Domů     Bratrův život zničila zlá věštba
Bratrův život zničila zlá věštba

Ať tomu věříme nebo ne, někteří lidé umí vidět do budoucnosti. Nevěřit jim a nezařídit se podle jejich předpovědi může být někdy osudné!

Moje švagrová Milena a já jsme měly jednu společnou zálibu: obě jsme se zajímaly o všechny tajemné věci mezi nebem a zemí. Mě osobně tenhle svět tajemna a magie přitahoval už odmalička.

Už jako malá holka, když jsem jezdila na dětské letní tábory, tak jsme s kamarádkami o půlnoci zkoušely pomocí spiritistické destičky vyvolávat duchy, a mnoho dalších věcí, které nás napadly.

Zkoušely jsme různé výklady

Z mých kamarádek postupem času tohle nadšení opadlo, ale mě vydrželo až do dospělosti. A když jsem se pak seznámila s Milenou, která byla pro tyto věci stejně zapálená jako já, začaly jsme společně zkoušet všelicos – kyvadélko, horoskopy, výklady z karet.

Braly jsme to spíš jen jako hru a zábavu, velkou vážnost jsme tomu ani jedna z nás nepřikládaly, ale když se nám pak jednoho dne naskytla možnost zajít k opravdové věštkyni a nechat si udělat výklad, tak jsme si to rozhodně nemohly nechat ujít.

Byla úplně zničená

Věštkyni jsme si předem „prověřily“. Ta stará žena měla dobrou pověst. Přijímala sice za své věštby peníze, ale podle toho, co jsme o ní slyšely a co jsme si přečetly, většinou vycházely. Milena šla jako první, já jsem na ni čekala.

Poté, co vyšla, viděla jsem, že se něco stalo. Došlo mi, že se dozvěděla něco hodně nepříjemného. Snažila jsem se vyzvídat, ale dala mi najevo, že o tom teď nechce mluvit.

Viděla jsem, jak je zničená, a tak jsem své sezení u věštkyně odložila a raději jsem Milenu doprovodila domů.

Stihne je neštěstí

Čekala jsem, až se mi švagrová sama svěří. Uvařila jsem nám oběma bylinkový čaj a posadily jsme se na pohovku. Po několika minutách prohlásila, že je to všechno špatné.

Povytáhla jsem obočí, protože jsem nechápala, co přesně tím myslí, a tak mi poté objasnila, jakou věštbu slyšela. Týkala se Františka – mého bratra a jejího manžela. Prý ho do půl roku potká katastrofa, která navždy změní jejich životy.

Mohl by se jí vyhnout jedině tak, že by zůstal nějaký čas doma. Ale vzhledem k tomu, že bratr pracoval jako obchodní cestující, bylo to nemožné.

Bylo to nepravděpodobné

Uběhlo několik dní a Milena mi prozradila ještě jednu informaci: podle věštkyně za tím prorokovaným neštěstím prý bude stát nějaká mladá tmavovláska. Nevěřila jsem tomu, že by Franta mohl být své ženě nevěrný. Dobře jsem svého bratra znala. Naprosto se to vylučovalo s jeho dobráckou povahou.

Začala o věštbě pochybovat

Milena se rozhodla, že Frantovi o věštbě nic neřekne. I když z nás dvou to byla právě ona, která na horoskopy a podobné věci dala víc, začala se najednou utěšovat, že jsou to třeba všechno jen takové řeči.

Prohlásila dokonce, že z ní věštkyně nejspíš jen chtěla vytáhnout peníze. Upozornila jsem ji, že se o tom může jednoduše přesvědčit – když se do toho půl roku nic nestane, ukáže se, že brala vážně něco, co si žádnou pozornost nezasloužilo.

Bratr o ničem nevěděl

Týdny utíkaly. Život bratra a švagrové byl stále stejný – klidný, žádný mráček na obzoru. Pokud se nad Františkem opravdu vznášela nějaká hrozba, nevěděl o ní, protože Milena o ní skutečně nepromluvila.

Po pěti měsících od onoho proroctví to ale přišlo – začátkem týdne odjel bratr na jednu ze svých služebních cest!

