Domů     Milence jsem si nechala
Milence jsem si nechala

Před pár lety jsme byli s manželem od sebe a já si užívala. Jsem ráda, že jsme zase spolu, ale všechno jsem zpátky nevrátila.

Mému manželovi se asi před pěti lety „přihodilo“, co se tak mužům okolo padesátky většinou přihodí. Najednou začal mít potřebu líp vypadat, nechal si obarvit šedivé vlasy, bez předchozí konzultace se mnou koupil „bourák, po kterém vždycky toužil“ a tak dále.

Všechno jsem to pozorovala s lehkými obavami, ale na druhou stranu s velkým pochopením. Dávno už vím, že pokud začne muži „ujíždět vlak“, samozřejmě mu nezbývá, než se ho pokusit dohonit.

Byla jsem něčeho podobného svědkem už tolikrát, že mě to ani nepřekvapilo, ani nerozhodilo.

Milenku bych přešla

Byli jsme v té době spolu víc než dvacet pět let a já byla připravená trpělivě počkat, až manžela ta „dočasná demence“ přejde. Když se zeptal, jak vypadá, nebyla jsem vtipná ani sarkastická a konstatovala:

„Vypadáš skvěle, tipla bych ti stěží pětačtyřicet.“ Chválila jsem mu i moderní oblečení, co si pokoušel koupit, a jen jsem očekávala, kdy si k tomu všemu pořídí i milenku.

Bohužel se tak opravdu stalo a mě bylo jednoho krásného dne prostě jasné, že s někým „chodí“. Sama pro sebe jsem se rozhodla, že z toho nebudu dělat velkou vědu.

Nebudu s ním o tom nikdy mluvit, jako by to nebylo a promluvíme si o tom daleko později, až jeho milenecký vztah způsobený panikou ze stárnutí skončí. A sama jsem se začala na internetu, spíš z legrace, poohlížet, jestli bych si taky s někým nezašla na rande.

Říkala jsem si, že když mě budou lidi zasvěcení do manželova románku litovat, nevadí. Horší by ale pro mě bylo, kdybych se začala litovat sama.

Choval se trapně

A tak zatímco můj muž vozil ve „svém novém bouráku“ mladou krasavici z kanceláře, já si dopisovala s několika sympatickými chlapíky, se kterými jsem si domluvila rande. Plácala jsem sama sebe po ramenou, jak bezvadně trapnou situaci zvládám.

Byla jsem na sebe vysloveně pyšná. Ovšem až do chvíle, kdy se Radek zbláznil definitivně. Do své mladé milenky se šíleně zamiloval, a i když ještě ani nepožádal o rozvod, už si maloval nové manželství. Prostě chtěl začít ještě jednou.

Všude vykládal, jak mi nechce ublížit, ale musí. A protože trpělivost je jedna věc a hloupost druhá… když mi kamarádka přinesla zprávy o chystajícím se rozvodu a svatbě, sbalila jsem manželovi kufr a postavila ho před dveře.

Nechala jsem ho jít

Když i přesto zkusil odemknout, řekla jsem jediné: „Dělej, jak myslíš.“ Sklopil hlavu, vzal kufr a šel. Dodala jsem ještě, co jsem musela: „Jsi idiot, že děláš stejnou chybu jako všichni. Budeš trpět a mě to bude jedno!“ A pak jsem s ním dlouho nemluvila.

Držela jsem sice stále hlavu vzhůru, ale všechny předávky papírů nebo věcí jsem řešila raději přes prostředníka. Nechtěla jsem si zbytečně jitřit rány. Smutek jsem si zakázala, mým heslem se stalo: „Život jde dál“, a randila jsem jako zamlada.

Většina mužů, co přišli na schůzku, byli spíš případ pro psychiatra, než adepti na seznámení, ale byla to vlastně legrace.

Milenec i kamarád

Až jednou se mezi nimi vyloupl fajn chlap, co byl taky krátce rozešlý se ženou a hledal jen trochu povyražení. Padli jsme si do oka a často spolu někam vyráželi.

Buď do přírody, nebo na výstavu, do divadla… A den, kdy jsme se setkali, pak končil u něj nebo u mě. I intimní chvilky jsme si po překonání počátečního ostychu dost užívali.

Na rozdíl od mého bláznivého „ještě manžela“ jsem se ale nijak nechlubila, nevystavovala společné „sexy“ fotky, nejezdila po městě v rychlém autě a nafoukaně nekynula na všechny strany.

Prostě a jednoduše o tom, že mám ve svém životě muže, věděli jen ti nejbližší kamarádi. Samozřejmě hlavně proto, že jsme se chtěli jednou dvakrát týdně potkat, ne spolu žít. O tom, že ani jeden z nás nemá chuť na vážný vztah, jsme si řekli hned první den.

Milenka ho odkopla

A pak, ostatně poměrně klasicky, mému manželovi zhublo konto a mladá přítelkyně ho poslala k vodě. A Radek pak za mnou chodil, omlouval se, nosil kytky a říkal: „Já vím, udělal jsem hroznou chybu, ale jestli mi odpustíš, nechci se rozvádět.

Prosím tě, promiň.“ A tak dlouho se kál, až jsem ho nakonec vzala zpátky. Náš vztah je teď daleko lepší než byl, je v něm víc respektu, víc plánujeme dohromady a musím říct, že jsem teď hodně šťastná.

Z velké části i proto, že stále ještě mám i pozorného milence. Nikdo o něm nevěděl, takže jsem se rozhodla, že si ho „nechám“. Myslím, že kvůli manželovi špatné svědomí mít nemusím a milenec je se situací srozuměn a spokojen.

Ludmila 54, Brno

reklama
Související články
5.3.2024
Při posledním nákupu v supermarketu jsem viděla něco, s čím si nevím rady. Narazila jsem tam na snachu, jak se ručku v ručce prochází mezi regály, ale ne s mým synem. Vím teď jistě, že Magda mému synovi zahýbá. Viděla jsem ji na vlastní oči, jak se vodí za ručičku s jiným chlapem. Měla jsem je vyfotit nebo se na ni hned vrhnout. Nyní mi totiž do očí tvrdí, že jsem zaujatá, vymýšlím si a že mám
4.3.2024
Chudák soused žil celá desetiletí se zlou ženou. Říkala jsem si, že se něco musí stát, že si ten muž přece také zaslouží být šťastný. Studené předjaří odhalilo, jaký mám na zahradě binec. Slezl sníh a ukázala se spousta neshrabaného listí. Šla jsem tu spoušť obhlédnout a všimla jsem si za plotem černých pichlavých očí, rentgenujících můj pozemek. No nazdar. Sousedka, jedovatá jako vitriol. „Mát
4.3.2024
Všichni jsme toho proutníka, který svedl mou sestru, odsoudili. I v cizině měl ženu a dvě děti. Nechápu, jak jsem mohla udělat stejnou chybu? Moje sestra Anička byla moc hodná holka. Po střední škole nastoupila do firmy plné mužů. Práce ji tam bavila a celkem slušně vydělávala. Po roce si našla vlastní byt, kam se z rodného domu odstěhovala. Od té chvíle k nám jezdila každý druhý, třetí víke
1.3.2024
Neviděla jsem, co bylo zřejmé na první pohled. Přítel si ze mě udělal kampeličku a kamarádka mě utvrzovala v domnění, že je správné mu pomáhat. Nikdy jsem nepatřila k nějakým kráskám, za kterými by se muži na ulici otáčeli. Patřila jsem spíš k takovým těm nenápadným dívkám, kterých si vůbec nikdo nevšimne. Příliš jsem si to nebrala, ale samozřejmě jsem i já toužila po lásce a partnerovi. Byl
25.2.2024
S manželem nám to klape. V jednom se ale neshodneme – kde strávíme dovolenou. Sedět v kempu už nechci. Pojedu k moři, ať s ním, nebo bez něho! I po třiceti letech jsme s manželem stále skvělý pár. Umíme se domluvit na všem. I na tom, kam vyrazíme na víkend. Je pravda, že máme v některých směrech rozdílné názory, vždy se ale snažíme dělat kompromisy. Já s ním zajdu občas na hokej nebo na fotb
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
21stoleti.cz
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
Pod mikroskopem vypadá DNA jako zkroucený žebřík. Pro vědce ale znamená mnohem víc. Je jakousi nepsanou učebnicí lidstva, která i 71 let po odhalení svého potenciálu stále pomáhá přepisovat dějiny.
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky  jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
enigmaplus.cz
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
V období baroka se v kruzích polské šlechty objevila teorie takzvaného sarmatismu. Tvrdila, že polská aristokratická elita má svoje kořeny v prostředí starověkého národa Sarmatů, o kterém se zmiňoval
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
epochanacestach.cz
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
Hrad Švihov v okrese Klatovy se na své vodní opevnění mohl vždy spolehnout s výjimkou husitských válek, kdy husité dokázali vodní příkop vypustit. Hrad pak v pozdější době ale úspěšně odolal i švédským vojskům. Císař Ferdinand III. se jeho nedobytnosti dokonce tak obával, že po třicetileté válce nařídil Švihov zbořit, aby se nemohl stát baštou protihabsburského odporu. Tento
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
skutecnepribehy.cz
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
Chudák soused žil celá desetiletí se zlou ženou. Říkala jsem si, že se něco musí stát, že si ten muž přece také zaslouží být šťastný. Studené předjaří odhalilo, jaký mám na zahradě binec. Slezl sníh a ukázala se spousta neshrabaného listí. Šla jsem tu spoušť obhlédnout a všimla jsem si za plotem černých pichlavých očí, rentgenujících můj
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
epochalnisvet.cz
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
Dne 4. července 1849 se dvěma dětem zjevila ve vsi Mcely překrásná paní v zeleném dlouhém rouchu. Následně s nimi dokonce rozmlouvala a prohlásila se za matku Božího syna. Viděly snad děti Pannu Marii
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
iluxus.cz
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
V pořadí čtvrtá edice z celkových šesti, které jsou každoročně až do roku 2025 vydávány, 48letá ultraprémiová whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery Collection Chapter Four z původní irské palír
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
V otci má velkou oporu
nasehvezdy.cz
V otci má velkou oporu
Saxofonista Felix Slováček (80) by udělal cokoli proto, aby jeho dcera Anna Slováčková (28) byla znovu zdravá. Herečka se minulý rok v říjnu svěřila, že se jí vrátila rakovina, a znovu tak svádí nerov
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
epochaplus.cz
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
„Panoval samovládně jako zlostný králík,“ líčí saský kronikář Dětmar z Merseburku Přemyslovce Boleslava III. Ryšavého, který roku 999 usedl na český knížecí trůn. Během tříleté vlády proti sobě stihne) poštvat každého v zemi a lidé proti němu v létě roku 1002 povstanou. Kníže Boleslav III. Ryšavý (kolem r. 965–1037prchá do Bavorska k vévodovi Jindřichovi ze Schweinfurtu (asi 970–1017), který
Smažené mozzarellové kuličky
tisicereceptu.cz
Smažené mozzarellové kuličky
Sýrové kuličky ochucené česnekem a tymiánem jsou voňavé a lehce pikantní. Potřebujete 300 mozzarelly třešniček 2–3 stroužky česneku 1 větvičku tymiánu olej sůl, pepř 2 vejce strouhanku hl
Skončili spolu v posteli?
nasehvezdy.cz
Skončili spolu v posteli?
Sympatickému herci ze seriálu Smysl pro tumor Filipu Březinovi (28) jeho role změnila život. Stal se prakticky ze dne na den slavným a poznávají ho lidé na každém rohu. Bohužel to ale na jeho soukr
Jednohubky se salámem
tisicereceptu.cz
Jednohubky se salámem
Tady se fantazii žádné meze nekladou. Můžete použít klasickou česnekovou pomazánku a různé varianty uzenin, v časové tísni lze využít třeba i jen roztíratelný tavený sýr, ať s příchutí, či bez příchut