Domů     Své děti miluji a za nic na světě bych je nevyměnila
Své děti miluji a za nic na světě bych je nevyměnila

S prvním klukem jsem začala chodit v sedmnácti letech. Myslela jsem si, že Petr je ten pravý. Trochu mi ale vadilo, že občas s kamarády popíjí v hospodě. Mně alkohol sice nechutnal, chodila jsem ale s ním a pila také.

Chtěla jsem, aby mě měl rád, a abych zapadla mezi jeho přátele. Problém byl v tom, že často pili panáky. Čím jich Petr vypil víc, tím byl agresivnější. Když byl opilý, často mi nadával, občas jsem dokonce měla strach, že mě uhodí.

Vždy jsem skoro plakala a prosila jsem ho, ať tolik nepije. Sliboval, že už to nikdy neudělá. Jenomže dobré předsevzetí mu dlouho nevydrželo. Brzy se zase opil a vše začalo nanovo. Kolotoč sprostých nadávek a vulgarit nebral konce.

Rozcházet jsem se s ním nechtěla. Tolik jsem ho milovala.

Chodili jsme spolu zhruba rok. Většinu volného času jsme spolu trávili po hospodách. Já přitom milovala přírodu, květiny, stromy, zvířata, ptáky. Ráda se procházím po lese, který máme kousek za naším domem. S Petrem jsem tam ale nikdy nebyla.

Dlouhé procházky a rozjímání nad travičkou by ho prý unudilo k smrti. Jednou, krátce před mými narozeninami, jsme se po návratu z hospody ošklivě pohádali a Petr mě uhodil. To pro mě byla poslední kapka. Byla jsem pevně rozhodnutá, že se s ním rozejdu.

Můj bývalý však rozchod nesl velmi těžce. Plakal a přemlouval mě, ať se k němu vrátím. Sliboval, že už to nikdy neudělá, každý den mi nosil květiny a jednou mi dokonce přinesl stříbrný náramek s věnováním.

„Raději bych si uříznul ruce, než ti znova ublížil,“ opakoval mi často. Dokonce i jeho máma mi volala a přesvědčovala mě, jak hrozně mě Petr miluje. Chtěla, abych mu odpustila a tvrdila, že na něj dohlédne, aby sekal latinu. Opak byl ale pravdou.

Začal pít skoro denně. Prý proto, aby utěšil bolest z našeho rozchodu. Sám už nerozeznal, kdy je střízlivý a kdy opilý. A jednou v takovém stavu sedl za volant. Měl tehdy poměrně čerstvě řidičák a s autem si proto ještě moc nerozuměl.

Kvůli své opilosti způsobil dopravní nehodu. On sám sice přežil, ale jeho kamarád, který seděl na zadním sedadle, skončil s těžkým poraněním hlavy v nemocnici. Druhý byl na místě mrtvý. Petr vyváznul jen s lehkým poraněním ruky a zlomeninou kyčle.

Vinu však nedával sobě, ale mně. Kdybych ho prý neopustila, nikdy by tolik nepil a žádná dopravní nehoda by se nestala. Přestal sice trochu pít, ale jeho hrubost vůči mé osobě se vystupňovala.

Jednou na mě čekal před školou, prý aby mě doprovodil domů. Cestou mě začal obviňovat ze svých chyb. Několikrát do mě žduchnul, až jsem skoro spadla. Vyhrkli mi slzy do očí a pokusila jsem se před ním utéct. Naštěstí šel zrovna kolem náš soused Roman.

Vysoký, snědý kluk s tmavými vlasy po ramena. Zastal se mě a vykázal Petra do patřičných mezí. Byla jsem mu v tu chvíli hrozně vděčná a pozvala ho k nám domů na čaj. Moc hezky jsme si povídali. Roman mě pozval na procházku do lesa a já byla štěstím bez sebe. Konečně jsem své procházky mohla s někým sdílet.

Roman miloval večery u ohně a přímo božsky hrál na kytaru. K tomu navíc uměl krásně zpívat. Seznámil mě se svou partou kamarádu, se kterou jezdil pod stan. Jednou u večerního ohně a mě Roman konečně políbil a vyznal mi lásku. Konečně jsem byla šťastná.

Po několika měsících se ale v našem vztahu začali objevovat první trhliny. Roman se mi někdy i několik dní neozval a já nevěděla, co s ním je. Když jsem se zeptala jeho kamarádů nebo rodiny, nikdy jsem nedostala jednoznačnou odpověď.

A nikdy jsem od něj nedostala žádný dárek. Teda myslím opravdový dárek. K narozeninám nebo k svátku mi dával věci, které levně sehnal od kamarádů, co je už nepotřebovali. Takto jsem od něj postupně dostala obnošený spacák, bundu a dokonce i dámské pohorky.

Další věcí bylo, že můj vyvolený nikdy nikde nepracoval a práci si ani nehledal. Část jeho rodiny byla věčně zavřená v kriminále. Věděla jsem sice, že Roman není zrovna z dobré rodiny, myslela jsem si ale, že on je jiný.

Věřila jsem, že spolu jednou budeme mít normální život. Pořídíme si byt, auto a časem i rodinu. Naši mi od začátku Romana rozmlouvali. Nebyla jsem, ale ochotná dát na jejich rady a přestat se s ním stýkat. Časem k Romanovi začali mít výhrady i mí kamarádi.

S několika z nich jsem se kvůli svému klukovi ošklivě pohádala a přestali jsme se stýkat. Nakonec mi zbyla jen jedna kamarádka. Bylo to také dané tím, že Roman špatně snášel konkurenci. Neexistovalo, abych se bavila s jinými kluky, než s ním.

Mně to ale nevadilo. Cítila jsem se šťastná.

Brzy jsme spolu začali bydlet a postupně se nám narodily tři děti. Roman ale stále nikde nepracoval a já celou rodinu musela živit ze své mateřské. Navíc jeho několika denní výlety byly čím dál častější. Došlo mi, že na něj není v ničem spolehnutí.

Jednoho dne, když byl Roman pryč, jsem si sbalila věci, vzala děti a odešla od něj. Vrátila jsem se k rodičům a jsem spokojená. Mám zázemí, které jsem léta marně hledala.

Když děti trochu povyrostly, našla jsem si práci a v celku se dá říct, že nám po materiální stránce nic nechybí. Své děti miluji a za nic na světě bych je nevyměnila. Právě kvůli nim ničeho ve svém životě nelituji.

Alena, 31 let

reklama
Související články
18.5.2024
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme se do sebe v době, kdy byl ještě ženatý a já byla sama s malou dcerou Danou. Měla jsem
17.5.2024
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli jsme nejšťastnější pod sluncem. Viděli jsme se v něm a zahrnovali ho
15.5.2024
Chodí nafintěná a jen se tahá s chlapy. Bere vše! Je jí to jedno. Stydím se za ni a pomluvy už ani nevnímám. Takovou potupu jsem si od vlastní dcery nezasloužila! Už je to pár let, co jsem vzdala marné pokusy jí nějak domluvit. Nebo zjistit příčinu jejího, pro mě naprosto nepochopitelného chování. Občas mám pocit, že se ta nešťastná holka snad zbláznila. Začalo to úplně nevinně, rozchodem s jej
14.5.2024
Mám snad tu nejhorší švagrovou na světě! Je na mě vysazená už od začátku. Nejhorší na celé situaci je fakt, že se mě můj muž nezastane. Když jsem potkala Martina, byla jsem už vdova s dcerou na studiích. Můj manžel tragicky zahynul na cestě z práce. Prostě jednoho rána odjel a už se nám nikdy nevrátil. Naší Kačence bylo v té době osm let. Žily jsme pak mnoho let jen jedna pro druhou a vlastně n
10.5.2024
Moje sestra sbírala úspěchy po celém světě, pro svou zářnou kariéru se vzdala i rodinného života. Pozdě toho litovala. Když se její opona úspěchu zatáhla, neměla už pro co žít. Zuzana byla moje starší sestra, úžasná a talentovaná. Všichni k ní od jejího dětství pohlíželi jako na budoucí hvězdu a já byla její stín. Byla skvělá ve všem, v baletu i ve zpěvu, na rozdíl ode mne. A na který hudebn
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
historyplus.cz
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
Bývaly doby, kdy architekti dokázali i obyčejným funkčním továrnám vtisknout eleganci výstavných zámků. Pardubice jeden takový skvost mají, a dokonce si ho v posledních letech vycizelovaly k dokonalosti. Umění, které mele Na břehu řeky Chrudimky v Pardubicích stával mlýn už v roce 1586. Na počátku 20. století však mlynářské konkurenci v oblasti vládnou bratři Egon (1871–1932) a Karel (1879–1944) Winternitzovi,
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
nejsemsama.cz
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
Bolí vás svaly a klouby, ládujete do sebe pilulky tišící bolest, a nic nezabírá? Chce to změnu… Vyčleňte si jen pár minut denně na protažení celého těla, a budete se cítit jako znovuzrozená. Protažení trapéz Tento cvik můžete provádět vsedě i vestoje, dodržet musíte jen zcela rovná záda. Jednou rukou přitáhněte hlavu k rameni, druhé rameno se
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
enigmaplus.cz
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
Jonaguni je ostrov náležející do japonské prefektury Okinawa. Poblíž něj leží pod mořskou hladinou gigantické kamenné bloky, které připomínají obrovské terasy se schodišti vytesanými do kamene. Odhadu
Když může Prachař, koketuje i ona
nasehvezdy.cz
Když může Prachař, koketuje i ona
Herečka Sara Sandeva (26) ze seriálu Jedna rodina to s Jakubem Prachařem (40) zřejmě nemá jednoduché! Že by jí už docházela trpělivost? Ještě než se dali dohromady, říkalo se, že není krásné ženy, k
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Tagliatelle s bazalkovým pestem
tisicereceptu.cz
Tagliatelle s bazalkovým pestem
Tagliatelle představují dlouhé široké nudle. Seženete je v každém supermarketu. A nejlépe chutnají právě s pestem. Ingredience 1 balení těstovin tagliatelle dvě hrsti čerstvé bazalky 6 lžic ol
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
21stoleti.cz
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
Země a jejích sedm sestřiček se od svého zrodu drží pomyslných máminých sukní. Možná se jejich orbity v minulosti měnily, možná pohltily některé ze svých sourozenců, ale z dálky Sluneční soustava půso
Musím zachránit manželství!
skutecnepribehy.cz
Musím zachránit manželství!
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
epochaplus.cz
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
Bylo jednou jedno Slunce a mělo osm dětí. Jejich jména všichni známe. Mají ale něco společného s lidmi? I když už jsou to dnes dospělé planety, životem si nesou následky svého divokého dětství. Příběh se začíná psát před 4,6 miliardami let. Okolo právě vznikající hvězdy se vytvoří rotující prachoplynný disk. Částice v něm se začnou srážet