Domů     Panenka s čarovnou mocí
Panenka s čarovnou mocí

Dárek od jedné kamarádky se ukázal být vážným nebezpečím! Podivné příznaky na sobě pociťovali nejprve můj manžel a budoucí zeť.

Když mi Helena, moje známá, poprvé ukázala tu podivnou loutku, hodně mě zaujala. Helena si ji přivezla z jedné exotické dovolené v Karibiku, ale doma se prý nikomu nelíbila, a tak se mě zeptala, jestli bych ji nechtěla.

Nevím, co na té panně bylo, ale něčím mě silně přitahovala, takže jsem samozřejmě hned souhlasila.

Navíc jsem náš domov ráda zpestřovala různými neobvyklými ozdobami a panenka s podivnou tváří, u které se nedalo rozeznat, jestli se usmívá nebo se zlobí, se mi krásně hodila na jedno dosud prázdné místo na polici u stěny v obývacím pokoji.

Vzbuzovala pozornost

Na rozdíl od rodiny Heleny u nás nikdo proti přítomnosti loutky z Karibiku neprotestoval. Ocenili ji jak můj manžel Luděk, tak dcera Olina, která u nás bydlela se svým snoubencem Danielem.

Dokonce zaujala i každou návštěvu, protože jsem ji umístila na strategické místo na polici tak, že každému, kdo vešel do místnosti, okamžitě padla do oka. Skoro mi až někdy připadalo, že si ta loutka vlastně vynucuje pozornost. Její tvář byla zkrátka čarovná.

Tehdy by mě ještě ale ani ve snu nenapadlo, že v sobě může ukrývat i nějaké nebezpečí.

Rozsvítily se jí oči!

První náznaky, že s exotickou panenkou nemusí být všechno v pořádku, přišly od mého muže. Jedné noci se vrátil ze služební cesty a probudil mě, abych se šla na něco podívat. Zavedl mě do obývacího pokoje, ale tam se nic nedělo.

Luděk se mi pak snažil namluvit, že oné loutce svítily ve tmě oči. Musela jsem se začít v duchu smát, ale najevo jsem nic nedala, nechtěla jsem, aby si manžel myslel, že z něho mám legraci.

Jeho „vidiny“ nebo co to bylo, jsem přičítala jeho únavě z náročného pracovního dne. Manžel však dál trval na svém.

Manžel měl z loutky strach

Druhý den se manžel vrátil z práce předčasně. Udělalo se mu tam špatně a před kolegy omdlel. Do nemocnice odvézt nechtěl, prohlásil, že je jen vyčerpaný a potřebuje si odpočinout. Doma pak skutečně poctivě zalehl do postele.

Neušlo mi však, s jakou opatrností až strachem se dívá na vystavenou karibskou panenku.

Vyšetření nic neukázala

Luďkův stav se nezlepšil ani po dvou dnech, takže nakonec k lékaři jít musel. Nic zvláštního mu však nenašli, i když mu dělali všelijaká vyšetření, takže se vše nakonec uzavřelo s tím, že se jedná skutečně jen o přepracovanost a jakýsi syndrom vyhoření.

Až o několik dní později z manžela vypadlo, že mě chtěl poprosit, abych loutku z obýváku odstranila, ale nechtěl vypadat směšně. Škoda, že to neudělal – mohli jsme si tím ušetřit další nepříjemnosti, které pak přišly.

I dcera s přítelem měli nepříjemný pocit

Brzy nato totiž začal mít problémy s únavou a vyčerpáním i dceřin snoubenec Daniel. A také on nám řekl, že z té exotické panenky nemá dobrý pocit. Prý se mu o ní dokonce zdají i strašidelné sny.

Připadalo mi to divné a pomyslela jsem si, že se všichni kolem mě nespíš zbláznili, já sama jsem se na tu loutku dívala mnohokrát, brala jsem ji do ruky a nikdy mi nepřipadalo, že by na ní bylo něco tajemného, zvláštního nebo nebezpečného, ani že bych se v její přítomnosti cítila nějak divně, nepříjemně nebo unaveně.

