SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Snacha klidně opustila svoje dítě
Snacha klidně opustila svoje dítě

Zpočátku jsem si myslela, že jde o poporodní depresi. Ale situace se nakonec vyvinula úplně jinak. Vůbec nevím, jak to všechno zvládneme.

Davídek se otočil, a když mě uviděl, položil hračku, kterou měl v ruce a rozeběhl se ke mně. „Babí, babí!“ Křičí radostně a vrhá se do mé otevřené náruče. Chtěla bych ho zvednout, ale vím, že už ho neunesu.

Nedávno jsem to zkusila a skončila jsem v nemocnici se zablokovanými zády. A to si prostě teď nemůžu dovolit, ležet v nemocnici. Kdo by se postaral o Davídka. Je to čiperný a zvídavý klučina a dává mně i synovi pěkně zabrat.

Docela se nám líbila

Když před několika lety nám domů přivedl představit svou dívku , nic jsme proti ní s manželem nenamítali. Eva se nám zdála jako slušná a hodná dívka. Navíc jsme respektovali, že ji náš syn Libor miluje. Vybral si ji on, je to jeho život.

reklama

Nepřekvapilo nás proto, že se brzy zasnoubili a pak byla svatba. Té se ještě můj muž dožil. Bohužel pak ho přemohla zákeřná nemoc. A i když statečně bojoval, rakovinu nepřemohl. Zůstala jsem tedy sama, ale naštěstí jsem měla syna a snachu.

Dobře jsme si rozuměli

Chodila jsem k mladým pravidelně na návštěvu. Bylo to synovo přání a jeho žena nic nenamítala. Měla jsem dojem, že si docela rozumíme. Toužila po hezké domácnosti, stále v jejich bytě něco vylepšovala. Trochu mě ale vyděsily její plány na tři děti.

Ne že bych netoužila po voučatech, ale tři my připadali vážně hodně. Jenže Eva i Libor byli jedináčci a proto zřejmě toužili po větší rodině. Nijak jsem jim to nerozmlouvala.

Napřed tři a pak žádné

Začala jsem se tedy těšit na vnoučátka, se kterými jsem byla ochotná, v rámci svých možností, pomáhat. Jenže žádné dítě nebylo na obzoru ani po třech letech manželství.

reklama

Syn mi tvrdil, že mají ještě spousta času, že si chtějí užít svobodného života, než přijde starost o děti. Eva už také dávno netoužila po třech dětech a na to jedno, prý je ještě čas. Trochu mě to trápilo, ale říkala jsem si, že mladí mají vlastně pravdu. Vždyť Evě ještě nebylo třicet.

Moc mě to potěšilo

Před šesti lety jsem k Vánocům dostala ten nejkrásnější dárek. Libor s Evou mi oznámili, že budou konečně rodiči. Byla jsem šťastná a okamžitě nabídla své služby.

Evička už rodiče nemá, a tak jsem se snažila zastoupit její matku a trochu jí radit s přípravami na miminko. Zpočátku se zdálo, že to oceňuje. Pak ale postupně její zájem o informace opadal.

Naštěstí celé těhotenství probíhalo dobře a na začátku léta se nám narodil Davídek.

Počáteční nadšení opadlo

Můj syn jen zářil štěstím, byl pyšný na to, že má syna. Zpočátku vypadala spokojeně i Eva. Pak se vše začalo měnit. Nevěděla jsem moc do toho. S Davídkem jsem sice chodila pomáhat, ale zároveň jsem pracovala.

reklama

Ani já ani Libor jsme tedy nevěděli, co podniká Eva, která byla s Davídkem na mateřské. Každopádně k dítěti viditelně ochladla. Stejně jako k Liborovi. A situace se neustále zhoršovala. Se synem jsme se domnívali, že by mohlo jít o poporodní depresi.

Rozhodli jsme se proto s Evou promluvit. To, co nám řekla, nás naprosto šokovalo.

Znali se pár týdnů

Eva se přiznala, že se už nějaký čas schází s mužem, do kterého se bláznivě zamilovala. Potkala ho prý, když byla s malým na očkování. Byli jsme se synem v šoku. Jak to mohla Liborovi udělat.

Vždyť spolu právě prožívali ty nejkrásnější chvíle v partnerském životě. Narodil se jim syn. A s tím chlapíkem se Eva znala jen pár týdnů. Byl to šok, ale měl přijít ještě další.

Prostě odešla

Můj syn byl sice velmi zraněný, ale už kvůli Davídkovi, chtěl Evě nevěru odpustit. Navíc ji pořád moc miloval. Jenže věci dostaly nečekaný spád. Eva přišla s tím, že její milenec, lékař, dostal pracovní nabídku do ciziny.

Ona prý odchází s ním, protože si prostě nemůže pomoci. Je prý strašně zamilovaná. Bylo to její konečné rozhodnutí. Stejně jako to, že Davídka nechá Liborovi. S sebou ho prý vzít nemůže. Než jsme se z toho se synem vzpamatovali, byla pryč. Vnukovi bylo deset měsíců.

Krizová situace

Starost o tak malé dítě zbyla na syna a na mě. Oba jsme chodili do práce, protože bylo třeba se živit . Nakonec jsem si já našla takovou práci, abychom se s Liborem mohli u Davídka střídat. Oba jsme tak jeli na dvě směny.

Ten první rok to byla velmi krizová situace, ale zvládli jsme to. Fakticky a fyzicky určitě, psychicky jsme na tom byli oba dost špatně. Syn se trápil kvůli Evě a já zase kvůli synovi. Nedokážu pochopit, jak něco takového může udělat matka.

Když opustí kvůli lásce muže, dejme tomu. Ale dítě. Eva si žila v Anglii a o Davídka nejevila žádný zájem.

Už to nezvládám

Davídek už půjde příští rok do školy. Vypadá to, že si syn konečně našel přítelkyni a zbývá teď jen dořešit rozvod s Evou. David chodí do školky, odkud ho každý den cestou z práce vyzvedávám. Nemůžu si dovolit nepracovat, i když bych už mohla jít do důchodu.

Chci, aby se Davídek měl dobře. A můj syn zase tolik nevydělává. Z každodenní péče o vnuka jsem ale už vážně strašně unavená. Vůbec nevím, jak to budu zvládat dál, až vnuk nastoupí do školy. Už také nepůjde hrát s ním hru na to, že maminka se brzy vrátí.

S Liborem moc dobře víme, že se nevrátí. Jak to ale vysvětlit vnoučkovi. Když její počínání nedokážeme pochopit, my dospělí, jak to má zvládnout on?