Nehoda na silnici

Ve středu večer jsme seděli s manželem u televize, když mi najednou zazvonil mobil. Podívala jsem se, kdo volá. Byla to Milena, ale její hlas jsem skoro nepoznala. S pláčem mi sdělila, že František měl vážnou autonehodu a odvezla ho sanitka v kritickém stavu. Okamžitě jsme se ke švagrové vypravili a společně jsme pak jeli do nemocnice.

Bojoval o život

František se několik dnů pohyboval mezi životem a smrtí. Lékaři mu dávali šanci padesát na padesát. Věděla jsem ale, že bratr je bojovník a že nad smrtí zvítězí, což se nakonec také stalo, ovšem neobešlo se to bez vážných následků.

Bratr se už nikdy nebude moci postavit na vlastní nohy a zbytek života stráví na vozíku. Nehodu přitom sám nezavinil, mohl za ni řidič druhého vozidla.

Vyšlo to do posledního detailu

O celé té tragédii jsem s Milenou nechtěla mluvit ani v oněch bolestných dnech, ani později. Začala s tím ovšem sama. Dávala si vinu za to, že věštkyni nevěřila a svého muže nevarovala. Všechno se totiž vyplnilo.

Katastrofa opravdu přišla do půl roku a naprosto změnila její i Františkův život. Kdyby býval nikam necestoval, bylo by všechno v pořádku.

A aby pravda byla stoprocentní, tak jsme posléze zjistili, že viníkem nehody – řidičkou, která nedala bratrovi přednost na křižovatce, byla mladá tmavovlasá žena.

Tajemství střeží dál

Od té doby uplynulo už několik let. Bratrův stav se nezlepšil, ale společně s Milenou to nějak zvládají. Jejich láska zůstala pevná. Ovšem o tom, že mu život zničila naplněná hrozivá věštba, jsme Františkovi nic neřekly, a ani neřekneme.

Jaroslava L. (61), Pardubicko

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
23.2.2024
S babičkou jsem měla výjimečný vztah. Jednou jsem jí koupila ve vetešnictví starožitný budík. Ukázalo se, že nebyl zdaleka tak obyčejný. Z rodiny jsem měla vždycky nejblíže k babičce Evě. Co jsem se narodila, žila sama. Byla jsem jediná, kdo se o ni intenzivně zajímal. Vznikl mezi námi krásný vztah. Často jsme si dělaly radost maličkostmi. Cítila jsem její bolest I když jsem měla s rodiči
23.2.2024
Na to strašidelné setkání se zjevením zemřelého pacienta nikdy nezapomenu. Při noční službě v nemocnici jsem viděla děsivý přízrak! ovídá se, že duchové mrtvých se vracejí tam, kde skončil jejich život. Mnoho lidí umírá na nemocničním lůžku. Já jsem byla před několika lety svědkem jednoho neuvěřitelného setkání. Noční služby jsem neměla ráda Bude to už deset let, kdy jsem pracovala jako z
22.2.2024
Během zahraniční dovolené se mi stala neuvěřitelná věc. V chátrajícím kostele jsem nahlédla do minulosti! Když jsem se před deseti lety rozvedla, začala jsem se hodně věnovat turistice. Nevadilo mi podnikat výlety sama, ale nejraději a nejčastěji jsem jezdila s kamarádkou Magdou, která byla rovněž rozvedená. Před časem jsme se vydaly do rumunského vnitrozemí. V den, kdy se mi přihodila ta podiv
20.2.2024
Myslela jsem si, že ten domek znám jako své boty, vždyť jsem v něm také vyrostla. Když ale maminka zemřela, začaly se dít velmi podivné věci. Ikdyž jsem vyrůstala ve starém domku na vsi, žádné paranormální jevy tam nikdy neprobíhaly. Nikdy jsem proto nevěřila na duchy ani na jiné nevysvětlitelné jevy. Jednoduše proto, že jsem nic takového nikdy neviděla. Až po maminčině smrti se vše změnilo. Po
19.2.2024
Byli jsme mladí a až příliš troufalí. Chtěli jsme si promluvit s duchy našich blízkých. Takovou zkušenost bych ale nikomu nedoporučovala. Tehdy mi bylo třináct let, když mi zemřela babička, kterou jsem měla velice ráda. Neměla jsem moc kamarádek, ráda jsem trávila čas sama. Ráda jsem si četla, malovala a vyšívala, vždy v klidu v tichosti domova. Ven jsem chodila pouze se starší sestrou Adélo
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
epochalnisvet.cz
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
Sixtinská kaple je svědkem mimořádné podívané. 26. prosince 1519 jsou její zdi ověšeny obřími gobelíny, jejichž autorem je Raffael Santi. Celkem jich v Sixtinské kapli tehdy visí sedm.   P
Létající pevnost přistála jako letadlo duchů: Posádka chyběla!
enigmaplus.cz
Létající pevnost přistála jako letadlo duchů: Posádka chyběla!
Bombardéru B-17, který se v listopadu 1944 poblíž belgického Kortenbergu připravoval na nouzové přistání, si ještě ve vzduchu všimli vojáci zde dislokované protiletecké jednotky britské RAF. Letounu s
Péči o muže jsem nezvládla
skutecnepribehy.cz
Péči o muže jsem nezvládla
Vláďa byl vždy veselý chlapík. Hodně sportoval, takže nikdy by mě nenapadlo, že bude nemohoucí. Stačil ale banální úraz. Můj muž dělal spoustu nebezpečných sportů. Lezl po skalách, závodil. A nakonec se mu stal osudným žebřík. Byl úplně jiný Spadl na záda. I když se mohl hýbat, po letech se zjistilo, že páteř utrpěla zranění, která ji
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Matka ji prodala za pár stovek!
nasehvezdy.cz
Matka ji prodala za pár stovek!
Herečka Demi Moore (61) patří mezi největší sexsymboly filmového plátna. Toho už si ale kdysi všimla její matka, a jako dítě ji prodala na sex! Bylo jí 15 let, když se vrátila jednoho večera domů a
Tajný vztah s kolegou?
nasehvezdy.cz
Tajný vztah s kolegou?
Soukromí si střeží a povídá se, že Markéta Stehlíková (39) k tomu má pádný důvod. Proslýchá se totiž, že randí s pohledným kolegou. V seriálu Ulice jsou manželé a právě během natáčení mezi nimi měl
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
21stoleti.cz
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
Robotický modul Odysseus je prvním americkým modulem na Měsíci od Apolla 17, které v roce 1972 naposledy dovezlo na našeho vesmírného souseda lidskou posádku. Od té doby hvězdy a pruhy na Měsíci chybě
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
epochanacestach.cz
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
Jihočeské rybníky jsou pojmem, který asi zná každý turista. Na některou ze zdejších vodních plopch narazíme takřka na každíém krokuj, Některé z rybníků mají ale delší historii a zaslouží si etaké výjimečnou pozornost. Třeba ten, který ve svém názvu zahrnuje celý Svět. Kariéra naší rybníkářské legendy Jakuba Krčína z Jelčan začala nenápadně. Do školy chodil v Kolíně, tedy
Nekynuté lívance
tisicereceptu.cz
Nekynuté lívance
Potřebujete 170 g hladké mouky 1 lžíci prášku do pečiva špetku soli 2 velká vejce 2 lžíce rozpuštěného másla máslo na smažení K podávání zakysanou smetanu, drobné ovoce (jahody, borůvky,
Slazení v historii: Evropu zaplavil levný americký cukr
epochaplus.cz
Slazení v historii: Evropu zaplavil levný americký cukr
Zastánci zdravé výživy ho prudce odsuzují. Přehánět byste to s ním rozhodně neměli. Odkdy se u nás začalo sladit cukrem. Jaká sladidla se používala předtím? A odkdy známe řepný cukr? Mezi nejstarší sladidla u nás patřil med, ovoce, ale třeba i šťáva z mízy stromů či sušená řepa nebo mrkev, jež se také vyznačují sladkou chutí. „Ve
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
iluxus.cz
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
Nádherná edice chronografů inspirovaná minulostí se opět hlásí o slovo. Německá značka, která se koncentruje na tvorbu pilotních hodinek, vzkřísila své legendární hodinky 417 ES Moby Dick, které si v
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé