Domů     V noci mě budil děsivý zpěv
V noci mě budil děsivý zpěv

Na místech, kde došlo k nějakému neštěstí, se mohou i po dlouhých letech odehrávat tajemné věci, které ho stále připomínají!

Když jsem se rozvedla, prožívala jsem opravdu těžké období. Kamila jsem milovala z celého srdce, byli jsme svoji přes patnáct let, když mi jednoho dne zničehonic oznámil, že se zamiloval do jiné ženy a podává žádost o rozvod. Nechtěla jsem mu dělat žádné potíže, takže jsem papíry podepsala.

Rozvod proběhl v klidu, ale zdrtilo mě to. Proto jsem se rozhodla, že zůstanu nějaký čas sama. Bez chlapa! Chodila jsem jen do práce a domů. Téměř z ničeho jsem se nedokázala radovat. Připadala jsem si zbytečná a opuštěná.

Proto jsem uvítala, když mě v létě pozvala kamarádka Věra na svoji chatu v jižních Čechách.

Dva týdny na chatě

Byla jsem jí vděčná. Měla jsem tam strávit čtrnáct dnů s ní a s jejím manželem Otou. Měla jsem Věru i Otu ráda a těšila jsem se, jak si u nich odpočinu, přijdu na jiné myšlenky a načerpám nové síly.

Nevěděla jsem, jaké příšerné chvíle tam nakonec prožiji. Krátce před odjezdem mi však zavolala Věra, že ji bohužel zdrží nějaké neodkladné pracovní povinnosti. Několik dnů budu muset na chatě strávit sama, pokud mi to tedy nevadí.

Odjela jsem sama

Měla už jsem všechno sbaleno a nechtělo se mi čekat doma, tak jsem souhlasila. Vyzvedla jsem si klíče a druhý den mě autobus dopravil do malé vesnice, odkud jsem musela ještě po polní cestě kus pěšky.

Uprostřed noci jsem se probudila

Chata ležela trochu osamocená na kraji lesa, nedaleko cesty. O kus dál byl rybník. Nijak jsem se té odlehlosti nebála, naopak jsem se tam cítila volně a spokojeně. To ale jen do chvíle, než nastala noc! Před spaním jsem si chvíli četla. Nechala jsem otevřené okno, aby do místnosti proudil čerstvý noční vzduch.

Usnula jsem, ale za chvíli jsem se opět probudila. Naprosto zřetelně jsem slyšela, jak si venku někdo zpívá. Byla to nějaká smutná stará písnička a mužský hlas se nejprve přibližoval a pak vzdaloval, tak jak šel dotyčný po cestě, vedoucí kolem chaty.

Klid byl ten tam

Vyděsilo mě to, ale pak jsem sama sebe uklidnila, že to byl pravděpodobně jen nějaký osamělý opilec vracející se třeba z hospody a že mi nic nehrozí. Dlouho ale trvalo, než jsem znovu zamhouřila oči a usnula neklidným spánkem.

Všechno se opakovalo

Druhý den po probuzení, v záři červencového sluníčka, už mi ta příhoda nepřipadala tak strašidelná a už jsem na ni moc nemyslela. Užila jsem si krásný den v přírodě a těšila jsem se, jak večer zalezu pod peřinu. Klid mě ale nečekal.

I další noc jsem se pořádně vyděsila, když se zhruba v tu samou dobu zpěv zvenku ozval znovu!

Bála jsem se zůstat

Mojí první reakcí bylo zavřít okno, ale hrůzou jsem se nemohla v posteli ani pohnout. Zpěv dozněl a já se pořád snažila najít v tom nějaké vysvětlení. Třeba se ten opilec vrací z hospody každý den ve stejnou dobu, když zavřou, a tu písničku má rád.

Určitě to tak musí být! Těmito argumenty jsem se uklidňovala stále dokola.

Ale příliš to nepomáhalo. Celý další den jsem váhala, jestli mám na chatě zůstat, nebo raději odjet. Nevěděla jsem, jak bych to Věře a Otovi vysvětlila. Možná by si mysleli, že jsem blázen, co má halucinace. Nakonec jsem si řekla, že tam ještě jednu noc zůstanu.

Měla jsem plán

Když začala večer padat tma, měla jsem strach, ale rozhodla jsem se vše vyřešit tak, že si vezmu nějaký alkohol, půjdu brzy spát a okno nechám tentokrát zavřené. Takhle jsem to i udělala. Přesto mě ten hrůzný zpěv uprostřed noci znovu probudil!

Teď už jsem nepochybovala o tom, že v domě straší! Do rána jsem už oko nezamhouřila. Uklidnila jsem se teprve ve chvíli, když začalo konečně svítat.

Smutný příběh nešťastného tuláka

Ráno mě uklidnila sms zpráva od Věry, že s Otou večer přijedou. Oddechla jsem si, protože už jsem na tu záhadu nebyla sama. Upřímně, kdybych tu měla být další noc sama, sbalila bych si věci a odjela domů.

Kamarádka a její manžel se objevili ještě před večeří. Seděli jsme pak na terase a povídali jsme si. Po chvilce váhání jsem jim řekla, co se mi předchozí tři noci stalo. Viděla jsem, jak se na sebe Věra s Otou podívali. Jako kdyby věděli, o co jde.

Když jsem na ně naléhala, aby mi řekli, co se v domě děje, začala mi Věra vyprávět příhodu.

Kdysi dávno se tu prý v noci nešťastnou náhodou v rybníku utopil muž, který se vracel domů po letech strávených v cizině. Od té doby se prý zjevuje každému novému člověku, který sem zavítá.

Stále mi zní v hlavě

Věra ani její muž tomu nikdy nevěřili, ale to, co se mi stalo, je přesvědčilo, že ta místní historka bude přece jenom pravdivá. Čekali jsme toho večera, a vlastně i několik následujících, jestli se v obvyklou dobu opět ozve ten zpěv.

Už jsme ho ale nikdy neslyšeli. Na tu melodii a na ten smutný zpěv však nikdy nezapomenu.

Blanka J. (51), Jindřichův Hradec

Předchozí článek
Další článek
Související články
22.7.2024
Nevysvětlitelná událost se opakovala třikrát po sobě. Bála jsem se, že v domě straší, ale tajemné síly neměly v úmyslu mi ublížit. noha lidem se během jejich života stane něco, co zní neuvěřitelně a tajemně. Něco, co zkrátka nemá žádné rozumové vysvětlení. Já k nim také patřím, i když můj příběh se odehrál už před dávnými lety. Tenkrát mi bylo o čtyřicet let méně, měla jsem krátce po maturitě a
21.7.2024
Rodiče ten kousek lesíku milovali. Ze stromů získávali sílu bojovat se svými zdravotními neduhy. Po jejich smrti les posmutněl. Maminka s tatínkem ten malý kousek přírody milovali a rádi vysedávali na svém oblíbeném místě pod modřínem. Vídala jsem je tam takto den co den. Drželi se vzájemně za ruce, měli zavřené oči a jen tak tiše seděli a odpočívali. Své stromy chránili Poté, co se jim l
21.7.2024
Po nastěhování do strýcova bytu jsem se rozhodla vymalovat. Sundala jsem ze zdi strýcův obraz. Tu noc mě vzbudilo mlaskání. Miloš byl nejlepší strýc pod sluncem. Už odmala jsem k němu velmi vzhlížela. Byla s ním neskutečná sranda. Nikdy na něj nezapomenu. Milovník motorek Mamka byla ze tří sourozenců ta nejstarší. Prostřední byl Miloš a nejmladší Lenka. Já měla vztah jen se strýčkem. Ve v
16.7.2024
Rádi jsme sedávali na zahradě ve stínu toho košatého, starého stromu. Neměli jsme ani tušení, že se v jeho kořenech skrývá velké tajemství. Strážce byl ale děsivý! Lenošili jsme pod tím stromem často a rádi. Stál v koutě zahrady u plotu, za nímž tekl potůček. Byl to obrovský dub, který musel být starý snad tisíc let. Tyto stromy se dožívají opravdu vysokého věku a pamatují mnoho staletí. Děda s
15.7.2024
Ten duch se na mě přilepil v parku u křížku a pronásledoval mě celou cestu, marně jsem před ním utíkala, zachránila mě až lávka přes potok. Stalo se to před několika lety, když jsem se vracela s manželem, již značně společensky upraveným, z večírku u jeho bratra. Švagrová nás přemlouvala, abychom přespali u nich. Já ale chtěla domů do své postele, a tak jsem popadla manžela a vyrazila na cestu.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Průsečík barev a designu
rezidenceonline.cz
Průsečík barev a designu
Interiér tak trochu extravagantního domu navrhla velmi kreativní designérka, jež hledala inspiraci v barvitém životním příběhu investorského páru, a vytvořila tak svěží a moderní platformu pro život uprostřed přírody. V městečku Itupeva v srdci brazilského státu São Paulo stojí rezidence, jež je více než jen obyčejným obydlím; je to místo setkávání velké rodiny, zasahující do
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
nasehvezdy.cz
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
Charlie Sheen (58) si slávu užíval plnými doušky. Alkohol tekl proudem a bez drog a sexu nedokázal ani fungovat. Jednoho dne ale všechno zčistajasna skončilo – z úst lékařů si vyslechl, že je HIV pozi
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
historyplus.cz
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
Pučisté v čele s majorem Kendžim Hatanakou horečně prohledávají Hirohitův císařský palác v Tokiu. Nemohou nalézt vytoužený úlovek a v nitru jindy zdvořilých Japonců už to pořádně vře. Půlnoc se zatím překulila do nového dne, kdy jejich vládce přizná světu hořkou válečnou porážku.   Na obloze nad japonskou Hirošimou se 6. srpna 1945 objevuje mohutný hřib.
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
iluxus.cz
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
Zážitkově gastronomická atrakce Večeře v oblacích patří k podzimní Praze stejně jako Karlův most či Pražský hrad. Nejen tyto dominanty české metropole si můžete při obědě či večeři prohlédnout z nevše
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
tisicereceptu.cz
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
Je pikantní, velmi jemná a odráží se v ní hned několik výrazných chutí. Suroviny 1 –2 kachní prsíčka 1  l zeleninového vývaru 1 balení rýžových nudlí 1 cm zázvoru 2 plechovky kokosového mlék
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
21stoleti.cz
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
Atacama se nachází v Jižní Americe, táhne se tisíc kilometrů podél Pacifiku od jižní hranice Peru po centrální část Chile. Prší zde jen velice zřídka, dle měření v jejím středu mezi roky 1570 až 1971
Italská  královna – Sardinie
nejsemsama.cz
Italská královna – Sardinie
Pokud plánujete dovolenou, kdy si dopřejete plážovou zahálku, pak je pro vás Sardinie ideál­ní. Téměř 2000 km dlouhé pobřeží, fantasticky čisté moře a také zajímavé zbarvení písku od bílé až po zlatou či růžovou. Budete se tu cítit jako v ráji Na čtyři desítky sardinských pláží se pyšní oceněním Modrá vlajka. Nejkrásnější pláž Sardinie je
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
enigmaplus.cz
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
Na vesnickém hřbitově v San Bernardu v Kolumbii se už několik desítek let pohřbení nebožtíci sami od sebe mumifikují. Vědci si přitom marně lámou hlavu, co se to děje. Činí tak jeden nebožtík po druhé
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
epochanacestach.cz
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
Rozdíl teploty je značný. Zatímco venku zuří horké léto, při vstupu do jeskynního systému se výrazně ochlazuje. Ve vzduchu je vlhkost, dno jeskyně tvoří vodní hladina. Pohled ze stometrové hloubky propasti Macocha je neskutečný a nádherný. A mrazivý, když si uvědomíme, že tělo sebevraha dopadne na dno během pouhých čtyř vteřin. Píše se rok 1723.
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
epochalnisvet.cz
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
Každý den člověku vypadne asi 100 vlasů. Mezi 100 000 zbývajícími je to celkem zanedbatelná ztráta. Řídnoucí ohon nebo první spálenina pokožky hlavy sluncem ale může signalizovat, že něco je v nepořádku. Zcela bez povšimnutí může dotyčný přijít až o 50 procent své kštice, než si uvědomí nesporný fakt: Začíná plešatět.   Muži se jí
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
skutecnepribehy.cz
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
Zatvrdila jsem se a řekla si, že si už do života žádného chlapa nepustím. Potom jsem našla přede dveřmi kytici lučního kvítí. Všechno začalo tak, že jsem napochodovala ve Štěchovicích na parník. Doprovázel mě můj tehdejší kluk, a musela bych se hluboce zamyslet, abych si vzpomněla, jak se jmenoval. Měla jsem jich fůry. Byly to však samé
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
epochaplus.cz
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
Počítače dnes používáme k mnoha transakcím od objednávání k jídla přes nákupy v obchodech až po ovládání bankovního účtu. Přitom jejich zabezpečení řada z nás věnuje menší pozornost než výběru zámku ke vchodovým dveřím a pojištění bytu. Zloději jsou však vždy napřed a již před dlouhou dobou se přesunuli i na internet. Vybílit kreditní kartu, kterou používáte k nákupům na