Domů     Utekl mi za jinou ženou
Utekl mi za jinou ženou

V životě není nikdy nic jistého. Dnes už to moc dobře vím. A také to, že za některá nemilá překvapení si můžu sama.

Cítím v očích Dany to obrovské zděšení, i když se navenek opravdu moc snaží dělat, že ji nic nepřekvapuje. Vidíme se po dlouhých osmi letech a já chápu její šok, i když se tím cítím hrozně zasažená a ponížená. V duchu si říkám:

„I ty, Brute!“ Jenže se jí není co divit. Když jsme se naposledy viděli, před jejím odjezdem do zahraničí, byla jsem úplně jiný člověk. Měla jsem o třicet pět kilo méně, byla jsem veselá a plná života. A teď. To už dávno nejsem já. Je ze mě koule sádla, strhaná a zatrpklá ženská.

Krásné sny a velké plány

Jako malá holka jsem byla plná elánu. Bavilo mě učení a dost jsem sportovala. Byla jsem moc veselá a měla velké plány do života. Snila jsem o dobrodružných cestách a skvělé kariéře. Ale také o krásném romantickém chlapíkovi a o útulné domácnosti, plné dětí.

Moje sny mě držely nad vodou, protože jinak, bych se musela zbláznit. Doma jsme si totiž se sestrou zažívaly docela peklo.

Rodinná nepohoda

Moji rodiče se k sobě zřejmě vůbec nepasovali. Co si pamatuji, nedokázali se dohodnout téměř na ničem. Proto se neustále hádali. Hádky a křik vytvořily z našeho domova prosto nabitý napětím.

Jejich rozvod probíhal tak divoce, že jsme dokonce se sestrou skočily na nějaký čas v dětském domově. Když se vše uklidnilo, už nic nebylo, jako dřív.

Na školy zapomeň

Nejhorší pro mě bylo, že mi rodiče nedovolili jít studovat, i když si bych na to bývala měla. Vyučila jsem se jako cukrářka a začala pracovat. Bydlela jsem pořád u matky, ale bylo to s ní opravdu čím dál tím horší.

Když se nemohla hádat s otcem ani s mou sestrou, která už z domu odešla, vybíjela si své nálady na mě. Uvědomila jsem si, že musím pryč. Co nejdřív pryč.

Špatně už od začátku

Proto jsem také nezaváhala, když o mě projevil zájem Martin. Kluk, co rozvážel zboží do cukráren. Brzy jsme se vzali a já se konečně odtrhla od rodiny. Po roce se mi narodil chlapeček, který se bohužel nedožil ani roku.

S touto zátěží jsme s Martinem spolu už nedokázali žít a rozvedli jsme se. Říkala jsem si, že to všechno je vlastně trest za to, že jsem si svého muže brala hlavně kvůli tomu, abych se dostala z domu. A ne z velké lásky.

Oddychový čas

I když jsem bývala vždy tak trochu při těle, poslední útrapy mě připravily i o mé faldy. V té době jsem vypadala vážně k světu. Byl to paradox. Nastal pro mě takový oddychový čas. Věnovala jsem se jenom své práci a sobě.

Jednou k nám do cukrárny na dortíka přišla Dana. Byla v mém věky a hned jsme si padly do oka. Brzy z nás byly kamarádky a já zase začala žít. Vlastně teprve, konečně. Nějaké divadlo, kino, zájezd k moři.

A když jsem na jedné taneční zábavě poznala Petra, přišla i ta romantická láska. Po dvou letech známosti jsme měli svatbu. Samozřejmě, že na ní nechyběla moje skvělá kamarádka Dana. Šla mi totiž za svědka.

První šťastné roky

Do Petra jsem snila velice zamilovaná. Byl rozvedený, stejně jako já. On měl ale malou holčičku, kterou jsme mívali každý druhý víkend. Byla moc roztomilá a já si představovala, jak jednou bude u nás doma plno dalších dětí, mých a Petrových.

Už jsem zase snila s hlavou v oblacích a byla jsem moc šťastná. S láskou jsem se starala o domácnost, o Petra i jeho dceru. Byly to krásný časy a já byla spokojená.

Štěstí nás opustilo

S Petrem jsme se snažili o miminko. Po dvou potratech jsem to už pomalu vzdala. Pak se ale stal zázrak a narodil se nám Filípek. Na poslední chvíli, už mi bylo hnedle čtyřicet. Konečně jsem měla celou vlastní rodinu a začala jsem se o ni svědomitě strat.

Už jsem měla pocit, že mě, nás nic neohrožuje. Byla to chyba. A k mé smůle zrovna tehdy se moje kamarádka Dana stěhovala na několik let do Kanady. Bohužel. Ona by mě byla včas zastavila.

Maličkostmi se nezabývám

Po čase jsem si sice začala všímat, že staré kalhoty a sukně už dávno nedopnu. Neustále jsem si musela kupovat nové, pohodlnější a volnější oblečení. No a co, říkala jsme si a dál doma svým dvěma mužským vyvářela samé dobroty.

A sama jsem se přitom vůbec nešidila. Všechno se zdálo být v pořádku. Proto jsem přehlížela i zdánlivě nevinné narážky mého muže na mé faldíky. Připadalo mi to dokonce roztomilé. Jemu ale zřejmě vůbec ne.

Šli spolu ruku v ruce

Když jsem Petra uviděla s tou vysokou, štíhlou blondýnou, jak se vedou po ulici za ruce, myslela jsem, že mám nějaké vidiny. To přece nemůže být pravda. Strčila jsem proto, tak jako pštros hlavu do písku, a na nic jsem se vůbec nezeptala.

Ale i bez velkého pátrání jsem se měla brzy dozvědět pravdu. Petr mi na rovinu řekl, že mě sice pořád má rád, ale prostě už ho vůbec nepřitahuju. Prý, abych se na sebe podívala, na tu horu sádla a dvojitý podbradek.

Prý se mi to snažil naznačit, ale já si jela podle svého. Sabinka je pro něj moc přitažlivá a on je zamilovaný. Chce žít s ní.

Jsem vážně zoufalá

Byla to velká rána pěstí. Bohužel musím říct, že má v mnoha věcech pravdu. Zůstala jsem sama se synem. A nevím, co bude dál. Sama sobě se hnusím. Snad mi aspoň Dana pomůže.

Iva M. (54), Opava

Předchozí článek
reklama
Související články
16.4.2024
Když jsem slavila šedesáté narozeniny, číšník mi přinesl obálku. Ale nebyly tam peníze. Uvnitř se skrýval můj nejkrásnější narozeninový dárek. Celý život jsem neměla kamarádku. Tedy když nepočítám Bohunku, ale o tu jsem přišla. S Bohunkou jsme byly spřízněné duše. Než ta první něco dořekla, ta druhá se tomu už smála, až se za břicho popadala. Bohunku nikdy nikdo nenahradil. Všechny ty úžasné
16.4.2024
Stala se ze mě matka samoživitelka, na kterou se začaly dluhy hrnout ze všech stran, a já je nedokázala řešit. Bojím se kvůli tomu znovu vdát. Pokud je žena dobrá máma, tak nedopustí, aby její děti někdo šikanoval a bil. Život s mým manželem bylo peklo. Byl to tyran. Tak jsem sbalila tašky, nasedla s dětmi do auta a odjela. První tři měsíce jsem žila z úspor. Moje práce byla špatně placená. Dět
16.4.2024
Byl tak vlezlý a trapný! Nakonec jsem se ale do něj zamilovala. Dokázal totiž, že je to muž, o kterého se může žena v nouzi pevně opřít. Měl a jsem o muži svého života přesnou představu a od té jsem se nehodlala vzdálit. Jakmile to nebyl pan Dokonalý, neměl šanci. A tak to bylo i s Ivanem. Potkala jsem ho v době, kdy jsem chodila s Láďou. Toho jsem nekriticky milovala. Byl to krasavec, vysporto
15.4.2024
S mužem jsme 40 let snili o Karibiku. Když jsme na něj našetřili a vyrazili jsme, vrátili jsme se do domova, který byl zcela zničen. Jako náš život. S Karlem nemáme děti. Chtěli jsme, ale nepovedlo se. O to víc jsme si chtěli užít život, abychom si řekli, že jsme jej spolu naplnili. Jezdili jsme na výlety a dopřávali si, avšak nebyli jsme tak bohatí, abychom si jen tak dovolili Karibik, o němž
14.4.2024
Rodina je základem všeho, ovšem co když ty kořeny nepoznáte už v dětství? To byl totiž přesně můj případ a tehdy se začal psát můj katastrofický životní osud. Celý život a stále je to ve mně. Je mi 81 let a lituji, že jsem prožila tolik let v bolesti. Přitom stačilo být tvrdší. Jenže zkušenosti získáváme postupně, a proto dnes kroutíme hlavou nad tím, co jsme kdysi udělali a jak jsme si život z
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
21stoleti.cz
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
Kdo by nechtěl být zamilovaný, cítit motýly v břiše, neustále myslet na protějšek bez nutnosti spát či jíst. I když zamilovanost netrvá věčně, protože pro tělo je velmi vyčerpávající, přináší řadu zdr
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
nasehvezdy.cz
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
Během natáčení seriálu Zlatá labuť trávila Kristýna Ryška (38) většinu času ve vlaku. Jedna jízda z Rožnova pod Radhoštěm do pražských ateliérů jí zabrala čtyři hodiny – a takto jezdila i dvacetkrát
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
historyplus.cz
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
Dlouhá plavba je u konce, lodě zakotvily nedaleko Nového Edinburghu. Skotští kolonisté se těší na svoje krajany, kteří sem připluli už před rokem. Čeká je však obrovské zklamání. Místo vzkvétající osady plné pohody a smíchu je přivítají stovky hrobů…   Skotové by ze své země rádi udělali hospodářskou velmoc. Chtějí – stejně jako Anglie, Nizozemí
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
iluxus.cz
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
Už za 100 dní odstartují Olympijské hry 2024 v Paříži a atmosféra se už nyní elektrizuje přípravami a očekáváním. Hodinářská značka Omega, jako oficiální časoměřič her, přichází s novinkou: hodinkami
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
epochaplus.cz
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
Starší než Stonehenge a pyramidy v Gíze, zachovalá div ne jako Vesuvem pohřbené Pompeje. Tak se často hovoří o unikátní kamenné neolitické osadě Skara Brae na západním pobřeží orknejského ostrova Mainland.   Žije se tu zhruba mezi lety 3180 př. n. l. až 2500 př. n. l. A nejde o žádné chatrče. Desítka kamenných seskupených
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
skutecnepribehy.cz
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
Když jsem slavila šedesáté narozeniny, číšník mi přinesl obálku. Ale nebyly tam peníze. Uvnitř se skrýval můj nejkrásnější narozeninový dárek. Celý život jsem neměla kamarádku. Tedy když nepočítám Bohunku, ale o tu jsem přišla. S Bohunkou jsme byly spřízněné duše. Než ta první něco dořekla, ta druhá se tomu už smála, až se za břicho popadala. Bohunku
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
epochalnisvet.cz
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
Vůbec první přímý přenos rozmnožování mořských korálů v umělých podmínkách se podařilo zachytit vědcům z londýnského Mordenu. Cílem projektu laboratoře Coral Spawning Lab a společnosti Canon je porozumět životním cyklům těchto organismů klíčových pro udržení ekosystému na planetě a poskytnout informace a nástroje, které umožní je zachránit.   Laboratoř Coral Spawning Lab se zabývá záchranou
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
enigmaplus.cz
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
Příznivci konspiračních teorií jim říkají chemtrails – chemické stopy. Údajně jsou napuštěny chemikáliemi, viry či kovy a mohou mít nejrůznější účely. Pomalé trávení lidstva, šíření nemocí či steriliz
Kuře na citronech
nejsemsama.cz
Kuře na citronech
Suroviny: 1 kuře 3 citrony 1 svazek petrželky 2 snítky čerstvého tymiánu 2 snítky rozmarýnu 2 stroužky česneku 2 palice česneku 200 g másla cibule olivový olej sůl, pepř mletý Postup: Kuře omyjte a důkladně osušte. Nastrouhejte kůru z jednoho citronu, nasekejte petrželku, polovinu tymiánu a rozmarýnu, rozdrťte dva stroužky česneku a vše důkladně promíchejte
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
epochanacestach.cz
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
Tato olomoucká zajímavost nemá dlouhou historii jako gotické nebo barokní památky, ale za prohlídku určitě také stojí. Vodopád na skále v Bezručových sadech vysoký osm metrů vznikl až v roce 1965 u příležitosti květinové výstavy Flora Olomouc a měl tehdy být jen reklamou na kvalitu vodních čerpadel. Voda v něm cirkuluje v uzavřeném okruhu, jehož součástí je podzemní nádrž,