Domů     Své děti miluji a za nic na světě bych je nevyměnila
Své děti miluji a za nic na světě bych je nevyměnila

S prvním klukem jsem začala chodit v sedmnácti letech. Myslela jsem si, že Petr je ten pravý. Trochu mi ale vadilo, že občas s kamarády popíjí v hospodě. Mně alkohol sice nechutnal, chodila jsem ale s ním a pila také.

Chtěla jsem, aby mě měl rád, a abych zapadla mezi jeho přátele. Problém byl v tom, že často pili panáky. Čím jich Petr vypil víc, tím byl agresivnější. Když byl opilý, často mi nadával, občas jsem dokonce měla strach, že mě uhodí.

Vždy jsem skoro plakala a prosila jsem ho, ať tolik nepije. Sliboval, že už to nikdy neudělá. Jenomže dobré předsevzetí mu dlouho nevydrželo. Brzy se zase opil a vše začalo nanovo. Kolotoč sprostých nadávek a vulgarit nebral konce.

Rozcházet jsem se s ním nechtěla. Tolik jsem ho milovala.

Chodili jsme spolu zhruba rok. Většinu volného času jsme spolu trávili po hospodách. Já přitom milovala přírodu, květiny, stromy, zvířata, ptáky. Ráda se procházím po lese, který máme kousek za naším domem. S Petrem jsem tam ale nikdy nebyla.

Dlouhé procházky a rozjímání nad travičkou by ho prý unudilo k smrti. Jednou, krátce před mými narozeninami, jsme se po návratu z hospody ošklivě pohádali a Petr mě uhodil. To pro mě byla poslední kapka. Byla jsem pevně rozhodnutá, že se s ním rozejdu.

Můj bývalý však rozchod nesl velmi těžce. Plakal a přemlouval mě, ať se k němu vrátím. Sliboval, že už to nikdy neudělá, každý den mi nosil květiny a jednou mi dokonce přinesl stříbrný náramek s věnováním.

„Raději bych si uříznul ruce, než ti znova ublížil,“ opakoval mi často. Dokonce i jeho máma mi volala a přesvědčovala mě, jak hrozně mě Petr miluje. Chtěla, abych mu odpustila a tvrdila, že na něj dohlédne, aby sekal latinu. Opak byl ale pravdou.

Začal pít skoro denně. Prý proto, aby utěšil bolest z našeho rozchodu. Sám už nerozeznal, kdy je střízlivý a kdy opilý. A jednou v takovém stavu sedl za volant. Měl tehdy poměrně čerstvě řidičák a s autem si proto ještě moc nerozuměl.

Kvůli své opilosti způsobil dopravní nehodu. On sám sice přežil, ale jeho kamarád, který seděl na zadním sedadle, skončil s těžkým poraněním hlavy v nemocnici. Druhý byl na místě mrtvý. Petr vyváznul jen s lehkým poraněním ruky a zlomeninou kyčle.

Vinu však nedával sobě, ale mně. Kdybych ho prý neopustila, nikdy by tolik nepil a žádná dopravní nehoda by se nestala. Přestal sice trochu pít, ale jeho hrubost vůči mé osobě se vystupňovala.

Jednou na mě čekal před školou, prý aby mě doprovodil domů. Cestou mě začal obviňovat ze svých chyb. Několikrát do mě žduchnul, až jsem skoro spadla. Vyhrkli mi slzy do očí a pokusila jsem se před ním utéct. Naštěstí šel zrovna kolem náš soused Roman.

Vysoký, snědý kluk s tmavými vlasy po ramena. Zastal se mě a vykázal Petra do patřičných mezí. Byla jsem mu v tu chvíli hrozně vděčná a pozvala ho k nám domů na čaj. Moc hezky jsme si povídali. Roman mě pozval na procházku do lesa a já byla štěstím bez sebe. Konečně jsem své procházky mohla s někým sdílet.

Roman miloval večery u ohně a přímo božsky hrál na kytaru. K tomu navíc uměl krásně zpívat. Seznámil mě se svou partou kamarádu, se kterou jezdil pod stan. Jednou u večerního ohně a mě Roman konečně políbil a vyznal mi lásku. Konečně jsem byla šťastná.

Po několika měsících se ale v našem vztahu začali objevovat první trhliny. Roman se mi někdy i několik dní neozval a já nevěděla, co s ním je. Když jsem se zeptala jeho kamarádů nebo rodiny, nikdy jsem nedostala jednoznačnou odpověď.

