SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Bratrův život zničila zlá věštba
Bratrův život zničila zlá věštba

Ať tomu věříme nebo ne, někteří lidé umí vidět do budoucnosti. Nevěřit jim a nezařídit se podle jejich předpovědi může být někdy osudné!

Moje švagrová Milena a já jsme měly jednu společnou zálibu: obě jsme se zajímaly o všechny tajemné věci mezi nebem a zemí. Mě osobně tenhle svět tajemna a magie přitahoval už odmalička.

Už jako malá holka, když jsem jezdila na dětské letní tábory, tak jsme s kamarádkami o půlnoci zkoušely pomocí spiritistické destičky vyvolávat duchy, a mnoho dalších věcí, které nás napadly.

Zkoušely jsme různé výklady

Z mých kamarádek postupem času tohle nadšení opadlo, ale mě vydrželo až do dospělosti. A když jsem se pak seznámila s Milenou, která byla pro tyto věci stejně zapálená jako já, začaly jsme společně zkoušet všelicos – kyvadélko, horoskopy, výklady z karet.

reklama

Braly jsme to spíš jen jako hru a zábavu, velkou vážnost jsme tomu ani jedna z nás nepřikládaly, ale když se nám pak jednoho dne naskytla možnost zajít k opravdové věštkyni a nechat si udělat výklad, tak jsme si to rozhodně nemohly nechat ujít.

Byla úplně zničená

Věštkyni jsme si předem „prověřily“. Ta stará žena měla dobrou pověst. Přijímala sice za své věštby peníze, ale podle toho, co jsme o ní slyšely a co jsme si přečetly, většinou vycházely. Milena šla jako první, já jsem na ni čekala.

Poté, co vyšla, viděla jsem, že se něco stalo. Došlo mi, že se dozvěděla něco hodně nepříjemného. Snažila jsem se vyzvídat, ale dala mi najevo, že o tom teď nechce mluvit.

Viděla jsem, jak je zničená, a tak jsem své sezení u věštkyně odložila a raději jsem Milenu doprovodila domů.

Stihne je neštěstí

Čekala jsem, až se mi švagrová sama svěří. Uvařila jsem nám oběma bylinkový čaj a posadily jsme se na pohovku. Po několika minutách prohlásila, že je to všechno špatné.

reklama

Povytáhla jsem obočí, protože jsem nechápala, co přesně tím myslí, a tak mi poté objasnila, jakou věštbu slyšela. Týkala se Františka – mého bratra a jejího manžela. Prý ho do půl roku potká katastrofa, která navždy změní jejich životy.

Mohl by se jí vyhnout jedině tak, že by zůstal nějaký čas doma. Ale vzhledem k tomu, že bratr pracoval jako obchodní cestující, bylo to nemožné.

Bylo to nepravděpodobné

Uběhlo několik dní a Milena mi prozradila ještě jednu informaci: podle věštkyně za tím prorokovaným neštěstím prý bude stát nějaká mladá tmavovláska. Nevěřila jsem tomu, že by Franta mohl být své ženě nevěrný. Dobře jsem svého bratra znala. Naprosto se to vylučovalo s jeho dobráckou povahou.

Začala o věštbě pochybovat

Milena se rozhodla, že Frantovi o věštbě nic neřekne. I když z nás dvou to byla právě ona, která na horoskopy a podobné věci dala víc, začala se najednou utěšovat, že jsou to třeba všechno jen takové řeči.

reklama

Prohlásila dokonce, že z ní věštkyně nejspíš jen chtěla vytáhnout peníze. Upozornila jsem ji, že se o tom může jednoduše přesvědčit – když se do toho půl roku nic nestane, ukáže se, že brala vážně něco, co si žádnou pozornost nezasloužilo.

Bratr o ničem nevěděl

Týdny utíkaly. Život bratra a švagrové byl stále stejný – klidný, žádný mráček na obzoru. Pokud se nad Františkem opravdu vznášela nějaká hrozba, nevěděl o ní, protože Milena o ní skutečně nepromluvila.

Po pěti měsících od onoho proroctví to ale přišlo – začátkem týdne odjel bratr na jednu ze svých služebních cest!

Nehoda na silnici

Ve středu večer jsme seděli s manželem u televize, když mi najednou zazvonil mobil. Podívala jsem se, kdo volá. Byla to Milena, ale její hlas jsem skoro nepoznala. S pláčem mi sdělila, že František měl vážnou autonehodu a odvezla ho sanitka v kritickém stavu. Okamžitě jsme se ke švagrové vypravili a společně jsme pak jeli do nemocnice.

Bojoval o život

František se několik dnů pohyboval mezi životem a smrtí. Lékaři mu dávali šanci padesát na padesát. Věděla jsem ale, že bratr je bojovník a že nad smrtí zvítězí, což se nakonec také stalo, ovšem neobešlo se to bez vážných následků.

Bratr se už nikdy nebude moci postavit na vlastní nohy a zbytek života stráví na vozíku. Nehodu přitom sám nezavinil, mohl za ni řidič druhého vozidla.

Vyšlo to do posledního detailu

O celé té tragédii jsem s Milenou nechtěla mluvit ani v oněch bolestných dnech, ani později. Začala s tím ovšem sama. Dávala si vinu za to, že věštkyni nevěřila a svého muže nevarovala. Všechno se totiž vyplnilo.

Katastrofa opravdu přišla do půl roku a naprosto změnila její i Františkův život. Kdyby býval nikam necestoval, bylo by všechno v pořádku.

A aby pravda byla stoprocentní, tak jsme posléze zjistili, že viníkem nehody – řidičkou, která nedala bratrovi přednost na křižovatce, byla mladá tmavovlasá žena.

Tajemství střeží dál

Od té doby uplynulo už několik let. Bratrův stav se nezlepšil, ale společně s Milenou to nějak zvládají. Jejich láska zůstala pevná. Ovšem o tom, že mu život zničila naplněná hrozivá věštba, jsme Františkovi nic neřekly, a ani neřekneme.