Zanedlouho však neobvyklá únava postihla i mou dceru Olinu. Když se to stalo, tak jsem už opravdu zbystřila pozornost. Ukázalo se ovšem, že v jejím případě je důvod jiný, radostnější – dcera čekala miminko, byla v šestém týdnu těhotenství.

Pocítila jsem to na vlastní kůži

Manžel s budoucím zetěm nakonec vyřešili svoji vyčerpanost tím, že si odjeli odpočinout na týden na chatu k jednomu známému. Dcera s kamarádkou odjely na prodloužený víkend do jednoho wellness hotelu. Já jsem tak zůstala v bytě s loutkou sama.

Hned první večer jsem se posadila do křesla a na tu údajně zlovolnou a čarodějnou panenku jsem se upřeně zadívala. Po chvilce se mě začaly zmocňovat nepříjemné pocity. Cítila jsem, jak mi slábnou svaly a točí se mi hlava. A v jeden okamžik jsem opravdu zahlédla, že se loutce rozsvítily oči!

Vyhodila jsem ji

Teprve tenhle osobní zážitek mě definitivně přesvědčil. Vzala jsem panenku a šla ji odnést do sklepa. Po cestě jsem zakopla a málem jsem si rozbila hlavu.

Dnes si zpětně myslím, že se ta loutka takhle naposledy bránila tomu, aby zůstala z dohledu a nemohla dál z lidí odčerpávat energii. Druhý den po neklidné noci a děsivých živých snech jsem panenku definitivně vyhodila do smetí.

Všechno se vrátilo do pořádku

Když jsem to udělala, úplně jsem cítila, jak se mi energie vrací zpátky a totéž pak mohli tvrdit i manžel s Danielem, když se po týdnu vrátili domů.

Nevím, zda byl v té panence nějaký démon nebo co, ale jedním si jsem jistá – kdyby mi dnes někdo nabídl nějakou exotickou hračku na ozdobu, určitě bych si ji nevzala!

Veronika H. (59), Praha

reklama
Související články
26.5.2024
Zabloudily jsme s vnučkou na houbách. Už se začalo stmívat. Kde se vzaly, tu se vzaly ‒ dvě veverky přiskákaly. Vyvedly nás z lesa ven. Byla jsem už rok vdova, manžel mi zemřel na infarkt. Krátce před jeho smrtí jsme koupili domek na okraji vísky v Lužických horách. Já houbařila a chodila do lesa na výlety, on pobýval jen na zahrádce. Ale i to mu dělalo dobře. Když můj muž navždy odešel,
24.5.2024
Ten den jsem byl hodně unavený z práce a usínal za volantem. Najednou jsem nebyl v autě sám. Na zadním sedadle seděl kluk. Rozhodl jsem se sjet z hlavního silničního tahu mezi Hradcem a Pardubicemi a projet klidnou krajinou Polabí, zvlněnou jen sopečnou vyvřelinou kolem Kunětické hory. Blížil se podvečer. Mlžný opar se jako shluk průhledných mořských chaluh valil z polí přes silnici. Pod víč
24.5.2024
Nikdy jsem nevěřila na různé pověry a na sny taky ne! Dokonce i černá kočka přes cestu mě nechává dodnes klidnou. Ovšem předpověď o fazolích se naplnila. Jako malá holčička jsem prý mívala sny, podle kterých moje babička vykládala, co se do dvou dnů stane. Můj otec ale byl zapřísáhlý nepřítel jakékoli pověry a všeho, co zavánělo tajemnem. Byl to učitel matematiky a věřil pouze tomu, co si mohl
23.5.2024
Prodávala jsem různé předměty, většinou suvenýry z našeho města. Měla jsem ale i několik vzácných kousků z daleké ciziny. Ten člověk vstoupil do mého obchodu s orien­tálními předměty krátce po obědě. Nade dveřmi se rozklinkal malý zvonek a já vzhlédla očima od pultu v okamžiku, kdy muž vcházel. V tuto dobu do obchodu mnoho lidí nechodilo a já si toho člověka mohla lépe prohlédnout a zapamatovat
21.5.2024
Celý život mě pronásledovalo jedno číslo! To, že je patnáctka pro mě osudová, jsem pochopila po řadě nešťastných událostí. Někdo věří na hvězdy a horoskopy, jiný na karty nebo na čísla. Pro mě bylo jedno konkrétní číslo už od dětství doslova prokleté – ničilo mi život. Ale pochopila jsem to až o mnoho let později. Její pověrčivost mi byla k smíchu Mají i čísla svoji duši? Kamarádka Ilona,
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vaječné muffiny se sýrem
tisicereceptu.cz
Vaječné muffiny se sýrem
Hledáte inspiraci pro netradiční snídani? Připravte své rodině vejce, samozřejmě s pořádnou dávkou slaniny. Suroviny 10 plátků anglické slaniny 1 červená paprika 2 hrsti jarní cibulky 10 vaje
Rezidence pro jedenáct veteránů
rezidenceonline.cz
Rezidence pro jedenáct veteránů
Dům postavený v šedesátých letech minulého století prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dočkal se i velkorysého rozšíření. Nyní tahle moderní a elegantní rezidence, nacházející se v regionu Eastern Townships v kanadském Quebecu, nabízí komfort svým obyvatelům i reprezentativní prostor unikátní sbírce. Prvním záměrem majitelů, vášnivých sběratelů, bylo upravit stárnoucí nemovitost tak, aby v ní mohli parkovat
Povaha člověka podle barvy aury
nejsemsama.cz
Povaha člověka podle barvy aury
Podle aury jednoduše poznáte, zda je člověk uvnitř dobrý, nebo skrývá lži a tajemství! Stačí, když se zaměříte na to, co kolem dotyčného, kterého se snažíte přečíst, vidíte. Zvládne to i úplný laik. Aura se skládá ze sedmi vrstev: éterického těla, emocionálního, mentálního, astrálního, éterického negativního, karmického a andělského. Její barva vám o člověku řekne takřka všechno.
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
enigmaplus.cz
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
Ačkoliv titul nejslavnějšího jezerního monstra si pro sebe zabrala lochneska ze skotského jezera Loch Ness, v Kanadě k tomu rozhodně také mají co říci. V tamní provincii Britská Kolumbie se totiž nach
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
nasehvezdy.cz
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
Má snad Hollywood většího hřebce, než je Leonardo DiCaprio (49)? Ten všechny své partnerky obvykle opouští poté, co krásky dovrší 25 let, protože starší ženu vedle sebe nesnese. Že by to s jeho stáv
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
epochanacestach.cz
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
Karlovarský kraj, to nejsou jen světoznámé lázně na seznamu UNESCO. Jeho ráz utváří i bujná příroda, tajuplné podzemí a dechberoucí kulturní památky. Vydejte se s námi do historických měst, odkud můžete podnikat výlety za poznáním dalších magických míst. Cheb – po stopách středověkých kupců Ve městě Cheb najdete nevídanou koncentraci památek. Prohlédnete si unikátní komplex hrázděných
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
historyplus.cz
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
V tratolišti krve leží na „tenisovém dvorci“ v centru Říma 28. května 1606 bezvládné tělo. Patří mladému hejskovi Ranucciu Tomassonimu. O život ho na neobvyklém místě připravil známý malíř. Je pravda, že se umělec pokusil Tomassoniho před smrtí i vykastrovat? Potemnělé vězení v Andělském hradě v srdci Říma má nového „nájemníka“. Je jím Benvenuto Cellini, zřejmě nejzkaženější umělec
Stařenka rozřezala a spálila manžela
epochaplus.cz
Stařenka rozřezala a spálila manžela
Před justiční budovu přiveze taxík jakousi ženu. Když vystoupí, z obličeje jí mnoho vidět není. Na hlavě má šátek a tvář zakrytou rouškou. Co lze ale spatřit dobře, jsou potíže, které jí působí chůze. Z auta se dostane za pomoci příslušníků justiční stráže. To bude jistě oběť! Anebo ne? Na Českolipsku v severních Čechách mají
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
skutecnepribehy.cz
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
21stoleti.cz
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
Podle nové studie nástroj umělé inteligence nejvíce pomohl s kreativními úkoly. Naopak při analytičtější práci zaznamenal spoustu chyb. Když vloni na jaře začal profesor z Harvard Business School Kar