manžela.

Vyrostl z něj správný chlap

Matěj byl zdravé, veselé a moc hodné miminko a my nemohli být šťastnější. Stal se světlem našich dnů a vyrostl nám z něj nejenom férový, ale i ambiciózní a sečtělý kluk, který miloval život a na všechno se díval optimistickým pohledem.

Přesně pro tyhle vlastnosti jsem se zamilovala do Ondry a Matěj byl prostě celý táta. Ve škole prospíval, brigádničil, prostě jsme na něj byli pyšní, a určitě právem. Koneckonců jsme nebyli sami, kdo se v jeho přítomnosti cítil šťastný.

Kolem našeho Matěje bylo vždy veselo a na nedostatek přátel si nikdy stěžovat nemohl.

Bolest největšího kalibru

Nejbližší si byl s Lukášem, synem našich sousedů. Odmala byli nerozlučnou dvojicí. Chodili spolu i do školy, za sportem i za holkami. Dokonce vystudovali i stejnou vysokou školu. V den státnic jeli do školy Lukášovým autem.

Bohužel se hodně zdrželi v koloně na okraji Brna, a tak jeli rychleji než kdy jindy.

A vtom se to stalo. Do cesty jim vjel kamion, který ukončil život obou dvou. Okamžitě a bez kompromisů.

Když mi ve chvíli, kdy jsem očekávala zprávu o úspěšném zakončení bakalářského studia, oznámili, že Matěj a Lukáš podlehli následkům těžké dopravní nehody, jako bych zemřela.

Nemohla jsem uvěřit

Psychicky jsem se zhroutila a Ondra, kdyby mi nemusel být oporou, skončil by stejně. Jen kvůli mně to nějak ustál. Tři týdny jsem nemohla uvěřit, že Matěj už není mezi námi. Pořád jsem na něj čekala, že se někde objeví s tím pověstným úsměvem na rtech.

Neobjevil. Jeho postel zůstala od toho rána prázdná, stejně jako náš život.

Za život odstupné?

Stejně těžké, jako dozvědět se, že náš syn zemřel, byla následující zpráva: „Kamion řídil zcela opilý řidič! Naměřili jsme mu 4,1 promile,“ sdělili nám policisté, kteří nehodu vyšetřovali.

Krom toho, že bude s viníkem soud, kdy můžeme vznést požadavek na „bolestné“, či jak to nazvali, si víc informací nepamatuji. „Jak bolestné?“ křičelo ve mně vše.

Jen zoufalství

Ta bolest je nepopsatelná, natož aby byla vyčíslitelná. „Nechci peníze, nechci nic slyšet, chci zpět svého syna!“ křičela jsem doma na muže, který se musel cítit stejně mizerně jako já! To viník nehody měl přijít o život!

Sice uběhly tři roky, ale rána se pořád nezacelila a bolí. Slzy mi stále tečou po tváři, duše pláče a srdce stoná nemocí, na kterou neexistuje lék a je na ni krátký i čas. Ztráta dítěte je pomalá předčasná smrt!

Zdena V. (54), Brno

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
24.9.2023
Moji rodiče už oslavili zlatou svatbu. Vždy měli krásný vztah a já si vždy představovala, že si budu žít stejně šťastně jako oni. Osud tomu chtěl jinak. Zlatou svatbu rodiče oslavili už před třemi lety, ale pořád ji mám před očima. Byla to ohromná sláva, na které se sešla celá vesnice. Já to obrečela. Kolem mě jsou samé šťastné páry, jen já jsem nikdy na muže neměla štěstí. Všichni kolem sla
23.9.2023
Dostala jsem se do nečekané situace. Když jsem podědila psa, chtělo se mi plakat. Netušila jsem, jaké štěstí mě v podobě chlupatého tvora ještě na stará kolena potká! Na stará kolena jsem si pořídila přítele. No, to je možná trochu nadnesené. Byl to soused. Ale trávili jsme spolu veškerý volný čas, jezdili na výlety, a dokonce i na dovolenou. Zdeněk neměl děti, byl sám, což bylo fajn, ale jednu
19.9.2023
Rodiče si prý nevybíráme, ovšem děti si můžeme vychovat. Říká se to. Realita je ovšem jiná, někdy krutá. Je to těžké přiznat. Možná si i já sama nechci připustit, že jsem zklamala, něco podcenila ve výchově. Znáte to. K vlastním dětem je člověk shovívavý. A já to nechala dojít až moc daleko. S mužem jsme měli hezké manželství a naší dceři Peťulce jsme chtěli dopřát. Takže jsme byli hodně času v
18.9.2023
Okolí si myslí, že mám šťastný život, protože se stále usmívám. Ale i mne potkala zklamání, o kterých nemluvím… Jsem taková povaha, přiznávám. Možná je to tím, že nechci svým smutkem obtěžovat. Možná si vážím toho, že i když mi život také přinesl nelehké chvíle, stále jsou na tom mnozí hůře. Ale i já mám momenty, kdy si o samotě popláču, někdy nevím, jak dál, dostala jsem spoustu ran od lidí, k
15.9.2023
Musela jsem si vyzkoušet všechno a dostala se rychle na šikmou plochu. Klesala jsem stále hlouběji. Ničily mě drogy. Už jsem vzdávala život. Pak přišel zásah shůry. Moje výchova byla problematická. Byla jsem nezvladatelná a chodila za školu. Tehdy jsem si přečetla knihu „My děti ze stanice ZOO“, ale od drog mě to rozhodně neodradilo, spíše naopak. Příběh Christine mi připadal úžasný a já zat
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
epochaplus.cz
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
Boj proti třídnímu nepříteli u nás v 50. letech 20. století vrcholí politickými procesy. „Nejdřív bylo třeba si vyřídit účty s předúnorovými politickými partnery komunistů… Pak přišli na řadu potenciální odpůrci nového režimu,“ píše publicista Pavel Tigrid (1917–2003). V rámci procesu s poslankyní za národně socialistickou stranu Miladou Horákovou (1901–1950) padnou v červnu 1950 čtyři rozsudky smrti. Jenže bezpečnostnímu
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
enigmaplus.cz
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
Italský Terst je považován za jedno z hlavních evropských měst okultismu. Vděčí za to dlouhé zednářské tradici i spiritualitě, která je pečlivě ukrytá za fasádou oficiální historie. Řada míst v Terstu
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
21stoleti.cz
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
Sonda OSIRIX-REx se na svou pouť vydala v září 2016. Jejím primárním cílem byla planetka Bennu patřící do Apollonovy skupiny. Zde měla sonda získat vzorky, naložit je do speciální kapsle a tu pak dopr
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Duch psa běhal domem
skutecnepribehy.cz
Duch psa běhal domem
Jela jsem s přítelem na návštěvu k jeho pratetě. Petr mě varoval, že je teta trochu šílená, protože tvrdí, že po nocích v jejím domě běhá černý pes. Před lety jsem zažila něco hodně zvláštního. S přítelem jsme navštívili jeho tetu z pátého kolene. Petr mi dopředu říkal, že je teta trochu vyšinutá, tak ať její slova neberu vážně. Tvrdila
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
nasehvezdy.cz
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
Splnila si dívčí sen. ANEŽKA RUSEVOVÁ (36) se stala princeznou. Je ovšem otázka, za jakou cenu. Nahlas se hovoří o jejím konci v Ulici, protože dala přednost konkurenci. Většinou hraje zhrzené utrápe
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
nasehvezdy.cz
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
Populární Marek Taclík (50) si snad už oddychne. Pokud soud vydá konečné rozhodnutí, zavře za jeho dluhy dveře. V roce 2018 vyhlásil osobní bankrot poté, co měl nepravidelné příjmy a nebyl schopen
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo