Domů     Dcera skončila ve vězení
Dcera skončila ve vězení

Moje drahá Ilonka dokázala v krátké době nadělat tolik strašlivých věcí, že tomu nemůžu vůbec uvěřit. Bohužel následky poneseme všichni.

Ještě jsem se z toho nevzpamatovala. Připadám si jako v naprosto neskutečném, špatném snu. Sedím v soudní síni a o tři lavice přede mnou sedí moje dcera. Vidím jen její blonďatou, na krátko ostříhanou hlavu, kterou má skloněnou snad až na prsa.

Ani nevím, zda vnímá to, co se kolem ní děje. Sedí totiž na lavici obžalovaných. A právě předčítají nekonečný seznam všech jejích nesmyslných a hloupých skutků, které vyvrcholily ublížením na zdraví.

Milovaný jedináček

Ilona se mi narodila až ve čtyřiceti dvou letech. Byla moje vysněné dítě, dlouho jsme se s manželem snažili mít velkou rodinu s dětmi. Nakonec jsme byli šťastní a vděční za jedináčka.

Snažili jsme se ale Ilonku vždy vychovávat tak, aby z ní ten rozmazlený jedináček nebyl. Ale ono to zřejmě tak docela nevyšlo. Už proto ne, že naše dcera měla vždy to, co chtěla.

Ale řekněte sami, jak něco jedinému dítěti odmítnout, když máte možnost mu to splnit?

První záchvaty vzteku

Ilonka byla celkem hodné dítě, ale už od malička se u ní projevovala jedna dost nepříjemná vlastnost. Vztek. Ten u ní vždy vzkypěl, když něco nebylo podle jejích představ. Snažili jsme se s tím s manželem od samého začátku něco dělat.

Dokonce jsme se radili i s odborníky. Jenže dcera se dokázala, už jako malá, také celkem dobře ovládat v momentě, kdy věděla, že by si mohla pěkně zavařit. Před doktorkou se chovala mile a vstřícně.

Jen jsme ale vyšli ven, dala průchod svému vzteku a o schody rozmlátila svou oblíbenou panenku.

Jen něco rozbíjela

Její záchvaty vzteku se ale nikdy neobraceli proti lidem. Zejména tedy ne proti nám. Vždy to odnesla nějaká věc, kterou celkem důkladně rozmlátila. Navíc se zdálo, že s přibývajícím věkem se naučila svoji zlost lépe ovládat.

Přesto vlastně nikdy moc dlouho nevydržela chodit s nějakým klukem. Vždy to skončilo prudkou hádkou a rozchodem. Ilonka pak na dotyčném nenechala nit suchou a všude ho pomlouvala.

Konečně někoho milovala

Na oslavě její promoce nám Ilonka přivedla představit Mirka. Příjemný a velice slušný chlapík se nám s manželem velice líbil. A zdálo se, že je s ním spokojená i dcera. Chodili spolu ještě další dva roky, než se konečně rozhodli, že se vezmou.

Brzy po krásné svatbě, Ilonka otěhotněla a mě se za devět týdnů narodil krásný vnouček Mireček.

Něco se pokazilo

Můj vnouček rostl jako z vody. Brzy šel do školy. Často jsem ho hlídala a měli jsme spolu krásný vztah. Jednou jsem ho vyzvedávala ze školy a viděla na něm, že je celý špatný. Chvíli mi trvalo, neež jsem z něj dostala, co se děje.

Řekl mi, že se rodiče asi rozvedou a maminka ho dovede od tatínka. Pak se usedavě rozbrečel. Zkoušela jsem se ho uklidnit, že si to asi nějak popletl. Ale sama jsem moc dobře tušila, že je to pravda. Snažila jsem se o tom mluvit s dcerou.

Ale jen mi řekla, že Mirek je velký darebák, že má milenku a že ani jednomu to nedaruje. Tehdy poprvé jsem dostala strach. Ale ještě dlouho jsem netušila, co vyvádí a čeho všeho je schopná. To vše se nyní postupně odkrývalo v soudní síni.

Vytrvalé sledování

K těm nejmenším prohřeškům patřilo to, že Ilona začala sledovat a kontrolovat manžela na každém kroku. A nejen jeho, ale také jeho přítelkyni Vandu. Snažila se o ní zjistit, co se dala, aby toho mohla postupně využít.

Poté manželovi vyhrožovala, když to nepomáhalo, obrátila se výhružnými dopisy a telefonáty na Vandu. Ta chtěla vztah ukončit, aby Mirkovi neškodila. Ten to ale odítl, příliš ji miloval a jeho vztah s Ilonou už byl stejně dávno mrtvý.

