Domů     Chtěla jsem jen vypadat skvěle
Chtěla jsem jen vypadat skvěle

O hodně let mladší milenec dlouho netušil, jak vlastně vypadám. Na rande jsem chodila v drahé paruce, s nalepenými řasami a pečlivě nalíčená. Ráno, po první společné noci, by mě nemusel poznat!

Nic jsem neplánovala a přece se to stalo. Potkala jsme ho v metru, pomohl mi galantně s taškou. Nebyl sice úplně ve věku mého dospělého syna, ale značně se mu blížil. Vůbec mě nenapadlo, že bychom se mohli my dva dát dohromady!

Seznámili jsme se náhodou

Sedl si tehdy vedle mě a začal mi vyprávět, kam jede a co dělá. Zprvu mi to ani nebylo příjemné, ale byl vtipný, a když jsem dojela do svojí stanice, ani se mi nechtělo vystoupit. Jemu také ne. Nabídnul se, že mě doprovodí.

Odnesl mi tašku až ke dveřím domu a tam se způsobně rozloučil. Už byl na odchodu, když se otočil a nesměle se zeptal, zda by mi mohl někdy zavolat? Prý, že mu se mnou bylo tak hezky! Pokrčila jsem jen rameny.

„Času mám dost, tak můžeme jít třeba někam na kafe?“ navrhla jsem a on nadšeně souhlasil. Myslela jsem, že na svůj slib zapomene. Ale Mirek mi zavolal hned další den. U té kávy jsme navázali na hovor, který jsme vedli v metru. Jako bychom se vůbec nerozloučili!

Bylo to všechno tak přirozené. Ani jsme se nebránila, když mě vzal za ruku. Poprvé mě napadlo, že o mě stojí jako o ženu, nikoli jen důvěrnici nebo kamarádku.

Snažila jsem se mu zalíbit

Zaskočilo mě to. Věkový rozdíl nebyl tím jediným, co nám mohlo stát v cestě. „Co by tomu řekl syn? A co kamarádky či kolegyně v práci? A jaké by to vlastně bylo, s takhle mladým chlapem?“ ptala jsem se sama sebe v duchu a neuměla si odpovědět.

Byla jsem rozvedená už dlouho a nikoho neměla. A bývalý manžel byl můj první a jediný. A co Mirek, až mě uvidí bez oblečení? Zastyděla jsem se jen při té představě! Na rande s ním jsem se vždy pečlivě nalíčila. Nalepila řasy a nechala udělat nehty.

Nosila jsem paruku už dlouho, ale kvůli němu jsem si zakoupila hodně luxusní, z pravých vlasů. Vůbec nebylo poznat, že bujná blond hříva není moje. Kontaktní čočky dodávaly mým očím nejen sytější barvu, ale i jakousi jiskru v oku. Bez nich mžouralka, s nimi modroočka!

Pro lásku jsem trpěla

Na postavě zapracovalo speciální podpůrné spodní prádlo. Sice jsem občas nemohla ani dýchat, ale výsledný efekt stál za to!

O neskutečně drahé podprsence s vycpávkami, kterou také nebylo úplně příjemné nosit, ani nemluvě…Co by člověk pro lásku nevytrpěl… První noc s ním byla neskutečně krásná. Nebyl zkušený, ale to ani já. Byl ale mladý, plný elánu a snaživý.

Citlivý a prostě skvělý! Nikdy jsem nic podobného nezažila. Ani s manželem ne, on na tohle nikdy moc nebyl. A já netušila, že to může být i jiné. Hezčí! Nádherné! Ráno jsem se vzbudila jako ze snu.

Měla jsem nařízený budík, že Mirečkovi připravím opulentní snídani do postele. Jako poděkování za tak nádherné chvíle. V tom jsem si to uvědomila. Paruku jsem měla nakřivo, nehet urvaný a řasy z jednoho oka nalepené na tváři a ty druhé bůh ví kde. Hrůza!

Jestli mě uvidí, zhrozí se! Nepozná mě! Uteče!

Líčení mi trvalo hodinu

Přikryla jsem se až po krk a ani nedutala. Abych ho náhodou nevzbudila! Aby neotevřel oči a neuviděl mě bez všeho toho maskování! Pomalu, centimetr po centimetru jsem se sebe sundala peřinu. Potom, bosa, jsem se vyplížila směrem ke koupelně.

„Lucinko,“ vydechl v polospánku. Okamžitě jsem lehla na koberec. Jako voják v příkopu! Začala jsem se plížit. Aby mě nezahlédnul! V koupelně jsem se pečlivě zamkla. Maskovala jsem se snad hodinu.

Potom, už opět pečlivě nalíčená a s novými řasami, jsem se vydala do kuchyně konečně připravit tu snídani. S tácem plným lahůdek jsem ho lehce políbila na tvář. Otevřel oči a zamilovaně vydechnul:

„Ty jsi tak krásná!“ Pohladil mě po vlasech, vlastně po paruce, a labužnicky nasál vůni vaječné omeletky a opečeného párečku. Nechala jsem toho naivního hocha, aby si vychutnal všechno, co mu přistálo na talíři.

Miluje mě i bez paruky

Když konečně vstal, byla příprava oběda už v plném proudu. Na plotně bublal guláš a v troubě voněly buchty. Mirek si sednul ke stolu a tiše mě pozoroval. V jeho očích jsem viděla lásku a také obdiv.

Věděla jsem, že mi to docela sluší, ale že mě bude tak mladý muž obdivovat? „Víš, pozoroval jsem tě, když jsi spala. Byla jsi tak roztomilá, bez té svojí paruky, se čmouhou na tváři. Já miluji tvoje vrásky! A tu nepohodlnou podprsenku už taky nemusíš nosit.

Je to zbytečné!“ řekl mi, vstal a dal mi pusu! Nemohla jsem ani promluvit, jak mě překvapil. Chodíme spolu už třetím rokem. Se synem je Mirek nejlepší kamarád. A já? Všech těch investic nelituji. Určitě bych ho bez nich nikdy nesbalila.

To, že se do mě opravdu zamiloval, beru jako dar osudu. Jako zázrak, který se někdy opravdu stane!

Lucie J. (53), Praha

reklama
Související články
22.4.2024
Na první rande mě ten můj mlčenlivý doktor pozval přímo před zraky pacienta. Zaskočil mě, ale odmítnout jsem nedokázala. Po škole jsem nastoupila coby zdravotní sestřička, nebo řekněme zubní asistentka, v ordinaci postarší paní zubařky. Skvěle jsme si rozuměly, ale rozloučit jsme se musely už po pár měsících, když jsem odcházela na mateřskou. To jsem ještě nevěděla, jak se mi ta „dovolená“ prot
18.4.2024
Byl zázrak, že jsme si vůbec dokázali naplánovat oddavky. Rodiny trvaly na tom, že musí být levné, aby se nevyhazovaly peníze oknem. Tak se nám zase už přiblížil máj, lásky čas, a to já pokaždé vzpomínám na naši dávnou svatbu. Nevím, jestli se mám smát, nebo plakat. Byl skoro zázrak, že jsme se do­opravdy vzali a že všechno dobře dopadlo. A že jsme spolu vydrželi takových let! Přitom to vypadal
11.4.2024
Každý masopust je pro mě dobou, kdy se kromě jídla oddávám vzpomínkám. Kdysi jsem totiž na masopustním průvodu poznala lásku svého života. Bylo mi něco přes dvacet, studovala jsem vysokou školu a měla spoustu plánů, jak vyrazím do světa a já nevím co ještě. Pak mě kamarádka Tamara pozvala na víkend k ní na vesnici. A můj život se úplně změnil. Víkend na venkově Byla jsem mladá holka a kou
11.4.2024
V těhotenství s první dcerkou jsem přibrala dvacet pět kilo, po porodu ještě víc. Ale ať jsem se snažila, jak jsem jen mohla, kila dolů nešla. Po narození druhé dcery jsem vážila rovný metrák. Můj muž mi často dával najevo, že jsem tlustá a nelíbím se mu. Sebevědomí mi tím pádem šlo dolů. I moje lékařka mě upozornila, že je nutné s tím začít něco dělat. Ještě horší to bylo, když jsem zjistila,
4.4.2024
V mládí jsem byla vzteklá. Už nejsem, s léty jsem pochopila, že rozčilovat se kvůli zbytečnostem je hloupé. Ale to víte, v osmnácti letech člověk ten svět vidí jinak a byl by schopen se poprat kvůli maličkosti. Byla jsem horká hlava. Zdědila jsem to po tátovi, cholerikovi jako hrom. Tehdy jsem byla mladá holka, ale už jsem coby čerstvě vyučená kadeřnice chodila do práce. Těšila jsem se na kv
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tanzanit: Nejkrásnější modrý kámen
epochaplus.cz
Tanzanit: Nejkrásnější modrý kámen
Většina drahých kamenů má za sebou stovky či tisíce let, po které je lidé obdivují. Může být proto překvapením, že od objevu jednoho z nejvzácnějších drahokamů uplynulo teprve 57 let. Na světě přitom existuje jen jediný jeho zdroj a očekává se, že bude vyčerpán během následujících 20 až 30 let. Jak název tohoto kamene napovídá,
Kostel sv. Mořice a jeho unikátní varhany
epochanacestach.cz
Kostel sv. Mořice a jeho unikátní varhany
Přejdeme-li od katedrále ulicí 1. máje a přes Náměstí republiky, po necelém kilometru se před námi otevře pohled na další významnou olomouckou církevní památku – kostel svatého Mořice. Ten je svou kapacitou 4000 věřících největší gotickou svatyní na Moravě a první písemná zmínka o něm pochází už z roku 1257, i když v 15. století bylo třeba
Argentinské případy UFO: Proč se vrací na stejná místa?
enigmaplus.cz
Argentinské případy UFO: Proč se vrací na stejná místa?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v zemi, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti argentinských ufologů i ufologů z různých částí světa. Byl tak pojmenov
Salát z červeného zelí a pomeranče
tisicereceptu.cz
Salát z červeného zelí a pomeranče
Tenhle salát potěší nejen tělo, ale díky své krásné barvě i oči. Potřebujete 1 menší červené zelí 2 červené cibule 1 jablko 250 g vařené červené řepy 50 g vlašských ořechů 1 pomeranč 3 lží
Kníže Konrád II. Ota: Posmrtně ho uvařili?
historyplus.cz
Kníže Konrád II. Ota: Posmrtně ho uvařili?
Zadumaně si prohlíží fresky na stěnách rotundy sv. Kateřiny. Připomínají mu slavnou minulost jeho rodu. I Konrád II. Ota by se rád do historie dynastie Přemyslovců zapsal výrazným písmem. Ctižádost mu k tomu nechybí… Ambiciózní povahu nejspíš zdědil po svém otci. Konrád II. Ota (1136/1141–1191) totiž přichází na svět jako dědic vládce znojemského údělu Konráda
Nejpodivnější žákyně, kterou jsem učila
skutecnepribehy.cz
Nejpodivnější žákyně, kterou jsem učila
Chodila do sedmé třídy, byla velký samotář, podivín a věděla všechno dopředu – i své známky i to, že se stane neštěstí. Nikdy se nemýlila. Ve třídě bylo ticho jako v hrobě. Právě se ke svému cíli blížila hodina matematiky a žáci 7 C. psali náročný test. Následující hodinu jsem měla volno, a tak jsem se v kabinetě chtěla pustit do kontroly
Každá někdy „potřebujeme“
nejsemsama.cz
Každá někdy „potřebujeme“
Mluvit o potížích souvisejících s toaletou není vždy snadné. Jako by neměla močový měchýř každá žena. Jeho správná funkce může odrážet vaše celkové zdraví. Jak stárneme, mění se i močový měchýř. Elastická tkáň močového měchýře se stává méně pružnou, a měchýř najednou nedokáže pojmout tolik moči jako dříve. Musíte tedy chodit častěji na záchod. Navíc ochabuje stěna močového měchýře a svaly pánevního
Low Key: Nová kolekce kabelek Louis Vuitton
iluxus.cz
Low Key: Nová kolekce kabelek Louis Vuitton
Louis Vuitton uvádí novou kolekci kabelek Low Key, která zaujme elegantním a sofistikovaným designem. V úvodu se představují dva modely, které vynikají minimalistickým přístupem a nadčasovým stylem Lo
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Prstýnek za miminko je pro Kaňokovou také zásnubní?
nasehvezdy.cz
Prstýnek za miminko je pro Kaňokovou také zásnubní?
Dokonalé štěstí prožívá herečka Beáta Kaňoková (35) ze seriálu Zlatá labuť, která má ve svém partnerovi, kameramanovi Tomášovi Kotasovi (35), velkou oporu. Anonymní zdroj z jejich blízkého okolí nám
Čína vysílá SOS: Její města se propadají!
21stoleti.cz
Čína vysílá SOS: Její města se propadají!
Nejhorší noční můry vědců se pomalu naplňují. Téměř polovina čínských měst se propadá, a to zejména kvůli čerpání vody a zvyšující se hmotnosti rychle se rozrůstajících městských oblastí. Jen nejlidna
Pátrání po biblických záhadách pokračuje: Zničil město Sodoma asteroid?
epochalnisvet.cz
Pátrání po biblických záhadách pokračuje: Zničil město Sodoma asteroid?
Slavný biblický příběh o zničení hříšných měst Sodoma a Gomora zná téměř každý. Až do současnosti si ale odborníci lámali hlavu nad tím, jestli si autor této části Bible událost vymyslel, nebo vycházel z něčeho, co se skutečně událo. Podle nejnovějších archeologických objevů se ale zdá, že se celá zkáza stala přesně tak, jak tvrdí Bible!