Domů     S kamarády jsem tak šťastná
S kamarády jsem tak šťastná

Delší dobu jsem žila jako ve zlém snu. Už jsem si myslela, že to všechno vzdám. Pak jsem ale naštěstí šla kolem jedné cestovní kanceláře.

Mám nejvyšší čas. Za chvíli mě totiž vyzvednou Maruška s Jarouškem. Jedeme k nim do Jizerek na chaloupku. Cestou ještě nabereme Zdeňka. Přijet by měli i Novákovi. Tedy Věruška s Pepíkem. A pak dorazí jistě také Evžen i se svojí kytarou. Na to se všichni moc těšíme, protože hraje opravdu skvěle.

Znala jsem jen rodinu

Ještě před dvaceti lety byl můj život úplně jiný. Dorůstaly mi děti, manžel sice nebyl žádný dokonalý muž, ale já ho měla stále ráda. Žila jsem jen pro rodinu.

Dlouhá léta jsme všechno dělali společně a mě ani nenapadlo, že bych mohla mít nějaké vlastní koníčky nebo kamarádky. Přitom bývaly doby, kdy jsem dělala sport, chodila na kulturu a měla spousty kamarádů. Pak přišla těžká rána a šok.

Manžel mi jednoho krásného dne oznámil, že má milenku, se kterou by ale do budoucna chtěl žít.

Rozvod vše zničil

Řekl to naprosto klidně, ale velmi rezolutně a rozhodně. Nemohla jsem tomu vůbec uvěřit. Jak dlouho už mě takto dokázal podvádět, aniž bych si toho všimla? Tvrdil mi, že dva roky.

A ještě potupnější na tom bylo, že si našel ženskou ještě o pár let starší, než jsem byla já. Nemělo cenu něco slepovat. Rozvedli jsme se.

Nikdo mě nemá rád

První měsíce po odchodu manžela jsem byla sice velice zraněná, nešťastná a zoufalá. Měla jsem ale ještě doma obě děti, které mě držely nad vodou. Ale ony brzy dostudovaly a logicky vylétly z hnízda. Stal se ze mě neskutečný morous.

Dospěla jsem k závěru, že mě nikdo nemá rád a každý mi svým způsobem ubližuje. V zaměstnání se mně kvůli tomu lidé vyhýbali. Už mě opravdu nic nebavilo. Navíc jsem dostala výpověď, těsně před důchodem. To byla poslední kapka.

Nic nemělo smysl

Do důchodu jsem to dotáhla na úřadu práce. Najednou jsem měla před sebou neskutečně dlouhých 24 hodin a nevěděla jsem, co si s nimi počít. Seděla jsem před televizí, pojídala salámy a brambůrky.

Vařit si pořádné jídlo pro sebe mě vůbec nebavilo, a tak jsem nevařila. Ale pořádně jsem ztloustla.

Jen se hrozili

Moji známí, a především moje děti, se děsili, jak to žiju. Dcera se zlobila, že o sebe nedbám. Vždy jsme se nakonec pohádaly. Náhodou mi do oka padl letáček na zájezd na Sicílii. Teprve tehdy jsem si všimla, že hned vedle mého domu je cestovní kancelář.

Sicílie! Najednou jsem zatoužila něco ve svém životě změnit.

Syn mě podpořil

Mělo to jediný háček, neměla jsem s kým jet. A příplatek za samostatný pokoj byl pro mě neúnosně vysoký. Syn ani na chvíli nezaváhal a prohlásil, že mi ten rozdíl v ceně zaplatí. Jen ať prý hlavně jedu.

Vyřídil se mnou všechny formality, vybral mi cestovní připojištění a dovezl mě k autobusu. Asi měl strach, abych si to na poslední chvíli nerozmyslela a z autobusu nevystoupila.

Na tykačku

Seděla jsem sama na dvousedadle. Jinak tam byly manželské páry nebo skupinky přátel. Připadala jsem si najednou zoufale opuštěná uprostřed lidí. „Nedáte si také?“ Někdo mi zezadu podával lahev něčeho ostřejšího. Chtěla jsem odmítnout, ale něco mě zadrželo.

Vzala jsem lahev a pořádně si přihnula. „Jsem Marie, můžeme si tykat?“ Sympatická blondýna zhruba v mém věku se na mě zeširoka usmála a podala mi ruku. Tak vzniklo naše přátelství. S ní i s jejím mužem.

Z Prahy jsem odjížděla osamocená, ale než jsem dojela do Palerma, měla jsem najednou kopu dobrých kamarádů. Díky nim jsem poznala, že život má stále ještě smysl.

Marta V. (65), Příbram

reklama
Související články
5.6.2023
Mezilidské vztahy jsou velmi komplikované a člověk se v nich často sám nevyzná. Ani já netušila, co manželova nevěra rozpoutá. Kamarádka se na mě dlouze zadívala. „Pořád to ještě nechceš radikálně řešit? Co tě na tom tak baví?“ Nedokážu jí na to vlastně odpovědět. Prostě mě baví být v utajení. Manžel sice něco tuší, ale neví nic. Zatím. Zrada bolela Vracela jsem se právě z práce, otevřela
2.6.2023
Když jsem poznala Dana, byla jsem už nějakou dobu sama a jeho zájem mi lichotil. Vlastnil kavárničku a já si u něj ráda poseděla. V ždy jsem měla pocit, že spolu lehce flirtujeme, ale brala jsem to dost na lehkou váhu, protože byl o pár let mladší než já. Brzdila jsem se, přece jen, co by tomu řekli lidi, říkala jsem si. Když mě pak pozval na večeři, docela mě to překvapilo, ale k mému překvape
2.6.2023
Zase jsme se nepohodli. Na zahradě prostě nemůžeme být s manželem spolu. Doma nám to funguje, ale na čerstvém vzduchu to trochu drhne. Kyslík nám nejspíš leze do hlavy, mozek se okysličuje a manžela hned napadají věci, které mě za chvíli začnou vytáčet. Jako ten jeho nápad, že starý ořešák půjde k zemi. Má k tomu tisíc důvodů, proč ten krásný strom chce pokácet. Ani jeden není rozumný, bráním j
1.6.2023
S Rudolfem jsme chodili osm let. O svatbě nepadlo ani slovo. Došla jsem k názoru, že si mě nikdy nevezme. Někdo jiný by ale mohl... Připochodovaly za mnou jako komando pomsty. Babička, máma, sestra. Tvářily se přísně. „Chceme ti promluvit do duše,“ řekla sestra. A jéje! Bylo mi jasné, že se ta věc týká Rudolfa. „Je to kvůli Rudolfovi?“ broukla jsem. „A kvůli komu jinýmu asi?“ zaúpěla má sest
30.5.2023
Když jsem si Martina brala, už jsem tušila, že ten člověk je tak trochu pecivál. Tedy ne, že by byl líný, to vůbec. Jen nerad kamkoli jezdil. Pracoval vždy jako ďas, a to nejen v práci, odkuď nosil prémie, pochvaly a diplomy, ale i kolem domku, který měl po rodičích, řádil jako černá ruka, tedy myslím v tom dobrém slova smyslu. Sekání trávy, to je základ, ale pak neustále něco opravoval a vylep
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
epochanacestach.cz
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
Srdečně Vás zveme na veselou pohádku O Jezerní královně a vodníku Tutínkovi, která se odehraje v předsálí, zahradách v barokních Grottách ploskovického zámku. Barunka a princ Jan se mají tajně už dlouho rádi, ale Barunka je jen chudá schovanka. Pan král o jejich lásce neví a pozval na zámek bohatou, ale rozmazlenou nevěstu – princeznu Veronu.
Pověsti hradu Valečov
enigmaplus.cz
Pověsti hradu Valečov
Lidé na skalním hradě Valečov na pokraji Českého ráje využívali jak skalní prostory či pukliny hradu, tak kombinace zděné zástavby a dřevěných přístřešků. V pískovci byly vybudovány i sklepy, zásobárn
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
epochaplus.cz
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
Zvyšování daní, rostoucí inflace, zkrátka ekonomika je dnes ožehavé téma. Na přetřes ale přicházelo už od starověku – dokonce i ve 3. tisíciletí před naším letopočtem. Zřejmě k historicky první zaz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
tisicereceptu.cz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
Zdravý a lehký těstovinový pokrm rozhodně existuje. Vyzkoušejte fusilli s orestovaným prsíčkem. Suroviny 2 kuřecí prsíčka 1/2 nadrcené sušené chilli papričky (lze vynechat) 2 stroužky česneku
Voda nad zlato i ve střední Evropě
21stoleti.cz
Voda nad zlato i ve střední Evropě
Bez vody by to nešlo, tedy, alespoň co se týče pozemského života. Vodní koloběh je přitom na naší planetě jemně vyladěn a jakýkoliv zásah do něj může způsobit problém. Jenže probíhající klimatické změ
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
Hodinky DS Action Diver od značky Certina se vynořují z temných hlubin oceánu a jsou nyní k dostání v černém provedení. Jako pravé potápěčské hodinky mají voděodolnost 300 metrů a jsou ideálně vybaven
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis d’Agrain v Údolí králů v Egyptě záhadný prsten, který do této kultury vůbec nezapadá. Podle legendy jej tam zanechal kněz z legendární Atlantidy. Jasno
Ženský křik mě paralyzoval
skutecnepribehy.cz
Ženský křik mě paralyzoval
Během studií jsem bydlela s kamarádkou v pronájmu. Když jsem tam jednou zůstala sama, zažila jsem něco, na co bych ráda zapomněla. Společně s kamarádkou Mirkou jsem bydlela v pronajatém bytě. V poklidu jsme tam žily asi dva roky. Majitelem bytu byl starší pán, kterého bych v klidu nazvala podivínem. Za tu dobu, co nám byt pronajímal, s námi prohodil sotva pět
Po svatbě s ním Rolins netouží
nasehvezdy.cz
Po svatbě s ním Rolins netouží
Rok a půl je zpěvačka Dara Rolins (50) šťastná po boku fotbalisty Pavla Nedvěda (50), otázky na svatbu jí už ale nejspíš lezou krkem. Nedávno se totiž nechala slyšet, že po svatbě s fotbalovou lege
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
nasehvezdy.cz
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
Vdala se! Ale odmítá ukázat manžela. Lucie Polišenská (37) , o níž se ještě donedávna psalo, že je sama jako kůl v plotě, je pěkná tajnůstkářka. Hvězda seriálu ZOO se v tichosti provdala, a navíc
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Kapr pečený v alobalu
tisicereceptu.cz
Kapr pečený v alobalu
Zkuste si rybu tentokrát upéct v alobalu. Příprava je sice trochu náročnější, ale výsledek vás potěší a na obal ze strouhanky si nejspíš ani nevzpomenete. Ingredience 4 porce kapra 100 g másla