Někdy dobré srdce a vlídné slovo nestačí

Total
1
Shares

Vždycky jsem si myslela, že po dobrém se s každým domluvím. S tímto dítětem to ale nebylo možné. Ta holka byla opravdu zlá!

I když své dítě vychováte dobře, nikdy nevíte, koho si jednou přivede domů. Když se naše dcera se zetěm seznámila, žil už rok sám, odstěhoval se od ženy, protože to byla prý semetrika.

Vyprávěl nám o svém manželství docela podrobně, ale přiznám se, že jsem to neřešila, důležité bylo, že ho naše dcera milovala a že byl volný. To, že má dítě, netajil. Který rozvedený chlap ho nemá?

Dcera počítala s tím, že k nim bude nevlastní dcera chodit a že s ní bude jezdit i k nám. Jenže to jí bylo osm. Teď je jí čtrnáct a úplně si tátu omotala kolem prstu. Jsou spolu skoro každý den, chodí do kina nebo nakupovat oblečení.

Umí to!

Dcera je z toho špatná. Všechno v pohodě klapalo, když k nim chodila jenom každý druhý víkend, s malým Jonášem, co se dceři narodil, si docela rozuměla. Ale poslední rok chodí k tátovi obden a každý víkend odpoledne koukat na filmy nebo hrát hry. A to už dceři začalo vadit. Někdy nám připadá, že jí to ta holka dělá schválně.

Co bude dál?

Dokonce se už stalo, že se zeť dcery zeptal, že se mu dcera svěřila, že ji nemáme rádi a nezapomněla přitom dodat, že ona nás miluje. Zeťák za to dceři vyčinil jako malému dítěti. Že přece zná jeho Elišku odmala, tak ji snad má ráda. Bohužel Eliška si svého tatínka omotává kolem prstu stále pevněji.

S tatínkem chce být neustále, a zeť už dokonce přišel s tím, že až bude Eliška na střední, bude bydlet u nich. Bojíme se, aby dcera nemusela položit svému muži nůž na krk: „Já, nebo ona!“ Pak by se dcera i Jonáš asi stěhovali od tatínka pryč…

Anna (57), Kolínsko

Také se vám může líbit

Stále mě jen kritizoval!

Kdysi smířlivý a se vším spokojený manžel se mi změnil před očima. Stačila chvilka a stal se z něho jiný člověk. Nerudný, a hlavně neuvěřitelně kritický! Ruce se mi chvěly, jako bych skládala nějakou…
Zobrazit