Domů     Byla svědkem hrůzyplné seance
Byla svědkem hrůzyplné seance

Když moje babička zemřela, bylo jí devadesát dva let. Kromě několika kusů starého oblečení po sobě nic nezanechala, nejcennější co měla, mi předala už v průběhu svého života. Své životní příběhy.

Dokázala je vyprávět tak barvitě, že jsem je prožívala, jako kdybych se jich zúčastnila i já. Nejraději jsem měla její duchařské historky.

V bezpečí její přítomnosti jsem s napětím poslouchala vyprávění o strašidlech a vodnících, podivných zjeveních i mrtvých, kteří se vrátili do světa živých, aby dokonali to, co před svou smrtí nestihli. Pomáhala jim k tomu žena, jež měla schopnosti média.

I když se jí ostatní lidé báli, protože si její dar nedokázali vysvětlit, navštěvovali ji v hojném počtu v jejím domě provoněném bylinkami. Byla zvána k právě zemřelým, aby jim usnadnila jejich poslední cestu.

Zvědavost zvítězila nad strachem

V době jejího působení byla moje babička ještě hodně mladá a tajemno ji přitahovalo stejně tak, jako většinu dospívajících. „Se záhrobím není radno si zahrávat!“ upozorňovala ji její maminka, moje prababička.

„Ještě tě posedne nějaký zlý duch a stáhne tě s sebou do pekel!“ Tato výhrůžka však fungovala jen určitou dobu. Zvědavost mé babičky byla tak silná, že strach z pekla překonala.

Podařilo se jí přemluvit i svoji nejlepší kamarádku, a když maminka odešla z domu, vydaly se obě do domu paní – média.

Pohled na ni vzbuzoval hrůzu

Bylo to v době, kdy ve městě zemřel velice zámožný a vlivný muž. Měl po sobě zanechat závěť, ale ta se ztratila. Jelikož měl již druhou manželku a několik dětí, bylo jeho rozhodnutí, co komu připadne, velmi žádané.

Babička s kamarádkou zazvonily u dveří domu duší a otevřít jim přišla paní – médium. Konečně jí stanuly tváří v tvář. Už samotný pohled na ni byl děsivý. Byla velmi bledá, tváře propadlé, vlasy i přes její mladistvý věk zcela šedivé.

Nejstrašidelnější však byly její oči. Jakoby je ani neměla. Její temné panenky vypadaly jako tunel.

Zúčastnily se seance

„Co si přejete?“ zašeptala tichým hlasem a vytrhla tak obě dívky ze sevření strachu. „My bychom rády…,“ koktala babička neschopna dát dohromady jedinou větu. „Na vaši seanci,“ dopověděla za ni její kamarádka.

„Chcete se snad zemřelého na něco zeptat?“ vyzvídala žena. „Ne. Tedy ano!“ zalhala babička. „Budiž, ale nesmíte ničím porušit průběh sezení, rozumíte?“

Její slova zněla výhrůžně. Obě dívky horlivě přikývly a žena odstoupila ze dveří, aby mohly vstoupit do jejího hrůzostrašného domu.

Místnost osvětlovaly pouze svíčky

Dívky usedly u kulatého stolu, kolem kterého už seděli pozůstalí onoho zámožného a vlivného muže. „Co ty tu dělají?!“ Vdova je nešetřila svým opovržlivým pohledem.

„Jsou mladé, duše potřebují jejich energii, aby nás mohly poctít svou návštěvou,“ omluvila jejich přítomnost paní – médium a usedla do čela stolu. Její pomocnice zhasla světla, místnost potemněla.

Jen mlhavé plamínky svíček naznačovaly tváře členů této chmurné společnosti. Seance začala.

Navázala spojení s mrtvým

„Položte své ruce na stůl dlaní dolů tak, aby se vaše prsty vzájemně dotýkaly,“ začala žena. Když tak všichni učinili, pokračovala dál. „Nyní soustřeďte své myšlenky na toho, jehož přítomnost se žádá.“ Odmlčela se, a pak začala mrtvého přivolávat.

Vzápětí jakoby cosi vysálo všechno teplo z místnosti. Většině lidí u stolu vyskočila husí kůže. „Duchu, vyzývám tě potřetí,“ zazněl ženy hlas, který se náhle zdál tak silný. Její oči se široce rozevřely, temné panenky se rozšířily přes celé bělmo.

Paní – médium zvrátila prudce svou hlavu dozadu, jakoby neměla ani krční páteř. Setrvala tak několik vteřin a pak ji nějaká síla hodila zpátky vpřed, až se jí brada dotkla hrudníku.

Hlava se jí pomalu zvedla a dívky se zahleděly do její tváře, která jakoby nabyla mužských rysů. Její ústa se otevřela a z nitra vyšlo pár slov. „Kdo mě volá zpět do tohoto světa?“ zazněl její hlas, který však nepatřil jí.

Zatímco ostatní strnuli hrůzou, babička se svojí kamarádkou vyprskly smíchy. Paní – médium na ně otočila svůj nepřítomný pohled. Pak už si prý nic nepamatují.

Přišla o rozum

„Bylo to, jako kdyby nám někdo vymazal minuty našeho života,“ končila své vyprávění moje babička. „Probraly jsme se s kamarádkou až na schodech přede dveřmi domu duší. Jak jsme se tam dostaly, nevěděla ani jedna z nás.

Třásly jsme se zimou, i když venku byl parní letní den. „A co se stalo pak?“ byla jsem zvědavá, jak tento příběh dopadne.

„Pak jsme vzaly nohy na ramena a utíkaly domů.“ „A paní – médium?“ „Pobláznila se. Skončila se svými seancemi a nakonec vypadla z okna, když zase jednou vyháněla ze svého domu duše zemřelých. Říkalo se, že ji nechtěly opustit, tak si ji vzaly s sebou.

Inu, se záhrobím není radno si zahrávat,“ přikyvovala babička hlavou, jako kdyby dávala za pravdu své matce.

Stále žije v mém srdci

Když babička zemřela, tolikrát jsem přemýšlela o tom, zdali by se mi podařilo ji podobnou seancí vrátit zpět do tohoto světa, byť jen na okamžik, abych jí mohla říct, jak moc jsem ji měla ráda, ale vzpomínka na její varování mě vždycky zastavila.

Stejně si myslím, že se na mě odněkud dívá a slyší vše, co jí vyprávím u zapálené svíčky stojící poblíž její fotky…

Kateřina D. (53), Děčín

Související články
16.7.2024
Rádi jsme sedávali na zahradě ve stínu toho košatého, starého stromu. Neměli jsme ani tušení, že se v jeho kořenech skrývá velké tajemství. Strážce byl ale děsivý! Lenošili jsme pod tím stromem často a rádi. Stál v koutě zahrady u plotu, za nímž tekl potůček. Byl to obrovský dub, který musel být starý snad tisíc let. Tyto stromy se dožívají opravdu vysokého věku a pamatují mnoho staletí. Děda s
15.7.2024
Ten duch se na mě přilepil v parku u křížku a pronásledoval mě celou cestu, marně jsem před ním utíkala, zachránila mě až lávka přes potok. Stalo se to před několika lety, když jsem se vracela s manželem, již značně společensky upraveným, z večírku u jeho bratra. Švagrová nás přemlouvala, abychom přespali u nich. Já ale chtěla domů do své postele, a tak jsem popadla manžela a vyrazila na cestu.
15.7.2024
Manžel mě opustil kvůli jiné ženě a já byla úplně na dně. Souhlasila jsem s tím, že se zúčastním podivné seance. Měla jsem v tom vztahu navrch! Manžel nebyl žádný velký krasavec, zatímco já si mohla vybírat. Majetný taky závratně nebyl. Měli jsme byt v osobním vlastnictví, dvě auta a chalupu. Nic víc! Abych si nezkazila život, svou postavu a dobré zaměstnání, tak jsem nechtěla mít nikdy děti.
15.7.2024
Podle lékařů mi nebylo pomoci. Já ale věřila, že se stane zázrak a já porazím smrt. V těžké chvíli se objevila babička, aby mi poradila. Ještě když jsem slavila své šedesáté narozeniny, říkala jsem si, že jsem zdravý člověk, který si nemá na co stěžovat. A asi jsem se rouhala, protože se sešel rok s rokem, a udeřily problémy ze všech stran. Jako by se můj organismus začal úplně sypat. Preventiv
11.7.2024
Když rodiče zemřeli, z jejich domu jsem se odstěhovala a pořídila si menší byt. Jednou k ránu se mi v pracovně rozhořela svíčka. Bydlela jsem roky na polosamotě se svými rodiči, kteří na stáří potřebovali péči. I když jsem se v tom domě vždycky bála, nic zvláštního se tam nedělo. Po smrti rodičů jsem se z něj ale raději odstěhovala. Otec byl hodně nemocný a vzhledem k jeho vysokému věku bylo ja
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,