Domů     Ostříhala jsem přítelovu milenku
Ostříhala jsem přítelovu milenku

S přítelem jsem žila spokojeně celých deset let. Potom si pořídil o hodně mladší a hodně štíhlejší milenku. Když jsem ji uviděla, myslela jsem jen na jediné. Na pomstu!

O nějaké hezké dovolené, kde bych nemusela vařit a nakupovat, jsem si mohla dlouho nechat jen zdát. S manželem jsem se rozvedla a vychovat tři děti mě stálo hodně sil a samozřejmě i peněz. Po nějaké drahé dovolené jsem ani netoužila.

Stačila by mi i obyčejná, jen kdybych nemusela alespoň týden v roce vařit a tahat těžké tašky s jídlem.

Namluvila jsem si zákazníka

Moji kluci totiž jen jedli a jedli. Měřili všichni přes metr devadesát a tak se toho do nich vešlo! Občas mi sice s něčím pomohli, ale nebyli věčně doma a tak jsem musela všechno odřít za ně. Hodně sportovali a byli stále pryč.

Až později, když byli na internátě, jsem měla trochu volněji a mohla trochu vydychnout. Právě v té době jsem se seznámila s přítelem Matyášem. Zprvu jsme se jen kamarádili. Byl to zákazník holičství, které bylo hned vedle našeho kadeřnictví.

Obě provozovny měly stejného majitele, ale různé vchody. Začali jsme se vídat ponejprv u oběda, kdy vzpomínal na jídla, co mu vařila jeho milovaná babička. Byl v rozvodovém řízení a jeho žena ho oškubala o všechno, co měl.

Ale neprotestoval, protože mu na majetku moc nezáleželo. „K čemu mi jsou peníze a majetek, když nemám s kým strávit hezký večer nebo dovolenou?“ krčil rameny a já jen přikyvovala. Cítila jsem to úplně stejně!

Místo do hospody chodil jinam

Za nějaký čas jsme se dali dohromady a Matyáš se nastěhoval ke mně. Kluci neprotestovali, dokonce ho časem začali mít docela rádi. Asi viděli, že jsem s ním šťastná! Nebyla to žádná bláznivá láska, ale měli jsme se rádi a hlavně si rozuměli.

Mohli jsme se bavit úplně o všem! Matyáš mě chválil, jaká jsem dobrá kuchařka a také, jak mi to sluší. Trochu přeháněl, protože jsem postupem věku nějaké to kilo navíc nabrala. Nejhezčí bylo, že jsme často někam jezdili.

Na víkendy i na čtrnáctidenní letní dovolené. K moři! Ne nikam do luxusních hotelů, ale polopenzi jsme si dopřáli! Připadla jsem si vždycky jako v ráji a občas si říkala, jaké štěstí mě potkalo!

„Lidko, dneska jdu s klukama na jedno točené, nebude ti to vadit?“ začal se mě ptát Matyáš každé pondělí a mě nic špatného nenapadlo. Také proč. Každý chlap má přece nárok na nějakou tu mužskou společnost.

Přiznal se bez mučení

Matyáš přišel vždycky domů střízlivý a ani moc nebyl cítit hospodou, což jsem nesnášela. Spíš trochu voněl, jakoby se těsně než otevřel dveře, postříkal nějakým sladce vonícím parfémem. Jednou jsem mu to řekla:

„Matyáši, ale nemusíš se kvůli mně pokaždé navonět, já nejsem takový cimprlich!“ Myslela jsem to z legrace. On ale zrudnul, jako bych ho při něčem přistihla. Jeho výraz mi vrtal hlavou. Proč se tak divně tvářil?

„Matyáši, že ty někoho máš!“ udeřila jsem na něho po noci plné přemýšlení a dohad. Nic jiného za tím nemohlo být! Ani moc nezapíral a po scéně, kterou jsem mu ztropila, vytáhnul svůj mobil a ukázal mi její fotku. Svojí milenky!

Neměl to dělat, protože byla hezčí, mladší a hlavně o hodně štíhlejší. Taková koza hubená vyhladovělá! Ráda bych řekla, že do mě vjel vztek, ale nebylo to tak. Zmocnilo se mě zoufalství. Lítost. Křivda! Ani jsem mu nestačila říct, aby vypadnul.

Udělal to sám a dobrovolně. Kafe ze snídaně ani nestačilo pořádně vystydnout.

Jeho milenka mě neznala

Byl pryč a mně po něm zbylo jen prázdno a ticho! Ten den jsem ani do práce nešla, jak mi bylo špatně. Druhý den jsem se ale musela vzchopit. Složenky se samy nezaplatí!

Zrovna jsem nějaké paní, takové fontové bojovnici, co na nikom nenechala chlup, dělala její oblíbenou trvalou, když jsem si v zrcadle všimla nově příchozí slečny. Byla mladá a hubená. Někoho mi připomínala. Po chvíli se mi rozbřesklo.

Byla to ta milenka mého Matyáše. Tedy, už jejího Matyáše, bohužel… Přes všechno, co mi udělal, jsem ho totiž nepřestala mít ráda. Kdyby mě odprosil, odpustila bych mu! Jen abych nebyla tak sama a opuštěná.

Pozorovala jsem tu slečnu a přemýšlela, proč přišla najednou k nám. Chce si mě okouknout? Dráždit? Dát najevo, že on je vítěz? Zdálo se mi, že vůbec neví, kdo jsem. Bezstarostně štěbetala s nějakou svojí kamarádkou a potom zavolala na mojí kolegyni:

„Tak jsem tady. Máš to tu hezké!“

Bála jsem se soudu

Chtěla si nechat udělat dost složitý melír z několika odstínů a tak ji kolegyně přehrála mně. Prý to umím lépe a jsem k tomu vyškolená! Měla pravdu a ve mně uzrál ďábelský plán. Pomstím se!

Když slečinka bezstarostně usedla na moje kadeřnické křeslo netušila, co ji čeká. Místo barviček jsem vzala do ruky mašinku. Zajela jsem na krku pod vlasy a jela směrem nahoru. Za mašinkou se táhnul pruh holé kůže.

Bylo už pozdě, když se z rudě namalovaných úst ozval zoufalý výkřik! Ke křeslu se seběhli všichni zákazníci i kolegové. Dokonce i z vedlejšího holičství. Slečna brečela, jako by přišla o nohu a ne jen o vlasy.

Já stále držela v ruce mašinku a byla z toho, co jsem udělala, úplně v šoku. Najednou jsem vůbec nechápala, co mě to popadlo! No, ještě týž den jsem dostala výpověď. Slečna na mě zařvala, že mě žaloba nemine a můj šéf se k ní přidal.

Prý jsem šílenec a patřím do blázince! Domů jsem šla jako zpráskaný pes. Ani můj oblíbený seriál nedokázal zaplašit černé myšlenky.

Moje odvaha mu otevřela oči

„Co si teď počnu?“ ptala jsem se sama sebe stále dokola, aniž bych si dokázala odpovědět. Chystala jsem se do vany, když se ozvalo naléhavé bušení na dveře. Takhle bušil jen jeden jediný člověk. Matyáš! Určitě mi jde nadávat.

S malou dušičkou jsem otevřela a čekala výbuch nenávisti. On ale držel v ruce pugét karafiátů. Takových těch malinkatých bílých. Měla jsem je moc ráda! Beze slova mi je podal a šel dál. Ještě v předsíni mě vzal do náruče. „Můžeš mi to odpustit? Byl to omyl a já všeho lituji.

Když jsem viděl Petru s vyholenou hlavou, jak nadává a prská, jak křiví pusu a zatíná ty svoje kostnaté ručičky, uvědomil jsem si, že tě miluji! A jak musíš být nešťastná, když sis troufla něco takového udělat!“ řekl a dal mi pusu.

Nebyla jsem schopná slova. Matyáš, asi aby mě přemluvil, hned dodal: „Neboj, nezažaluje tě, já jí slíbil tučné odškodné. Na to ona slyší!“ A tak jsem díky svojí šílené pomstě získala zpět svého přítele!

Ludmila T. (56), Děčín

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
15.4.2024
Manžel mi vyčítá, že umím jen pomlouvat a roznášet klepy. Ničím tím prý celou rodinu. Já si ale myslím, že nedělám nic zlého. Jsem jen zvědavá. Ráda si povídám s lidmi, myslím, že to je částečně i moje náplň práce, jsem totiž u nás na vsi listonoška. A ta musí přece vědět o všem! Také moc ráda poznávám nové lidi, jsem šťastná, že máme domek hned na návsi, tam jsem u zdroje všeho. Jakmile něk
15.4.2024
Propadla jsem úžasnému koníčku! Sleduji akční ceny, je to lákavé dobrodružství, takový můj sport, díky kterému jsem si našla i skvělé přátele. Najednou jsem nevěděla, co budu dělat? Na chození po divadlech jsem neměla peníze, na cestování dost sil, sedět u televize a dívat se na seriály mě nebavilo. Důchod se na mě šklebil v té nejděsivější podobě. Byla jsem sama, manžel mi zemřel. Doma to n
12.4.2024
Nikdo mě nenutil, mohla jsem si pořídit skleničku a umělé zuby. Já ale toužila po hezkém chrupu. Spořila jsem, jak to šlo, ale ono to moc nešlo. Jako rozvedená s platem nic moc to dalo docela fušku. Když k tomu člověk přičte nájem a občas něco na sebe, zbylo mi sotva na jídlo a nějaké to ovoce. I tak moje úspory dosáhly úctyhodné částky. Poctivě jsem střádala Měla jsem přesně vypočítané,
12.4.2024
Nebyl to nikdy žádný lev salónů, co se vzhledu týče, ale já hledala spíš klid a bezpečí. Jenže věk ho zřejmě připravil o poslední kapku charismatu. Stal se z něho nudný patron. Už kdysi na rande s ním byla celkem nuda. Nebyl vůbec zábavný, nerozuměl legraci a většinou jen mlčel. Já ale měla za sebou hodně bouřlivý vztah, a dokázala jsem tedy ocenit pravý opak. Vždycky to tak bylo Po svatb
11.4.2024
S Janou se známe od puberty. Seznámily jsme se na tenise. A staly se z nás hned kamarádky. A to celoživotní. Až donedávna… Tenis u nás, tehdy ještě na vesnici, se rozhodlo postavit pár tenisových nadšenců, protože se jim už nechtělo jezdit do nejbližšího města. Místo pro budoucí kurty bylo nádherné. Hned u řeky Lužnice. Tehdy, před padesáti lety, se rozhodlo, že kurty budou antukové a tři. Vévo
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
21stoleti.cz
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
Kdo by nechtěl být zamilovaný, cítit motýly v břiše, neustále myslet na protějšek bez nutnosti spát či jíst. I když zamilovanost netrvá věčně, protože pro tělo je velmi vyčerpávající, přináší řadu zdr
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
nasehvezdy.cz
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
Během natáčení seriálu Zlatá labuť trávila Kristýna Ryška (38) většinu času ve vlaku. Jedna jízda z Rožnova pod Radhoštěm do pražských ateliérů jí zabrala čtyři hodiny – a takto jezdila i dvacetkrát
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
historyplus.cz
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
Dlouhá plavba je u konce, lodě zakotvily nedaleko Nového Edinburghu. Skotští kolonisté se těší na svoje krajany, kteří sem připluli už před rokem. Čeká je však obrovské zklamání. Místo vzkvétající osady plné pohody a smíchu je přivítají stovky hrobů…   Skotové by ze své země rádi udělali hospodářskou velmoc. Chtějí – stejně jako Anglie, Nizozemí
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
iluxus.cz
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
Už za 100 dní odstartují Olympijské hry 2024 v Paříži a atmosféra se už nyní elektrizuje přípravami a očekáváním. Hodinářská značka Omega, jako oficiální časoměřič her, přichází s novinkou: hodinkami
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
epochaplus.cz
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
Starší než Stonehenge a pyramidy v Gíze, zachovalá div ne jako Vesuvem pohřbené Pompeje. Tak se často hovoří o unikátní kamenné neolitické osadě Skara Brae na západním pobřeží orknejského ostrova Mainland.   Žije se tu zhruba mezi lety 3180 př. n. l. až 2500 př. n. l. A nejde o žádné chatrče. Desítka kamenných seskupených
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
skutecnepribehy.cz
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
Když jsem slavila šedesáté narozeniny, číšník mi přinesl obálku. Ale nebyly tam peníze. Uvnitř se skrýval můj nejkrásnější narozeninový dárek. Celý život jsem neměla kamarádku. Tedy když nepočítám Bohunku, ale o tu jsem přišla. S Bohunkou jsme byly spřízněné duše. Než ta první něco dořekla, ta druhá se tomu už smála, až se za břicho popadala. Bohunku
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
epochalnisvet.cz
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
Vůbec první přímý přenos rozmnožování mořských korálů v umělých podmínkách se podařilo zachytit vědcům z londýnského Mordenu. Cílem projektu laboratoře Coral Spawning Lab a společnosti Canon je porozumět životním cyklům těchto organismů klíčových pro udržení ekosystému na planetě a poskytnout informace a nástroje, které umožní je zachránit.   Laboratoř Coral Spawning Lab se zabývá záchranou
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
enigmaplus.cz
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
Příznivci konspiračních teorií jim říkají chemtrails – chemické stopy. Údajně jsou napuštěny chemikáliemi, viry či kovy a mohou mít nejrůznější účely. Pomalé trávení lidstva, šíření nemocí či steriliz
Kuře na citronech
nejsemsama.cz
Kuře na citronech
Suroviny: 1 kuře 3 citrony 1 svazek petrželky 2 snítky čerstvého tymiánu 2 snítky rozmarýnu 2 stroužky česneku 2 palice česneku 200 g másla cibule olivový olej sůl, pepř mletý Postup: Kuře omyjte a důkladně osušte. Nastrouhejte kůru z jednoho citronu, nasekejte petrželku, polovinu tymiánu a rozmarýnu, rozdrťte dva stroužky česneku a vše důkladně promíchejte
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
epochanacestach.cz
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
Tato olomoucká zajímavost nemá dlouhou historii jako gotické nebo barokní památky, ale za prohlídku určitě také stojí. Vodopád na skále v Bezručových sadech vysoký osm metrů vznikl až v roce 1965 u příležitosti květinové výstavy Flora Olomouc a měl tehdy být jen reklamou na kvalitu vodních čerpadel. Voda v něm cirkuluje v uzavřeném okruhu, jehož součástí je podzemní nádrž,