Domů     Milence jsem si nechala
Milence jsem si nechala

Před pár lety jsme byli s manželem od sebe a já si užívala. Jsem ráda, že jsme zase spolu, ale všechno jsem zpátky nevrátila.

Mému manželovi se asi před pěti lety „přihodilo“, co se tak mužům okolo padesátky většinou přihodí. Najednou začal mít potřebu líp vypadat, nechal si obarvit šedivé vlasy, bez předchozí konzultace se mnou koupil „bourák, po kterém vždycky toužil“ a tak dále.

Všechno jsem to pozorovala s lehkými obavami, ale na druhou stranu s velkým pochopením. Dávno už vím, že pokud začne muži „ujíždět vlak“, samozřejmě mu nezbývá, než se ho pokusit dohonit.

Byla jsem něčeho podobného svědkem už tolikrát, že mě to ani nepřekvapilo, ani nerozhodilo.

Milenku bych přešla

Byli jsme v té době spolu víc než dvacet pět let a já byla připravená trpělivě počkat, až manžela ta „dočasná demence“ přejde. Když se zeptal, jak vypadá, nebyla jsem vtipná ani sarkastická a konstatovala:

„Vypadáš skvěle, tipla bych ti stěží pětačtyřicet.“ Chválila jsem mu i moderní oblečení, co si pokoušel koupit, a jen jsem očekávala, kdy si k tomu všemu pořídí i milenku.

Bohužel se tak opravdu stalo a mě bylo jednoho krásného dne prostě jasné, že s někým „chodí“. Sama pro sebe jsem se rozhodla, že z toho nebudu dělat velkou vědu.

Nebudu s ním o tom nikdy mluvit, jako by to nebylo a promluvíme si o tom daleko později, až jeho milenecký vztah způsobený panikou ze stárnutí skončí. A sama jsem se začala na internetu, spíš z legrace, poohlížet, jestli bych si taky s někým nezašla na rande.

Říkala jsem si, že když mě budou lidi zasvěcení do manželova románku litovat, nevadí. Horší by ale pro mě bylo, kdybych se začala litovat sama.

Choval se trapně

A tak zatímco můj muž vozil ve „svém novém bouráku“ mladou krasavici z kanceláře, já si dopisovala s několika sympatickými chlapíky, se kterými jsem si domluvila rande. Plácala jsem sama sebe po ramenou, jak bezvadně trapnou situaci zvládám.

Byla jsem na sebe vysloveně pyšná. Ovšem až do chvíle, kdy se Radek zbláznil definitivně. Do své mladé milenky se šíleně zamiloval, a i když ještě ani nepožádal o rozvod, už si maloval nové manželství. Prostě chtěl začít ještě jednou.

Všude vykládal, jak mi nechce ublížit, ale musí. A protože trpělivost je jedna věc a hloupost druhá… když mi kamarádka přinesla zprávy o chystajícím se rozvodu a svatbě, sbalila jsem manželovi kufr a postavila ho před dveře.

Nechala jsem ho jít

Když i přesto zkusil odemknout, řekla jsem jediné: „Dělej, jak myslíš.“ Sklopil hlavu, vzal kufr a šel. Dodala jsem ještě, co jsem musela: „Jsi idiot, že děláš stejnou chybu jako všichni. Budeš trpět a mě to bude jedno!“ A pak jsem s ním dlouho nemluvila.

Držela jsem sice stále hlavu vzhůru, ale všechny předávky papírů nebo věcí jsem řešila raději přes prostředníka. Nechtěla jsem si zbytečně jitřit rány. Smutek jsem si zakázala, mým heslem se stalo: „Život jde dál“, a randila jsem jako zamlada.

Většina mužů, co přišli na schůzku, byli spíš případ pro psychiatra, než adepti na seznámení, ale byla to vlastně legrace.

Milenec i kamarád

Až jednou se mezi nimi vyloupl fajn chlap, co byl taky krátce rozešlý se ženou a hledal jen trochu povyražení. Padli jsme si do oka a často spolu někam vyráželi.

Buď do přírody, nebo na výstavu, do divadla… A den, kdy jsme se setkali, pak končil u něj nebo u mě. I intimní chvilky jsme si po překonání počátečního ostychu dost užívali.

