Odvrátili jsme zlé síly

Total
9
Shares

Jednou zjara jsme začali budovat kolem rodného domu ochrannou hradbu proti zlým silám a magii naší švagrové.

Něco takového by mě nikdy nenapadlo, kdyby se můj bratr neoženil s čarodějnicí. Magda ale byla zlá a nepřejícná ženská, která škodila, kudy chodila. Měla všechny nejhorší vlastnosti, které vás napadnou. Nikdy jsme nepochopili, čím toho našeho hodné Františka okouzlila. Já byla toho názoru, že ho musela nejspíš uhranout.

Děly se tajemné věci

Na její pověsti bylo opravdu hodně. Od chvíle, kdy jsme se jí já a můj manžel postavili na odpor, nás začaly stíhat jen samé katastrofy. Nejenže nám vymřela značná část chlíva a úroda se nedařila, ale také se nemoci chytaly dětí, praskaly žárovky, létaly jiskry ze zásuvek a v kuchyni se mi vzňala digestoř. Všechny tyto aktivity kulminovaly za úplňku, a ještě více za novoluní.

Zkolabovala jsem

Nikdy jsem nepatřila mezi lidi, kterých by se chytaly chřipky a virózy, dalo by se dokonce říci, že jsem byla odolná a i při velkých epidemiích se mi nemoci vyhýbaly. Bylo tedy pro mě velkým překvapením, když jsem jednoho odpoledne zkolabovala. Bylo to jako blesk z čistého nebe. V průběhu dne, krátce před koncem pracovní doby, jsem se zničehonic sesunula k zemi.

Autonehody

Nemohla jsem dýchat, třásla jsem se a dokonce jsem viděla rozmlženě a hučelo mi v uších. Srdce se mi chvělo a žaludek svírala hrůza a strach. Pro spolupracovníky to nebyl takový šok, jako pro mě. Když pak ale navíc dvakrát během půl roku havaroval manžel s autem, začali jsme tajemné síly brát vážně.

Kameny kolem domu

Jak Magdu takových zlých sil zbavit? Tuto otázku jsem si kladla opakovaně. Nakonec jsme s manželem navštívili mnoho esoteriků a vymítačů a nechali jsme si od nich vypracovat hotový projekt. Vzápětí jsme na něm začali pracovat. Postupně jsme osázeli náš pozemek jabloněmi, kolem domu rozestavěli velké kameny, které jsme nalovili v potoce, a před náš práh zapíchali mladé vrbové proutky a zasadili petrklíče. Ty prý mají schopnost černou magii odvracet a společně s bodláky dokonce nasměrovat zpátky k tomu, kdo čáry a zlá kouzla vysílá. Také na plot jsme nasadili velké kulaté ozdoby, aby odrážely škodlivé paprsky zpátky k tomu, kdo je poslal.

Karta se obrátila

Když se nám podařilo v průběhu léta vybudovat tento ochranný štít proti zlu, opravdu se nám ulevilo. Zdraví moje i dětí se zlepšilo, zvířectvo už nehynulo, na zahradě a malém políčku se začalo dařit úrodě. Co je ale zajímavé – karta se obrátila. To, co posílala zlá Magda nám, se jí vrátilo do roka a do dne i s úroky!

Kateřina D. (53), Poděbrady

Také se vám může líbit

Křížek na zdi

S manželem jsme se jednoho dne pustili do malování chaty, kterou jsme si na stáří pořídili. Poté, co jsme sundali ze stěn obrazy a kříž, začaly se dít v domě podivné věci. Před patnácti lety…
Zobrazit