Domů     Utekl mi za jinou ženou
Utekl mi za jinou ženou

V životě není nikdy nic jistého. Dnes už to moc dobře vím. A také to, že za některá nemilá překvapení si můžu sama.

Cítím v očích Dany to obrovské zděšení, i když se navenek opravdu moc snaží dělat, že ji nic nepřekvapuje. Vidíme se po dlouhých osmi letech a já chápu její šok, i když se tím cítím hrozně zasažená a ponížená. V duchu si říkám:

„I ty, Brute!“ Jenže se jí není co divit. Když jsme se naposledy viděli, před jejím odjezdem do zahraničí, byla jsem úplně jiný člověk. Měla jsem o třicet pět kilo méně, byla jsem veselá a plná života. A teď. To už dávno nejsem já. Je ze mě koule sádla, strhaná a zatrpklá ženská.

Krásné sny a velké plány

Jako malá holka jsem byla plná elánu. Bavilo mě učení a dost jsem sportovala. Byla jsem moc veselá a měla velké plány do života. Snila jsem o dobrodružných cestách a skvělé kariéře. Ale také o krásném romantickém chlapíkovi a o útulné domácnosti, plné dětí.

Moje sny mě držely nad vodou, protože jinak, bych se musela zbláznit. Doma jsme si totiž se sestrou zažívaly docela peklo.

Rodinná nepohoda

Moji rodiče se k sobě zřejmě vůbec nepasovali. Co si pamatuji, nedokázali se dohodnout téměř na ničem. Proto se neustále hádali. Hádky a křik vytvořily z našeho domova prosto nabitý napětím.

Jejich rozvod probíhal tak divoce, že jsme dokonce se sestrou skočily na nějaký čas v dětském domově. Když se vše uklidnilo, už nic nebylo, jako dřív.

Na školy zapomeň

Nejhorší pro mě bylo, že mi rodiče nedovolili jít studovat, i když si bych na to bývala měla. Vyučila jsem se jako cukrářka a začala pracovat. Bydlela jsem pořád u matky, ale bylo to s ní opravdu čím dál tím horší.

Když se nemohla hádat s otcem ani s mou sestrou, která už z domu odešla, vybíjela si své nálady na mě. Uvědomila jsem si, že musím pryč. Co nejdřív pryč.

Špatně už od začátku

Proto jsem také nezaváhala, když o mě projevil zájem Martin. Kluk, co rozvážel zboží do cukráren. Brzy jsme se vzali a já se konečně odtrhla od rodiny. Po roce se mi narodil chlapeček, který se bohužel nedožil ani roku.

S touto zátěží jsme s Martinem spolu už nedokázali žít a rozvedli jsme se. Říkala jsem si, že to všechno je vlastně trest za to, že jsem si svého muže brala hlavně kvůli tomu, abych se dostala z domu. A ne z velké lásky.

Oddychový čas

I když jsem bývala vždy tak trochu při těle, poslední útrapy mě připravily i o mé faldy. V té době jsem vypadala vážně k světu. Byl to paradox. Nastal pro mě takový oddychový čas. Věnovala jsem se jenom své práci a sobě.

Jednou k nám do cukrárny na dortíka přišla Dana. Byla v mém věky a hned jsme si padly do oka. Brzy z nás byly kamarádky a já zase začala žít. Vlastně teprve, konečně. Nějaké divadlo, kino, zájezd k moři.

A když jsem na jedné taneční zábavě poznala Petra, přišla i ta romantická láska. Po dvou letech známosti jsme měli svatbu. Samozřejmě, že na ní nechyběla moje skvělá kamarádka Dana. Šla mi totiž za svědka.

První šťastné roky

Do Petra jsem snila velice zamilovaná. Byl rozvedený, stejně jako já. On měl ale malou holčičku, kterou jsme mívali každý druhý víkend. Byla moc roztomilá a já si představovala, jak jednou bude u nás doma plno dalších dětí, mých a Petrových.

Už jsem zase snila s hlavou v oblacích a byla jsem moc šťastná. S láskou jsem se starala o domácnost, o Petra i jeho dceru. Byly to krásný časy a já byla spokojená.

Štěstí nás opustilo

S Petrem jsme se snažili o miminko. Po dvou potratech jsem to už pomalu vzdala. Pak se ale stal zázrak a narodil se nám Filípek. Na poslední chvíli, už mi bylo hnedle čtyřicet. Konečně jsem měla celou vlastní rodinu a začala jsem se o ni svědomitě strat.

Už jsem měla pocit, že mě, nás nic neohrožuje. Byla to chyba. A k mé smůle zrovna tehdy se moje kamarádka Dana stěhovala na několik let do Kanady. Bohužel. Ona by mě byla včas zastavila.

Maličkostmi se nezabývám

Po čase jsem si sice začala všímat, že staré kalhoty a sukně už dávno nedopnu. Neustále jsem si musela kupovat nové, pohodlnější a volnější oblečení. No a co, říkala jsme si a dál doma svým dvěma mužským vyvářela samé dobroty.

A sama jsem se přitom vůbec nešidila. Všechno se zdálo být v pořádku. Proto jsem přehlížela i zdánlivě nevinné narážky mého muže na mé faldíky. Připadalo mi to dokonce roztomilé. Jemu ale zřejmě vůbec ne.

Šli spolu ruku v ruce

Když jsem Petra uviděla s tou vysokou, štíhlou blondýnou, jak se vedou po ulici za ruce, myslela jsem, že mám nějaké vidiny. To přece nemůže být pravda. Strčila jsem proto, tak jako pštros hlavu do písku, a na nic jsem se vůbec nezeptala.

Ale i bez velkého pátrání jsem se měla brzy dozvědět pravdu. Petr mi na rovinu řekl, že mě sice pořád má rád, ale prostě už ho vůbec nepřitahuju. Prý, abych se na sebe podívala, na tu horu sádla a dvojitý podbradek.

Prý se mi to snažil naznačit, ale já si jela podle svého. Sabinka je pro něj moc přitažlivá a on je zamilovaný. Chce žít s ní.

Jsem vážně zoufalá

Byla to velká rána pěstí. Bohužel musím říct, že má v mnoha věcech pravdu. Zůstala jsem sama se synem. A nevím, co bude dál. Sama sobě se hnusím. Snad mi aspoň Dana pomůže.

Iva M. (54), Opava

Předchozí článek
reklama
Související články
1.12.2023
Spíš o tom čteme. Jak někdo neuměl stárnout s noblesou. Já to neviděla, dokud mne všichni neopustili. Jsem žena a ty se chtějí vždy líbit. Nepatřila jsem však mezi ty dámy, které by ve dvaceti nebo i ve třiceti šílely z prvních vrásek. Zde mám genetickou výhodu, v podstatě až ve čtyřiceti jsem si všimla, že tam nějaké ty jemné linky jsou. Možná ale o to horší pro mne bylo zjištění, že už je to
30.11.2023
Padal těžký sníh a blížil se advent, Terezčin už druhý. Splnil se mi sen, chtěla jsem být šťastná, ale cosi mi v tom bránilo. Připadalo mi, že máma neumí odpouštět. Přitom byla silně věřící. Ale nesmiřitelná. „Nesmí mi přes práh,“ sípala. „Už nikdy.“ Smířila jsem se s tím. Byla jsem vzorná dcera, s rodiči jsem se nikdy nedohadovala, brala jsem to tak, že mají vždycky pravdu a tečka. Ale mámin n
26.11.2023
Zamilovat se do přitažlivého profesora, a navíc získat i jeho lásku? To je sen nejedné studentky. Mě se to povedlo, ale zničila jsem si tím život! Už na první přednášce, kterou vedl, jsem se nemohla pořádně soustředit na výklad. Náš profesor byl totiž nejen velice pohledný, ale také neskutečně šarmantní, inteligentní a vtipný. Byla jsem jím naprosto okouzlená. Rozhodla jsem se, že tohoto chlapa
24.11.2023
Slýcháte ty příběhy. Nikdy vás ale nenapadne, že se tragédie jednou může týkat vás. Nechápu, jak může něco budovaného půl století zmizet během pár desítek minut. Jak jsem to popsala v úvodu, takovou situaci jsem viděla ve zprávách mnohokrát. Říkáte si, jaká je to tragédie, když někomu živel vezme vše. Něco i přispějete. Stejně to ale tak neprožíváte, když se to netýká vás. A myslíte si, že vám
24.11.2023
Na tu malou vinárnu v zapadlé uličce mi zbyly jen vzpomínky. Vím, u kterého stolku jsme sedávali i jak se říkalo vrchnímu. Byl mrzutý, zachmuřený začátek prosince, byla jsem ulítaná jako pes a nedokázala pochopit, proč jsem zčistajasna vystoupila o několik stanic dřív, než jsem zamýšlela. Mířila jsem do dárkového obchodu, kde jsem si umínila koupit dceři něco k Vánocům. Na to, abych se procháze
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kolik nakonec zaplatí za drbání na zádech?
nasehvezdy.cz
Kolik nakonec zaplatí za drbání na zádech?
Bývalá osobní asistentka Graham Chase Robinson, která pracovala před čtyřmi lety pro Roberta De Nira (80), svého chlebodárce žaluje. Tentokrát nejde o obvinění ze sexuálního deliktu, ale o krutou d
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
iluxus.cz
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
Lyžařský ráj David Sport představuje snow couture kolekci luxusní značky GOLDBERGH, kterou si díky jedinečnému stylu, špičkové kvalitě a dokonale funkčnímu zpracování oblíbila i řada módních osobností
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
epochalnisvet.cz
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
Na oběžné dráze Země je v posledních letech dost rušno. Pohybuje se po ní totiž již několik tisíc satelitů. Podle záhadologů má být jedním z nich také Black Knight, tedy Černý rytíř. Na nebi byl údajn
VÁNOČNÍ JARMARK.
epochanacestach.cz
VÁNOČNÍ JARMARK.
Tradiční vánoční jarmark v Mnichově Hradišti s bohatou nabídkou vánočních dárků a pochutin ve stáncích se uskuteční 9. prosince na Masarykově náměstí. Můžete očekávat pestrý kulturní program místních škol, spolků a kapel na pódiu před budovou radnice. http://mnhradiste.cz
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
21stoleti.cz
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
„Každý muž, žena, dítě a domácí zvíře na této planetě, které užívá lékařské služby, je spojeno s ostrorepem,“ připomíná profesor zoologie Win Watson z UNH. Zatímco poptávka po modré, antibakteriální k
Vymění ho za tanečníka?
nasehvezdy.cz
Vymění ho za tanečníka?
První malé neshody se mají objevovat v manželství herce ze seriálu Pod hladinou Marka Adamczyka (35) a snowboardistky Evy Adamczykové (30). Rivalita v taneční show StarDance jim prý ve vztahu nedělá
Pohádkový poklad bývalého benediktinského kláštera: Bude někdy skutečně nalezen?
enigmaplus.cz
Pohádkový poklad bývalého benediktinského kláštera: Bude někdy skutečně nalezen?
Bývalý bohatý benediktinský klášter Opatovice nad Labem byl vypleněn v listopadu 1415 Otou z Bergova a Janem Měšteckým z Opočna. Přestože hlavní poklad, přísně střežený v klášterním podzemí, přes vešk
Byla jsem až moc sobecká
skutecnepribehy.cz
Byla jsem až moc sobecká
Spíš o tom čteme. Jak někdo neuměl stárnout s noblesou. Já to neviděla, dokud mne všichni neopustili. Jsem žena a ty se chtějí vždy líbit. Nepatřila jsem však mezi ty dámy, které by ve dvaceti nebo i ve třiceti šílely z prvních vrásek. Zde mám genetickou výhodu, v podstatě až ve čtyřiceti jsem si všimla, že tam
Záhadní jezuité v Čechách: Nelegální majetek se v Klementinu nenašel, ale provázela je špatná pověst
epochaplus.cz
Záhadní jezuité v Čechách: Nelegální majetek se v Klementinu nenašel, ale provázela je špatná pověst
Muž v černém hábitu zaklepe na dveře malého zednického domku kousek od Vltavy. Když se z nitra ozve rozpačitá pobídka ke vstupu, vezme za kliku. Cizinec sáhne do kapsy, vytáhne z ní kovově lesklý peníz a přisune ho zedníkovi před oči. „Nechtěl bys další?“ zeptá se. Když zedník kývne, muž ho pobídne, aby si vzal své nástroje a
Lilkové závitky se sýrem
tisicereceptu.cz
Lilkové závitky se sýrem
Pro milovníky italské kuchyně přinášíme originální recept na zapékané lilkové rolky. Suroviny na 2 porce 1 větší lilek 200 g ricotty 50 g parmezánu 50 g cottage sýru snítka tymiánu snítka r
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř