Domů     Byly jsme s dcerou obě těhotné
Byly jsme s dcerou obě těhotné

Nečekaná událost převrátila celé rodině život vzhůru nohama. V pozdním věku jsem čekala miminko a moje dcera také!

S manželem jsme nedávno oslavili třicáté výročí svatby. Vdávala jsem se v osmnácti a v necelých devatenácti porodila první dceru. Bylo toho na nás tehdy docela dost. Vlastně úplně nejvíc!

Nebyli jsme na příchod miminka připraveni, bydleli u rodičů a oba studovali. Já měla před maturitou a manžel byl čerstvý vysokoškolák. A naše malá Eliška jen plakala a plakala. Nevěděla jsem si s ní rady!

Další už jsme nechtěli

Ani Bořek na tom tehdy nebyl o moc lépe. Neudělal pár zkoušek a měl z toho deprese. Nechtěl zklamat svoje hodně náročné rodiče! „Bořku, takhle to dál nejde.

Musíme naši situaci nějak řešit, nebo se nakonec rozvedeme!“ domlouvala jsem manželovi a on jen utrápeně kývnul. Začal se živit jako řidič kamionu. Byl vždycky týden na cestách, ale potom pár dní doma. Vždycky jsem se na něho bláznivě těšila!

Jeho rodiče vše dávali za vinu mně. Zařekli jsme se, že už další dítě mít nebudeme. Eliška nám bohatě stačila. Když jsem zjistila, že jsem nečekaně těhotná, moc mě to nepotěšilo. „Co mi řekne Bořek?

Před nějakou dobou se totiž přihlásil k dálkovému studiu na vysokou školu. Považoval to za dluh, který musí hlavně otci splatit. A teď tohle!

Neplánované dítě nás stmelilo

„Bořku, mám pro tebe dost špatnou zprávu. Čekám dítě!“ řekla jsem mu opatrně a skoro se krčila, jak jsem se bála jeho reakce. On ale nadšením vyskočil ze židle. Objal mě. „Jsem moc šťastný! Ani nevíš, jak po dítěti toužím.

Konečně bych si všechno kolem toho malého užil. Ne jako u Elišky! Za sedm měsíců se mi nám narodila Maruška. Miminko jako malované. Od sestry ji dělilo téměř dvanáct let.

Z druhé dcery jsme byli nadšení úplně všichni Dokonce i manželovy rodiče, kteří se stali těmi nejvzornějšími prarodiči pod sluncem. Já ty svoje už dávno neměla a tak jsem se s nimi hodně sblížila. Z nechtěného a nečekaného dítěte se stalo požehnání.

Stmelilo rodinu a rozdávalo radost. Maruška skoro vůbec neplakala a pořád se jen usmívala. Říkali jsme jí Sluníčko.

Přestala jsem o sebe dbát

„Mami, nejsi tak stará, neměla bys změnit účes? Mami, nechtělo by se to se mnou společně trochu zhubnout?“ vyptávalo se mě to naše Sluníčko a pořád se usmívalo jako kdysi, přestože mu už bylo skoro osmnáct.

Trochu mě tím ta naše Maruška štvala, ale v duchu jsem musela uznat, že má pravdu. Tak říkajíc, usnula jsem na vavřínech. Samou spokojeností jsem o sebe trochu přestala dbát. Nestálo mi za to, namáhat se někde v tělocvičně.

A proč se týrat na podpatcích, když rovné polobotky jsou tak pohodlné? Manžel mě stále miloval a děti, i když už velké, mě zaměstnávaly na sto procent. Elišce táhlo na třicítku a stále ještě studovala. Už druhou vysokou.

Já bych raději viděla nějaké to vnouče, ale holka byla asi po dědečkovi a toužila po titulech. Maruška byla její pravý opak. Tak tak se vyučila, nevynechala žádnou tancovačku a kvůli jejím zářivým úsměvům se prali kluci široko daleko.

Snaha se mi vyplatila

„Mami, jsem těhotná!“ oznámila mi, aniž by sdělila jméno otce. Později se dokonce přiznala, že na otce dítěte má dva kandidáty a neví, kdo je ten pravý. „Ostuda,“ vydechla jsem. Čas oslavy našeho třicetiletého výročí svatby se blížil.

Hosté byli pozvaní a hostina zamluvená. „Nikdo se o tom nesmí dozvědět. Nechci zodpovídat všetečné otázky! A také se nechci obhajovat před dědou a babičkou!“ prosila jsem Marušku, ale ona se jen smála. Holka bláznivá!

Výročí jsme oslavili s manželem ve velkém stylu. „Sluší ti to!“ špitl mi večer na zahradě a zamilovaně dodal: „Jsi nějaká jiná. Hezčí!“ Za ta slova bych pro něho, svého Bořka udělala cokoli na světě!

Také mě to stálo mnoho úsilí, abych zhubla, jak mě žádala Maruška. Měla jsem být šťastná, že oslava tak dobře dopadla. Ale opak byl pravdou.

Strýček si se synovcem dělají bábovičky

Od oslavy jsem se necítila dobře. Vlastně úplně špatně! Ráno mi bylo nevolno a v kříži mě bolelo tak, že jsem se nemohla ani narovnat. Břicho jsem měla jako meloun, i když jsem skoro nejedla. „Jsi úplně zelená.

Neotrávila ses nakonec na té oslavě nějakým jídlem? Tolik lahůdek by zničilo i otrlejší žaludky, než je ten tvůj. A držela jsi dietu…“ přemítala Maruška a nakonec mě donutila jít k lékaři. Vlastně mě tam dotáhla.

Šla se mnou, prý abych na poslední chvíli necukla. „Jste těhotná!“ oznámil mi doktor a já šla do mdlob. Stačil jednoduchý test, který později stvrdil i nějaký složitější a přesnější. Maruška byla nadšená. Nečekanou novinku se dozvěděla jako první.

„Mami, ty porodíš mému synkovi strýčka! Ha ha!“ Manžel byl z novinky nadšený. Byl si jistý, že tentokrát to bude kluk. A byl. Malý Boříček si hraje se strýčkem na písku a my si užíváme s dcerou mateřské.

Drahuše V. (50), Ústí nad Labem

Předchozí článek
Související články
14.6.2024
Moje kulinářské umění je vyhlášené. Těším se pověsti nejlepší kuchařky široko daleko. Nemohu připustit, aby byla moje snacha lepší! Tohle je moje parketa. A tu si nenechám vzít! Myslím, že si kaž­dý zakládá na tom, co umí nejlépe. V mém případě to je vaření. Toto umění jsem určitě podědila po své babičce, která byla vyhlášená kuchařka. Také moje teta vařila ve školní jídelně, a dodnes si pamatu
11.6.2024
Moje dětství bylo příšerné. Nerada jsem chodila domů, nerada jsem zůstávala s kýmkoli z naší rodiny. Máma s tátou se neustále hádali a prali. Moje o šest let mladší sestra Jitka si vůči tomu vytvořila jakousi imunitu a neustále mě shazovala, protože já se s tím vyrovnat neuměla. Možná se tak chtěla rodičům hlavně zavděčit, protože jejich hněv na její hlavu potom tolik nedopadal a vše jsem odnáš
10.6.2024
Magdu jsem měla vždycky ráda, jako starší sestra při mně vždy stála. Okolnosti se ale změnily a má šikovná sestra je „za vodou“. Nedávno mi najednou vpálila, že bych chtěla, aby mě finančně zajistila, a to se mě hodně dotklo. Jako děti jsme mezi sebou necítily žádné rozdíly. Rodiče nás vychovali k vzájemnému respektu, a pokud to nebylo možné, jednoduše jsme se porvaly. Pamatuji si na náš společ
10.6.2024
Mé nabídky k pomoci ignoruje, a dokonce se mi vysmívá. Nechápu, že se mě nezastane alespoň syn. Nesmím do ničeho mluvit a své názory si mám nechat jenom pro sebe! Mít velkou rodinu byl můj sen, ale nakonec jsem měla jen tři děti. Já sama pocházím ze šesti dětí a prožila jsem šťastné dětství. Byli jsme se sourozenci pořád venku, lezli po stromech a o domácí mazlíčky neměli nouzi. Psi, kočky, krá
7.6.2024
Co je v domě, není pro mě. Sice se to říká o vztazích na pracovišti, já jsem to ale prožila ve své vlastní rodině. Nikdy jsem to neplánovala, on také ne. Ale stalo se. S mojí sestrou Danou jsme měly klasický sesterský vztah. Ona je o pět let starší, takže když jsem se narodila, byla jsem nejmilovanější holčička, její panenka na hraní, s níž se chlubila a vydávala mě za své děťátko. V pubertě ob
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Voda v zahradě přínáší pohodu
rezidenceonline.cz
Voda v zahradě přínáší pohodu
Přírodní či umělé jezírko nebo potůček umí přispět ke zlepšení klimatu na pozemku u domu, klidná či rozvlněná hladina nejen krásně vypadá, ale také zvlhčuje okolní prostředí, a tím zvyšuje komfort zahrady. Šumění padající vody pak tlumí jiné nežádoucí hluky. Vodní plocha navíc působí velmi esteticky – jako v zrcadle se v ní odráží blízké
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
nasehvezdy.cz
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
Náročné to teď má herečka Berenika Kohoutová (33) ze seriálu Jedna rodina, která se už brzy dočká narození druhého potomka. Jenže zatímco během těhotenství s dcerou Lolou (4) všechno zvládala bez pr
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
21stoleti.cz
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
V Brně se otevřela unikátní výstava Tisíc tváří Amazonie. Představuje kulturní a přírodní rozmanitost oblasti Velké Amazonie a přináší vhled do života původních domorodých obyvatel tohoto kulturního a
Smaženice s hlívou ústřičnou
tisicereceptu.cz
Smaženice s hlívou ústřičnou
Máte doma nakládané nebo sušené houby? Neváhejte je použít klidně i v dubnu. Hlíva ústřičná je navíc velice zdravá a její chuť si zamilujete. Suroviny 10 lžic nakládaných nebo sušených hub 2 l
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
skutecnepribehy.cz
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
Do Milanovy chaty jsem s ním jezdla potají, přikrytá dekou na zadním sedadle auta. Byla to úleva, když jsem konečně z milenky povýšila na jeho oficiální přítelkyni. Vyhráno jsme ale neměli. Roky jsme se skrývali jako dva vězni na útěku. Když už jsme jeli jednou za uherský rok na chatu, působilo to, pokud by nás někdo pozorně
Šťavnaté burgery
nejsemsama.cz
Šťavnaté burgery
Burgery můžete odlehčit zeleninou. Přidejte do nich např. najemno nastrouhanou cuketu nebo celer. Dostanou zajímavou chuť a prohloubí se tím jejich lahodná chuť a šťavnatost. Ingredience na 6 porcí: ● 800 g hovězího mletého masa ● 1 šalotka ● 2 žloutky ● sůl ● pepř ● 4 snítky tymiánu ● olivový olej ● zelenina na dozdobení Postup: Maso dejte do mísy. Přidejte najemno nakrájenou šalotku, žloutky,
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
historyplus.cz
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
Žhavé slunce propaluje kůži až do morku kostí. Muž na koni spatří na obzoru budovy. „Trochu neplánovaná zastávka, ale proč ne,“ pomyslí si. Když pár minut poté projíždí branou města Idu, on i jeho kůň už melou z posledního.   Nejvyšší čas svlažit hrdlo. Přijel sem poprvé a nákladnost staveb ho přesvědčila, že tady žijí bohatí
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
enigmaplus.cz
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
V pohoří Bighorn ve státě Wyoming se nachází místo, kterému se přezdívá severoamerické Stonehenge. Nikdo neví, z jakého důvodu zde tajuplné kameny stojí. Jedna z teorií praví, že se u kamenů konaly in
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
iluxus.cz
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
Dámská trička jsou základním stavebním kamenem šatníku každé ženy. Nabízejí neomezené možnosti stylizací a jsou vhodná pro různé příležitosti, od každodenního nošení po formálnější události. Vybra
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
epochalnisvet.cz
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
Než ho důkladně projdete, div neprošlapete podrážky. Od exponátu k exponátu, a to na ploše 81 000 m2, což odpovídá rozloze téměř dvou pražských Václavských náměstí. Řeč je o zbrusu novém největším muzeu světa, které zatím čeká na své návštěvníky.   Píše se rok 1954 a egyptský archeolog Kamal el-Mallakh (1918–1987) překvapeně hledí na poklad, který objeví
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
epochaplus.cz
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
Když je 13. prosince 1937 dobyto japonské město Nanking, japonští vojáci začnou řádit. S čínskými ženami zacházejí jako s hadrovými panenkami, vybíjí si na nich sexuální pudy. Zajatce krutým způsobem zabíjejí. Proč Japonci vraždí s takovou krutostí? Podle jejich vojenského kodexu cti je život zajatce naprosto bezcenný. Navíc Číňané jsou v početní převaze a Japonci je nechtějí