A nikdy jsem od něj nedostala žádný dárek. Teda myslím opravdový dárek. K narozeninám nebo k svátku mi dával věci, které levně sehnal od kamarádů, co je už nepotřebovali. Takto jsem od něj postupně dostala obnošený spacák, bundu a dokonce i dámské pohorky.

Další věcí bylo, že můj vyvolený nikdy nikde nepracoval a práci si ani nehledal. Část jeho rodiny byla věčně zavřená v kriminále. Věděla jsem sice, že Roman není zrovna z dobré rodiny, myslela jsem si ale, že on je jiný.

Věřila jsem, že spolu jednou budeme mít normální život. Pořídíme si byt, auto a časem i rodinu. Naši mi od začátku Romana rozmlouvali. Nebyla jsem, ale ochotná dát na jejich rady a přestat se s ním stýkat. Časem k Romanovi začali mít výhrady i mí kamarádi.

S několika z nich jsem se kvůli svému klukovi ošklivě pohádala a přestali jsme se stýkat. Nakonec mi zbyla jen jedna kamarádka. Bylo to také dané tím, že Roman špatně snášel konkurenci. Neexistovalo, abych se bavila s jinými kluky, než s ním.

Mně to ale nevadilo. Cítila jsem se šťastná.

Brzy jsme spolu začali bydlet a postupně se nám narodily tři děti. Roman ale stále nikde nepracoval a já celou rodinu musela živit ze své mateřské. Navíc jeho několika denní výlety byly čím dál častější. Došlo mi, že na něj není v ničem spolehnutí.

Jednoho dne, když byl Roman pryč, jsem si sbalila věci, vzala děti a odešla od něj. Vrátila jsem se k rodičům a jsem spokojená. Mám zázemí, které jsem léta marně hledala.

Když děti trochu povyrostly, našla jsem si práci a v celku se dá říct, že nám po materiální stránce nic nechybí. Své děti miluji a za nic na světě bych je nevyměnila. Právě kvůli nim ničeho ve svém životě nelituji.

Alena, 31 let

reklama
Související články
9.12.2023
Býval to takový tichý hoch. Nesmělý a bázlivý. Teď je z něho hrubián. Hovoří sprostě a nejraději by se pral. Můj syn se změnil k nepoznání. Vždycky nám dělal jen a jen samou radost. Už jeho narození byl malý zázrak. Dlouho jsem nemohla mít děti, tak jsme byli s manželem, i a prarodiče z obou stran, štěstím bez sebe. Všichni jsme ho rozmazlovali, nemohli jsme si pomoci. Ale on nezlobil, byl posl
9.12.2023
Provdala jsem se za staršího, úspěšného a bohatého muže. Kvůli mně se rozvedl. Mně i dětem zajistil život v přepychu, ale já se trápím. Před více než třiceti lety jsem po vysoké nastoupila do jedné firmy jako asistentka ředitele. Práce to pro mě byla velmi zajímavá, navíc zde byla možnost postoupit časem dál v kariérním žebříčku. Život jako v bavlnce Po několika měsících jsem musela zasto
8.12.2023
Když můj syn dospěl, byla jsem ráda, že mi zůstal doma. Jsem pár let vdova, tak jsem byla ráda, že ještě nějakou dobu nebudu opuštěná. Můj Tomáš byl vždy moc hodný kluk. Po maturitě sice uvažoval o vysoké škole ve velkém městě, ale když ho nevzali, našel si práci u nás a zůstal bydlet doma. Sama jako kůl v plotě Jsem už pět let vdovou, tak jsem to přivítala s nadšením. Sama bych náš velký
6.12.2023
Máme s mužem srdce veliké, vejde se nám do něj hodně lásky. Nevíme, proč bychom se zejména na Vánoce neměli vídat s bývalou snachou. Syny máme dva, starší Venca zůstal starým mládencem, zatímco mladší David se ženil už v pětadvaceti. Ženit se musel, půl roku po svatbě se nám narodila vnučka Věruška a za tři roky ještě chlapeček Matýsek. Manželství synovi ale dlouho nevydrželo. Skutečný důvod
4.12.2023
Jsem jedináček a vyrůstala jsem vlastně od pěti let, kdy nás můj otec opustil, jenom s matkou. Tedy spíš s babičkou a dědou v jejich domě. Nikdy dřív jsem si neuvědomovala, že mám s mámou dost divný vztah a že mi chybí blízkost, kterou prožívaly moje kamarádky. Já měla mámu spíš jako takovou superstar, která je krásná, úspěšná a já se těším na to, až si na mě udělá čas. Lásku mi dávala babič
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte