Domů     První láska mě chránila
První láska mě chránila

Zjistila jsem, že lidé, které jsme ztratili, na nás myslí a dohlížejí na nás i z onoho světa. Tajemný anděl měl podobu mé zesnulé lásky!

V mládí mě potkala jedna tragická ztráta. Bylo mi dvacet let a chodila jsem skoro čtyři roky s přítelem Martinem, který pro mě znamenal všechno na světě. Byl mojí životní láskou. Měli jsme se brát a strávit společně zbytek života.

Přes noc se mi zhroutil svět

Týden před svatbou odjel Martin s kamarády do hor slézat skály. Jezdili takhle s partou přátel už řadu let a nikdy se nic špatného nestalo. Ten víkend ale jedno přetržené lano přetrhlo i moje celoživotní štěstí.

Z Martinovy smrti jsem se vzpamatovávala několik let. Další vztahy jsem odmítala. Moje srdce patřilo stále jenom jemu.

Dávná vzpomínka

Tak nějak jsem vnímala, že můj milovaný je pořád se mnou, i když je po smrti. Jako kdyby snad něco tušil. Jednou mi totiž o tom vyprávěl. Říkal, že kdyby se mu něco stalo a odešel by ze světa, stejně mě neopustí.

Nikomu jsem to ale neříkala, aby mě lidé neměli za blázna. Už takhle mě moji známí, kamarádky ani rodina moc nechápali. Nerozuměli mému smutku a tomu, že jsem se uzavřela před světem.

Zůstala jsem sama

Život šel dál. Vdala jsem se až ve dvaačtyřiceti. S mým mužem Romanem jsme na svět přivedli syna Jana. Naše manželství vydrželo patnáct let. Syn vyrostl a odstěhoval se k přítelkyni. Zůstala jsem sama.

Za celou tu dobu se mi o Martinovi mnohokrát zdálo a také jsem si s ním často uvnitř sebe „povídala“, i když to někomu může připadat směšné.

Zář v temné uličce

S přibývajícím věkem přišly kritické situace a teprve v nich jsem plně uvěřila, že mě moje mrtvá láska opravdu nikdy neopustila! Poprvé se to stalo v zimě, při vánočním podnikovém večírku.

Zdržela jsem se tam déle, než jsem měla v úmyslu. Ujel mi poslední autobus a nechtěla jsem utrácet za taxík, takže jsem šla pěšky. Najednou jsem před sebou na prázdné tmavé ulici spatřila jakousi zář.

Slyšela jsem jeho hlas

Zarazila jsem se. Ta zář se ke mně přiblížila a já jsem viděla, že je to světelná postava, připomínající anděla. Ve chvíli, kdy jsem jí pohlédla do tváře, jsem se zachvěla. Vypadal totiž přesně jako Martin.

Jeho ústa se pohybovala, ale neslyšela jsem žádný zvuk. Slova však vznikala v mé hlavě. Martin mě nabádal, abych se vrátila na hlavní třídu a tam si vzala taxík – prý určitě za pár minut pojede.

Zachránil mě od přepadení?

Jako zhypnotizovaná jsem uposlechla. Anděl měl pravdu, za dvě minuty se objevil vůz taxislužby. Dojela jsem s ním domů, stále neschopná slova. Druhý den jsem se dozvěděla, že v místech, kudy jsem chtěla jít, už předtím došlo k několika loupežným přepadením.

Nebyla jsem však až tak příliš překvapená tím, že mě Martin z jiného světa varoval. Pokud celý život věříte tomu, že váš zesnulý přítel je stále někde nablízku, a pak se vám to potvrdí, berete to jako důkaz, že jste měli pravdu.

Martinovo zjevení, které mi nejspíš zachránilo život nebo přinejmenším zdraví, mě udržovalo v krásném opojení. Najednou mi bylo jasné, že po smrti je něco víc než jen nicota a že se s mým milovaným znovu v nějaké podobě setkám.

Plameny šlehaly všude

Moc jsem si přála vidět Martina znovu co nejdříve i tady, „na zemi“. Trvalo to ale bezmála tři roky, než jsem anděla s jeho tváří spatřila znovu. Opět to bylo ve chvíli, kdy mi pomohl. A jednalo se o mnohem dramatičtější situaci. Stalo se to v létě na chatě u sestřenice.

V noci došlo ke zkratu na elektrickém vedení a převážně dřevěná budova začala hořet. Když jsem se probudila, byl kolem mě už kouř a po stranách šlehaly plameny. Zachvátil mě strach a panika. Vůbec jsem nevěděla, kam mám jít a co mám dělat.

V té chvíli se před mýma očima opět objevila Martinova zářící silueta a mě začal zaplavovat klid. Rukou mi naznačila směr, kudy mám jít, a já se tam rozběhla. Dostala jsem se ven chvíli předtím, než se v ohni ocitla i místnost, kde jsem předtím spala.

Dovedl mě k pohlednému muži

Do třetice se mi tajemný anděl s Martinovou tváří zjevil za bílého dne v jednom parku. Opět mi ukázal, jakým směrem mám jít. Nechápala jsem proč, necítila jsem se v nebezpečí. Pochopila jsem to až později.

Na cestě, kam jsem odbočila, jsem totiž potkala muže, který mě oslovil. Byl mi velmi sympatický a já jsem ocenila jeho odvahu, když mi nabídl schůzku.

Znovu jsem našla lásku a štěstí

Nejprve jsem jej chtěla automaticky odmítnout jako mnoho mužů předtím, ale něco ve mně mi řeklo, abych jeho nabídku přijala. A dobře jsem udělala. Zdeněk je dnes už sedmým rokem mým životním partnerem.

Sice jsme se nevzali, ale žádný papír na důkaz toho, že k sobě patříme a chceme spolu být, nepotřebujeme.

Po letech jsem tak znovu našla štěstí a lásku, a to jen díky mé největší lásce z mládí, která mi z onoho světa nejen zachránila život, ale také mi pomohla najít jeho nový smysl.

Tereza D. (68), střední Čechy

Související články
18.6.2024
Dětství jsem strávila u prarodičů. Když děda ležel v nemocnici v kómatu, zažila jsem něco, co si nedokážu rozumově vysvětlit. S dědečkem Václavem jsme měli opravdu nádherný vztah. Byl spíš jako můj táta, kterého jsem nikdy nepoznala. Odmala jsme s bratrem a mamkou žili u prarodičů. Strávila jsem tam krásné dětství. Milovaný dědeček K bytovce, kde jsme žili, patřila rozlehlá zahrádka. Děda
18.6.2024
Příroda kolem nás ukrývá síly, které bohužel neumíme využívat. Já jsem před lety získala na čas schopnost uzdravovat lidi. Tajemné bylinky ze mě udělaly na čas léčitelku! Na krátký čas jsem dokázala pomáhat lidem, kteří měli bolesti. Stačilo vypít odvar ze zázračné směsi, přiložit ruku na nemocného a bylo to. Dodnes se mi to zdá téměř neuvěřitelné, ale skutečně se to stalo. Pobyt v lázních
18.6.2024
Kvůli alkoholu jsem přišla o vše. O manžela, syna i rodinu. Zbyla mi jen ta láhev, a tak jsem v ní utápěla život. Nikdo další v něm nebyl. Můj příběh je velmi intimní. Odkrývám tím svoji temnou minulost. Před několika lety jsem stála na životní křižovatce. Propadla jsem alkoholu. Ten mi sebral manžela, dítě a v neposlední řadě rodiče, kteří nade mnou zlomili hůl. Už jsem neměla nic. Jediného
13.6.2024
Byli jsme šťastní, že nám v našem starém domě udělal majitel konečně výtah. Nikdo z nás ovšem netušil, že se nebude líbit jenom nám – živým. Když nám pan domácí na domovní schůzi řekl, že budeme mít výtah, nemohli jsme tomu uvěřit. Hlavně my ve vyšších patrech jsme se nemohli dočkat. Bydlela jsem ve čtvrtém patře a každodenní výšlap tam byl pro mě očistec. V té době jsem navíc čekala dítě, tak
12.6.2024
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což se odráželo i na mém vztahu s manželem. A přesně v tu dobu se dosta
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí