Někdo v tom bytě bydlel se mnou!

Total
7
Shares

Přicházíme-li do nového bydliště, může se stát, že se tam setkáme s podivnými a nevysvětlitelnými jevy. Dokážou nás na dlouho psychicky poznamenat…

Přestěhovala jsem se do většího města kvůli práci a souběžně s tím jsem si našla podnájem. Byla to malá garsonka, ale já jsem byla sama a víc jsem zatím nepotřebovala. Hned první noc jsem se ale v novém bytě začala cítit divně…

V rohu stála černá silueta

První noc jsem spala tvrdě, protože jsem byla unavená po stěhování, ale hned tu druhou jsem se vzbudila uprostřed noci. Zdálo se mi, že v bytě někdo je. Skoro se mi zastavil dech hrůzou. Úplně zřetelně jsem cítila přítomnost jiného člověka a připadalo mi, že v rohu, kam dopadalo světlo z ulice, stojí černá silueta. To, že mi běhal mráz po zádech, jsem dávala za vinu situaci, ale pak jsem si uvědomila, že v garsonce je opravdu nezvykle chladno. A přitom venku byla teplá letní noc!

Dala jsem na radu kolegyně

Bála jsem se rozsvítit a jen tak jsem ležela v posteli, strnulá strachem. Do rána už jsem neusnula. Další noc jsem pak šla spát s obavami, ale nic se nestalo. Až za týden se objevily další známky cizí přítomnosti. V garsonce se v noci začaly ozývat zvuky, které mě vyděsily. Posadila jsem se na posteli a zvuky utichly, ale když jsem znovu ulehla, pokračovaly.

Nenápadně jsem se zeptala pana domácího, kdo v garsonce bydlel přede mnou, ale jednalo se o samé normální nájemníky. Nepravidelně se pak různé divné věci děly dál. Svěřila jsem se jedné kolegyni a ta mi doporučila, abych byt nechala vysvětit knězem. Ona prý jednoho zná. I když nejsem věřící a na temné síly jsem do svých zkušeností nevěřila, poslechla jsem ji. Od té doby se už nic strašidelného nepřihodilo, ale občas se ještě v noci vzbudím s nejistotou a vrací se mi strach z prvních dnů, kdy jsem v garsonce nebyla sama!

Petra (42), Brno

Také se vám může líbit