Domů     Šance mi utekla mezi prsty
Šance mi utekla mezi prsty

Bohužel jsem až velmi pozdě pochopila, že šanci, kterou od osudu dostaneme, musíme chytit a už nepustit. Já ale tehdy příliš dlouho váhala a tak mi má láska utekla. 

Jsem z jednovaječných dvojčat, takže jsme si se sestrou Ivonou podobné opravdu jako vejce vejci. Nikdy nám naše podoba nevadila, naopak jsme z toho těžily.

Když jsem měla být zkoušená z předmětu, který jsem tak úplně neovládala, nechala se Ivona vyvolat za mě a naopak. Učitelé sice občas trochu zapochybovali, ale nikdy nás při činu nechytili.

Stejně tak jsme se občas prohodily, když šlo o naše potencionální partnery. Někdy proto, že jedna nebo druhá neměla chuť se s oním mužem sejít, nebo prostě jen proto, že jsme byly zvědavé jaký je.

Naprosto jsme si ve všem věřily, takže ani jedna z nás nemusela mít obavy, že bychom své podoby využily proti sobě navzájem. Jednou se mi ale naše záměna nevyplatila a já se z toho nemůžu dodnes vzpamatovat.

Přesto, že jsme byly naprosto stejné, naše povahy byly trochu odlišné. Zatímco já jsem byla oproti Ivoně klidnější, ona šla do všeho po hlavě. Zdálo se, že se ničeho nebojí, toužila si všechno odmala osahat a vyzkoušet.

Já byla opatrná, postupovala jsem vždy pomalu a systematicky. Někdy pravda možná až příliš pomalu. Byla jsem tajně zamilovaná do muže, který bydlel ve vedlejším vchodě.

Věděla jsem, že se mu také líbím, ale stud a ta moje prokletá povaha mi nedovolili ho nikdy pořádně oslovit. Když jsem se o tom svěřila své sestře, vysmála se mi a nabídla se, že ho osloví za mě a připraví mi půdu.

Kladla mi ale na srdce, abych to pak tou svou nerozvážností všechno nepokazila. A jak řekla, tak i udělala.

Když šla ráno do práce a potkala se s Mirkem, jak se soused jmenoval, prohodila s ním pár slov a navrhla, jestli by nechtěl odpoledne zajít třeba na kafe. On souhlasil. Jenže, jak jsem říkala, moje sestra vždycky nejdřív jedná a pak přemýšlí. Což se projevilo bohužel i nyní.

Seděla jsem zrovna v kanceláři nad hromadou papírů, které jsem musela během dne vyřídit, když mi zazvonil telefon a nadšená Ivona mi líčila, jak Mirka zpracovala a domluvila nám na dnešek schůzku.

Má počáteční radost ale rázem opadla, když mi došlo, že díky inventuře, kterou jsme měli v práci, se domů dřív než nad ránem určitě nedostanu. Schůzku se nám ale rušit nechtělo a tak jsme se dohodly, že tam za mě půjde Ivona.

Moc se jí nechtělo, ale nakonec souhlasila. S Mirkem se sešla tedy ona a druhý den mi vyprávěla, jak ji mile překvapil. Byl prý velmi společenský, galantní a zábavný.

Možná mi už tehdy mohlo dojít, že se to od samého začátku ubírá špatným směrem, mě to ale divné nijak nepřipadalo. Párkrát jsem se pak s Mirkem setkala i já. A upřímně mě naprosto uchvátil. Byla jsem zamilovaná až po uši a věděla, že on je ten pravý.

Svěřila jsem se své sestře, která mi údajně všechno moc přála. Jenže zatímco já byla šťastná, ona ne. Ale toho jsem si kvůli své zamilovanosti moc nevšímala. Ivona se potom ještě několikrát nabídla, když jsem nemohla, že za mě na schůzku zaskočí. Ani to mi nepřišlo zvláštní.

Jednoho dne se ale něco změnilo. S Mirkem jsme se scházeli zhruba půl roku a nic jsme spolu kromě nějakého mazlení a líbání neměli. Byli jsme oba zdrženliví a přišlo nám to tak v pořádku.

Měla jsem se s ním večer zase vidět, odjížděl pracovně na měsíc do Pekingu, a tak jsme se chtěli rozloučit. Já se ale zdržela cestou z práce v zácpě a volala jsem sestře, aby mi připravila a vyžehlila šaty, že bych to už nestihla.

Slíbila, že mi pomůže a já jí věřila. Když jsem ale přijela domů, nebyly tam ani šaty ani Ivona. Aniž bych ji o cokoli žádala, vydala se za Mirkem sama bez mého vědomí. On samozřejmě netušil, že to nejsem já.

A tak došlo bohužel k tomu, že Ivona nic netušícího Mirka svedla a vyspala se s ním. Mně o tom neřekla a svůj záskok odůvodnila tím, že se bála, že bych to nestihla a Mirek by byl zklamaný.

To, že spolu ti dva něco měli jsem se dozvěděla až ve chvíli, kdy jsem našla na záchodě pozitivní těhotenský test. Můj rozhodně nebyl. Ivona ani na chvíli nezaváhala a v jejích očích se najednou objevilo něco, co jsem tam nikdy před tím neviděla.

Řekla mi, že Mirek vlastně miluje jí, že ji miloval od samého začátku a jejich láska a touha je zkrátka při poslední schůzce přemohla. Dítě, které čekala, bylo mého Mirka a ona se ani jednoho z nich nehodlala vzdát. Všechno mi začalo dávat smysl.

Připadala jsem si jako hloupá husa. Neměla jsem povahu na to jít nebohému muži říct, jak se věci mají ani připravit sestřino dítě o otce a tak jsem si sbalila z našeho společného bytu své věci a po třiceti letech svou sestru opustila.

Co vím z doslechu, Ivona se za Mirka později vdala a narodil se jim chlapec. Žijí prý někde na Moravě v rodinném domku. Já se s ní od té kruté zrady neviděla, ani jsem s ní nemluvila.

Když se vdávala, poslala mi oznámení, což jsem brala jen jako další hřebíček do rakve. Na svatbu jsem pochopitelně nejela. Mirek nemá o mé existenci vůbec tušení a dokonce ani o tom, jak jsme si s ním tehdy zahrávaly.

Během jediné chvíle jsem přišla o svou osudovou lásku i milovanou sestru. Mirkovi nic nevyčítám, ale Ivoně její podlé chování nikdy v životě neodpustím.

