Domů     V lese jsem slyšela dětské hlasy
V lese jsem slyšela dětské hlasy

Místa, kde se kdysi odehrály nepěkné věci, si uchovávají dávnou energii. Ve staré opuštěné budově mě čekal tajemný nadpřirozený zážitek!

Před několika lety jsem s turistickým oddílem, jehož jsem stále členem, podnikla několikadenní výlet do jedné sousední země. Moc jsem se na tu výpravu těšila, protože turistiku jsme milovala a v našem oddílu byli samí příjemní lidé.

Procházka po okolí

Byl tehdy pátek a my absolvovali asi čtyřicetikilometrovou túru po horách. Večer jsme se navečeřeli a pak šli skoro všichni brzy spát. Druhý den byla většina lidí celkem hodně unavená, a tak odpočívali v blízkosti hotelu. Mně to ale vydrželo pouze dopoledne.

Pak mě to nicnedělání nebavilo, a tak jsem se rozhodla, že se vydám na procházku do okolí. Jít sama mi nevadilo, byla jsem na to zvyklá.

Po nebi se honily šedé mraky

To jsem ale ještě netušila, kam mě má cesta zavede a co děsivého tam prožiji. Na rozdíl od předchozího dne, kdy teploty šplhaly vysoko přes dvacítku, bylo druhý den celkem chladno a po obloze se honily šedé mraky.

Neměla jsem žádný konkrétní cíl, šla jsem jen tak do lesa. Chtěla jsem se jen protáhnout a trochu si vyčistit hlavu.

Místo působilo hodně depresivně

Po zhruba hodině jsem se dostala od hotelu poměrně daleko. Nebála jsem se, že bych zabloudila, cesta byla dobře značená. Zaujala mě jedna lesní pěšina, která odbočovala na nějakou paseku.

Když jsem se po ní vydala, za chvilku jsem se ocitla před starou rozbořenou budovou. Zkoušela jsem odhadnout, k čemu asi tak kdysi sloužila. Po chvilce se mě zmocnil docela tísnivý pocit. Místo působilo dost depresivně.

Nebylo mi tam moc dobře na duši, a tak jsem se chtěla vrátit na hlavní lesní cestu a pokračovat dál.

V okolí nebylo ani živáčka

Náhle jsem zaslechla jakýsi slabý hlásek. Patřil nějakému dítěti. Překvapeně jsem se zastavila. Měla jsem vždy pro strach uděláno, ale na tomhle osamělém místě působil ten hlas nepatřičně a strašidelně. V duchu jsem se ptala, kde by se tu asi vzalo malé dítě. Rozhlížela jsem se kolem sebe, ale nikoho jsem neviděla.

Hlasů přibývalo

Vzápětí se hlásek ozval znovu. K mému překvapení mě oslovil dobrou češtinou. To už jsem byla úplně zmatená a nevěděla, co si o tom mám myslet. Jako by jeden hlas nestačil, za chvíli se k němu přidalo několik dalších.

Mluvily jeden přes druhý, všechno to byly děti. Neměla jsem ponětí, odkud ty hlasy přicházejí. V okolí nebyla živá duše. Byla jsem z toho zmatená a trochu také vystrašená.

Zakleté dětské duše

Za chvíli jsem ale porozuměla tomu, co mi hlasy sdělovaly. Chtěly mít mámu a tátu, kteří jim chyběli. Pomalu mi došlo, že se jedná o nějaké zakleté dětské duše. Zkusila jsem je oslovit, ale to spojení asi fungovalo jen jedním směrem.

Hlasy volaly stále to samé, jako by mě vůbec neslyšely. Bylo jich čím dál více.

Nakonec se rozhostilo ticho

Postupně jsem už necítila vůbec žádný strach, spíš takovou podivnou lítost. Potom se postupně hlasy odmlčovaly a nakonec kolem panovalo ticho. Z šedých mraků na obloze začalo drobně pršet, takže jsem se co nejrychleji vydala zpátky k hotelu.

Připadala jsem si jako v nějakém snu, stále jsem měla v hlavě to, co se mi před chvílí přihodilo.

Kamarádka začala pátrat

Opatrně jsem se s tím zážitkem svěřila kamarádce z turistického oddílu, o které jsem věděla, že se mi nebude smát. Věřila mi a protože dobře ovládala řeči, navrhla, že se zeptá místních lidí, co v té staré rozbořené budově kdysi bylo.

Zjistila, že se tam kdysi nacházel dětský sirotčinec se špatnou pověstí. Bylo to ještě před druhou světovou válkou. Děly se tam prý dost špatné věci a některé děti tam zemřely nepřirozeným způsobem.

Tomu místu se prý zdejší lidé raději vyhýbají, protože si myslí, že je prokleté. Občas jsou tam prý opravdu slyšet dětské hlasy a já jsem nebyla první ani poslední, kdo je slyšel. Když mi to všechno kamarádka řekla, úplně mě zamrazilo po celém těle.

Vrátily jsme se tam

Další den mě kamarádka přesvědčila, ať se k té budově vydáme společně. Příliš se mi nechtělo, nepřála jsem si opakovat ten smutný a tajemný zážitek, ale nakonec jsem jí vyhověla. Tentokrát se ale vůbec nic nestalo, panovala tam stále jen ta tísnivá atmosféra.

Pouze v jednu chvíli se mi zdálo, jako bych zaslechla tichý pláč, ale to mohl být jen výsledek mé zjitřené fantazie. Kamarádka totiž neslyšela vůbec nic.

Celou příhodu jsem si vysvětlila tím, že na takové věci musí být člověk asi více vnímavý a citlivý a musí umět přijímat energii z minulosti nebo z onoho světa.

Na to podivné odpoledne, kdy jsem stála sama před chátrající budovou z dávných dob a mluvily ke mně hlasy dětí, které tam kdysi žily, ale nikdy nezapomenu. Doteď se mi o tom občas i zdá.

Dagmar P. (60), Olomouc

reklama
Související články
30.11.2023
Byla to jen taková hloupá hra, která mě mohla stát život. Naštěstí mě maminka našla včas a zachránila. Dětství jsem měla krásné. Většinou jsme s bratranci trávili prázdniny a někdy i víkendy u babičky a dědečka na vesnici v jižních Čechách. Moc jsme si to užívali. Babička byla švadlena, tak nám vždycky něco pěkného ušila nebo i upletla, zatímco děda byl truhlář. Ve stodole měl úžasnou dílnu,
29.11.2023
S kamarádkou jsme si v našem parku povídaly o vnucích a přípravách Vánoc. Najednou si k nám přisedla cizí žena. Kamarádka ji ale neviděla. Já i můj muž jsme byli vždycky aktivní, hodně jsme cestovali a vedli k takovému životu i naše děti. Když jsme nastoupili do důchodu, snažili jsme se dál alespoň trochu sportovat. Manžel ale před pěti lety zemřel na mrtvičku a já zůstala sama. Měla jsem však
29.11.2023
Byla jsem po těžké nehodě, možná proto jsem dokázala vnímat bytosti, které tento svět už opustily. Ve staré nemocnici jich prý bylo hodně. V našem městě bývaly kdysi dvě nemocnice. Ta stará pocházela ještě z dob první světové války. Druhá byla nová, nezatížená minulostí. Z té staré se později stal ústav pro dlouhodobě nemocné, já ji ale ještě zažila, když fungovala vedle LDN také jako plně funk
29.11.2023
O tom muži se vyprávěly v naší vesnici legendy. Ovládal prý černou magii. Dokonce i poslušná zvířata se rázem stala veřejným ohrožením. Naslouchala snad hlasu šílence? V naší vesničce v Jeseníkách žil až do konce sedmdesátých let podivný stařec, kterému místní říkali Šňuphajzl. Nikdo nevěděl, odkud do vsi přišel ani kolik mu je let. S jeho příchodem se ale v našem kraji začaly dít záhadné věci.
25.11.2023
Měla jsem podivné sny. Zdálo se mi o pohnutém životě dávno mrtvé prababičky. Byla to náhoda, nebo za to může fakt, že jsem si půjčila její šátek? Prababička Anežka zemřela ještě před mým narozením. Zbylo po ní jenom několik fotek a šátek, který máma odložila na chalupě. Jednoho chladného večera jsem po tom šátku sáhla a stalo se něco, co dodnes nedokážu pochopit. S přítelem jsem tehdy na podzim
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kristián Hynek otevřel showroom Zahálka pro nejnáročnější cyklisty
iluxus.cz
Kristián Hynek otevřel showroom Zahálka pro nejnáročnější cyklisty
Kristiána Hynka není třeba milovníkům horské cyklistiky dlouze představovat. Vicemistr světa v maratonu na horských kolech vyměnil závodní kariéru za nespočet aktivit v cyklo branži. Jak sám říká, jde
Za tajemstvími Mléčné dráhy: Desetiletí mise Gaia
epochaplus.cz
Za tajemstvími Mléčné dráhy: Desetiletí mise Gaia
O každém balíčku dat, který tato evropská observatoř odhalí, se mezi astrofyziky mluví jako o „zlatém dolu“ nebo „tsunami“. Nijak nepřehánějí. Gaia už 10 let revolucionizuje vše, co víme o Mléčné dráze. Její úkol se pomalu blíží do finále. Co nás tento hvězdný kartograf naučil o naší galaxii?   Gaia je astrometrická mise. Zabývá se
Vyprosila jsem si na panence Marii zázrak zázraků
skutecnepribehy.cz
Vyprosila jsem si na panence Marii zázrak zázraků
Padal těžký sníh a blížil se advent, Terezčin už druhý. Splnil se mi sen, chtěla jsem být šťastná, ale cosi mi v tom bránilo. Připadalo mi, že máma neumí odpouštět. Přitom byla silně věřící. Ale nesmiřitelná. „Nesmí mi přes práh,“ sípala. „Už nikdy.“ Smířila jsem se s tím. Byla jsem vzorná dcera, s rodiči jsem se nikdy nedohadovala, brala
Vilémovický tis: Svědek tisícileté historie stále roste
epochanacestach.cz
Vilémovický tis: Svědek tisícileté historie stále roste
Tis obecný nebo také tis červený je už od středověku významný strom. Má totiž kvalitní, tvrdé a přitom pružné dřevo, takže si ho oblíbili nejrůznější řemeslníci v čele s výrobci luků. A tak tisy mizely z krajiny a narazit dnes na opravdu hodně starý tis je vzácnost. Ovšem někdy takové štěstí přece jen máme. Zámek ve Vilémovicích na
Jeho děti se s ní nebaví
nasehvezdy.cz
Jeho děti se s ní nebaví
S překvapivým přiznáním přišla zpěvačka Dara Rolins (50)! Ačkoli s bývalým fotbalistou Pavlem Nedvědem (51) randí už více než dva roky, ještě nepoznala jeho děti. Ivana s Pavlem už jsou dospělí a 
Lilkové závitky se sýrem
tisicereceptu.cz
Lilkové závitky se sýrem
Pro milovníky italské kuchyně přinášíme originální recept na zapékané lilkové rolky. Suroviny na 2 porce 1 větší lilek 200 g ricotty 50 g parmezánu 50 g cottage sýru snítka tymiánu snítka r
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Na koho má políčeno?
nasehvezdy.cz
Na koho má políčeno?
Kráska z Ordinace v růžové zahradě natáčela detektivku s kolegou Miroslavem Etzlerem (58). Jmenuje se Kroky vraha. V kuloárech se šeptá, že během práce na televizní inscenaci přeskočila mezi oběma
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Šest prstů? Celkem běžná věc!
epochalnisvet.cz
Šest prstů? Celkem běžná věc!
Napočítat na prstech ruky do dvanácti? Ukázat někomu hned čtyři vztyčené prostředníčky současně? Zavázat si jednou rukou tkaničky u bot? Žádný problém pro ty, kterým příroda nadělila prsty navíc. &
Pekelné údolí: Skutečně stavěl místní most samotný čert?
enigmaplus.cz
Pekelné údolí: Skutečně stavěl místní most samotný čert?
Nedaleko majestátní zříceniny hradu Chojnik na polské straně Krkonoš najdeme místo zvané Pekelné údolí. Dnes již nikdo přesně neví, který z jeho pánů chtěl kdysi postavit kamenný most, spojující hrad
Umělá inteligence by mohla rozpoznávat vysoké riziko rakoviny plic u nekuřáků 
21stoleti.cz
Umělá inteligence by mohla rozpoznávat vysoké riziko rakoviny plic u nekuřáků 
Výzkumníci z Centra výzkumu kardiovaskulárních zobrazovacích metod (Massachusetts General Hospital a Harvard Medical School) oznámili vývoj modelu hlubokého učení, který může pomoci identifikovat neku