Stříbrný servis mě zachránil před nemocí

Total
1
Shares

Byla to památka na mou prababičku. Užívala jsem si toho stříbra každý den. Netušila jsem, že tím zároveň dělám hodně pro své zdraví.

Mám doma krásný stříbrný servis po prababičce, ráda ho používám a jím také stříbrnými lžičkami, které mám zase jako památku po mém manželovi. I když jsem na tom byla jako máma samoživitelka špatně, vždycky jsem si říkala, že se této památky nevzdám.

Nemoc se mi vyhýbala

Děti odrostly, založily si své rodiny a já se s nimi předem domluvila, co si mají odnést, až tu nebudu. Stříbro jsem slíbila nejmladší dceři Míše. Co se zdraví týče, nebyla jsem nikdy moc zdravá, trápily mě problémy se srdcem, měla jsem astma a později cukrovku a nemocná kolena.

Nikdy jsem ale netrpěla na chřipky ani jiná infekční onemocnění. Když před lety řádila v Čechách žloutenka, byla jsem v přímém kontaktu s nemocnou sestřenicí, a nemoc jsem nedostala. Lékařka mi nechala udělat testy dokonce dvakrát a já si říkala, jaké jsem měla velké štěstí. A pak přišel covid…

Bála jsem se moc, protože jsem patřila do ohrožené skupiny už věkem a ještě na tom byla zdravotně mizerně. Už jsem měla umělou chlopeň a defibrilátor. Covid se mě ale nechytal, i když jsem byla opět v kontaktu s nemocnými. Nemohla jsem tomu uvěřit.

Jako ve starém Egyptě

A pak se mi dostal do rukou zajímavý článek. Psalo se v něm, že šlechta od nepaměti jedla ze stříbrných talířů stříbrnými příbory a pila ze stříbrných pohárů proto, že je stříbro chránilo před různými nemocemi, včetně moru a cholery.

Začala jsem se o problém okamžitě zajímat, a když za mnou přišel vnuk, hledali jsme spolu články na internetu. A já nevycházela z údivu, co všechno jsem se o tomto dnes nedoceněném kovu dočetla.

Stříbro má neuvěřitelné dezinfekční účinky, je naprosto nepostradatelné například při čištění pitné vody. To jsem nevěděla a myslím, že to ví málokdo. Ve starém Egyptě si ho vážili mnohem více než zlata. I ve středověku znali jeho úžasné účinky a snažili se pomoci tohoto kovu bojovat proti různým nemocem.

My jste ale na tento zázrak poněkud zapomněli. Teď jsem přesvědčená, že jsem ustála nejednu nakažlivou chorobu díky svému úžasného stříbrnému servisu, který tak ráda každý den po dlouhá desetiletí používám.

Antonie (74), Zlínsko

Také se vám může líbit