Domů     Ulovila jsem v souboji švagra
Ulovila jsem v souboji švagra

O stejně staré muže jsem po rozvodu přestala mít zájem. Moje pozornost patřila mladším. Brzy se mi omrzeli a začala jsem shánět starší a zkušenější. Jediným, o koho jsem stála, byl můj švagr!

Loňský rok byl pro mě víc než těžký. Moje manželství se rozpadlo po dlouhých pětadvaceti letech! Ne, že by nám to s mým bývalým někdy klapalo. Ale zvykli jsme si na sebe, a neřešili hlouposti.

On mi dával peníze na domácnost a za to si dopřával drahého koníčka, svoje motorky. Měl rovnou dvě a ne zrovna laciné. K tomu ty kožené oblečky a vše kolem. Tím myslím i partu a ženské.

Nevěry jsme si tolerovali

Já mu oplácela stejnou mincí. Nějaká věrnost se mě netýkala. Náš volný styl života asi ovlivnil i syna. Z domu odešel hned po vyučení a zavolal, jen když něco potřeboval. Nebyly to ale peníze, jak by člověk čekal.

Měl zájem spíš o nějaký ten koláč nebo teplý gáblík. „Mami, neuděláš svíčkovou?“ zavolal třeba po měsíci odmlky a přišel jakoby nic. Snědl dva talíře oběda a zase zmizel jako pára nad hrncem. Se svým tátou se nemusel vidět klidně rok.

Neměl ho rád už od malička, kdy ho nutil hrát fotbal a hokej. Rozvod mohl být vysvobozením z neuspokojivého vztahu, ale pro mě znamenal šok. Navíc utrpěla moje hrdost. Manžel si totiž našel mladou dlouhovlasou krasavici.

Takové hvězdě jsem samozřejmě ve svém věku nemohla konkurovat. Z trucu jsem si nechala udělat nová prsa, ale ani to mě nezbavilo komplexů. Rozhodla jsem si najít zajíčka. Abych si dokázala, že na to ještě mám!

Ulovit zajíčka bylo snadné

Sama bych nevěřila, že to může být tak snadné, dostat do postele kluka mladšího o čtvrt století. Stačila k tomu jedna jediná návštěva vinárny! Parta nějakých studentů tam zrovna slavila něčí narozeniny a ten jeden, nejpohlednější, mě oslovil u baru.

„Mladá paní, mohu vás na něco pozvat?“ zeptal se a jakoby mimochodem mě pohladil po zádech. Zasloužil by si pár facek, floutek jeden přiopilý. No, ale přemohla jsem se. Svému bývalému na truc! Ráno jsem měla pěknou depresi.

To holé miminko vedle mě spokojeně spalo. Trenky s Micky Mausem hozené vedle postele. Chyběl jen dudlík! „Ten další musí být o něco starší!“ umínila jsem si, když jsem se plížila z hotelového pokoje. Moje druhá oběť starší byla, ale o moc lepší ne.

Holobrádek s akné na zádech a umaštěnými vlasy. Pořád si stěžoval na rodiče, že mu dávají málo peněz. Asi čekal ode mě nějaké kapesné, ale k tomu bych se nesnížila! Vypadalo by to, jako bych si ho zaplatila…

Stála jsem jen o švagra

Po dost trapné noci jsem se opět plížila z pokoje studentské ubytovny a slibovala si, že do třetice to určitě vyjde. Tři holobrádci mi plně stačili ke spokojenosti. K pocitu, že jsem se svému ex náležitě odměnila! Ten třetí byl ale ze všech nejhorší.

Takový hubený skrček, ale sil měl na rozdávání. Ráno jsem se skoro nemohla postavit na nohy. „Kdy se uvidíme? Budeme spolu chodit, jo?“ přemlouval mě a nedal si říct. Trvalo skoro měsíc, než jsem se ho zbavila. Tentokrát mě už chuť na zajíce definitivně přešla.

Toužila jsem po někom normálním. Starším a zkušeném! Pořádném chlapovi, který už něco o životě ví. S kterým bych si užila, ale také mohla povídat o čemkoli. Plánovala jsem si podat nějaký inzerát, ale musela jsem pořád myslet na svého švagra.

Nemohla jsem ho dostat z hlavy! Líbil se mi odjakživa, ale jak se říká, co je v domě… Nemohla jsem svojí sestře přece provést takovou lumpárnu! Nebo mohla?

Zůstal až do rána

Osud tomu asi chtěl, že jsem sestru i s manželem potkala náhodou v nákupním centru. Neviděla jsme je skoro rok! Šli vedle sebe jako dva cizinci. Ani se na sebe nepodívali, natož aby si něco řekli.

„Je, ahoj, nezajdeme na kafe?“ zeptal se mě hned švagr a pokynul rukou, abych je následovala. Příjemná kavárnička byla hned ve vedlejší chodbě toho centra. Byl milý, na rozdíl od mojí sestry.

Vyptávala se mě na všechno kolem rozvodu a potom jen suše konstatovala: „To vaše manželství nikdy za nic nestálo!“ Trochu se mě to dotklo. Jako bych si za všechno mohla sama, a ten můj v tom byl úplně nevinně! V duchu jsem se rozhodla.

Švagra získám stůj co stůj! Byl to tak pěkný chlap! Prošedivělý, statný. Ne moc velký, tak akorát. A vtipný! „Mohu tě na oplátku pozvat na džus, nebo skleničku vína?“ zavolala jsem mu hned za pár dnů od našeho setkání. On mě ale odmítnul:

„Víš, já džus nerad a vínu také moc neholduji!“ Než to dořekl, skoro mi do očí vstoupily slzy zklamání. Tolik jsem o naše setkání stála! Naštěstí pokračoval: „Ale kdybys mě pozvala k sobě na večeři a něco dobrého uvařila.

Moc dobře si pamatuji, jak skvělá kuchařka jsi bývala!“ Měla jsem co dělat, abych nezakřičela nadšením!

Už jsem ho nepustila

Po vynikající večeři a štamprličce jsme skončili tam, kde bylo od začátku jasné, že skončíme. Ráno odcházel domů k sestře s rozhodnutím, že se rozvede. Prý o tom přemýšlí už dávno! Jenže, sliby chyby! Neukázal se ani další den, ani za týden. Byl prostě pryč!

„Ahoj, čekám na tebe, proč se neukážeš?“ napsala jsem mu po dlouhém přemýšlení vzkaz. Odpověď přišla hned: „Tvoje sestra mi vyhrožuje sebevraždou, bojím se ji opustit!“

Navzdory situaci jsem se musela začít smát. To byla celá ona, vyděračka! To samé zkoušela i na naše rodiče, když chtěla něco koupit! Bylo rozhodnuto. O manžela ji připravím. Musí být můj a to hned! „Přijeď, musím s tebou mluvit!

Hned, spěchá to!“ napsala jsem mu a on opravdu přijel. Poslušnosti ho tedy moje ségra naučila, to se musí nechat!

Hrála jsem si na chudinku

Samozřejmě jsem mu nic říct nechtěla. Vrhla jsem se mu do náruče a už ho nepustila. Obletovala jsem ho a hýčkala, aby se mu nechtělo domů. Aby už ode mě nikdy neodešel! Doprovázela jsem ho do práce a odpoledne vyzvedávala. Abych ho měla pod kontrolou!

Sestra věděla, že má nějakou ženskou, ale že se jedná o mě, netušila. Dozvěděla se to, až když jsme se potkaly před švagrovým podnikem. „Co tady děláš?“ zeptala a v tom jí to došlo. Začala mě mlátit kabelkou po hlavě. A bolelo to!

Byl to takový malý luxusní kufříček s kovovou sponou. Zasáhla mě do čela! Krev mi tekla z obočí až na tvář. V tom vyšel z brány můj miláček, její muž. Rozeběhl se ke mně a vzal do náručí. Ona tam stála jako nějaká fůrie. Zranění rozhodlo o mém vítězství. Stačilo jen vymáčknout pár slziček a hrát si na ublíženou!

Jiřina O. (57), Trutnov

Další článek
Související články
20.7.2024
Byla jsem vymodleným dítětem. Rodiče se o mě díky tomu přehnaně báli. Museli mít o všem přehled. Dokonce jsem se díky nim málem nevdala! Rodiče měli vždycky až přehnanou potřebu mě chránit. Už ve školce máma vyváděla, když jsem domů přišla s nějakým škrábancem. Řešila s učitelkou, kdo mi to udělal a jaký k tomu měl důvod. Ve škole to bylo ještě horší. Až do sedmé třídy mě vozili do školy a větš
20.7.2024
Netoužila jsem po majetku ani drahých dovolených. Mým snem byla velká a soudržná rodina. Rodina, kde se budou mít všichni rádi a budou držet při sobě. Nakonec se mi sen splnil. Vlastně k tomu cíli byla ale dost klikatá cesta, což jsem ovšem netušila. Vdala jsem se brzy, ještě mi nebylo ani dvacet. Ale v dobách mého mládí to bylo celkem normální. Vždyť při maturitě byla skoro polovina mých spolu
19.7.2024
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou výukou jazyků, takže jsem musela dojíždět přes celé měs
17.7.2024
Nikdy bych už neudělala tu chybu, že bych dětem ručila. Málem jsme přišli o všechno. Zachránil nás v poslední chvíli přítel naší vnučky. Tatínek s maminkou se na našem domě hodně nadřeli. A stejně tak jsme museli přiložit ruku k dílu i my – jejich děti. Stále jsme dům přistavovali, zvelebovali a přikoupili i sousední pozemek, kde jsme postavili skleník, bazén a altánek. Pospolu Žili jsme
16.7.2024
Abych se mohla věnovat své kariéře, hlídaly mé jediné dítě obě babičky. Teď se mi vše vrací měrou vrchovatou. Mám už šest vnoučat! Když jsme se s Vojtou brali, bylo mi dvaatřicet a jemu o sedm let více. Oba jsme si zakládali na své kariéře, kterou jsme po vysoké pečlivě budovali. Do potomků jsme se nehrnuli a stále to odkládali – a to tak dlouho, až jsme se zmohli na jediné dítě. Bylo mi už tém
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,