Chtěla jsem jen vypadat skvěle

Total
1
Shares

O hodně let mladší milenec dlouho netušil, jak vlastně vypadám. Na rande jsem chodila v drahé paruce, s nalepenými řasami a pečlivě nalíčená. Ráno, po první společné noci, by mě nemusel poznat!

Nic jsem neplánovala a přece se to stalo. Potkala jsme ho v metru, pomohl mi galantně s taškou. Nebyl sice úplně ve věku mého dospělého syna, ale značně se mu blížil. Vůbec mě nenapadlo, že bychom se mohli my dva dát dohromady!

Seznámili jsme se náhodou

Sedl si tehdy vedle mě a začal mi vyprávět, kam jede a co dělá. Zprvu mi to ani nebylo příjemné, ale byl vtipný, a když jsem dojela do svojí stanice, ani se mi nechtělo vystoupit. Jemu také ne. Nabídnul se, že mě doprovodí. Odnesl mi tašku až ke dveřím domu a tam se způsobně rozloučil. Už byl na odchodu, když se otočil a nesměle se zeptal, zda by mi mohl někdy zavolat? Prý, že mu se mnou bylo tak hezky! Pokrčila jsem jen rameny. „Času mám dost, tak můžeme jít třeba někam na kafe?“ navrhla jsem a on nadšeně souhlasil. Myslela jsem, že na svůj slib zapomene. Ale Mirek mi zavolal hned další den. U té kávy jsme navázali na hovor, který jsme vedli v metru. Jako bychom se vůbec nerozloučili! Bylo to všechno tak přirozené. Ani jsme se nebránila, když mě vzal za ruku. Poprvé mě napadlo, že o mě stojí jako o ženu, nikoli jen důvěrnici nebo kamarádku.

Snažila jsem se mu zalíbit

Zaskočilo mě to. Věkový rozdíl nebyl tím jediným, co nám mohlo stát v cestě. „Co by tomu řekl syn? A co kamarádky či kolegyně v práci? A jaké by to vlastně bylo, s takhle mladým chlapem?“ ptala jsem se sama sebe v duchu a neuměla si odpovědět. Byla jsem rozvedená už dlouho a nikoho neměla. A bývalý manžel byl můj první a jediný. A co Mirek, až mě uvidí bez oblečení? Zastyděla jsem se jen při té představě! Na rande s ním jsem se vždy pečlivě nalíčila. Nalepila řasy a nechala udělat nehty. Nosila jsem paruku už dlouho, ale kvůli němu jsem si zakoupila hodně luxusní, z pravých vlasů. Vůbec nebylo poznat, že bujná blond hříva není moje. Kontaktní čočky dodávaly mým očím nejen sytější barvu, ale i jakousi jiskru v oku. Bez nich mžouralka, s nimi modroočka!

Pro lásku jsem trpěla

Na postavě zapracovalo speciální podpůrné spodní prádlo. Sice jsem občas nemohla ani dýchat, ale výsledný efekt stál za to! O neskutečně drahé podprsence s vycpávkami, kterou také nebylo úplně příjemné nosit, ani nemluvě…Co by člověk pro lásku nevytrpěl… První noc s ním byla neskutečně krásná. Nebyl zkušený, ale to ani já. Byl ale mladý, plný elánu a snaživý. Citlivý a prostě skvělý! Nikdy jsem nic podobného nezažila. Ani s manželem ne, on na tohle nikdy moc nebyl. A já netušila, že to může být i jiné. Hezčí! Nádherné! Ráno jsem se vzbudila jako ze snu. Měla jsem nařízený budík, že Mirečkovi připravím opulentní snídani do postele. Jako poděkování za tak nádherné chvíle. V tom jsem si to uvědomila. Paruku jsem měla nakřivo, nehet urvaný a řasy z jednoho oka nalepené na tváři a ty druhé bůh ví kde. Hrůza! Jestli mě uvidí, zhrozí se! Nepozná mě! Uteče!

Líčení mi trvalo hodinu

Přikryla jsem se až po krk a ani nedutala. Abych ho náhodou nevzbudila! Aby neotevřel oči a neuviděl mě bez všeho toho maskování! Pomalu, centimetr po centimetru jsem se sebe sundala peřinu. Potom, bosa, jsem se vyplížila směrem ke koupelně. „Lucinko,“ vydechl v polospánku. Okamžitě jsem lehla na koberec. Jako voják v příkopu! Začala jsem se plížit. Aby mě nezahlédnul! V koupelně jsem se pečlivě zamkla. Maskovala jsem se snad hodinu. Potom, už opět pečlivě nalíčená a s novými řasami, jsem se vydala do kuchyně konečně připravit tu snídani. S tácem plným lahůdek jsem ho lehce políbila na tvář. Otevřel oči a zamilovaně vydechnul: „Ty jsi tak krásná!“ Pohladil mě po vlasech, vlastně po paruce, a labužnicky nasál vůni vaječné omeletky a opečeného párečku. Nechala jsem toho naivního hocha, aby si vychutnal všechno, co mu přistálo na talíři.

Miluje mě i bez paruky

Když konečně vstal, byla příprava oběda už v plném proudu. Na plotně bublal guláš a v troubě voněly buchty. Mirek si sednul ke stolu a tiše mě pozoroval. V jeho očích jsem viděla lásku a také obdiv. Věděla jsem, že mi to docela sluší, ale že mě bude tak mladý muž obdivovat? „Víš, pozoroval jsem tě, když jsi spala. Byla jsi tak roztomilá, bez té svojí paruky, se čmouhou na tváři. Já miluji tvoje vrásky! A tu nepohodlnou podprsenku už taky nemusíš nosit. Je to zbytečné!“ řekl mi, vstal a dal mi pusu! Nemohla jsem ani promluvit, jak mě překvapil. Chodíme spolu už třetím rokem. Se synem je Mirek nejlepší kamarád. A já? Všech těch investic nelituji. Určitě bych ho bez nich nikdy nesbalila. To, že se do mě opravdu zamiloval, beru jako dar osudu. Jako zázrak, který se někdy opravdu stane!

Lucie J. (53), Praha

Také se vám může líbit