Domů     Dcera skončila ve vězení
Dcera skončila ve vězení

Moje drahá Ilonka dokázala v krátké době nadělat tolik strašlivých věcí, že tomu nemůžu vůbec uvěřit. Bohužel následky poneseme všichni.

Ještě jsem se z toho nevzpamatovala. Připadám si jako v naprosto neskutečném, špatném snu. Sedím v soudní síni a o tři lavice přede mnou sedí moje dcera. Vidím jen její blonďatou, na krátko ostříhanou hlavu, kterou má skloněnou snad až na prsa.

Ani nevím, zda vnímá to, co se kolem ní děje. Sedí totiž na lavici obžalovaných. A právě předčítají nekonečný seznam všech jejích nesmyslných a hloupých skutků, které vyvrcholily ublížením na zdraví.

Milovaný jedináček

Ilona se mi narodila až ve čtyřiceti dvou letech. Byla moje vysněné dítě, dlouho jsme se s manželem snažili mít velkou rodinu s dětmi. Nakonec jsme byli šťastní a vděční za jedináčka.

Snažili jsme se ale Ilonku vždy vychovávat tak, aby z ní ten rozmazlený jedináček nebyl. Ale ono to zřejmě tak docela nevyšlo. Už proto ne, že naše dcera měla vždy to, co chtěla.

Ale řekněte sami, jak něco jedinému dítěti odmítnout, když máte možnost mu to splnit?

První záchvaty vzteku

Ilonka byla celkem hodné dítě, ale už od malička se u ní projevovala jedna dost nepříjemná vlastnost. Vztek. Ten u ní vždy vzkypěl, když něco nebylo podle jejích představ. Snažili jsme se s tím s manželem od samého začátku něco dělat.

Dokonce jsme se radili i s odborníky. Jenže dcera se dokázala, už jako malá, také celkem dobře ovládat v momentě, kdy věděla, že by si mohla pěkně zavařit. Před doktorkou se chovala mile a vstřícně.

Jen jsme ale vyšli ven, dala průchod svému vzteku a o schody rozmlátila svou oblíbenou panenku.

Jen něco rozbíjela

Její záchvaty vzteku se ale nikdy neobraceli proti lidem. Zejména tedy ne proti nám. Vždy to odnesla nějaká věc, kterou celkem důkladně rozmlátila. Navíc se zdálo, že s přibývajícím věkem se naučila svoji zlost lépe ovládat.

Přesto vlastně nikdy moc dlouho nevydržela chodit s nějakým klukem. Vždy to skončilo prudkou hádkou a rozchodem. Ilonka pak na dotyčném nenechala nit suchou a všude ho pomlouvala.

Konečně někoho milovala

Na oslavě její promoce nám Ilonka přivedla představit Mirka. Příjemný a velice slušný chlapík se nám s manželem velice líbil. A zdálo se, že je s ním spokojená i dcera. Chodili spolu ještě další dva roky, než se konečně rozhodli, že se vezmou.

Brzy po krásné svatbě, Ilonka otěhotněla a mě se za devět týdnů narodil krásný vnouček Mireček.

Něco se pokazilo

Můj vnouček rostl jako z vody. Brzy šel do školy. Často jsem ho hlídala a měli jsme spolu krásný vztah. Jednou jsem ho vyzvedávala ze školy a viděla na něm, že je celý špatný. Chvíli mi trvalo, neež jsem z něj dostala, co se děje.

Řekl mi, že se rodiče asi rozvedou a maminka ho dovede od tatínka. Pak se usedavě rozbrečel. Zkoušela jsem se ho uklidnit, že si to asi nějak popletl. Ale sama jsem moc dobře tušila, že je to pravda. Snažila jsem se o tom mluvit s dcerou.

Ale jen mi řekla, že Mirek je velký darebák, že má milenku a že ani jednomu to nedaruje. Tehdy poprvé jsem dostala strach. Ale ještě dlouho jsem netušila, co vyvádí a čeho všeho je schopná. To vše se nyní postupně odkrývalo v soudní síni.

Vytrvalé sledování

K těm nejmenším prohřeškům patřilo to, že Ilona začala sledovat a kontrolovat manžela na každém kroku. A nejen jeho, ale také jeho přítelkyni Vandu. Snažila se o ní zjistit, co se dala, aby toho mohla postupně využít.

Poté manželovi vyhrožovala, když to nepomáhalo, obrátila se výhružnými dopisy a telefonáty na Vandu. Ta chtěla vztah ukončit, aby Mirkovi neškodila. Ten to ale odítl, příliš ji miloval a jeho vztah s Ilonou už byl stejně dávno mrtvý.

