Domů     Rituál změnil její osobnost
Rituál změnil její osobnost

Věděla jsem, že její vstup do podivné sekty nemůže dopadnout dobře! Kamarádku posedl krutý démon, který jí zničil život!

Lidé někdy pokoušejí temné síly ze zvědavosti nebo snahy něčeho dosáhnout. Většinou na to ošklivě doplatí. Toho, že se moje kamarádka Tamara začala po rozvodu měnit, jsem si všimla až po nějaké době.

Začala se scházet s lidmi, kteří ve mně nebudili příliš mnoho důvěry. Přišli mi takoví podivní, neměla jsem z nich dobrý pocit, a ten se mi vzápětí potvrdil.

Úplně změnila své chování

Moje kamarádka se najednou začala zajímat o věci, které by jí předtím ani nenapadly – zkoušela nejrůznější magické praktiky, čáry a kouzla. Jednoho dne se mi dokonce svěřila s tím, že vstoupila do nějaké tajné společnosti.

Zanevřela na společenský život

Hodně mě to znepokojovalo. Přála jsem si, aby si Tamara našla nějakého nového partnera. Věděla jsem, že pak by ji nejspíš podobné sklony přešly. Jenže ona se vztahům začala vyhýbat. Dříve usměvavá a společenská žena se začala stranit lidí.

To bylo prvním varováním. Druhým pak bylo to, že se mě pokoušela také přesvědčit, abych se alespoň do té společnosti přišla někdy podívat. Prý že mi to zařídí, protože se tam každý jen tak nedostane.

Musím se přiznat, že krátký okamžik jsem o tom dokonce uvažovala, ale manžel mi to naštěstí vymluvil. Řekl, že bych tím jenom utvrzovala Tamaru v té pochybné cestě, na kterou se vydala.

Už jsem ji vůbec nepoznávala

Kamarádku jsem dál navštěvovala a komunikovala s ní, ale moje starosti o ni se i nadále zvětšovaly. Začala jsem se obávat, že Tamara jednou skončí v psychiatrické léčebně.

Některým jejím řečem už jsem přestávala rozumět, skoro jako by místo ní mluvil někdo jiný. Vrchol mých obav nastal, když se mi jednoho dne svěřila s tím, že se zúčastní rituálu vyvolávání nějakého děsivého démona. Přemlouvala jsem jí, aby tam nechodila.

Nebylo to však nic platné. Z kamarádky se stala fanatička, která byla přesvědčená o svém vidění světa. Asi už by se nenašel nikdo, kdo by ji přesvědčil, aby se té akci vyhnula. Tím jsem se alespoň později utěšovala.

Telefon nezvedala

Po onom dni, kdy se měla konat ta akce s démonem, se kamarádka přestala ozývat úplně. Nezvedala mi ani mobilní telefon, na zprávy ani maily nereagovala. Celý den mi bylo odpovědí jen vyzvánění a pak hlasová schránka. Můj strach o ni dostoupil vrcholu.

Vydala jsem se za ní a předem jsem se děsila toho, co mě čeká. Bála jsem se, že Tamara zmizela, nebo že je mrtvá. Na moje zazvonění u dveří mi ale kupodivu přišla otevřít.

Její vzhled mě vyděsil

Jakmile jsem ji spatřila, vykřikla jsem zděšením. Tamara vypadala, jako by zestárla snad o dvacet let. Měla vpadlé oči, které se na mě dívaly chvílemi úplně nepřítomně, její tvář byla povadlá, bez jakékoli jiskry a života.

První, co mě napadlo, bylo, že bych ji měla odvézt do nemocnice. Tomu se ale kamarádka bránila. Nakonec mě pozvala dál. O té seanci, kterou prodělala, se ale se mnou bavit odmítala a po deseti minutách mě požádala, abych odešla. Sváděla to na únavu.

Marně jsem se jí snažila nabízet svoji pomoc, nakonec mě z bytu div nevyhodila. Odešla jsem s pocitem, že se moje kamarádka řítí do strašného maléru.

Naháněla mi hrůzu

V dalších dnech se mi mé neblahé tušení potvrzovalo. Když jsem Tamaře volala, najednou se změnil její hlas v hrubý a temný. Při mojí další návštěvě se na mě dívala vražedným pohledem, jako by přemýšlela, jak mě zabít. Až jsem z ní měla i strach.

Prováděli nebezpečné rituály

Rozhodla jsem se, že zkusím vypátrat onu tajnou společnost, kam Tamara chodila. Znala jsem adresu, kterou mi předtím kamarádka prozradila. V doprovodu manžela jsem se tam vydala.

Na uvedené adrese jsme našli malý přízemní domek a od sousedů kolem jsme se dozvěděli, že se tam skutečně odehrávají nějaké divné věci. Jeden pán nám dokonce řekl, že prý tam nedávno někoho posedl démon a od té doby působí domek opuštěným dojmem.

Posedl ji démon?

Pochopila jsem, že démon nejspíš vstoupil do Tamary, nebo že si to kamarádka přinejmenším myslí. Za dva týdny jsem se dozvěděla, že kamarádka skutečně skončila v psychiatrické léčebně. Nechtěli mě ale za ní pustit, patřila totiž k nebezpečným pacientům.

Tvrdila o sobě, že je někým jiným, chovala se agresivně a nepředvídatelně, a napadala lidi kolem sebe.

Neví, kdo je

Teprve po několika týdnech léčby jsem kamarádce znovu pohlédla do tváře. Tamara mě ale nepoznala. Přišla úplně o rozum, neustále o sobě pouze tvrdila, že je démonem z dávných časů.

Od té doby jsem tam za ní byla už mnohokrát, ale její stav se podle lékařů jen těžko může změnit. Většinu času je pod sedativy a na svůj předchozí život si vůbec nevzpomíná.

Jestli bude někdy zase jako dřív, nedokáže nikdo říct… Obávám se ale, že se už nikdy nevrátí.

Veronika D. (55), Ostrava

reklama
Související články
11.12.2023
V poslední době trpím nespavostí a v noci jen tak chodím po bytě nebo koukám z okna. Jednou jsem uviděla něco děsivého. V posledních měsících jsem toho měla v práci hodně a ani doma jsem se nedokázala zbavit myšlenek na nový projekt. Prostě spousta povinností a stresu. Už pár týdnů kvůli tomu trpím nespavostí. Na práci jsem se těšila Na nový projekt jsem se opravdu těšila. Změna je někdy
10.12.2023
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka si nepadli Jak se říká, přátele si člověk vybrat můž
10.12.2023
Zdědila jsem dům, který kdysi postavil děda vlastníma rukama. V noci v něm slyším podivné kroky. Mám si ho nechat, nebo se ho zbavit? Když zemřela moje babička, zdědila jsem dům, ve kterém strávila celý život. Má velkou zahradu a byla by to úžasná změna v porovnání s tím, že teď se s manželem a dvěma dětmi tlačíme v menším panelákovém bytě. Jenže už první noc v tom baráku mě pořádně vyděsila. J
6.12.2023
Když můj muž tu práci přijal, bývalý hrobník mu kladl na srdce, aby se nezdržoval na hřbitově po jedenácté. Jednou ho ale neposlechl. Byl pátek, na kostele právě odbilo šest hodin večer a můj manžel se vydal do práce. Funkci hrobníka v obci, kam jsme se před pár týdny přistěhovali zastával nově, říkal tehdy, že to bude fajn přivýdělek. Slunce už zapadalo, prošel hřbitovní branou a zamířil k 
5.12.2023
Ze spaní mě probudilo děsivé stvoření. Mělo rohy a ocas. Místo do pekla mě vyvedlo ven z domu. Najednou se ozvala rána jako z děla. Bylo to tehdy v předvánočním čase, kdy chodí čert a Mikuláš. Byla jsem ještě malá holčička. Tenkrát mě hlídala babička, která bydlela v malém domku, kolem kterého pobíhalo všelijaké zvířectvo – husy, slepice, kočky i starý pes Azor. Bývala jsem tam moc ráda. Byl
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte