Pes zabránil paničce ve smutném rozhodnutí

Total
0
Shares

Trápila se nešťastnou láskou. Nechtěla ale rozbít manželství a na roli svobodné matky se necítila. Psík paničku zastavil před nešťastným činem, přivedl na pomoc věštkyni.

Ňufka se vůbec nejmenoval. Byl to jorkšírský teriér, kterému panička dala aristokratické jméno hodné jeho ušlechtilých předků. A na svém psím šlechtici si nesmírně zakládala. Moje ohodnocení jejího miláčka slovy: „To je ale pěkná Ňufka!“ nás okamžitě znepřátelilo. Pejskovi ale moje oslovení nejspíš lichotilo, protože si mě okamžitě oblíbil a veřejně mi dával najevo svou náklonnost. Panička Ňufky pracovala v jedné z podskalských kaváren. Chodívala jsem k ní na ranní kávu a hlasitě vždy nad pejskem zajásala. A občas jsem i přidala, že by mu místo mašličky na hlavě více slušel česnek kolem těla, čímž jsem napjaté vztahy nevylepšila. Ňufka si z mých šprýmů nic nedělal, jakmile mě spatřil, radostně se lísal, neboť, jak známo, zvířata nám vidí do duše. Vzájemné nesympatie trvaly dva měsíce, až se stalo něco, co mělo náš vztah změnit. Vůbec nechápu, jak se mi mohlo stát, že jsem si to ráno pověsila na rameno místo kabelky notebook, v němž mám astrologický program. Trochu rozladěná jsem udělala na tramvajové zastávce čelem vzad, a vracela se domů. Najednou ale vidím Ňufku. Nadšeně ke mně běžel a poskakoval štěstím. Svou paničku nikdy neopustil, nikdy se z kavárny nevzdálil. Stalo se snad něco? S psíkem v patách jsem změnila směr…

Bylo psáno ve hvězdách

Děvče sedělo u stolu a plakalo. Jakmile mě uvidělo, propuklo v zoufalství ještě víc. Všechny ty své trable mi vylkalo na rameni. Dívka byla v jiném stavu a nevěděla, co dál. Zapnula jsem počítač. Už mi bylo jasné, proč jsem si jej omylem vzala, nikdy nic přece není samo sebou. Zvědavě jsem nahlédla do hvězd. V nich stálo, že dítě, které se narodí, bude pro tuto ženu velkým štěstím, a také vztah s nastávajícím otcem, jenž byl ženatý, se vyřeší. To odpoledne se dívka chystala na interrupci, a já díky Ňufce zasáhla v poslední chvíli, abych jí v tom zabránila a zachránila život dítěte. Dnes je tato žena šťastně vdaná a má krásného syna. A vůbec jí nevadí, že jejímu čtyřnohému šlechticovi říkám Ňufka a že by mu slušel česnek a pažitka.

Jolana (43), Praha

Také se vám může líbit