SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Život na psí knížku mě připravil o všechno
Život na psí knížku mě připravil o všechno

Vždycky jsem se snažila být optimista a vidět svět z té lepší stránky. Někdy je to ale strašně těžké, zvlášť, když vám osud háže klacky pod nohy a z každé hezké věci se nakonec vyklube katastrofa.

Ovdověla jsem ještě mladá, bylo mi teprve čtyřicet. Michal zemřel nečekaně na infarkt. Byla to pro mě hrozná, nepochopitelná záležitost. O to horší, že jsme měli jen jeden druhého.

Děti jsme mít nemohli, oba jsme měli zdravotní problémy, kvůli kterým bylo početí přirozenou cestou nemožné a umělé oplodnění složité a riskantní. Dozvěděli jsme se to už dva roky po svatbě.

reklama

Rozhodli jsme se, že si o to víc budeme užívat života, budeme se naplno věnovat jeden druhému, koníčkům a kariéře. Hodně jsme cestovali, bavili se… Když Michal zemřel, zrovna jsme se chystali koupit byt.

Všechno bylo těžší

Jeho smrt pro mě byla nejenom citová rána, ale i v praktické rovině jsem se najednou musela vyrovnat se spoustou věcí. Byt, který jsme měli pronajatý, byl najednou příliš velký a nájem drahý.

A i když jsem vydělávala dost, žít jen z mého platu nebylo jednoduché. Prvních pár měsíců, kdy jsem byla jako ochromená, jsem kvůli své neschopnosti jednat, přišla o dost peněz.

reklama

Když jsem se vzpamatovala, částka,kterou jsme měli našetřenou na byt, se už dost smrskla. Koupit jsem si mohla jen malou garsonku.

Znamenalo to, že jsem se musela zbavit části vybavení a to hodně bolelo, každou věc, kterou jsme s manželem pořizovali společně, jsem obrečela.

Osudový zlom

Čtyři roky trvalo, než jsem se jakž takž dala do pořádku. Další tři, než jsem si vůbec připustila, že bych nemusela zůstat sama. Za rok na to jsem potkala Kryštofa. Málem mě srazil k zemi,když se hnal po městě na kole.

reklama

V první chvíli jsem ho považovala za jednoho z těch mladých bláznů, a také jsem mu pořádně vynadala. Teprve když si sundal přilbu, brýle a šátek co měl přes pusu proti mouchám, jsem zjistila, že jde už to dávno není žádný kluk.

Aby své chování napravil, pozval mě na kávu. Byla jsem hrozně překvapená, jak dobře jsem s ním cítila. Uvolněně, v pohodě, radostně… Tak jako dřív. Jako bych byla znova mladá. Když si řekl o můj telefon, vůbec jsem nezaváhala.

Ještě víc mě překvapilo, jak netrpělivě jsem pak čekala, až zavolá. Sama sobě jsem se v duchu vysmívala, ale bylo těžké si něco nalhávat. Prostě jsem byla zamilovaná.

Láska jako trám

Kryštof se mi nakonec ozval docela brzo. Začali jsme se vídat, nejdřív jsme se jen tak oťukávali. Dozvěděla jsem se, že je vdovec. Jeho žena umřela mladá. Po svatbě prožili dva krásné roky, pak ji pět let vozil po nemocnicích.

Čtyři roky doufal v nemožné a ten pátý se modlil, aby už byl tomu utrpení konec. I když nezatrpkl a nezlomilo ho to, byl od té doby sám, až na, jak sám říkal, pár nepodstatných známostí. Rychle nám začalo být jasné,že jsme jeden pro druhého stvoření.

A ani jeden z nás nechtěl ztrácet čas. Ne že bychom se hnali do svatby. Věděli jsme, že se milujeme a žádné lejstro jsme na to nepotřebovali. Jen jsme prostě nechtěli ztrácet ani minutu, chtěli jsme být spolu a užívat si život plnými doušky.

Brzo nás napadlo, že by bylo lepší, kdybychom žili pohromadě. Kryštof vzal své úspory, já prodala byt a koupili jsme si větší. Vlastně ho koupil Kryštof, protože to tak bylo jednodušší. Život byl perfektní.