Jaroslava L. (61), Pardubicko

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
27.1.2023
Manžel mě varoval, abych tou zkratkou nejezdila. Já ho poslechla až ve chvíli, když jsem potkala na starém bicyklu zesnulého inženýra. Nad úzkým pruhem cesty se válela mlha hustá jako kaše. Vyvalila se jako pára nad kotlem nebo husté těsto, prchající z díže. Ačkoli jsem měla světlo na kole, viděla jsem jen pár metrů před sebou. Šlapala jsem na kole co mi síly stačily. V hlavě mi znělo varová
27.1.2023
Nikdo tu dívku neznal. Objevovala se v zahrádkářské kolonii vždy kolem poledne. Kudy šla, tam se tráva zelenala a květy rozkvétaly. Věřili jsme tomu, co nám babička vyprávěla. Sama jsem tu dívku viděla na vlastní oči, byla krásná, vznášela se nad zemí jako víla a vždycky měla náruč plnou květin. Když rozkvetly v babiččině zahrádce nové květy, říkala, že za to vděčí květinové víle, a také jí nik
25.1.2023
Po smrti manželových rodičů jsme se přestěhovali do jejich domu. Velmi rychle nám s Hynkem došlo, že v domě nejsme sami. Manžel zdědil po smrti svých rodičů dům. Stojí kousek od hlavní silnice. Tchán s tchyní si vždycky stěžovali na hluk z aut, ale my jsme na to z velkého města zvyklí. V domě mě znepokojovala úplně jiná věc. A sice hrobové ticho, které se čas od času dostavilo. Než jsme se do d
25.1.2023
To, že některé osoby vidíme pouze my, neznamená, že neexistují. Na procházkách lesem se mi zjevoval přízrak staré ženy! ředloni jsme si s manželem Radimem půjčili chatu od známých, kteří odjeli dlouhodobě do zahraničí. Oba dva jsme měli přírodu moc rádi a tamní lesy přímo vybízely k několikahodinovým procházkám. Známí nebyli proti. Lesy hned za domem Souhlasili a my jsme jim na oplátku sl
25.1.2023
Už několik let žiji většinu času sama, jen občas za mnou přijedou moji synové. A právě, když jsou u mě, slyším v noci hlasy. Můj manžel Václav zemřel před více než deseti lety. Od té doby jsem sama. Žiji i nadále v našem bytě. Nedokázala jsem ho po smrti manžela opustit. Nikdy se tam nedělo nic zvláštního. To až poslední dobou. Hlasy z obýváku Celé to začalo loni na jaře. Dostala jsem ošk
Nenechte si ujít další zajímavé články
Konec módy korzetů: Odmítaly je ženy nosit kvůli válce?
epochaplus.cz
Konec módy korzetů: Odmítaly je ženy nosit kvůli válce?
Už ve starověké Krétě kolem roku 1800 př. n.l. nosí ženy korzety vyrobené z měděných plátů. Starověké Římanky používají pro zakrytí ňader pruhy látky omotané okolo hrudníku, ty znázorňují i nástěnné m
Žárlí na manželovu bývalku?
nasehvezdy.cz
Žárlí na manželovu bývalku?
I když už od jejich rozchodu uplynulo hodně vody, ze vztahu s Justinem Bieberem (28) čerpá zpěvačka Selena Gomez (30) dodnes, alespoň v písních. Neustálé rozchody a návraty a guláš v hlavě z lásky
Na lásku můžete narazit kdekoli
skutecnepribehy.cz
Na lásku můžete narazit kdekoli
Láska není jen pro mladé. Kvete opravdu v každém věku a narazit na ni můžete třeba i při nakupování potravin. Bylo mi čtyřicet sedm let a deset let jsem byla rozvedená. Sen o novém vztahu jsem už dávno dosnila. Byla jsem přesvědčená, že mě žádná velká láska už nečeká. Dokud jsem nepoznala Jaromíra. Už jsme si neměli co říct
Sabina Laurinová už nechce být sama
nasehvezdy.cz
Sabina Laurinová už nechce být sama
Ačkoli je Sabina Laurinová (50), kterou můžeme vídat v seriálu ZOO, velmi krásná žena, sama přiznala, že už na sobě občas přibývající roky pociťuje. A přestože v minulosti tvrdila, že se do žádných
Záhadný římský předmět zřejmě sloužil magii
21stoleti.cz
Záhadný římský předmět zřejmě sloužil magii
Podivných dutých, kovových dvanáctistěnů s velkými otvory v každé ze stran a čepy v každém rohu, pocházejících z dob římské říše, bylo po celé Evropě nalezeno mnoho. Nikdo však netuší, k čemu tyto záh
Výstava: Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
epochanacestach.cz
Výstava: Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
Výstava výtvarného fotografa Miloše Sedláčka představí témata krajiny v jejích různých podobách se zaměřením na krajinu zemědělskou. Vernisáž výstavy Miloš Sedláček – fotografie ZE MĚ proběhne ve čt
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Kuře s chorizem a bramborami
tisicereceptu.cz
Kuře s chorizem a bramborami
Chorizo /čorízo/ je typický španělský salám, který Španělé přidávají téměř do kažého pokrmu. Nejlépe však chutná v kombinaci s opečenými bramborami a kuřetem. Ingredience 4 ks kuřecích prsou s k
Marinované krevety s opečenou bagetou
tisicereceptu.cz
Marinované krevety s opečenou bagetou
Pravá chuťovka pro milovníky mořských plodů. Jako příloha stačí opečená bageta, kterou si vytřete i zbylou šťávu z pánve. Ingredience 200 g nevyloupaných krevet 5 lžic olivového oleje šťáva z
Saunování: Častou chybou je spojení odpočinku s plaváním v bazénu
epochalnisvet.cz
Saunování: Častou chybou je spojení odpočinku s plaváním v bazénu
Saunování je opravdovým umění relaxace. Teplem se dá zbavit svalových potíží i těžkých myšlenek. Pravidelné saunování zbavuje stresu, podporuje imunitu, pomáhá proti bolestem zad i migrénám.  
Záhada vlaku Zanetti: Po vjezdu do tunelu se už nikdy neobjevil!
enigmaplus.cz
Záhada vlaku Zanetti: Po vjezdu do tunelu se už nikdy neobjevil!
V roce 1911 se v Itálii chystala zajímavá technicko-společenská událost. Železniční společnost Zanetti vypravila nový typ osobního vlaku na propagační jízdu. Skončilo to však poněkud rozpačitě. Vlak v
Nový Falkensteiner Hotel Montafon: Ekologie. Hory. Ochrana přírody.
iluxus.cz
Nový Falkensteiner Hotel Montafon: Ekologie. Hory. Ochrana přírody.
Ekologie. Hory. Ochrana přírody. Tři kvalitní pojmy, které označují nový Falkensteiner Hotel Montafon v rakouském Vorarlbersku. Ještě před svým oficiálním otevřením 16. prosince 2022 nasazuje první pě