Domů     Ostříhala jsem přítelovu milenku
Ostříhala jsem přítelovu milenku

S přítelem jsem žila spokojeně celých deset let. Potom si pořídil o hodně mladší a hodně štíhlejší milenku. Když jsem ji uviděla, myslela jsem jen na jediné. Na pomstu!

O nějaké hezké dovolené, kde bych nemusela vařit a nakupovat, jsem si mohla dlouho nechat jen zdát. S manželem jsem se rozvedla a vychovat tři děti mě stálo hodně sil a samozřejmě i peněz. Po nějaké drahé dovolené jsem ani netoužila.

Stačila by mi i obyčejná, jen kdybych nemusela alespoň týden v roce vařit a tahat těžké tašky s jídlem.

Namluvila jsem si zákazníka

Moji kluci totiž jen jedli a jedli. Měřili všichni přes metr devadesát a tak se toho do nich vešlo! Občas mi sice s něčím pomohli, ale nebyli věčně doma a tak jsem musela všechno odřít za ně. Hodně sportovali a byli stále pryč.

Až později, když byli na internátě, jsem měla trochu volněji a mohla trochu vydychnout. Právě v té době jsem se seznámila s přítelem Matyášem. Zprvu jsme se jen kamarádili. Byl to zákazník holičství, které bylo hned vedle našeho kadeřnictví.

Obě provozovny měly stejného majitele, ale různé vchody. Začali jsme se vídat ponejprv u oběda, kdy vzpomínal na jídla, co mu vařila jeho milovaná babička. Byl v rozvodovém řízení a jeho žena ho oškubala o všechno, co měl.

Ale neprotestoval, protože mu na majetku moc nezáleželo. „K čemu mi jsou peníze a majetek, když nemám s kým strávit hezký večer nebo dovolenou?“ krčil rameny a já jen přikyvovala. Cítila jsem to úplně stejně!

Místo do hospody chodil jinam

Za nějaký čas jsme se dali dohromady a Matyáš se nastěhoval ke mně. Kluci neprotestovali, dokonce ho časem začali mít docela rádi. Asi viděli, že jsem s ním šťastná! Nebyla to žádná bláznivá láska, ale měli jsme se rádi a hlavně si rozuměli.

Mohli jsme se bavit úplně o všem! Matyáš mě chválil, jaká jsem dobrá kuchařka a také, jak mi to sluší. Trochu přeháněl, protože jsem postupem věku nějaké to kilo navíc nabrala. Nejhezčí bylo, že jsme často někam jezdili.

Na víkendy i na čtrnáctidenní letní dovolené. K moři! Ne nikam do luxusních hotelů, ale polopenzi jsme si dopřáli! Připadla jsem si vždycky jako v ráji a občas si říkala, jaké štěstí mě potkalo!

„Lidko, dneska jdu s klukama na jedno točené, nebude ti to vadit?“ začal se mě ptát Matyáš každé pondělí a mě nic špatného nenapadlo. Také proč. Každý chlap má přece nárok na nějakou tu mužskou společnost.

Přiznal se bez mučení

Matyáš přišel vždycky domů střízlivý a ani moc nebyl cítit hospodou, což jsem nesnášela. Spíš trochu voněl, jakoby se těsně než otevřel dveře, postříkal nějakým sladce vonícím parfémem. Jednou jsem mu to řekla:

„Matyáši, ale nemusíš se kvůli mně pokaždé navonět, já nejsem takový cimprlich!“ Myslela jsem to z legrace. On ale zrudnul, jako bych ho při něčem přistihla. Jeho výraz mi vrtal hlavou. Proč se tak divně tvářil?

„Matyáši, že ty někoho máš!“ udeřila jsem na něho po noci plné přemýšlení a dohad. Nic jiného za tím nemohlo být! Ani moc nezapíral a po scéně, kterou jsem mu ztropila, vytáhnul svůj mobil a ukázal mi její fotku. Svojí milenky!

Neměl to dělat, protože byla hezčí, mladší a hlavně o hodně štíhlejší. Taková koza hubená vyhladovělá! Ráda bych řekla, že do mě vjel vztek, ale nebylo to tak. Zmocnilo se mě zoufalství. Lítost. Křivda! Ani jsem mu nestačila říct, aby vypadnul.

Udělal to sám a dobrovolně. Kafe ze snídaně ani nestačilo pořádně vystydnout.

Jeho milenka mě neznala

Byl pryč a mně po něm zbylo jen prázdno a ticho! Ten den jsem ani do práce nešla, jak mi bylo špatně. Druhý den jsem se ale musela vzchopit. Složenky se samy nezaplatí!

Zrovna jsem nějaké paní, takové fontové bojovnici, co na nikom nenechala chlup, dělala její oblíbenou trvalou, když jsem si v zrcadle všimla nově příchozí slečny. Byla mladá a hubená. Někoho mi připomínala. Po chvíli se mi rozbřesklo.

Byla to ta milenka mého Matyáše. Tedy, už jejího Matyáše, bohužel… Přes všechno, co mi udělal, jsem ho totiž nepřestala mít ráda. Kdyby mě odprosil, odpustila bych mu! Jen abych nebyla tak sama a opuštěná.

Pozorovala jsem tu slečnu a přemýšlela, proč přišla najednou k nám. Chce si mě okouknout? Dráždit? Dát najevo, že on je vítěz? Zdálo se mi, že vůbec neví, kdo jsem. Bezstarostně štěbetala s nějakou svojí kamarádkou a potom zavolala na mojí kolegyni:

„Tak jsem tady. Máš to tu hezké!“

Bála jsem se soudu

Chtěla si nechat udělat dost složitý melír z několika odstínů a tak ji kolegyně přehrála mně. Prý to umím lépe a jsem k tomu vyškolená! Měla pravdu a ve mně uzrál ďábelský plán. Pomstím se!

Když slečinka bezstarostně usedla na moje kadeřnické křeslo netušila, co ji čeká. Místo barviček jsem vzala do ruky mašinku. Zajela jsem na krku pod vlasy a jela směrem nahoru. Za mašinkou se táhnul pruh holé kůže.

Bylo už pozdě, když se z rudě namalovaných úst ozval zoufalý výkřik! Ke křeslu se seběhli všichni zákazníci i kolegové. Dokonce i z vedlejšího holičství. Slečna brečela, jako by přišla o nohu a ne jen o vlasy.

Já stále držela v ruce mašinku a byla z toho, co jsem udělala, úplně v šoku. Najednou jsem vůbec nechápala, co mě to popadlo! No, ještě týž den jsem dostala výpověď. Slečna na mě zařvala, že mě žaloba nemine a můj šéf se k ní přidal.

Prý jsem šílenec a patřím do blázince! Domů jsem šla jako zpráskaný pes. Ani můj oblíbený seriál nedokázal zaplašit černé myšlenky.

Moje odvaha mu otevřela oči

„Co si teď počnu?“ ptala jsem se sama sebe stále dokola, aniž bych si dokázala odpovědět. Chystala jsem se do vany, když se ozvalo naléhavé bušení na dveře. Takhle bušil jen jeden jediný člověk. Matyáš! Určitě mi jde nadávat.

S malou dušičkou jsem otevřela a čekala výbuch nenávisti. On ale držel v ruce pugét karafiátů. Takových těch malinkatých bílých. Měla jsem je moc ráda! Beze slova mi je podal a šel dál. Ještě v předsíni mě vzal do náruče. „Můžeš mi to odpustit? Byl to omyl a já všeho lituji.

Když jsem viděl Petru s vyholenou hlavou, jak nadává a prská, jak křiví pusu a zatíná ty svoje kostnaté ručičky, uvědomil jsem si, že tě miluji! A jak musíš být nešťastná, když sis troufla něco takového udělat!“ řekl a dal mi pusu.

Nebyla jsem schopná slova. Matyáš, asi aby mě přemluvil, hned dodal: „Neboj, nezažaluje tě, já jí slíbil tučné odškodné. Na to ona slyší!“ A tak jsem díky svojí šílené pomstě získala zpět svého přítele!

Ludmila T. (56), Děčín

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
8.12.2023
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo. Sama jsem po obdivu tolik netoužila, zvlášť poté, co jsem se vdala. A nakonec
7.12.2023
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá světla Stejně jako jindy jsem se
6.12.2023
Bylo mi pětadvacet a moje máma se proměnila v dohazovačku. Naháněla mi ženichy ze všech stran. Její intriky mi ale přinesly jen samou ostudu. Když jsem byla mladá, nebylo zvykem, aby byla holka na vesnici ještě v pětadvaceti svobodná. A přesně to jsem byla já, neprovdaná, a navíc nezadaná. Pro moji mámu katastrofa. Propadla panice, že zůstanu na ocet, a došla k názoru, že mě provdá za každou
4.12.2023
Manželovi se přihlásil jeho dávný povedený kamarád, který mu nikdy nic dobrého nepřinesl. Vždy mu nosil smůlu, a teď ho přemluvil a zase zatáhl do karbanu. Rozjařená nálada nic dobrého nevěstila. A když jsem zjistila, z čeho pramení, stala se z podezření jistota. Manžel mi totiž radostně oznámil, s kým se náhodou potkal. Se svým dávným spolužákem. Hned jsem věděla, že z toho nekouká nic dobrého
1.12.2023
Naše veselka se nepovedla, je to vidět i z fotografií, které se bohužel neztratily. Bála jsem se, jak bude po tak zpackané svatbě vypadat náš budoucí život. Myslela jsem, že nemáme šanci. Byla to svatba narychlo, protože jsem se vdávat musela. Zároveň to ale byl jeden z nejhorších dní v mém životě, veselka se vůbec nepovedla. Hrozně jsem pak brečela mámě v náručí a ona mě ujišťovala, že zpackan
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte