Domů     Zachránilo nás varování ve snu
Zachránilo nás varování ve snu

Někdy je nutné překonat pochybnosti a věřit tomu, co je nám naznačeno. Díky věšteckému snu jsem zachránila život sobě i manželovi!

Nikdy jsem moc na žádné předtuchy nebo znamení nedala. Od jisté doby ale věřím tomu, že v našich snech dostáváme i zprávy nebo varování a neměli bychom je brát na lehkou váhu.

Ne každý z nás si sny pamatuje, ale myslím si, že pokud to sdělení z jiných světů je opravdu důležité, tak ten sen je hodně působivý.

K tomuto tvrzení mám své vlastní důvody a zkušenosti. Stalo se to po listopadu 1989. V té době začal můj manžel Ladislav s podnikáním. Nijak mě to neudivilo, vždy o tom snil ještě v dobách, kdy se to nesmělo.

Manželovo podnikání

Založil si malou obchodní firmu a využíval nejprve své předchozí kontakty, hlavně v Německu. Také já jsem opustila své dosavadní místo v účtárně a začala jsem manželovi pomáhat.

Později se zapojil i náš syn, ale v době před skoro dvaceti lety, o které chci vyprávět, byl ještě žákem školou povinným. Občas jsem s manželem jezdila na pracovní cesty, a když byla trocha času, spojili jsme si to i s poznáváním německých měst.

Obchodní cesta do Německa

Začátkem června roku 1996 jsme se vydali do Německa na deset dní, během kterých jsme měli absolvovat několik obchodních jednání a přitom strávit dva dny v Hamburku, přístavním městě, které chtěl Ladislav vždycky poznat.

Měli jsme tam jet z Hannoveru, kde byl jeden z klientů naší firmy a kde jsme strávili noc v hotelu. A právě tam se mi zdál sen, o němž jsem dodnes stoprocentně přesvědčená, že mi ho přinesly nějaké dobré a ochranné síly.

Společná večeře na oslavu

S manželem jsme za sebou měli hodně náročný den. Naštěstí všechna jednání dopadla podle našich představ, a tak jsme si zašli na dobrou večeři, abychom to trošku oslavili.

Také jsme si objednali víno a těšili jsme se na dva volné dny, které jsme měli před sebou. Byl to velice příjemný večer, který jsme si oba dva právem zasloužili.

Probudila jsem se hrůzou

Nazítří dopoledne jsme měli vyrazit vlakem do vytouženého Hamburku. Jízdenky jsme měli zajištěné už delší dobu dopředu, a tak jsme si mohli ráno přispat.

Měli jsme to propočítané tak, abychom se v hotelu ještě v klidu nasnídali a pak zamířili rovnou na nádraží.

Spala jsem ze začátku klidně, ale uprostřed noci jsem se probudila hrůzou. Dokonce jsem plakala ze spaní, jak mi manžel řekl. Ptal se mě, co mi je, a bál se o můj zdravotní stav.

Měla jsem katastrofický sen

Já jsem si okamžitě uvědomila, že se mi zdál hodně krutý a nepříjemný sen. Ten stále v mojí hlavě dozníval, takže jsem ho začala manželovi okamžitě vyprávět. V tom snu jsme jeli vlakem v nějaké cizí zemi, která vypadala exoticky, nejspíš někde v Africe.

Když jsme přejížděli dlouhý železniční most přes nějaké jezero, začal se pod námi bortit.

Ve spárech smrti

Věděla jsem, že zemřeme, a nemohla jsem s tím nic udělat. Byla jsem naprosto bezmocná. Cítila jsem, jak se vagón naklání, jak se všechno bortí a my s ním padáme do vody.

Kromě hrůzy jsem vnímala i lítost nad tím, že už nikdy neuvidím svého syna, své rodiče, své známé.

Manžel mě uklidňoval, že takové sny prostě občas člověka potkají. Hodinu jsme si spolu povídali o různých věcech, abych se dala znovu dohromady. Moc se mi to už ale nepodařilo. Usnula jsem znovu až k ránu těžkým, neklidným spánkem.

Prý jsem moc pověrčivá

Sen mě pronásledoval i ráno po probuzení. Měla jsem z něho opravdu špatný pocit. U snídaně jsem proto manželovi řekla, že bychom do Hamburku jet neměli, že ten sen byl určitě varováním nebo znamením.

Manžel však trval na tom, že přístavní město chce vidět, a trochu se zlobil, že prý jsem moc pověrčivá. Nakonec jsem ho alespoň přemluvila k tomu, abychom nejeli vlakem, ale půjčili si auto v půjčovně.

Vlakové neštěstí

Jízdenky na vlak jsme nechali propadnout. Trochu jsem se uklidnila. Ten hlavní šok ale přišel, když jsme poslouchali v rádiu v autě polední zprávy. Vlak, kterým jsme měli jet, měl strašlivou nehodu. Vykolejil a při neštěstí zahynuly desítky lidí.

Kdybychom bývali nastoupili, čekala by nás možná jen poslední půlhodina života nebo, v lepším případě, celoživotní psychické trauma a dost možná i trvalé zdravotní následky. Konečná bilance onoho neštěstí nakonec byla přes sto mrtvých!

Zasáhla nějaká vyšší moc?

I když vím, že to možná zní bláznivě, dodnes jsem přesvědčená o tom, že nás před tou hrůzou zachránil právě můj věštecký sen. A dokonce i mého zatvrzelého manžela tato událost přesvědčila o tom, že existují věci mezi nebem a zemí.

Nějaká vyšší moc zkrátka chtěla, abychom dál žili a snažili se rozdávat lidem kolem sebe lásku a radost.

Anna H. (69), Most

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
16.5.2024
Byla to moje vina. Nehoda, při níž zemřel člověk! Teď se mi o něm bude zdát až do smrti? Chodí se mi snad v noci mstít? Když jsem po třech letech znovu uchopil volant, proběhlo mým tělem mrazení. Znejistil jsem. Po nepříjemné autonehodě, při které jsem přišel málem o nohu, jsem v sobě konečně našel odhodlání a nasedl do auta, které patřilo mé matce. Volala mi krátce poté, co jsem s vozem vyjel.
16.5.2024
Na chatu jsme jezdili každou druhou sobotu a neděli. Střídali jsme se tam se sestrou a její rodinou. Vždy jsem si ale před cestou vyložila karty. Tehdy jsem s kartami začínala. Byla doba, kdy se nám tyto ezoterické disciplíny otvíraly jako nový svět. Nakoupila jsem si nejen vykládací karty ale také kyvadlo, abych si to všechno vyzkoušela. Inklinovala jsem k těmto věcem, už jako mladá dívka j
16.5.2024
Dopis mi přišel bez podpisu a stálo v něm, že se musím dostavit na určitou adresu, je to prý důležité! Dozvěděla jsem se tam, že mé dny jsou už možná sečteny. Ten kopec snad neměl konce! Připadala jsem si jako dýchavičný slimák, plazící se silou vlastní vůle. Často jsem se zastavovala a chytala dech, už taky nejsem nejmladší. Na samém vrcholku kopce stál dům, ke kterému jsem měla namířeno. D
15.5.2024
Mrak na obloze nevypadal nebezpečně. Najednou z něho ale vyšlehl blesk, který zasáhl strom. Kdybychom nedali na našeho psa, byl by s námi asi konec. Ačkoli náš pes byl vzrůstu malého, původu rozmanitého a dobrácké psí duše, byl to pravý hrdina! Byl moc chytrý a statečný, jak mohl mnohokrát za svůj osmnáctiletý život předvést. Nezalekl se ani toulavé kočky, která byla postrachem pro mnohem vě
11.5.2024
Opakovaně se mi zdál děsivý sen. Budila jsem se zpocená hrůzou, a tak jsem musela jeho významu přijít na kloub. Děsivý sen se mi pravidelně vracel a já se budila se srdcem v krku a zpocená hrůzou. Noční můry jsem mívala pravidelně při každém úplňku! Už jsem z toho byla zoufalá. Nevěděla jsem, jestli mám všechno řešit s psychiatrem nebo psychologem. Touha po klidnějším bydlení Byla jsem zv
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
historyplus.cz
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
Bývaly doby, kdy architekti dokázali i obyčejným funkčním továrnám vtisknout eleganci výstavných zámků. Pardubice jeden takový skvost mají, a dokonce si ho v posledních letech vycizelovaly k dokonalosti. Umění, které mele Na břehu řeky Chrudimky v Pardubicích stával mlýn už v roce 1586. Na počátku 20. století však mlynářské konkurenci v oblasti vládnou bratři Egon (1871–1932) a Karel (1879–1944) Winternitzovi,
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
nejsemsama.cz
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
Bolí vás svaly a klouby, ládujete do sebe pilulky tišící bolest, a nic nezabírá? Chce to změnu… Vyčleňte si jen pár minut denně na protažení celého těla, a budete se cítit jako znovuzrozená. Protažení trapéz Tento cvik můžete provádět vsedě i vestoje, dodržet musíte jen zcela rovná záda. Jednou rukou přitáhněte hlavu k rameni, druhé rameno se
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
enigmaplus.cz
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
Jonaguni je ostrov náležející do japonské prefektury Okinawa. Poblíž něj leží pod mořskou hladinou gigantické kamenné bloky, které připomínají obrovské terasy se schodišti vytesanými do kamene. Odhadu
Když může Prachař, koketuje i ona
nasehvezdy.cz
Když může Prachař, koketuje i ona
Herečka Sara Sandeva (26) ze seriálu Jedna rodina to s Jakubem Prachařem (40) zřejmě nemá jednoduché! Že by jí už docházela trpělivost? Ještě než se dali dohromady, říkalo se, že není krásné ženy, k
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Tagliatelle s bazalkovým pestem
tisicereceptu.cz
Tagliatelle s bazalkovým pestem
Tagliatelle představují dlouhé široké nudle. Seženete je v každém supermarketu. A nejlépe chutnají právě s pestem. Ingredience 1 balení těstovin tagliatelle dvě hrsti čerstvé bazalky 6 lžic ol
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
21stoleti.cz
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
Země a jejích sedm sestřiček se od svého zrodu drží pomyslných máminých sukní. Možná se jejich orbity v minulosti měnily, možná pohltily některé ze svých sourozenců, ale z dálky Sluneční soustava půso
Musím zachránit manželství!
skutecnepribehy.cz
Musím zachránit manželství!
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
epochaplus.cz
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
Bylo jednou jedno Slunce a mělo osm dětí. Jejich jména všichni známe. Mají ale něco společného s lidmi? I když už jsou to dnes dospělé planety, životem si nesou následky svého divokého dětství. Příběh se začíná psát před 4,6 miliardami let. Okolo právě vznikající hvězdy se vytvoří rotující prachoplynný disk. Částice v něm se začnou srážet