Někdy si to říká o pokus

Total
1
Shares

Okamžitý nápad o něco se pokusit někdy vyjde, někdy nevyjde. Ale pořád nějak platí, že se máme pokoušet. Abychom nezlenivěli, abychom si užili.

Dneska je taková divná doba. Lidé jsou k sobě nějak tvrdší. Skoro už jsem si na to zvykla. A protože jsem se nikdy neuměla prát, začala jsem přemýšlet, co s tím udělám.

A v televizi se co chvíli objeví nějaká zpráva, že to starší lidé nemají zrovna jednoduché. Že jsou terčem všelijakých individuí, která starší chtějí okrást, a někdy i hůř.

Žena v ringu
Neuměla jsem se prát, ale ještě si vzpomínám, jak mě bavila gymnastika. Pohyb mi šel. I taneční byly pro mě skvělou příležitostí se hýbat. Tak bych se mohla dát na nějaké cvičení.

Vzpomněla jsem si na moji oblíbenou herečku Barbru Streisand a její umanutost uspět v boxu. Jako trenérka. No, ona to měla jiné, měla na to chlapa. Já do toho budu muset jít sama.

Kudy na to?
Obešla jsem několik fitek, kde slibovali, že jen u nich se dostanete do formy. Ale ti mlaďoši se svaly se na mě dívali, jako bych si snad spletla cestu a hledala domov důchodců. A pak jsem si všimla omšelé sokolovny, odkud se ozývaly prapodivné zvuky.

Zastavila jsem se u dveří a nějak si mě všiml takový podsaditý chlapík. S podezřením se na mě podíval, sjel mě očima od hlavy až k patě. „Něco jako starší dorostenky?“ zeptal se.

Byla to náhoda
„Spíš už postarší,“ opáčila jsem s náznakem úsměvu. A on se z toho chlapíka vyklubal bývalý boxer. Teď v sokolovně cvičil několik dam sebeobranu. To jsem se tedy trefila úplnou náhodou.

Žádný posměch, ale naopak pochopení. Tak jsem se do toho kurzu hned přihlásila. Trenér se tvářil trochu nerudně, že jsem měla přijít na začátek. Když už druhou hodinu viděl, jak mi to jde, změnil názor. A jak mě chválil, tak o to víc mi to šlo.

Už se nebojím
Děti mi z legrace k narozeninám koupily boxerské rukavice. Ne, ty opravdu ještě nepotřebuji. Ale kdo ví, třeba se jednou tím chlapíkem ze sokolovny nechám umluvit a pustím se i do toho boxu.

Ale decentně, spíš pro legraci. Třeba jako atrakce pro domovy důchodců. Hlavně že už docela dobře zvládám sebeobranu a už se nemusím bát.

Irena T. (68), Rakovník

Také se vám může líbit