Větší kalibr byly děti

Když tedy nic nepomohlo a Mirek dál chodil s Vandou a chtěl se rozvádět, Ilona přitvrdila. Mireček byl Mirkův milovaný syn, jenže Ilona ho nyní proti tátovi naváděla a tvrdila mu, že ho táta zrádně opustil, že už ho nemiluje a že ho nechce.

Do té doby zdravé a veselé dítě se začalo v noci počůrávat, koktat a úplně se sesypalo. Mirkovi zase dcera vyhrožovala, že svého syna, pokud se rozvede, nikdy už neuvidí.

Agrese se stupňovala

Jenže žádné zastrašování nemohlo definitivně rozloučit Mirka s Vandou. Prostě se milovali a nemohli si poručit. Jenže, když něco nefungovalo podle Iloniných představ, bylo zle. Nejprve rozbila cihlou přední sklo Vandina auta. A pak dostala opravdu neuvěřitelně šílený nápad, který neváhala realizovat.

Byla jsem v šoku

Když mi v noci volal Mirek, že leží v nemocnici a Vanda také, protože měli ošklivou autohavárii, nejprve mi nic nenapadlo. Pak se ale ukázalo, že auto mělo úmyslně poškozené brzdy. Vše bylo rázem jasné a už se nedalo čekat, že se Ilona před něčím zastaví.

Tady už šlo vážně o život. Můj zeť a jeho přítelkyně byli dost vážně pomlácení a v nemocnici leželi několik týdnů. Ilonu zatkla policie a obvinila s poškození cizí věci a z úmyslného ublížení na zdraví.

Soud ještě přitvrdil

Nyní v soudní síni ale zazněla jiná forma obžaloby. Ilona byla zažalovaná za pokus o vraždu. Udělalo se mi mdlo a myslela jsem, že to nepřežiju. Kam až moje dcera došla. Cítila jsem za to najednou docela velkou zodpovědnost.

Třeba jsme s manželem mohli udělat něco jinak. A co teď bude s malým Mirečkem? Bez maminky bude určitě několik let.

Alena K. (72), Znojmo

reklama
Související články
7.6.2023
Matka mě opustila, když jsem byla ještě maličká. To člověka těžce poznamená. Naštěstí jsem měla báječného tatínka, který se o mě dojemně staral. Máma od nás odešla, když mi byly čtyři. Nic jsem pro ni neznamenala. Jak by jinak mohla proboha opustit čtyřletou holčičku? Táta se mi to chudák snažil nějak vysvětlil, mumlal omluvně: „No asi neměla mateřské instinkty…“ Nikdy jsem jí neodpustila. Žila
5.6.2023
Ivanka byla moc zamilovaná a hrnula se do svatby. Moje intuice mi ale říkala, že s tím klukem není něco v pořádku. Ta svatba by byla unáhlená! Lukáš byl moc pěkný, chytrý, zabezpečený a o pět let starší než naše dvacetiletá Ivanka. Že ji miluje, jí sdělil hned na prvním rande. Bombardoval ji telefonáty i zprávami s takovou intenzitou, že mu nakonec dala šanci. „Tak úžasnou ženu jsem ještě nikdy
5.6.2023
Ani ve snu by mě nenapadlo, že by můj táta nebyl můj vlastní. Když se to dozvíte v pokročilém věku, je to šok, s nímž se těžko vyrovnává. Táta. Když slyším tohle slovo, vybaví se mi vždycky jen jediný chlap na světě. Ten, který mě učil jezdit na bruslích, plavat, hrát ping- -pong. Ten, který mi foukal bolístky a vyprávěl před spaním pohádky. Byla jsem jeho princezna, mazlíček! Máma mu vždycky s
1.6.2023
Letos zjara jsme se s maminkou vypravily na tatínkův hrob, abychom ho uklidily a také si zavzpomínaly. Setkání s tetou Helenou nebylo hezké, ale tatínek by se možná pobavil. Tatínek zemřel loni před Svátkem zesnulých. Letos zjara jsme se s maminkou vypravily na hrob, abychom odklidily dušičkovou výzdobu a s tatínkem si symbolicky popovídaly. Nesmírně nám chybí. Život nás nehýčká ani jednu, a
29.5.2023
Své děti jsem vychovala dobře, byly to hodné a slušné dcery. Nevím, po kom se nevydařil můj jediný vnuk? Asi jsem ho rozmazlila! Když chodil vnuk Pepíček na základní školu, dostala se dcera do problémů. S manželem se doma hádali a vypadalo to na rozvod. Nechtěla jsem, aby v tom můj vnuk vyrůstal, a tak jsem si ho vzala k sobě. Měla jsem jen samé dcery, žádného syna, tak jsem se o vnoučka nál
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel