Domů     V noci mě budil děsivý zpěv
V noci mě budil děsivý zpěv

Na místech, kde došlo k nějakému neštěstí, se mohou i po dlouhých letech odehrávat tajemné věci, které ho stále připomínají!

Když jsem se rozvedla, prožívala jsem opravdu těžké období. Kamila jsem milovala z celého srdce, byli jsme svoji přes patnáct let, když mi jednoho dne zničehonic oznámil, že se zamiloval do jiné ženy a podává žádost o rozvod. Nechtěla jsem mu dělat žádné potíže, takže jsem papíry podepsala.

Rozvod proběhl v klidu, ale zdrtilo mě to. Proto jsem se rozhodla, že zůstanu nějaký čas sama. Bez chlapa! Chodila jsem jen do práce a domů. Téměř z ničeho jsem se nedokázala radovat. Připadala jsem si zbytečná a opuštěná.

Proto jsem uvítala, když mě v létě pozvala kamarádka Věra na svoji chatu v jižních Čechách.

Dva týdny na chatě

Byla jsem jí vděčná. Měla jsem tam strávit čtrnáct dnů s ní a s jejím manželem Otou. Měla jsem Věru i Otu ráda a těšila jsem se, jak si u nich odpočinu, přijdu na jiné myšlenky a načerpám nové síly.

Nevěděla jsem, jaké příšerné chvíle tam nakonec prožiji. Krátce před odjezdem mi však zavolala Věra, že ji bohužel zdrží nějaké neodkladné pracovní povinnosti. Několik dnů budu muset na chatě strávit sama, pokud mi to tedy nevadí.

Odjela jsem sama

Měla už jsem všechno sbaleno a nechtělo se mi čekat doma, tak jsem souhlasila. Vyzvedla jsem si klíče a druhý den mě autobus dopravil do malé vesnice, odkud jsem musela ještě po polní cestě kus pěšky.

Uprostřed noci jsem se probudila

Chata ležela trochu osamocená na kraji lesa, nedaleko cesty. O kus dál byl rybník. Nijak jsem se té odlehlosti nebála, naopak jsem se tam cítila volně a spokojeně. To ale jen do chvíle, než nastala noc! Před spaním jsem si chvíli četla. Nechala jsem otevřené okno, aby do místnosti proudil čerstvý noční vzduch.

Usnula jsem, ale za chvíli jsem se opět probudila. Naprosto zřetelně jsem slyšela, jak si venku někdo zpívá. Byla to nějaká smutná stará písnička a mužský hlas se nejprve přibližoval a pak vzdaloval, tak jak šel dotyčný po cestě, vedoucí kolem chaty.

Klid byl ten tam

Vyděsilo mě to, ale pak jsem sama sebe uklidnila, že to byl pravděpodobně jen nějaký osamělý opilec vracející se třeba z hospody a že mi nic nehrozí. Dlouho ale trvalo, než jsem znovu zamhouřila oči a usnula neklidným spánkem.

Všechno se opakovalo

Druhý den po probuzení, v záři červencového sluníčka, už mi ta příhoda nepřipadala tak strašidelná a už jsem na ni moc nemyslela. Užila jsem si krásný den v přírodě a těšila jsem se, jak večer zalezu pod peřinu. Klid mě ale nečekal.

I další noc jsem se pořádně vyděsila, když se zhruba v tu samou dobu zpěv zvenku ozval znovu!

Bála jsem se zůstat

Mojí první reakcí bylo zavřít okno, ale hrůzou jsem se nemohla v posteli ani pohnout. Zpěv dozněl a já se pořád snažila najít v tom nějaké vysvětlení. Třeba se ten opilec vrací z hospody každý den ve stejnou dobu, když zavřou, a tu písničku má rád.

Určitě to tak musí být! Těmito argumenty jsem se uklidňovala stále dokola.

Ale příliš to nepomáhalo. Celý další den jsem váhala, jestli mám na chatě zůstat, nebo raději odjet. Nevěděla jsem, jak bych to Věře a Otovi vysvětlila. Možná by si mysleli, že jsem blázen, co má halucinace. Nakonec jsem si řekla, že tam ještě jednu noc zůstanu.

Měla jsem plán

Když začala večer padat tma, měla jsem strach, ale rozhodla jsem se vše vyřešit tak, že si vezmu nějaký alkohol, půjdu brzy spát a okno nechám tentokrát zavřené. Takhle jsem to i udělala. Přesto mě ten hrůzný zpěv uprostřed noci znovu probudil!

Teď už jsem nepochybovala o tom, že v domě straší! Do rána jsem už oko nezamhouřila. Uklidnila jsem se teprve ve chvíli, když začalo konečně svítat.

Smutný příběh nešťastného tuláka

Ráno mě uklidnila sms zpráva od Věry, že s Otou večer přijedou. Oddechla jsem si, protože už jsem na tu záhadu nebyla sama. Upřímně, kdybych tu měla být další noc sama, sbalila bych si věci a odjela domů.

Kamarádka a její manžel se objevili ještě před večeří. Seděli jsme pak na terase a povídali jsme si. Po chvilce váhání jsem jim řekla, co se mi předchozí tři noci stalo. Viděla jsem, jak se na sebe Věra s Otou podívali. Jako kdyby věděli, o co jde.

Když jsem na ně naléhala, aby mi řekli, co se v domě děje, začala mi Věra vyprávět příhodu.

Kdysi dávno se tu prý v noci nešťastnou náhodou v rybníku utopil muž, který se vracel domů po letech strávených v cizině. Od té doby se prý zjevuje každému novému člověku, který sem zavítá.

Stále mi zní v hlavě

Věra ani její muž tomu nikdy nevěřili, ale to, co se mi stalo, je přesvědčilo, že ta místní historka bude přece jenom pravdivá. Čekali jsme toho večera, a vlastně i několik následujících, jestli se v obvyklou dobu opět ozve ten zpěv.

Už jsme ho ale nikdy neslyšeli. Na tu melodii a na ten smutný zpěv však nikdy nezapomenu.

Blanka J. (51), Jindřichův Hradec

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
2.10.2023
Našla jsem ji zraněnou v parku a vzala domů. Kavka se rychle uzdravila, přivolala ale celou svou rodinu. Věděla, jak moc mě trápí, že jsem osamělá. Od chvíle, kdy jsem nastoupila do důchodu, jsem začala žít samotářský život. Plánovala jsem si toho hodně, co budu dělat a na co budu mít čas, najednou bylo ale toho času až příliš. Hlavně jsem se cítila opuštěně, protože syn s rodinou bydlel daleko
2.10.2023
Nikdy jsem náměsíčností netrpěla, tu noc se to ale změnilo. Vyšla jsem oknem ven z domu a pak došla až do kostela. Tam jsem se modlila. To mě asi zachránilo. Pohybovala jsem se ve snových mlhách. Vznášela se a měla pocit, že to tak zůstane do konce věků. Sen trval téměř celou noc. V její polovině jsem se probudila a těžkopádně se posadila. Hleděla jsem otevřeným oknem ven. Do mého pokoje proudi
2.10.2023
Byla to hezká chatička na kraji lesa. V noci jsme nejdříve slyšeli na půdě kroky a pak se ozvala i tichá hudba. Celý život jsem prožívala racionálně. Nikde žádná paranormální aktivita, jak se odborně říká. Až před několika lety jsme si s manželem vyhlídli chatku uprostřed lesa. Přes den ji zdobily stíny stromů, které propouštěly paprsky světla. Naprosto jsem se do toho místa zamilovala. Nočn
30.9.2023
Ocitla jsem se v situaci, kdy jsem se skutečně bála o život. Před nebezpečím mě zachránilo tajemné modré světlo! Věřím tomu, že ve chvílích ohrožení našeho života se o nás postarají nějaké nadpřirozené bytosti nebo naši andělé strážní. Sama jsem to před několika lety zažila. Poslední autobus mi ujel Tato událost se mi přihodila před časem jedné říjnové noci. Byla jsem tehdy na návštěvě u 
29.9.2023
Ocitla jsem se v situaci, kdy jsem se skutečně bála o život. Před nebezpečím mě zachránilo tajemné modré světlo! Věřím tomu, že ve chvílích ohrožení našeho života se o nás postarají nějaké nadpřirozené bytosti nebo naši andělé strážní. Sama jsem to před několika lety zažila. Poslední autobus mi ujel Tato událost se mi přihodila před časem jedné říjnové noci. Byla jsem tehdy na návštěvě u 
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
epochanacestach.cz
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
Pinkasova synagoga je druhá nejstarší dochovaná synagoga v Praze a svým významem i architektonickou hodnotou představovala na dlouhou dobu hlavní stavbu pražského ghetta. Jako vzácná relikvie byl v Pinkasově synagoze po staletí chován praporec a roucho mesianistického mučedníka Šeloma Molcha, upáleného v Mantově roku 1532. Do své původní podoby byla synagoga obnovena v letech 1950–54. Památník obětí šoa
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
skutecnepribehy.cz
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
Můj manžel nepatřil nikdy mezi věrné muže. Dlouho jsem se tím trápila, až jsem mu začala nevěru oplácet. Sice o tom stále neví, ale já se od té doby cítím mnohem lépe. Po šestnácti letech manželství jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Zahýbal mi od samého začátku, věděli to všichni, jen já asi měla na
Našla si v Ulici milence?
nasehvezdy.cz
Našla si v Ulici milence?
Herečka ze seriálu Ulice Eliška Hanušová (28) se už před třemi lety provdala za herce Kryštofa Bašuse. V poslední dobou se ale povídá, že s ním není úplně šťastná a postupně si začíná více rozumět s
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
epochaplus.cz
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
Původ lidské řeči je stále ještě záhadou. Záchytné body hledají vědci v komunikaci zvířat, zvláště u pěvců. Ale zdá se, že mnohem blíže k nám budou mít delfíni.   Každé novorozeně se musí co nejrychleji nadechnout, jak lidské, tak zvířecí. Malí delfíni, kteří přicházejí na svět pod vodou, to ale mají složitější. I když vynořit
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
epochalnisvet.cz
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.
Role náhradní mámy už má po krk?
nasehvezdy.cz
Role náhradní mámy už má po krk?
Když si herečka Agáta Kryštůfková (30) ze seriálu Táta v nesnázích našla partnera Tomáše Havlínka (31), měl už dceru Juditu (4) ve střídavé péči s herečkou Beátou Kaňokovou (34). A tak se musela ry
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
enigmaplus.cz
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
Na planetě je mnoho míst, která fascinují zároveň vědce i záhadology, a ENIGMA vám představuje ty nejzajímavější z nich. V tomto článku se vydáme do nitra tajemné jeskyně Lovelock v americkém státě Ne
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
iluxus.cz
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
Sedmý ročník mezinárodního festivalu sklářského umění Venice Glass Week patřil i českým sklářům. Svá umělecká díla zde v rámci výstavy CZECH GLASS | FRAGILE představili Dana Zámečníková, Alena Matějka
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
21stoleti.cz
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
Nový Zéland tvoří nejvyšší místo ponořené Zélandie, která formální status kontinentu získala v roce 2017. V letošním roce se vědcům podařilo dokončit její podrobné mapování i objasnit, jak vznikla a k