Domů     Rituál změnil její osobnost
Rituál změnil její osobnost

Věděla jsem, že její vstup do podivné sekty nemůže dopadnout dobře! Kamarádku posedl krutý démon, který jí zničil život!

Lidé někdy pokoušejí temné síly ze zvědavosti nebo snahy něčeho dosáhnout. Většinou na to ošklivě doplatí. Toho, že se moje kamarádka Tamara začala po rozvodu měnit, jsem si všimla až po nějaké době.

Začala se scházet s lidmi, kteří ve mně nebudili příliš mnoho důvěry. Přišli mi takoví podivní, neměla jsem z nich dobrý pocit, a ten se mi vzápětí potvrdil.

Úplně změnila své chování

Moje kamarádka se najednou začala zajímat o věci, které by jí předtím ani nenapadly – zkoušela nejrůznější magické praktiky, čáry a kouzla. Jednoho dne se mi dokonce svěřila s tím, že vstoupila do nějaké tajné společnosti.

Zanevřela na společenský život

Hodně mě to znepokojovalo. Přála jsem si, aby si Tamara našla nějakého nového partnera. Věděla jsem, že pak by ji nejspíš podobné sklony přešly. Jenže ona se vztahům začala vyhýbat. Dříve usměvavá a společenská žena se začala stranit lidí.

To bylo prvním varováním. Druhým pak bylo to, že se mě pokoušela také přesvědčit, abych se alespoň do té společnosti přišla někdy podívat. Prý že mi to zařídí, protože se tam každý jen tak nedostane.

Musím se přiznat, že krátký okamžik jsem o tom dokonce uvažovala, ale manžel mi to naštěstí vymluvil. Řekl, že bych tím jenom utvrzovala Tamaru v té pochybné cestě, na kterou se vydala.

Už jsem ji vůbec nepoznávala

Kamarádku jsem dál navštěvovala a komunikovala s ní, ale moje starosti o ni se i nadále zvětšovaly. Začala jsem se obávat, že Tamara jednou skončí v psychiatrické léčebně.

Některým jejím řečem už jsem přestávala rozumět, skoro jako by místo ní mluvil někdo jiný. Vrchol mých obav nastal, když se mi jednoho dne svěřila s tím, že se zúčastní rituálu vyvolávání nějakého děsivého démona. Přemlouvala jsem jí, aby tam nechodila.

Nebylo to však nic platné. Z kamarádky se stala fanatička, která byla přesvědčená o svém vidění světa. Asi už by se nenašel nikdo, kdo by ji přesvědčil, aby se té akci vyhnula. Tím jsem se alespoň později utěšovala.

Telefon nezvedala

Po onom dni, kdy se měla konat ta akce s démonem, se kamarádka přestala ozývat úplně. Nezvedala mi ani mobilní telefon, na zprávy ani maily nereagovala. Celý den mi bylo odpovědí jen vyzvánění a pak hlasová schránka. Můj strach o ni dostoupil vrcholu.

Vydala jsem se za ní a předem jsem se děsila toho, co mě čeká. Bála jsem se, že Tamara zmizela, nebo že je mrtvá. Na moje zazvonění u dveří mi ale kupodivu přišla otevřít.

Její vzhled mě vyděsil

Jakmile jsem ji spatřila, vykřikla jsem zděšením. Tamara vypadala, jako by zestárla snad o dvacet let. Měla vpadlé oči, které se na mě dívaly chvílemi úplně nepřítomně, její tvář byla povadlá, bez jakékoli jiskry a života.

První, co mě napadlo, bylo, že bych ji měla odvézt do nemocnice. Tomu se ale kamarádka bránila. Nakonec mě pozvala dál. O té seanci, kterou prodělala, se ale se mnou bavit odmítala a po deseti minutách mě požádala, abych odešla. Sváděla to na únavu.

Marně jsem se jí snažila nabízet svoji pomoc, nakonec mě z bytu div nevyhodila. Odešla jsem s pocitem, že se moje kamarádka řítí do strašného maléru.

Naháněla mi hrůzu

V dalších dnech se mi mé neblahé tušení potvrzovalo. Když jsem Tamaře volala, najednou se změnil její hlas v hrubý a temný. Při mojí další návštěvě se na mě dívala vražedným pohledem, jako by přemýšlela, jak mě zabít. Až jsem z ní měla i strach.

Prováděli nebezpečné rituály

Rozhodla jsem se, že zkusím vypátrat onu tajnou společnost, kam Tamara chodila. Znala jsem adresu, kterou mi předtím kamarádka prozradila. V doprovodu manžela jsem se tam vydala.

Na uvedené adrese jsme našli malý přízemní domek a od sousedů kolem jsme se dozvěděli, že se tam skutečně odehrávají nějaké divné věci. Jeden pán nám dokonce řekl, že prý tam nedávno někoho posedl démon a od té doby působí domek opuštěným dojmem.

Posedl ji démon?

Pochopila jsem, že démon nejspíš vstoupil do Tamary, nebo že si to kamarádka přinejmenším myslí. Za dva týdny jsem se dozvěděla, že kamarádka skutečně skončila v psychiatrické léčebně. Nechtěli mě ale za ní pustit, patřila totiž k nebezpečným pacientům.

Tvrdila o sobě, že je někým jiným, chovala se agresivně a nepředvídatelně, a napadala lidi kolem sebe.

Neví, kdo je

Teprve po několika týdnech léčby jsem kamarádce znovu pohlédla do tváře. Tamara mě ale nepoznala. Přišla úplně o rozum, neustále o sobě pouze tvrdila, že je démonem z dávných časů.

Od té doby jsem tam za ní byla už mnohokrát, ale její stav se podle lékařů jen těžko může změnit. Většinu času je pod sedativy a na svůj předchozí život si vůbec nevzpomíná.

Jestli bude někdy zase jako dřív, nedokáže nikdo říct… Obávám se ale, že se už nikdy nevrátí.

Veronika D. (55), Ostrava

Související články
13.6.2024
Byli jsme šťastní, že nám v našem starém domě udělal majitel konečně výtah. Nikdo z nás ovšem netušil, že se nebude líbit jenom nám – živým. Když nám pan domácí na domovní schůzi řekl, že budeme mít výtah, nemohli jsme tomu uvěřit. Hlavně my ve vyšších patrech jsme se nemohli dočkat. Bydlela jsem ve čtvrtém patře a každodenní výšlap tam byl pro mě očistec. V té době jsem navíc čekala dítě, tak
12.6.2024
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což se odráželo i na mém vztahu s manželem. A přesně v tu dobu se dosta
12.6.2024
Když ten šperk uviděla, doslova ji uhranul. Od té chvíle se nás štěstí drželo, ale jen do té doby, než se dcera rozhodla prsten prodat. Bylo to v dobách, kdy se hranice otevřely a my se začali hrnout do světa. U nás doma jsme nebyli výjimkou. První cesta vedla do Vídně. Možná si pamětníci vzpomenou na ty slevové kupony, co u nás vycházely v novinách. Když o tom přemýšlím dnes, byl to skvělý obc
12.6.2024
Táta na svého bratra často vzpomínal a říkal, že jednou budou zase spolu. Když umíral, zjevila se náhle u jeho postele průsvitná postava muže... Můj táta pracoval léta v uranových dolech, což se na něm krutě podepsalo. Rakovina, která tamní horníky kosila, udeřila, když mu bylo jen pětačtyřicet. Doly se staly osudným i pro jeho mladšího bratra Lumíra. Toho já jsem bohužel nepoznala, odešel ješt
9.6.2024
Zlá sousedka mi otravovala život. Křičela na mě a v noci mi klepala na dveře. Pak jsem zjistila, jak je to s ní doopravdy. Krátce po rozvodu jsem se nastěhovala do domu, kde jsem měla moc příjemný byt, ze kterého byl výhled do dvora a také tam byli milí sousedé. Tedy až na jednu paní, která mi vadila hned od začátku. Už když jsem se stěhovala, přistihla jsem ji, jak se mi hrabe v krabicích s vě
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Voda v zahradě přínáší pohodu
rezidenceonline.cz
Voda v zahradě přínáší pohodu
Přírodní či umělé jezírko nebo potůček umí přispět ke zlepšení klimatu na pozemku u domu, klidná či rozvlněná hladina nejen krásně vypadá, ale také zvlhčuje okolní prostředí, a tím zvyšuje komfort zahrady. Šumění padající vody pak tlumí jiné nežádoucí hluky. Vodní plocha navíc působí velmi esteticky – jako v zrcadle se v ní odráží blízké
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
nasehvezdy.cz
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
Náročné to teď má herečka Berenika Kohoutová (33) ze seriálu Jedna rodina, která se už brzy dočká narození druhého potomka. Jenže zatímco během těhotenství s dcerou Lolou (4) všechno zvládala bez pr
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
21stoleti.cz
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
V Brně se otevřela unikátní výstava Tisíc tváří Amazonie. Představuje kulturní a přírodní rozmanitost oblasti Velké Amazonie a přináší vhled do života původních domorodých obyvatel tohoto kulturního a
Smaženice s hlívou ústřičnou
tisicereceptu.cz
Smaženice s hlívou ústřičnou
Máte doma nakládané nebo sušené houby? Neváhejte je použít klidně i v dubnu. Hlíva ústřičná je navíc velice zdravá a její chuť si zamilujete. Suroviny 10 lžic nakládaných nebo sušených hub 2 l
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
skutecnepribehy.cz
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
Do Milanovy chaty jsem s ním jezdla potají, přikrytá dekou na zadním sedadle auta. Byla to úleva, když jsem konečně z milenky povýšila na jeho oficiální přítelkyni. Vyhráno jsme ale neměli. Roky jsme se skrývali jako dva vězni na útěku. Když už jsme jeli jednou za uherský rok na chatu, působilo to, pokud by nás někdo pozorně
Šťavnaté burgery
nejsemsama.cz
Šťavnaté burgery
Burgery můžete odlehčit zeleninou. Přidejte do nich např. najemno nastrouhanou cuketu nebo celer. Dostanou zajímavou chuť a prohloubí se tím jejich lahodná chuť a šťavnatost. Ingredience na 6 porcí: ● 800 g hovězího mletého masa ● 1 šalotka ● 2 žloutky ● sůl ● pepř ● 4 snítky tymiánu ● olivový olej ● zelenina na dozdobení Postup: Maso dejte do mísy. Přidejte najemno nakrájenou šalotku, žloutky,
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
historyplus.cz
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
Žhavé slunce propaluje kůži až do morku kostí. Muž na koni spatří na obzoru budovy. „Trochu neplánovaná zastávka, ale proč ne,“ pomyslí si. Když pár minut poté projíždí branou města Idu, on i jeho kůň už melou z posledního.   Nejvyšší čas svlažit hrdlo. Přijel sem poprvé a nákladnost staveb ho přesvědčila, že tady žijí bohatí
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
enigmaplus.cz
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
V pohoří Bighorn ve státě Wyoming se nachází místo, kterému se přezdívá severoamerické Stonehenge. Nikdo neví, z jakého důvodu zde tajuplné kameny stojí. Jedna z teorií praví, že se u kamenů konaly in
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
iluxus.cz
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
Dámská trička jsou základním stavebním kamenem šatníku každé ženy. Nabízejí neomezené možnosti stylizací a jsou vhodná pro různé příležitosti, od každodenního nošení po formálnější události. Vybra
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
epochalnisvet.cz
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
Než ho důkladně projdete, div neprošlapete podrážky. Od exponátu k exponátu, a to na ploše 81 000 m2, což odpovídá rozloze téměř dvou pražských Václavských náměstí. Řeč je o zbrusu novém největším muzeu světa, které zatím čeká na své návštěvníky.   Píše se rok 1954 a egyptský archeolog Kamal el-Mallakh (1918–1987) překvapeně hledí na poklad, který objeví
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
epochaplus.cz
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
Když je 13. prosince 1937 dobyto japonské město Nanking, japonští vojáci začnou řádit. S čínskými ženami zacházejí jako s hadrovými panenkami, vybíjí si na nich sexuální pudy. Zajatce krutým způsobem zabíjejí. Proč Japonci vraždí s takovou krutostí? Podle jejich vojenského kodexu cti je život zajatce naprosto bezcenný. Navíc Číňané jsou v početní převaze a Japonci je nechtějí