Domů     Dcera skončila ve vězení
Dcera skončila ve vězení

Moje drahá Ilonka dokázala v krátké době nadělat tolik strašlivých věcí, že tomu nemůžu vůbec uvěřit. Bohužel následky poneseme všichni.

Ještě jsem se z toho nevzpamatovala. Připadám si jako v naprosto neskutečném, špatném snu. Sedím v soudní síni a o tři lavice přede mnou sedí moje dcera. Vidím jen její blonďatou, na krátko ostříhanou hlavu, kterou má skloněnou snad až na prsa.

Ani nevím, zda vnímá to, co se kolem ní děje. Sedí totiž na lavici obžalovaných. A právě předčítají nekonečný seznam všech jejích nesmyslných a hloupých skutků, které vyvrcholily ublížením na zdraví.

Milovaný jedináček

Ilona se mi narodila až ve čtyřiceti dvou letech. Byla moje vysněné dítě, dlouho jsme se s manželem snažili mít velkou rodinu s dětmi. Nakonec jsme byli šťastní a vděční za jedináčka.

Snažili jsme se ale Ilonku vždy vychovávat tak, aby z ní ten rozmazlený jedináček nebyl. Ale ono to zřejmě tak docela nevyšlo. Už proto ne, že naše dcera měla vždy to, co chtěla.

Ale řekněte sami, jak něco jedinému dítěti odmítnout, když máte možnost mu to splnit?

První záchvaty vzteku

Ilonka byla celkem hodné dítě, ale už od malička se u ní projevovala jedna dost nepříjemná vlastnost. Vztek. Ten u ní vždy vzkypěl, když něco nebylo podle jejích představ. Snažili jsme se s tím s manželem od samého začátku něco dělat.

Dokonce jsme se radili i s odborníky. Jenže dcera se dokázala, už jako malá, také celkem dobře ovládat v momentě, kdy věděla, že by si mohla pěkně zavařit. Před doktorkou se chovala mile a vstřícně.

Jen jsme ale vyšli ven, dala průchod svému vzteku a o schody rozmlátila svou oblíbenou panenku.

Jen něco rozbíjela

Její záchvaty vzteku se ale nikdy neobraceli proti lidem. Zejména tedy ne proti nám. Vždy to odnesla nějaká věc, kterou celkem důkladně rozmlátila. Navíc se zdálo, že s přibývajícím věkem se naučila svoji zlost lépe ovládat.

Přesto vlastně nikdy moc dlouho nevydržela chodit s nějakým klukem. Vždy to skončilo prudkou hádkou a rozchodem. Ilonka pak na dotyčném nenechala nit suchou a všude ho pomlouvala.

Konečně někoho milovala

Na oslavě její promoce nám Ilonka přivedla představit Mirka. Příjemný a velice slušný chlapík se nám s manželem velice líbil. A zdálo se, že je s ním spokojená i dcera. Chodili spolu ještě další dva roky, než se konečně rozhodli, že se vezmou.

Brzy po krásné svatbě, Ilonka otěhotněla a mě se za devět týdnů narodil krásný vnouček Mireček.

Něco se pokazilo

Můj vnouček rostl jako z vody. Brzy šel do školy. Často jsem ho hlídala a měli jsme spolu krásný vztah. Jednou jsem ho vyzvedávala ze školy a viděla na něm, že je celý špatný. Chvíli mi trvalo, neež jsem z něj dostala, co se děje.

Řekl mi, že se rodiče asi rozvedou a maminka ho dovede od tatínka. Pak se usedavě rozbrečel. Zkoušela jsem se ho uklidnit, že si to asi nějak popletl. Ale sama jsem moc dobře tušila, že je to pravda. Snažila jsem se o tom mluvit s dcerou.

Ale jen mi řekla, že Mirek je velký darebák, že má milenku a že ani jednomu to nedaruje. Tehdy poprvé jsem dostala strach. Ale ještě dlouho jsem netušila, co vyvádí a čeho všeho je schopná. To vše se nyní postupně odkrývalo v soudní síni.

Vytrvalé sledování

K těm nejmenším prohřeškům patřilo to, že Ilona začala sledovat a kontrolovat manžela na každém kroku. A nejen jeho, ale také jeho přítelkyni Vandu. Snažila se o ní zjistit, co se dala, aby toho mohla postupně využít.

Poté manželovi vyhrožovala, když to nepomáhalo, obrátila se výhružnými dopisy a telefonáty na Vandu. Ta chtěla vztah ukončit, aby Mirkovi neškodila. Ten to ale odítl, příliš ji miloval a jeho vztah s Ilonou už byl stejně dávno mrtvý.

Větší kalibr byly děti

Když tedy nic nepomohlo a Mirek dál chodil s Vandou a chtěl se rozvádět, Ilona přitvrdila. Mireček byl Mirkův milovaný syn, jenže Ilona ho nyní proti tátovi naváděla a tvrdila mu, že ho táta zrádně opustil, že už ho nemiluje a že ho nechce.

Do té doby zdravé a veselé dítě se začalo v noci počůrávat, koktat a úplně se sesypalo. Mirkovi zase dcera vyhrožovala, že svého syna, pokud se rozvede, nikdy už neuvidí.

Agrese se stupňovala

Jenže žádné zastrašování nemohlo definitivně rozloučit Mirka s Vandou. Prostě se milovali a nemohli si poručit. Jenže, když něco nefungovalo podle Iloniných představ, bylo zle. Nejprve rozbila cihlou přední sklo Vandina auta. A pak dostala opravdu neuvěřitelně šílený nápad, který neváhala realizovat.

Byla jsem v šoku

Když mi v noci volal Mirek, že leží v nemocnici a Vanda také, protože měli ošklivou autohavárii, nejprve mi nic nenapadlo. Pak se ale ukázalo, že auto mělo úmyslně poškozené brzdy. Vše bylo rázem jasné a už se nedalo čekat, že se Ilona před něčím zastaví.

Tady už šlo vážně o život. Můj zeť a jeho přítelkyně byli dost vážně pomlácení a v nemocnici leželi několik týdnů. Ilonu zatkla policie a obvinila s poškození cizí věci a z úmyslného ublížení na zdraví.

Soud ještě přitvrdil

Nyní v soudní síni ale zazněla jiná forma obžaloby. Ilona byla zažalovaná za pokus o vraždu. Udělalo se mi mdlo a myslela jsem, že to nepřežiju. Kam až moje dcera došla. Cítila jsem za to najednou docela velkou zodpovědnost.

Třeba jsme s manželem mohli udělat něco jinak. A co teď bude s malým Mirečkem? Bez maminky bude určitě několik let.

Alena K. (72), Znojmo

reklama
Související články
21.4.2024
Je jí už třicet, ale máma s ní jedná jako s malou. Zakazuje jí chlapce a hlídá ji na každém kroku. Pořád dělá scény a vnučka chřadne před očima. Moje dcera bývala pěkné kvítko. Už na základce chodila s dvacetiletým a později těch chlapů vystřídala nepočítaně. Když se konečně vdala, ulevilo se mi, ale ne na dlouho. Stala se z ní taková ta vzorná matka, co musí dělat za každou cenu všechno správn
21.4.2024
Jirka byl do 14 let dítě bez problémů. Učil se dobře, sportoval, byl oblíbený. Jenže pak mu tragicky zemřel otec. Byla to hrozná doba. Pamatuju si jako dnes, když mi sestra volala s pláčem, že je Karel po smrti. Její muž měl autonehodu, kterou nepřežil. Jirka se z toho sesypal. Tátu miloval a měl ho jako svůj vzor. Bral to jako zradu osudu a měl pocit, že všechno to, co mu otec vštěpoval, je st
20.4.2024
Byly jsme sestry i kámošky. Pak jsme vyrostly. A naše cesty se začaly rozcházet, když šlo o peníze. Dodnes nechápu, proč se tak změnila. I když… Změnila. Ona byla vždy na peníze, ale mě se až tak nedotýkalo, když šmelila nějaký koruny, co jí dala máma na svačiny. Nikdy by mě však nenapadlo, že naši rodinu může něco až tak rozházet. Dnes spolu se ségrou nemluvíme. Proč? Jakmile odešli oba rodiče
20.4.2024
Nemyslela jsem, že se to může stát. Že se muž zblázní a na stará kolena si najde milenku. Ale zradil. Už tři měsíce vybaluji krabice. Zahlédnu fotky. Jsou to vzpomínky, na druhou stranu teď se na ně nemůžu ani podívat. Jsme na nich všichni. S malými dětmi, na dovolené i svatba tam je. A teď? Všechno je pryč. Chtěl mě a nevzdával se Abych se rozptýlila, usedám k dopisu. Prý pomáhá se ze vš
18.4.2024
Naši začali mluvit o rozvodu. Byla jsem rozmazlený jedináček a představa, že by se mi najednou zhroutil domov, byla pro mě zničující. Když mi naši opatrně naznačili, že se budou rozvádět, zhroutil se mi svět. Pocit jistoty splaskl jako propíchnutý balonek. Ještě nikdy v životě jsem se necítila tak mizerně. Nevěřila jsem svým uším. Nevěřila jsem, že to myslí vážně. Můj domov, milovaný přístav, ú
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vnučka se moc trápila kvůli lásce
skutecnepribehy.cz
Vnučka se moc trápila kvůli lásce
Je jí už třicet, ale máma s ní jedná jako s malou. Zakazuje jí chlapce a hlídá ji na každém kroku. Pořád dělá scény a vnučka chřadne před očima. Moje dcera bývala pěkné kvítko. Už na základce chodila s dvacetiletým a později těch chlapů vystřídala nepočítaně. Když se konečně vdala, ulevilo se mi, ale ne na dlouho. Stala se z ní taková
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
epochalnisvet.cz
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
Před badatelem Josefem Urbánkem leží právě dokončená mapa. Zakreslená je na ní také obří vodní plocha. Urbánek totiž ve 20. a 30. letech minulého století postupně prozkoumal záhadnou jeskyni Výpustek. Údajně v ní objevil také přírodní unikát. Po něm se ale úplně slehla zem. Existuje vůbec a může nás k němu mapa přivést?   Rozlehlými prostorami
Opékané španělské papričky
tisicereceptu.cz
Opékané španělské papričky
Ve Španělsku se konzumují jako předkrm. Vy si je můžete vychutnat třeba jako přílohu k masu. Suroviny 250 g čestvých papriček Pimientos de Padrón hrubozrnná (uzená) sůl kvalitní olivový olej
Koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře překonala nový milník
21stoleti.cz
Koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře překonala nový milník
V roce 2023 stoupla globální hladina oxidu uhličitého na 419 částic na milion, což je přibližně o 50 % více než před průmyslovou revolucí. To znamená, že ve vzduchu je zhruba o 50 procent více molekul
Bronislav Poloczek už neměl chuť žít
nasehvezdy.cz
Bronislav Poloczek už neměl chuť žít
Herec Bronislav Poloczek (†72) připomínal medvěda. Postavou i chováním. Dětství a mládí prožil Bronislav Poloczek (†72) ve Slezsku a mluvil stejně dobře polsky jako česky. Původně chtěl studovat př
Versailles v číslech: Od sídla moci po muzeum dějin
epochaplus.cz
Versailles v číslech: Od sídla moci po muzeum dějin
Zámek jako z nejkrásnější pohádky je svědkem pohnutých dějin od doby, kdy se Francie stává významnou velmocí až po dramatický úpadek monarchie. Ve Versailles se však rozhoduje i o osudu jiných států. Impozantní sídlo ve Versailles je jednou z nejcennějších památek Francie, která je od roku 1979 zapsána na seznamu památek UNESCO. A také patří
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
epochanacestach.cz
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše, o tom se můžeme přesvědčit jen kilometr od poutního areálu ve Velehradě, v Archeoskanzenu Modrá. Představuje opevněné sídliště z dob Velké Moravy vybudované na základě skutečných archeologických nálezů přímo ze zdejší lokality. Prostor je členěn do několika tematických celků. Fortifikační část se věnuje typům dobových opevnění od hradeb ze dřeva a
4 neuskutečněné atentáty 2. světové války: Chtěli Britové zabít Hitlera podle románu?
historyplus.cz
4 neuskutečněné atentáty 2. světové války: Chtěli Britové zabít Hitlera podle románu?
Je to jedinečná šance, jak zlikvidovat prvního muže Třetí říše. Při svých pravidelných vycházkách po Obersalzbergu je totiž téměř nechráněn. Stačí vybrat vhodné stanoviště, zamířit a vystřelit. Pokud by britský odstřelovač přece jenom minul, jeho dva kolegové budou připraveni dokončit práci bazukou…   Usekni hadovi hlavu a vyřadíš celé tělo…Myšlenka s jasným poselstvím, že když
Proč jsem se nechala zlákat na seanci?
nejsemsama.cz
Proč jsem se nechala zlákat na seanci?
Byli jsme mladí a až příliš troufalí. Chtěli jsme si promluvit s duchy našich blízkých. Takovou zkušenost bych ale nikomu nedoporučovala. Tehdy mi bylo třináct let, když mi zemřela babička, kterou jsem měla velice ráda. Neměla jsem moc kamarádek, ráda jsem trávila čas sama. Ráda jsem si četla, malovala a vyšívala, vždy v klidu v tichosti domova. Ven jsem chodila
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Zámek Vranov nad Dyjí: Rejdiště neklidných duchů?
enigmaplus.cz
Zámek Vranov nad Dyjí: Rejdiště neklidných duchů?
Zámek Vranov nad Dyjí, nacházející se na jihu Moravy nedaleko Vranovské přehrady, se může pochlubit velmi bohatou historií. Už okolo roku 1100 zde totiž údajně stával hrad, zmiňovaný rovněž v Kosmově
Mistrovský hodinář tvarů: Cartier odhaluje své novinky pro letošní rok
iluxus.cz
Mistrovský hodinář tvarů: Cartier odhaluje své novinky pro letošní rok
Cartier se vždy vyznačoval vytvářením jedinečných forem, od designu přes propracované siluety, které jsou na první pohled okamžitě rozpoznatelné. Hra s tvary, stírání hranic mezi skutečným a imaginárn