Ilona, 34 let, Dolní Počernice

Další článek
reklama
Související články
12.5.2024
Můžete se rozhádat, na řadu let ztratit. Pravé přátelství však vydrží. To naše s Danou však mělo velké šrámy. Bylo to ve školce. Pamatuji, jak jsem měla lakovky a ta copatá blondýnka mi je záviděla. Schválně mi šlapala na nohu zablácenou botou. Tehdy jsme se pohádaly. Ale pak jsme se potkaly i ve škole, a jelikož jsme se znaly, nějak jsme se skamarádily. Nerozlučné kámošky od školy V prvn
12.5.2024
Vdávala jsem se v 25 letech a už tehdy mi říkali, že si to mám rozmyslet. Můj nastávající byl prchlivý a podezíravý. Já si ale myslela, že nám to vydrží navěky. Když dnes vidím u své dcery, kolik mají dnešní holky dostupných informací, trochu závidím. Dnes a denně čtu příběhy o ženách, které trpěly pod drobnohledem žárlivce. Začíná to skoro vždy stejně, tak jako kdysi u mne, jenže já to nemo
4.5.2024
Stejně jako máma jsem byla posedlá vzhledem. U ní jsem to nenáviděla, a přitom jsem dusila svoji dceru. Moje matka měla štěstí, že se vdala za úspěšného muže. Můj otec vydělával dost peněz, takže ona mohla být doma a starat se o sebe. Zastávala názor, že žena musí být prostě krásná. Tento styl výchovy jsem převzala od ní i já, ačkoli jsem to nenáviděla. Jak se to stalo? Snadno. „Nepoveden
3.5.2024
Tereza je naše vymodlené dítě. Dlouho se nám nedařilo počít, ale nakonec se na nás usmálo štěstí. I když pak se od nás zase odvrátilo. S Vláďou jsme se seznámili, když nám bylo už 35 let. Oba jsme toužili po rodině, ale před tím jsme nenašli vhodné partnery. Osudový muž Vláďa Jakmile jsme narazili na sebe, oba jsme věděli, že to je přesně ono. Proto jsme ani neotáleli a dohodli jsme se, ž
2.5.2024
Po smrti nevlastního otce se stalo to nejhorší, co mě mohlo potkat. Dědictví zasáhlo do mého života nelítostně, ten domek jsem musela rychle opustit. Nevlastního otce jsem měla moc ráda. Maminka si ho vzala, když mi bylo pět let. Vycházela jsem s ním dokonce lépe než s mámou. Spolu pak měli syna Vojtu. Máma Vojtu rozmazlovala a stavěla nás proti sobě. Byla jsem ráda, když jsem vypadla po učňáku
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Naberte inspiraci na jižní Moravě
epochanacestach.cz
Naberte inspiraci na jižní Moravě
Kraj, který proslavilo skvělé víno, honosné hrady a romantické zámky. Malebnou krajinou se vine nespočet cyklostezek a turistických cest. Pokud už znáte Pernštejn i Vranov nad Dyjí a zahrady lednického zámku jste prošli křížem krážem, přijeďte letos za novinkami a neobjevenými skvosty. Jižní Morava si jich má nepřeberně, nudu nepoznáte! Že víno ochutnáte jen o
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
21stoleti.cz
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
Mezinárodní výzkumný tým, jehož součástí byli vědci z Českého centra pro fenogenomiku a laboratoře transgenních modelů nemocí Ústavu molekulární genetiky AV ČR v centru BIOCEV, odhalil nové poznatky o
Lovci duchů v ČR: S kým se jim podařilo navázat kontakt?
enigmaplus.cz
Lovci duchů v ČR: S kým se jim podařilo navázat kontakt?
Takzvaní lovci duchů se rozhodně nevyskytují pouze v hororových filmech. Své vyšetřovatele nadpřirozených jevů má i Česká republika a mnoho z nich je na svých lovech pravidelně úspěšných. Co nebo koho
Odstavený vlak lákal ke spánku
skutecnepribehy.cz
Odstavený vlak lákal ke spánku
Vlak měl zpoždění, a tak jsem si zkrátila čekání v odstaveném vagonu. Usnula jsem a probral mě vlak, když se dal do pohybu. Vracela jsem se pozdě večer od kamarádky, čekala mě ještě cesta vlakem. Na setmělém nádraží jsem se dozvěděla, že má nemalé zpoždění. Byla mi zima a únavou jsem pomalu ani neudržela hlavu. Měla jsem náročný den,
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
historyplus.cz
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
Nepřestali doufat, že dokážou Antiochii vyhladovět. Bohemund z Tarentu však s názorem ostatních křižáckých velitelů nesouhlasí. Věří, že mohou město dobýt mnohem dříve a pohodlněji – lstí. Normanský dobrodruh neztrácí čas a mezi obránci získává spojence, který křižákům pomůže dostat se za hradby! Do Byzantské říše vtrhli ve druhé polovině 11. století z východu seldžučtí
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
nasehvezdy.cz
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
Stále nemůže najít toho pravého. Hvězda seriálu ZOO Denisa Nesvačilová (32) byla naposledy vášnivě zamilovaná do scenáristy Petra Kolečka (40), ale ten jí bohužel zlomil srdce. Herečka se však svého s
Bábovka se zakysanou smetanou
tisicereceptu.cz
Bábovka se zakysanou smetanou
Vláčná bábovka se hodí jako zákusek po nedělním obědě nebo jako sváteční snídaně. Potřebujete 4 vejce 1 hrnek cukru krupice 2 hrnky polohrubé mouky 1 prášek do pečiva 1 kelímek (200 g) zakys
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Hostina z lesa
iluxus.cz
Hostina z lesa
Restaurant Deer v Michalské ulici, jen pár kroků od Staroměstského náměstí, se těší velké oblibě. Příjemný interiér, profesionální servis a dechberoucí pokrmy, které připravuje šéfkuchař Lubomír Dolej
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
epochaplus.cz
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
Paul Walker, milovník rychlých aut a hvězda série Rychle a zběsile, tragicky zahynul při autonehodě v roce 2013. Jeho život byl plný adrenalinu, filmových úspěchů i charitativní činnosti.   Hvězda série filmů Rychle a zběsile umírá dne 30. listopadu 2013. Se svým známým, automobilovým závodníkem Rogerem Rodasem, opouští akci pořádanou Walkerovou charitou na pomoc obětem
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
epochalnisvet.cz
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
Šaman jako prostředník mezi světem nadpřirozena a lidmi nás spojuje s nejstaršími obdobími prehistorie. Z hlediska geografie byl šamanismus původním náboženstvím sibiřských národů. Brzy se však dostává i do našich končin, třeba do Uher, kde se i v pozdním středověku nacházeli šamani-táltosové. Existují a působí na našem kontinentu dodnes? Muž oslovovaný jako táltos právě odložil malý bubínek,
7 tipů, jak probudit metabolimus
nejsemsama.cz
7 tipů, jak probudit metabolimus
Zrychlit metabolismus při hubnutí je snazší, než si myslíte. To je cesta, jak začít hubnout a zhubnout! Jak tedy zrychlit metabolismus, aby více spaloval? Po třicítce u žen klesá rychlost metabolismu o pět procent. To znamená pomalejší spalování a zvyšování váhy. Ale nemusí tomu tak být. Existují způsoby, jak metabolismus nastartovat a znovu dostat do vyšších obrátek. Existuje hned sedm tipů, které