Simona V. (65), Plzeň

reklama
Související články
30.1.2023
Náhrdelník mé tety v sobě skrýval tajemství nešťastné lásky. Když jsem ho tehdy nesla do klenotnictví, netušila jsem, že tím nechám spravit nejen starý šperk, ale také dvě zlomená srdce. Moje teta měla náhrdelník, který se mi moc líbil. Bylo na něm umělecky provedené písmeno „M“, protože teta se jmenovala Miluše. Jednou, když jsem si jako holka s náhrdelníkem hrála, teta mi ho beze slov vzala a
26.1.2023
Pokud už nemají rozum zralí lidé s životními zkušenostmi, musí ho mít alespoň jejich děti. Naši potomci nás o tom přesvědčili v praxi! Důvodem mého rozvodu s manželem, ke kterému došlo po dvaceti letech od svatby, nebyla ani nevěra, ani to, že by Michal pil nebo byl agresivní. Ani s penězi jsme problém neměli. Přestali jsme si ale rozumět. Tak se rozvedeme! Najednou jsme si oba připadali
24.1.2023
O děti se nesnažila ani po nich ještě netoužila. Přesto se z mojí dcery stala šestinásobná matka. Od rána do večera dře a sebe zanedbává! Už jsem měla o dceru strach, že si nikoho nenajde. Dívky v jejím věku randily a užívaly si života. Ona ne. Stále jen ležela v knihách a učila se. Nejdřív na maturitu a potom na zkoušky. Chtěla se stát lékařkou a svému snu obětovala mnoho dní i nocí. Rozmaz
23.1.2023
Po rozvodu se mi ulevilo, ale ne moc. Nenávist, kterou jsem k bývalému manželovi cítila, tížila, bolela a táhla mě k zemi. Náš vztah byl v troskách. Už jsme na sebe nedokázali ani promluvit. Martin se zavřel do pracovny, kde se zamykal, abych tam nemohla ani vstoupit, já jsem si udělala hlavní stan v ložnici, kam zas nechodil on. Obývací pokoj byl společný, ale dávno jsme tu nesedávali spolu
21.1.2023
Já jsem rozvod s manželem už dávno překonala a vyrovnala se s ním. Trápí mě, že se s tátou nedokáže usmířit naše Anička. S manželem jsme prožili dvacet let dobrého manželství a vychovali dvě úžasné děti. Starší Aničku a mladšího Josífka. Po dvaceti letech od nás ale můj muž odešel. Nebyla v tom jiná žena, prostě chtěl změnit život. Byla to pro mě rána, člověk se ale časem s osudem vyrovná. N
Nenechte si ujít další zajímavé články
Konec módy korzetů: Odmítaly je ženy nosit kvůli válce?
epochaplus.cz
Konec módy korzetů: Odmítaly je ženy nosit kvůli válce?
Už ve starověké Krétě kolem roku 1800 př. n.l. nosí ženy korzety vyrobené z měděných plátů. Starověké Římanky používají pro zakrytí ňader pruhy látky omotané okolo hrudníku, ty znázorňují i nástěnné m
Žárlí na manželovu bývalku?
nasehvezdy.cz
Žárlí na manželovu bývalku?
I když už od jejich rozchodu uplynulo hodně vody, ze vztahu s Justinem Bieberem (28) čerpá zpěvačka Selena Gomez (30) dodnes, alespoň v písních. Neustálé rozchody a návraty a guláš v hlavě z lásky
Na lásku můžete narazit kdekoli
skutecnepribehy.cz
Na lásku můžete narazit kdekoli
Láska není jen pro mladé. Kvete opravdu v každém věku a narazit na ni můžete třeba i při nakupování potravin. Bylo mi čtyřicet sedm let a deset let jsem byla rozvedená. Sen o novém vztahu jsem už dávno dosnila. Byla jsem přesvědčená, že mě žádná velká láska už nečeká. Dokud jsem nepoznala Jaromíra. Už jsme si neměli co říct
Sabina Laurinová už nechce být sama
nasehvezdy.cz
Sabina Laurinová už nechce být sama
Ačkoli je Sabina Laurinová (50), kterou můžeme vídat v seriálu ZOO, velmi krásná žena, sama přiznala, že už na sobě občas přibývající roky pociťuje. A přestože v minulosti tvrdila, že se do žádných
Záhadný římský předmět zřejmě sloužil magii
21stoleti.cz
Záhadný římský předmět zřejmě sloužil magii
Podivných dutých, kovových dvanáctistěnů s velkými otvory v každé ze stran a čepy v každém rohu, pocházejících z dob římské říše, bylo po celé Evropě nalezeno mnoho. Nikdo však netuší, k čemu tyto záh
Výstava: Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
epochanacestach.cz
Výstava: Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
Výstava výtvarného fotografa Miloše Sedláčka představí témata krajiny v jejích různých podobách se zaměřením na krajinu zemědělskou. Vernisáž výstavy Miloš Sedláček – fotografie ZE MĚ proběhne ve čt
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Kuře s chorizem a bramborami
tisicereceptu.cz
Kuře s chorizem a bramborami
Chorizo /čorízo/ je typický španělský salám, který Španělé přidávají téměř do kažého pokrmu. Nejlépe však chutná v kombinaci s opečenými bramborami a kuřetem. Ingredience 4 ks kuřecích prsou s k
Marinované krevety s opečenou bagetou
tisicereceptu.cz
Marinované krevety s opečenou bagetou
Pravá chuťovka pro milovníky mořských plodů. Jako příloha stačí opečená bageta, kterou si vytřete i zbylou šťávu z pánve. Ingredience 200 g nevyloupaných krevet 5 lžic olivového oleje šťáva z
Saunování: Častou chybou je spojení odpočinku s plaváním v bazénu
epochalnisvet.cz
Saunování: Častou chybou je spojení odpočinku s plaváním v bazénu
Saunování je opravdovým umění relaxace. Teplem se dá zbavit svalových potíží i těžkých myšlenek. Pravidelné saunování zbavuje stresu, podporuje imunitu, pomáhá proti bolestem zad i migrénám.  
Záhada vlaku Zanetti: Po vjezdu do tunelu se už nikdy neobjevil!
enigmaplus.cz
Záhada vlaku Zanetti: Po vjezdu do tunelu se už nikdy neobjevil!
V roce 1911 se v Itálii chystala zajímavá technicko-společenská událost. Železniční společnost Zanetti vypravila nový typ osobního vlaku na propagační jízdu. Skončilo to však poněkud rozpačitě. Vlak v
Nový Falkensteiner Hotel Montafon: Ekologie. Hory. Ochrana přírody.
iluxus.cz
Nový Falkensteiner Hotel Montafon: Ekologie. Hory. Ochrana přírody.
Ekologie. Hory. Ochrana přírody. Tři kvalitní pojmy, které označují nový Falkensteiner Hotel Montafon v rakouském Vorarlbersku. Ještě před svým oficiálním otevřením 16. prosince 2022 nasazuje první pě