Domů     Ve starém domě strašilo
Ve starém domě strašilo

V noci se před našima očima odehrávaly věci, ze kterých běhal mráz po zádech. První noc jsme z domu raději utekli…

Před několika lety jsme s manželem Adamem koupili starý vesnický dům. Vždycky jsme po nějakém takovém útočišti mimo velkoměsto toužili. Naším cílem bylo užívat ho pro letní víkendy a prázdniny a později, až budeme v důchodu, jsme tam chtěli žít natrvalo.

Domek na venkově

Dům byl celkem zachovalý a jeho cena byla více než příznivá. S Adamem jsme neměli o čem přemýšlet. Za léta našeho manželství jsme si každý měsíc dávali peníze na spořící účet, právě pro tento případ.

A nyní nastala vhodná doba k tomu, abychom náš společný sen zrealizovali. Zaplatili jsme rezervační zálohu a o měsíc později byl už dům náš. Ze začátku se nám tam hodně líbilo.

Hlavně poté, co jsme provedli nějaké drobné opravy a celkově si domek přetvořili k našemu obrazu. Potom se ale začaly odehrávat podivné a tajuplné věci, ze kterých nám šel mráz po zádech…

Líbilo se nám tam

Do vesnického domu jsme jezdili nejčastěji jen já s manželem. Občas jsme pozvali nějaké známé, zejména, když se konaly něčí narozeniny nebo když jsme si řekli, že uspořádáme zahradní grilovačku.

Čas od času přijela i dcera s přítelem nebo syn a snacha s vnoučaty. Té srpnové noci, kdy všechno divné začalo, jsme tam však byli pouze já a Adam.

Vypadl proud

V domě jsme v rámci možností ponechali všechen původní nábytek. Jednak byl zachovalý, a jednak jsme neměli peněz nazbyt, abychom utráceli za nový. Uprostřed sobotního večera, kdy jsme seděli s manželem v kuchyni, náhle vypadl proud. Bylo to jen u nás, jak jsem vzápětí zjistila pohledem z okna na sousední dům.

Zůstali jsme potmě

Ihned poté, co nastala tma, začalo ve starém nábytku praskat. Znělo to, jako by se těmi skříněmi, policemi a kredencí někdo snažil pohybovat. Nejprve jsme se polekali, hlavně já.

Adam se pak vydal znovu nahodit pojistky, zatímco já zůstala v potemnělé kuchyni sama. Uklidňovala jsem samu sebe, že je to jen taková drobná nepříjemnost, která se hned vyřeší.

Manžel se ale vrátil rozmrzelý a řekl mi, že se mu elektřinu nepodařilo znovu zapnout. Vypadalo to dokonce, že je něco s hlavním jističem.

Nepříjemné tušení

V sobotu večer jsme si těžko mohli na vesnici zavolat nějakého řemeslníka, aby problém vyřešil. Vypadalo to, že zůstaneme potmě. Rozhodli jsme se, že si tedy půjdeme lehnout dříve, než jsme měli v úmyslu.

Když jsme potmě stoupali po schodech do ložnice, proletělo mi hlavou, jak strašidelně dům najednou působí. Podvědomě jsem vnímala, že se něco děje a že nás obklopuje nějaká temná a negativní energie.

Můj pocit děsu se ještě znásobil, když se ozvala šílená rána a jedna z polic spadla na zem, ačkoli byla předtím pevně přichycená. A jakoby to nestačilo, tak se do toho všeho ozval ještě hluboký mužský hlas, který říkal něco nesrozumitelného.

Odjeli jsme domů

Kdyby se mnou v té chvíli nebyl manžel, myslela bych si, že se mi to zdá nebo že přicházím o rozum. Manžel mě držel za ruku a byl z toho, co se děje, stejně šokovaný jako já. Zeptal se mě dokonce, jestli nechci raději odjet pryč.

Chvíli jsem se rozmýšlela, a pak jsem přece jen nakonec souhlasila, abychom se vrátili zpátky do města. Celou cestu domů jsme v autě debatovali o tom, co měla ta strašidelná příhoda znamenat.

Na duchy jsem předtím nevěřila, ale když je člověk svědkem něčeho takového, snadno změní názor.

Vrátili jsme se na „místo činu“

Manžel se v týdnu do vesnického domu vrátil kvůli opravě elektřiny, která se ukázala být dost komplikovanou i pro odborníka, jehož vzal s sebou.

I když se mi příliš nechtělo, rozhodli jsme se s manželem, že i další víkend strávíme na místě, které nás tak vyděsilo. Doufala jsem, že se tentokrát nic strašidelného dít nebude, ale opak byl pravdou. Temné síly se však projevily jinak…

Další neklidná noc

Už jsme si říkali, že na rozdíl od minulého víkendu prožijeme klidnou sobotu a neděli. O půlnoci, kdy už jsme spali, nás ale probudily zvláštní zvuky. Bylo to, jakoby v dálce zvonily zvony.

V ložnici se nám pak na chvíli zjevil podivný mlhavý přízrak připomínající starého muže. Tentokrát jsme v domě zůstali. Strašidelné jevy po chvíli pominuly, ale do rána jsme toho už moc nenaspali.

Dávná tragédie

Druhý den se Adam rozhodl, že od místních zjistí něco o historii našeho venkovského sídla. Dozvěděl se, že v padesátých letech patřil dům starému muži, který přišel během války o všechny své blízké.

O tom, že v domě straší, se mezi lidmi vždycky povídalo, ale nikdo tomu moc nevěřil, protože neměli zkušenost, jakou jsme měli my. Tajemné jevy se v domě odehrávaly i o dalších víkendech. Vadilo mi to.

Nebála jsem se, ale bylo to nepříjemné a takhle jsem si domov na stáří opravdu nepředstavovala. S manželem jsme se nakonec rozhodli, že dům prodáme. Synovi a dceři jsme to nemuseli vysvětlovat, také se stali svědky nadpřirozené hrozby.

Našli jsme si časem jiný venkovský dům a v něm už žádní duchové naštěstí nejsou.

Zdena R. (66), Praha

Související články
22.7.2024
Nevysvětlitelná událost se opakovala třikrát po sobě. Bála jsem se, že v domě straší, ale tajemné síly neměly v úmyslu mi ublížit. noha lidem se během jejich života stane něco, co zní neuvěřitelně a tajemně. Něco, co zkrátka nemá žádné rozumové vysvětlení. Já k nim také patřím, i když můj příběh se odehrál už před dávnými lety. Tenkrát mi bylo o čtyřicet let méně, měla jsem krátce po maturitě a
21.7.2024
Rodiče ten kousek lesíku milovali. Ze stromů získávali sílu bojovat se svými zdravotními neduhy. Po jejich smrti les posmutněl. Maminka s tatínkem ten malý kousek přírody milovali a rádi vysedávali na svém oblíbeném místě pod modřínem. Vídala jsem je tam takto den co den. Drželi se vzájemně za ruce, měli zavřené oči a jen tak tiše seděli a odpočívali. Své stromy chránili Poté, co se jim l
21.7.2024
Po nastěhování do strýcova bytu jsem se rozhodla vymalovat. Sundala jsem ze zdi strýcův obraz. Tu noc mě vzbudilo mlaskání. Miloš byl nejlepší strýc pod sluncem. Už odmala jsem k němu velmi vzhlížela. Byla s ním neskutečná sranda. Nikdy na něj nezapomenu. Milovník motorek Mamka byla ze tří sourozenců ta nejstarší. Prostřední byl Miloš a nejmladší Lenka. Já měla vztah jen se strýčkem. Ve v
16.7.2024
Rádi jsme sedávali na zahradě ve stínu toho košatého, starého stromu. Neměli jsme ani tušení, že se v jeho kořenech skrývá velké tajemství. Strážce byl ale děsivý! Lenošili jsme pod tím stromem často a rádi. Stál v koutě zahrady u plotu, za nímž tekl potůček. Byl to obrovský dub, který musel být starý snad tisíc let. Tyto stromy se dožívají opravdu vysokého věku a pamatují mnoho staletí. Děda s
15.7.2024
Ten duch se na mě přilepil v parku u křížku a pronásledoval mě celou cestu, marně jsem před ním utíkala, zachránila mě až lávka přes potok. Stalo se to před několika lety, když jsem se vracela s manželem, již značně společensky upraveným, z večírku u jeho bratra. Švagrová nás přemlouvala, abychom přespali u nich. Já ale chtěla domů do své postele, a tak jsem popadla manžela a vyrazila na cestu.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Průsečík barev a designu
rezidenceonline.cz
Průsečík barev a designu
Interiér tak trochu extravagantního domu navrhla velmi kreativní designérka, jež hledala inspiraci v barvitém životním příběhu investorského páru, a vytvořila tak svěží a moderní platformu pro život uprostřed přírody. V městečku Itupeva v srdci brazilského státu São Paulo stojí rezidence, jež je více než jen obyčejným obydlím; je to místo setkávání velké rodiny, zasahující do
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
nasehvezdy.cz
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
Charlie Sheen (58) si slávu užíval plnými doušky. Alkohol tekl proudem a bez drog a sexu nedokázal ani fungovat. Jednoho dne ale všechno zčistajasna skončilo – z úst lékařů si vyslechl, že je HIV pozi
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
historyplus.cz
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
Pučisté v čele s majorem Kendžim Hatanakou horečně prohledávají Hirohitův císařský palác v Tokiu. Nemohou nalézt vytoužený úlovek a v nitru jindy zdvořilých Japonců už to pořádně vře. Půlnoc se zatím překulila do nového dne, kdy jejich vládce přizná světu hořkou válečnou porážku.   Na obloze nad japonskou Hirošimou se 6. srpna 1945 objevuje mohutný hřib.
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
iluxus.cz
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
Zážitkově gastronomická atrakce Večeře v oblacích patří k podzimní Praze stejně jako Karlův most či Pražský hrad. Nejen tyto dominanty české metropole si můžete při obědě či večeři prohlédnout z nevše
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
tisicereceptu.cz
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
Je pikantní, velmi jemná a odráží se v ní hned několik výrazných chutí. Suroviny 1 –2 kachní prsíčka 1  l zeleninového vývaru 1 balení rýžových nudlí 1 cm zázvoru 2 plechovky kokosového mlék
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
21stoleti.cz
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
Atacama se nachází v Jižní Americe, táhne se tisíc kilometrů podél Pacifiku od jižní hranice Peru po centrální část Chile. Prší zde jen velice zřídka, dle měření v jejím středu mezi roky 1570 až 1971
Italská  královna – Sardinie
nejsemsama.cz
Italská královna – Sardinie
Pokud plánujete dovolenou, kdy si dopřejete plážovou zahálku, pak je pro vás Sardinie ideál­ní. Téměř 2000 km dlouhé pobřeží, fantasticky čisté moře a také zajímavé zbarvení písku od bílé až po zlatou či růžovou. Budete se tu cítit jako v ráji Na čtyři desítky sardinských pláží se pyšní oceněním Modrá vlajka. Nejkrásnější pláž Sardinie je
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
enigmaplus.cz
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
Na vesnickém hřbitově v San Bernardu v Kolumbii se už několik desítek let pohřbení nebožtíci sami od sebe mumifikují. Vědci si přitom marně lámou hlavu, co se to děje. Činí tak jeden nebožtík po druhé
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
epochanacestach.cz
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
Rozdíl teploty je značný. Zatímco venku zuří horké léto, při vstupu do jeskynního systému se výrazně ochlazuje. Ve vzduchu je vlhkost, dno jeskyně tvoří vodní hladina. Pohled ze stometrové hloubky propasti Macocha je neskutečný a nádherný. A mrazivý, když si uvědomíme, že tělo sebevraha dopadne na dno během pouhých čtyř vteřin. Píše se rok 1723.
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
epochalnisvet.cz
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
Každý den člověku vypadne asi 100 vlasů. Mezi 100 000 zbývajícími je to celkem zanedbatelná ztráta. Řídnoucí ohon nebo první spálenina pokožky hlavy sluncem ale může signalizovat, že něco je v nepořádku. Zcela bez povšimnutí může dotyčný přijít až o 50 procent své kštice, než si uvědomí nesporný fakt: Začíná plešatět.   Muži se jí
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
skutecnepribehy.cz
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
Zatvrdila jsem se a řekla si, že si už do života žádného chlapa nepustím. Potom jsem našla přede dveřmi kytici lučního kvítí. Všechno začalo tak, že jsem napochodovala ve Štěchovicích na parník. Doprovázel mě můj tehdejší kluk, a musela bych se hluboce zamyslet, abych si vzpomněla, jak se jmenoval. Měla jsem jich fůry. Byly to však samé
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
epochaplus.cz
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
Počítače dnes používáme k mnoha transakcím od objednávání k jídla přes nákupy v obchodech až po ovládání bankovního účtu. Přitom jejich zabezpečení řada z nás věnuje menší pozornost než výběru zámku ke vchodovým dveřím a pojištění bytu. Zloději jsou však vždy napřed a již před dlouhou dobou se přesunuli i na internet. Vybílit kreditní kartu, kterou používáte k nákupům na