Tajemný šepot patřil kamarádce

Total
1
Shares

Na mobil mi opakovaně volalo neznámé číslo. Když jsem hovor přijala, slyšela jsem jen šumění. Rozuzlení bylo děsivé.

Může se duše člověka, který zemřel, ještě nějak rozloučit se svými blízkými? Prý se to stává a vybírá si k tomu často způsoby, kterými nás vyděsí! Mně se něco takového přihodilo. A není to tak dávno.

Pouhé praskání

Stalo se mi to loni v létě. Toho večera jsem byla doma sama, když mi najednou zazvonil mobil. Jednalo se o neznámé číslo, hovor jsem ale přijala. Na druhém konci se ozývalo jen jakési praskání a v pozadí byl slyšet nějaký šepot. Pomyslela jsem si, že je to jen nějaký hloupý vtipálek, a zavěsila jsem.

Zaznělo moje jméno!

Za chviličku se ale zazvonění ozvalo znovu. Něco ve mně mi říkalo, abych ten hovor znovu přijala. Tak jsem to udělala a zkusila se s neznámým volajícím domluvit ještě jednou. Situace se opakovala, ale v tom tajemném šeptání jsem zcela jasně uslyšela své jméno. Ten, kdo volal, musel tedy dobře vědět, s kým chce mluvit.

Sevřel mě strach

Několikrát jsem zakřičela „Haló, kdo je tam?“. Odpovědi jsem se ale dočkala jen jednou a hrozně nezřetelné. Opět zaznělo pouze moje jméno. Začala jsem se bát. Nevěděla jsem, co si o tom mám myslet. Raději jsem znovu zavěsila, položila jsem mobil před sebe a celá rozechvělá jsem se na něj dívala.

Jakmile znovu zazvonil, trhla jsem sebou, jako by do mě uhodil blesk. Tentokrát to ale bylo číslo, které jsem znala – volala moje sestra. Pověděla jsem jí o předchozím tajemném volání. Sestra mi poradila, abych na ono číslo zavolala sama. Mám prý telefonovat ze skrytého čísla a případný špatný žert tak hned odhalím. Poslechla jsem ji.

Šokující zpráva!

Tentokrát se ozval povědomý mužský hlas, který jsem si nedovedla hned zařadit. Představila jsem se a zeptala se, komu jsem se dovolala a proč mě obtěžuje. Za pár vteřin už jsem věděla, čí hlas to je. Byl to manžel mojí kamarádky Jany.

S Janou jsme byly na vysoké nejlepší kamarádky, pak se ale provdala a odstěhovala se do jiného města, takže jsme se už tak často nevídaly. Místo toho, aby mi její muž odpověděl na otázku, tak mi sevřeným hlasem oznámil, že Jana dnes byla na operaci srdce, která se nepovedla.

Kamarádka dnes vpodvečer zemřela. Právě si přivezl z nemocnice její věci, mimo jiné i tento mobil s novým číslem, které nikdo zatím neznal. Proto se vylekal, když mu najednou zazvonil. On sám z něho prý nevolal a v seznamu odchozích hovorů moje číslo také nebylo.

Byl to její hlas

Rozplakala jsem se a současně mi přejel mráz po zádech. Zpětně jsem si uvědomila, že ten nezřetelný hlas, šeptající moje jméno, patřil mojí kamarádce Janě. Přemýšlela jsem o celé příhodě a nakonec jsem si ji vyložila tak, že duše mé kamarádky se tímto děsivým způsobem se mnou přišla rozloučit!

Pavlína H. (51), Havlíčkův Brod

Také se vám může líbit