Na rozdíl od mého bláznivého „ještě manžela“ jsem se ale nijak nechlubila, nevystavovala společné „sexy“ fotky, nejezdila po městě v rychlém autě a nafoukaně nekynula na všechny strany.

Prostě a jednoduše o tom, že mám ve svém životě muže, věděli jen ti nejbližší kamarádi. Samozřejmě hlavně proto, že jsme se chtěli jednou dvakrát týdně potkat, ne spolu žít. O tom, že ani jeden z nás nemá chuť na vážný vztah, jsme si řekli hned první den.

Milenka ho odkopla

A pak, ostatně poměrně klasicky, mému manželovi zhublo konto a mladá přítelkyně ho poslala k vodě. A Radek pak za mnou chodil, omlouval se, nosil kytky a říkal: „Já vím, udělal jsem hroznou chybu, ale jestli mi odpustíš, nechci se rozvádět.

Prosím tě, promiň.“ A tak dlouho se kál, až jsem ho nakonec vzala zpátky. Náš vztah je teď daleko lepší než byl, je v něm víc respektu, víc plánujeme dohromady a musím říct, že jsem teď hodně šťastná.

Z velké části i proto, že stále ještě mám i pozorného milence. Nikdo o něm nevěděl, takže jsem se rozhodla, že si ho „nechám“. Myslím, že kvůli manželovi špatné svědomí mít nemusím a milenec je se situací srozuměn a spokojen.

Ludmila 54, Brno

Související články
23.7.2024
Bála jsem se, že se mi hroutí manželství. Manžel byl tak zaneprázdněný, že jsme se skoro nevídali. A tak jsem si vyšla na víno se sousedem Jardou... Děti vyletěly z hnízda. V té době jsem se cítila pod psa, a nejen kvůli tomu. Připadalo mi, jako bychom s manželem najednou ztratili společnou řeč. Po práci často zamířil na fotbal, trénoval dorost. V úterý, ve čtvrtek a někdy i v pátek se vracíval
18.7.2024
Než jsem otěhotněla, rozhodli jsme se s přítelem, že si zaletíme na romantický prodloužený víkend do Paříže. Tedy s prohlídkami památek, nákupy, romantickými snídaněmi v kavárnách. S vínem i vybraným jídlem. Byla jsem natěšená jako blecha a nemohla se dočkat, až konečně uvidím Louvre, katedrálu Notre Dame, Eiffelovu věž. Nikdy jsem totiž v hlavním městě Francie nebyla, ale toužila jsem po tom u
17.7.2024
Nedokážu se smířit s tím, že pokrok letí kupředu, zatímco já stárnu a nikam se neposouvám. Toužím být moderní babička a udělám pro to cokoli! Byla jsem vždycky nakloněná všemu novému a nebránila se technickým vymoženostem. Proto mě trápilo, že se neumím poprat s chytrými mobily. Počítač s internetem jsem sice doma měla, ale jediné, co jsem zvládala, bylo posílat maily. To bylo málo! Asi před pě
16.7.2024
Znaly jsme se od školky a v dospělosti jsme si spolu pořídily kavárnu. Po letech jsme se pohádaly a strašně si ublížily. Čas vše naštěstí spravil. Od chvíle, kam naše paměť sahá, jsme se kamarádily a plánovaly společnou budoucnost. Když jsme se dostaly na stejnou střední školu, na hotelovku, tak jsme si vysnily, jak si spolu jednou pořídíme cukrárnu! Budeme si samy péct cukroví, dělat zmrzlinov
14.7.2024
Miluji milostné příběhy. Vždy mi připadaly vzrušující. Proč? Možná jsem sama žila nudný život. Do jisté doby. Je to vlastně smutné, když překročíte padesátku, máte pocit, že roky žijete vedle nesprávného muže a čekáte na rozuzlení, které se děje v telenovelách. Na dnešní poměry jsem se vdávala brzy. Podle zvyklostí za minulého režimu. Bylo mi 25 let, když jsem stála před oltářem a slíbila jsem
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Průsečík barev a designu
rezidenceonline.cz
Průsečík barev a designu
Interiér tak trochu extravagantního domu navrhla velmi kreativní designérka, jež hledala inspiraci v barvitém životním příběhu investorského páru, a vytvořila tak svěží a moderní platformu pro život uprostřed přírody. V městečku Itupeva v srdci brazilského státu São Paulo stojí rezidence, jež je více než jen obyčejným obydlím; je to místo setkávání velké rodiny, zasahující do
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
nasehvezdy.cz
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
Charlie Sheen (58) si slávu užíval plnými doušky. Alkohol tekl proudem a bez drog a sexu nedokázal ani fungovat. Jednoho dne ale všechno zčistajasna skončilo – z úst lékařů si vyslechl, že je HIV pozi
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
historyplus.cz
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
Pučisté v čele s majorem Kendžim Hatanakou horečně prohledávají Hirohitův císařský palác v Tokiu. Nemohou nalézt vytoužený úlovek a v nitru jindy zdvořilých Japonců už to pořádně vře. Půlnoc se zatím překulila do nového dne, kdy jejich vládce přizná světu hořkou válečnou porážku.   Na obloze nad japonskou Hirošimou se 6. srpna 1945 objevuje mohutný hřib.
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
iluxus.cz
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
Zážitkově gastronomická atrakce Večeře v oblacích patří k podzimní Praze stejně jako Karlův most či Pražský hrad. Nejen tyto dominanty české metropole si můžete při obědě či večeři prohlédnout z nevše
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
tisicereceptu.cz
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
Je pikantní, velmi jemná a odráží se v ní hned několik výrazných chutí. Suroviny 1 –2 kachní prsíčka 1  l zeleninového vývaru 1 balení rýžových nudlí 1 cm zázvoru 2 plechovky kokosového mlék
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
21stoleti.cz
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
Atacama se nachází v Jižní Americe, táhne se tisíc kilometrů podél Pacifiku od jižní hranice Peru po centrální část Chile. Prší zde jen velice zřídka, dle měření v jejím středu mezi roky 1570 až 1971
Italská  královna – Sardinie
nejsemsama.cz
Italská královna – Sardinie
Pokud plánujete dovolenou, kdy si dopřejete plážovou zahálku, pak je pro vás Sardinie ideál­ní. Téměř 2000 km dlouhé pobřeží, fantasticky čisté moře a také zajímavé zbarvení písku od bílé až po zlatou či růžovou. Budete se tu cítit jako v ráji Na čtyři desítky sardinských pláží se pyšní oceněním Modrá vlajka. Nejkrásnější pláž Sardinie je
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
enigmaplus.cz
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
Na vesnickém hřbitově v San Bernardu v Kolumbii se už několik desítek let pohřbení nebožtíci sami od sebe mumifikují. Vědci si přitom marně lámou hlavu, co se to děje. Činí tak jeden nebožtík po druhé
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
epochanacestach.cz
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
Rozdíl teploty je značný. Zatímco venku zuří horké léto, při vstupu do jeskynního systému se výrazně ochlazuje. Ve vzduchu je vlhkost, dno jeskyně tvoří vodní hladina. Pohled ze stometrové hloubky propasti Macocha je neskutečný a nádherný. A mrazivý, když si uvědomíme, že tělo sebevraha dopadne na dno během pouhých čtyř vteřin. Píše se rok 1723.
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
epochalnisvet.cz
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
Každý den člověku vypadne asi 100 vlasů. Mezi 100 000 zbývajícími je to celkem zanedbatelná ztráta. Řídnoucí ohon nebo první spálenina pokožky hlavy sluncem ale může signalizovat, že něco je v nepořádku. Zcela bez povšimnutí může dotyčný přijít až o 50 procent své kštice, než si uvědomí nesporný fakt: Začíná plešatět.   Muži se jí
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
skutecnepribehy.cz
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
Zatvrdila jsem se a řekla si, že si už do života žádného chlapa nepustím. Potom jsem našla přede dveřmi kytici lučního kvítí. Všechno začalo tak, že jsem napochodovala ve Štěchovicích na parník. Doprovázel mě můj tehdejší kluk, a musela bych se hluboce zamyslet, abych si vzpomněla, jak se jmenoval. Měla jsem jich fůry. Byly to však samé
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
epochaplus.cz
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
Počítače dnes používáme k mnoha transakcím od objednávání k jídla přes nákupy v obchodech až po ovládání bankovního účtu. Přitom jejich zabezpečení řada z nás věnuje menší pozornost než výběru zámku ke vchodovým dveřím a pojištění bytu. Zloději jsou však vždy napřed a již před dlouhou dobou se přesunuli i na internet. Vybílit kreditní kartu, kterou používáte k nákupům na