Větší kalibr byly děti

Když tedy nic nepomohlo a Mirek dál chodil s Vandou a chtěl se rozvádět, Ilona přitvrdila. Mireček byl Mirkův milovaný syn, jenže Ilona ho nyní proti tátovi naváděla a tvrdila mu, že ho táta zrádně opustil, že už ho nemiluje a že ho nechce.

Do té doby zdravé a veselé dítě se začalo v noci počůrávat, koktat a úplně se sesypalo. Mirkovi zase dcera vyhrožovala, že svého syna, pokud se rozvede, nikdy už neuvidí.

Agrese se stupňovala

Jenže žádné zastrašování nemohlo definitivně rozloučit Mirka s Vandou. Prostě se milovali a nemohli si poručit. Jenže, když něco nefungovalo podle Iloniných představ, bylo zle. Nejprve rozbila cihlou přední sklo Vandina auta. A pak dostala opravdu neuvěřitelně šílený nápad, který neváhala realizovat.

Byla jsem v šoku

Když mi v noci volal Mirek, že leží v nemocnici a Vanda také, protože měli ošklivou autohavárii, nejprve mi nic nenapadlo. Pak se ale ukázalo, že auto mělo úmyslně poškozené brzdy. Vše bylo rázem jasné a už se nedalo čekat, že se Ilona před něčím zastaví.

Tady už šlo vážně o život. Můj zeť a jeho přítelkyně byli dost vážně pomlácení a v nemocnici leželi několik týdnů. Ilonu zatkla policie a obvinila s poškození cizí věci a z úmyslného ublížení na zdraví.

Soud ještě přitvrdil

Nyní v soudní síni ale zazněla jiná forma obžaloby. Ilona byla zažalovaná za pokus o vraždu. Udělalo se mi mdlo a myslela jsem, že to nepřežiju. Kam až moje dcera došla. Cítila jsem za to najednou docela velkou zodpovědnost.

Třeba jsme s manželem mohli udělat něco jinak. A co teď bude s malým Mirečkem? Bez maminky bude určitě několik let.

Alena K. (72), Znojmo

Související články
23.7.2024
Vždy jsem věděla, že hezké ženy to mají snazší. Proto jsem tuto myšlenku chtěla vnuknout i mé dceři. Bohužel. Sama jsem poznala, jak je snazší, když koketujete s muži. Jak je fajn, když se vám dvoří, můžete si pak vybírat vhodného partnera. Měla jsem k tomu však i předpoklady. Hubenost především Lidé z mé strany rodiny byli štíhlí, navíc jsme byli i sportovně založení. Můj muž také rád sp
20.7.2024
Byla jsem vymodleným dítětem. Rodiče se o mě díky tomu přehnaně báli. Museli mít o všem přehled. Dokonce jsem se díky nim málem nevdala! Rodiče měli vždycky až přehnanou potřebu mě chránit. Už ve školce máma vyváděla, když jsem domů přišla s nějakým škrábancem. Řešila s učitelkou, kdo mi to udělal a jaký k tomu měl důvod. Ve škole to bylo ještě horší. Až do sedmé třídy mě vozili do školy a větš
20.7.2024
Netoužila jsem po majetku ani drahých dovolených. Mým snem byla velká a soudržná rodina. Rodina, kde se budou mít všichni rádi a budou držet při sobě. Nakonec se mi sen splnil. Vlastně k tomu cíli byla ale dost klikatá cesta, což jsem ovšem netušila. Vdala jsem se brzy, ještě mi nebylo ani dvacet. Ale v dobách mého mládí to bylo celkem normální. Vždyť při maturitě byla skoro polovina mých spolu
19.7.2024
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou výukou jazyků, takže jsem musela dojíždět přes celé měs
17.7.2024
Nikdy bych už neudělala tu chybu, že bych dětem ručila. Málem jsme přišli o všechno. Zachránil nás v poslední chvíli přítel naší vnučky. Tatínek s maminkou se na našem domě hodně nadřeli. A stejně tak jsme museli přiložit ruku k dílu i my – jejich děti. Stále jsme dům přistavovali, zvelebovali a přikoupili i sousední pozemek, kde jsme postavili skleník, bazén a altánek. Pospolu Žili jsme
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Průsečík barev a designu
rezidenceonline.cz
Průsečík barev a designu
Interiér tak trochu extravagantního domu navrhla velmi kreativní designérka, jež hledala inspiraci v barvitém životním příběhu investorského páru, a vytvořila tak svěží a moderní platformu pro život uprostřed přírody. V městečku Itupeva v srdci brazilského státu São Paulo stojí rezidence, jež je více než jen obyčejným obydlím; je to místo setkávání velké rodiny, zasahující do
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
nasehvezdy.cz
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
Charlie Sheen (58) si slávu užíval plnými doušky. Alkohol tekl proudem a bez drog a sexu nedokázal ani fungovat. Jednoho dne ale všechno zčistajasna skončilo – z úst lékařů si vyslechl, že je HIV pozi
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
historyplus.cz
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
Pučisté v čele s majorem Kendžim Hatanakou horečně prohledávají Hirohitův císařský palác v Tokiu. Nemohou nalézt vytoužený úlovek a v nitru jindy zdvořilých Japonců už to pořádně vře. Půlnoc se zatím překulila do nového dne, kdy jejich vládce přizná světu hořkou válečnou porážku.   Na obloze nad japonskou Hirošimou se 6. srpna 1945 objevuje mohutný hřib.
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
iluxus.cz
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
Zážitkově gastronomická atrakce Večeře v oblacích patří k podzimní Praze stejně jako Karlův most či Pražský hrad. Nejen tyto dominanty české metropole si můžete při obědě či večeři prohlédnout z nevše
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
tisicereceptu.cz
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
Je pikantní, velmi jemná a odráží se v ní hned několik výrazných chutí. Suroviny 1 –2 kachní prsíčka 1  l zeleninového vývaru 1 balení rýžových nudlí 1 cm zázvoru 2 plechovky kokosového mlék
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
21stoleti.cz
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
Atacama se nachází v Jižní Americe, táhne se tisíc kilometrů podél Pacifiku od jižní hranice Peru po centrální část Chile. Prší zde jen velice zřídka, dle měření v jejím středu mezi roky 1570 až 1971
Italská  královna – Sardinie
nejsemsama.cz
Italská královna – Sardinie
Pokud plánujete dovolenou, kdy si dopřejete plážovou zahálku, pak je pro vás Sardinie ideál­ní. Téměř 2000 km dlouhé pobřeží, fantasticky čisté moře a také zajímavé zbarvení písku od bílé až po zlatou či růžovou. Budete se tu cítit jako v ráji Na čtyři desítky sardinských pláží se pyšní oceněním Modrá vlajka. Nejkrásnější pláž Sardinie je
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
enigmaplus.cz
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
Na vesnickém hřbitově v San Bernardu v Kolumbii se už několik desítek let pohřbení nebožtíci sami od sebe mumifikují. Vědci si přitom marně lámou hlavu, co se to děje. Činí tak jeden nebožtík po druhé
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
epochanacestach.cz
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
Rozdíl teploty je značný. Zatímco venku zuří horké léto, při vstupu do jeskynního systému se výrazně ochlazuje. Ve vzduchu je vlhkost, dno jeskyně tvoří vodní hladina. Pohled ze stometrové hloubky propasti Macocha je neskutečný a nádherný. A mrazivý, když si uvědomíme, že tělo sebevraha dopadne na dno během pouhých čtyř vteřin. Píše se rok 1723.
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
epochalnisvet.cz
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
Každý den člověku vypadne asi 100 vlasů. Mezi 100 000 zbývajícími je to celkem zanedbatelná ztráta. Řídnoucí ohon nebo první spálenina pokožky hlavy sluncem ale může signalizovat, že něco je v nepořádku. Zcela bez povšimnutí může dotyčný přijít až o 50 procent své kštice, než si uvědomí nesporný fakt: Začíná plešatět.   Muži se jí
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
skutecnepribehy.cz
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
Zatvrdila jsem se a řekla si, že si už do života žádného chlapa nepustím. Potom jsem našla přede dveřmi kytici lučního kvítí. Všechno začalo tak, že jsem napochodovala ve Štěchovicích na parník. Doprovázel mě můj tehdejší kluk, a musela bych se hluboce zamyslet, abych si vzpomněla, jak se jmenoval. Měla jsem jich fůry. Byly to však samé
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
epochaplus.cz
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
Počítače dnes používáme k mnoha transakcím od objednávání k jídla přes nákupy v obchodech až po ovládání bankovního účtu. Přitom jejich zabezpečení řada z nás věnuje menší pozornost než výběru zámku ke vchodovým dveřím a pojištění bytu. Zloději jsou však vždy napřed a již před dlouhou dobou se přesunuli i na internet. Vybílit kreditní kartu, kterou používáte k nákupům na