SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Ulovila jsem v souboji švagra
Ulovila jsem v souboji švagra

O stejně staré muže jsem po rozvodu přestala mít zájem. Moje pozornost patřila mladším. Brzy se mi omrzeli a začala jsem shánět starší a zkušenější. Jediným, o koho jsem stála, byl můj švagr!

Loňský rok byl pro mě víc než těžký. Moje manželství se rozpadlo po dlouhých pětadvaceti letech! Ne, že by nám to s mým bývalým někdy klapalo. Ale zvykli jsme si na sebe, a neřešili hlouposti.

On mi dával peníze na domácnost a za to si dopřával drahého koníčka, svoje motorky. Měl rovnou dvě a ne zrovna laciné. K tomu ty kožené oblečky a vše kolem. Tím myslím i partu a ženské.

Nevěry jsme si tolerovali

Já mu oplácela stejnou mincí. Nějaká věrnost se mě netýkala. Náš volný styl života asi ovlivnil i syna. Z domu odešel hned po vyučení a zavolal, jen když něco potřeboval. Nebyly to ale peníze, jak by člověk čekal.

reklama

Měl zájem spíš o nějaký ten koláč nebo teplý gáblík. „Mami, neuděláš svíčkovou?“ zavolal třeba po měsíci odmlky a přišel jakoby nic. Snědl dva talíře oběda a zase zmizel jako pára nad hrncem. Se svým tátou se nemusel vidět klidně rok.

Neměl ho rád už od malička, kdy ho nutil hrát fotbal a hokej. Rozvod mohl být vysvobozením z neuspokojivého vztahu, ale pro mě znamenal šok. Navíc utrpěla moje hrdost. Manžel si totiž našel mladou dlouhovlasou krasavici.

Takové hvězdě jsem samozřejmě ve svém věku nemohla konkurovat. Z trucu jsem si nechala udělat nová prsa, ale ani to mě nezbavilo komplexů. Rozhodla jsem si najít zajíčka. Abych si dokázala, že na to ještě mám!

Ulovit zajíčka bylo snadné

Sama bych nevěřila, že to může být tak snadné, dostat do postele kluka mladšího o čtvrt století. Stačila k tomu jedna jediná návštěva vinárny! Parta nějakých studentů tam zrovna slavila něčí narozeniny a ten jeden, nejpohlednější, mě oslovil u baru.

reklama

„Mladá paní, mohu vás na něco pozvat?“ zeptal se a jakoby mimochodem mě pohladil po zádech. Zasloužil by si pár facek, floutek jeden přiopilý. No, ale přemohla jsem se. Svému bývalému na truc! Ráno jsem měla pěknou depresi.

To holé miminko vedle mě spokojeně spalo. Trenky s Micky Mausem hozené vedle postele. Chyběl jen dudlík! „Ten další musí být o něco starší!“ umínila jsem si, když jsem se plížila z hotelového pokoje. Moje druhá oběť starší byla, ale o moc lepší ne.

Holobrádek s akné na zádech a umaštěnými vlasy. Pořád si stěžoval na rodiče, že mu dávají málo peněz. Asi čekal ode mě nějaké kapesné, ale k tomu bych se nesnížila! Vypadalo by to, jako bych si ho zaplatila…

Stála jsem jen o švagra

Po dost trapné noci jsem se opět plížila z pokoje studentské ubytovny a slibovala si, že do třetice to určitě vyjde. Tři holobrádci mi plně stačili ke spokojenosti. K pocitu, že jsem se svému ex náležitě odměnila! Ten třetí byl ale ze všech nejhorší.

reklama

Takový hubený skrček, ale sil měl na rozdávání. Ráno jsem se skoro nemohla postavit na nohy. „Kdy se uvidíme? Budeme spolu chodit, jo?“ přemlouval mě a nedal si říct. Trvalo skoro měsíc, než jsem se ho zbavila. Tentokrát mě už chuť na zajíce definitivně přešla.

Toužila jsem po někom normálním. Starším a zkušeném! Pořádném chlapovi, který už něco o životě ví. S kterým bych si užila, ale také mohla povídat o čemkoli. Plánovala jsem si podat nějaký inzerát, ale musela jsem pořád myslet na svého švagra.

Nemohla jsem ho dostat z hlavy! Líbil se mi odjakživa, ale jak se říká, co je v domě… Nemohla jsem svojí sestře přece provést takovou lumpárnu! Nebo mohla?

Zůstal až do rána

Osud tomu asi chtěl, že jsem sestru i s manželem potkala náhodou v nákupním centru. Neviděla jsme je skoro rok! Šli vedle sebe jako dva cizinci. Ani se na sebe nepodívali, natož aby si něco řekli.

„Je, ahoj, nezajdeme na kafe?“ zeptal se mě hned švagr a pokynul rukou, abych je následovala. Příjemná kavárnička byla hned ve vedlejší chodbě toho centra. Byl milý, na rozdíl od mojí sestry.

Vyptávala se mě na všechno kolem rozvodu a potom jen suše konstatovala: „To vaše manželství nikdy za nic nestálo!“ Trochu se mě to dotklo. Jako bych si za všechno mohla sama, a ten můj v tom byl úplně nevinně! V duchu jsem se rozhodla.

Švagra získám stůj co stůj! Byl to tak pěkný chlap! Prošedivělý, statný. Ne moc velký, tak akorát. A vtipný! „Mohu tě na oplátku pozvat na džus, nebo skleničku vína?“ zavolala jsem mu hned za pár dnů od našeho setkání. On mě ale odmítnul:

„Víš, já džus nerad a vínu také moc neholduji!“ Než to dořekl, skoro mi do očí vstoupily slzy zklamání. Tolik jsem o naše setkání stála! Naštěstí pokračoval: „Ale kdybys mě pozvala k sobě na večeři a něco dobrého uvařila.

Moc dobře si pamatuji, jak skvělá kuchařka jsi bývala!“ Měla jsem co dělat, abych nezakřičela nadšením!

Už jsem ho nepustila

Po vynikající večeři a štamprličce jsme skončili tam, kde bylo od začátku jasné, že skončíme. Ráno odcházel domů k sestře s rozhodnutím, že se rozvede. Prý o tom přemýšlí už dávno! Jenže, sliby chyby! Neukázal se ani další den, ani za týden. Byl prostě pryč!

„Ahoj, čekám na tebe, proč se neukážeš?“ napsala jsem mu po dlouhém přemýšlení vzkaz. Odpověď přišla hned: „Tvoje sestra mi vyhrožuje sebevraždou, bojím se ji opustit!“

Navzdory situaci jsem se musela začít smát. To byla celá ona, vyděračka! To samé zkoušela i na naše rodiče, když chtěla něco koupit! Bylo rozhodnuto. O manžela ji připravím. Musí být můj a to hned! „Přijeď, musím s tebou mluvit!

Hned, spěchá to!“ napsala jsem mu a on opravdu přijel. Poslušnosti ho tedy moje ségra naučila, to se musí nechat!

Hrála jsem si na chudinku

Samozřejmě jsem mu nic říct nechtěla. Vrhla jsem se mu do náruče a už ho nepustila. Obletovala jsem ho a hýčkala, aby se mu nechtělo domů. Aby už ode mě nikdy neodešel! Doprovázela jsem ho do práce a odpoledne vyzvedávala. Abych ho měla pod kontrolou!

Sestra věděla, že má nějakou ženskou, ale že se jedná o mě, netušila. Dozvěděla se to, až když jsme se potkaly před švagrovým podnikem. „Co tady děláš?“ zeptala a v tom jí to došlo. Začala mě mlátit kabelkou po hlavě. A bolelo to!

Byl to takový malý luxusní kufříček s kovovou sponou. Zasáhla mě do čela! Krev mi tekla z obočí až na tvář. V tom vyšel z brány můj miláček, její muž. Rozeběhl se ke mně a vzal do náručí. Ona tam stála jako nějaká fůrie. Zranění rozhodlo o mém vítězství. Stačilo jen vymáčknout pár slziček a hrát si na ublíženou!

Jiřina O. (57), Trutnov

Další článek
reklama
Související články
25.3.2023
Když se před rokem vdala za mého bratra, neměla vůbec nic, jen dvě malé děti. O celých třicet let mladší nevěsta bráchu okouzlila. Vyklubala se z ní zlatokopka. Stále se jen usmívá a mnoho toho nenamluví. Taková tichá voda! Ale já jí vidím až do žaludku. V hlavě má jen jedinou věc, a tou jsou peníze! Bratra si vzala po krátké známosti. Sbalila ho, jak je dnes moderní, na internetové seznamce. V
24.3.2023
Vztahy mezi tchyněmi a snachami nebývají vždy ideální. Já jsem to poznala už při prvním setkání s partnerkou mého syna. Věděla jsem, že syn Aleš to nebude mít v životě snadné. Měl až příliš mírnou povahu, nebyl průbojný. Nemusela jsem sice řešit žádné jeho průšvihy, ale tak trochu jsem se obávala, aby se mu jeho vrozená dobrota nevymstila. Přála jsem si, aby si našel dívku podobně založenou a v
23.3.2023
Najít dnes uplatnění na trhu práce není vůbec snadné. Své o tom ví i můj vnuk. Jeho žena Alena se po mateřské marně snaží vrátit do práce. Bohužel se ukazuje, že za ty roky doma naše Alena leccos zapomněla. Nic neumí, proto ji nikde nechtějí. Vnuk manželku přemlouvá, aby vzala cokoli, protože jim docházejí peníze. Největší problém spočívá v tom, že se jeho žena neumí, nebo dokonce nechce při
23.3.2023
Mám dva syny. Jednoho jsem příliš rozmazlila a teď se mi to vrací. Nedokážu ho vyhodit ze svého domu, připadám si jen jako jeho služka. Když mi před rokem zemřel manžel, syn Pavel mi přispěchal hned na pomoc. Nastěhoval se ke mně a já věřila, že mi pomůže zahnat smutek. Druhý syn Karel má totiž rodinu a bydlí na opačné straně republiky. Pavel je mladší, v dětství býval často nemocný, tak jsm
17.3.2023
Táta od nás včas utekl a založil novou rodinu, daleko od nás, protože s mámou se zkrátka nedalo žít. Ale já jsem s ní zůstat musela. To nemohlo dobře dopadnout. Máma byla samý chlap. Její výchova spočívala v tom, že mi dávala najíst, občas, po delší době, vyprala oblečení a někdy i podepsala domácí úkoly. Jejím hlavním zájmem bylo lovit muže. Asi nemusím dodávat, že táta utekl a nechal mě mámě
Nenechte si ujít další zajímavé články
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
21stoleti.cz
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
Většina dosud známých planet svůj život tráví v rodinném kruhu s mateřskou hvězdou a mnohdy i s planetárními sourozenci. Ale jak to tak někdy bývá u lidí, tak i mezi planetami může dojít ke konfliktu,
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
nasehvezdy.cz
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
Těžko věřit, že je Lucie Benešová (48) babičkou. Vzhledem směle konkuruje i o generaci mladším herečkám – není divu, že ještě dnes jí scenáristé předepisují košilaté scény, jak je sama nazývá. Z je
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
epochaplus.cz
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
Francouzské královně Marii Antoinettě (1755–1793) dělá její manžel Ludvík XVI. (1754–1793) všechno, co jí na očích uvidí. Projevuje se to na výdajích dvora. Ministru financí Turgotovi dochází trpělivo
Záhada rodinné chaty
skutecnepribehy.cz
Záhada rodinné chaty
V mládí jsem zažila na naší chatě opravdu hrozivé věci, které jsem si nedovedla vysvětlit. Odpovědi na moje otázky přinesl až čas. Jako dívka z Prahy jsem si uměla vychutnat víkendy na naší chatě. Oproti panelákovému bytu to byla vždycky vítaná změna. Přírodu a čerstvý vzduch jsem milovala odmalička. Měli jsme chatu kousek od jednoho rybníka,
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
nasehvezdy.cz
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
Po třinácti letech se rozešel s partnerkou Simonou Brdičkovou (46). Mají spolu dceru Claudii (14). Když to ale Martin Zounar (55) nejméně čekal, vstoupila mu do cesty pohledná psycholožka Kateřina K
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
enigmaplus.cz
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
Už pozorná dítka ve školách se mohou dozvědět, že první knihu na území sousedního Slovenska napsal římský císař Marcus Aurelius. Dokážeme však určit přesné místo, kde slavná sbírka úvah „Hovory k sobě
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
epochanacestach.cz
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
Ačkoli patří k těm menšímv České republice, nabízí aktivity a působivé expozice, kterým nelze říci „ne“. Pouze v Pardubickém kraji můžete nasát omamnou vůni perníku, stát se součástí dostihového vesel