Žili jsme jeden pro druhého, na prahu padesátky jsem prožívala lásku, jakou si užívají dvacetiletí. Cestovali jsme, dělali to, co nás baví. Dařilo se mi i v práci, prostě jsem měla štěstí ve všem, do čeho jsem se pustila. Taková kouzla dokáže jen láska.

Kamarádčino varování

Občas se ale našel někdo, kdo se mě pokusil dostat z růžového obláčku zpátky na zem. Hlavně moje kamarádka Ivana. Pořád do mě vandrovala, že bychom se měli s Kryštofem vzít, že nemám žádnou jistotu a co kdyby se něco stalo… To jsem slyšet nechtěla.

Jistě, život mi jednou nepřál, ale proč by se to mělo opakovat? A tak, když mi jednou Ivana řekla, co bych dělala, kdyby Kryštof zemřel, jsem jí řekla, že už ji nechci vidět. Život s Kryštofem byl jako pohádka.

Všechno ošklivé, co mě v životě potkalo, bylo zapomenuto. Teď jsem žila a milovala naplno. Každá minuta byla skvělé, těšila jsem se na každý nový den. Podle psychologů vydrží lidem zamilovanost dva roky. My měli za sebou už šest let, a pořád jsme byli zamilovaní jako na začátku.

Udržím se nad vodou?

Ten červnový den vyrazil Kryštof jako obvykle ven na kole. Domů ale místo něj přišli policisté. Srazilo ho auto. Na dny mezi tím, co se to stalo a pohřbem se vůbec nepamatuji, vlastně ani na pohřeb ne. Teprve na pohřbu jsem ale zjistila, že Kryštof měl sestru.

Nikdy se o ní nezmínil. Nedivila jsem se, byla to nepříjemná a bezcitná ženská. Už podruhé v životě jsem byla ochromená bolestí. A to jsem ještě nevěděla, jaký šok mě čeká u notáře. Ivana měla pravdu.

Kvůli tomu, že jsem si Kryštofa nevzala a jeho, stejně jako mě vůbec nenapadlo, že by člověk v našem věku měl mít sepsanou závěť, jsem přišla téměř o všechno. O všechno, co jsme si pořídili společně, včetně bytu a jeho zařízení.

Neschovávala jsem si účtenky, neměla jsem žádné doklady, nic. Nakonec se mě ujala právě Ivana. Našla mi psychologa a advokáta, nastěhovala si mě k sobě. Pomáhá mi postavit se zase na nohy a také se domoci alespoň části majetku, který mi patří. Je to těžká bitva a jak pro mě skončí, netuším.

Zdena (57), Česká Lípa

reklama
Související články
4.2.2023
Dětství se pro mě stalo peklem. Otec byl hodný, ale pevně pod pantoflem, máma mi dělala ze života peklo. Své děti jsem jí nikdy nepůjčila! Ačkoli má dítě spát nejméně osm hodin, já často nespala ani čtyři. Matka mi to nedovolila. Měla utkvělou představu, že mě neporodila pro to, aby se ze mě stala obyčejná holka, která bude žít průměrný život. Celé moje dětství bylo tudíž utrpení. Otec byl n
3.2.2023
Říká se, že kdo si počká, ten se dočká. Zní to velmi optimisticky, ale někdy k tomu vysněnému cíli vede velmi strastiplná cesta. Na zahrádce ještě leží sníh, ale Pavel už je celý nedočkavý a zjišťuje, kde by mohl začít zahradničit. Musím se tomu smát. Dříve ho totiž zahrada vůbec nezajímala a říkal: „Nechápu, jak se můžeš celý víkend vrtat v záhonech.“ V té době byl ale ještě ženatý s Monikou a
1.2.2023
Byla jsem v pubertě, když se moji rodiče rozvedli. Zůstala jsem sama s mámou, která po novém vztahu rozhodně neprahla. A mně to vyhovovalo. Na nezájem opačného pohlaví si rozhodně nemohla stěžovat. „Žádného chlapa nepotřebuji, mám tebe,“ tvrdila mi často pořád dokola. V první řadě to však byla vždy úžasná máma, která se mi odmalička maximálně věnovala a pomáhala mi. Když mi v maturitním ročníku
31.1.2023
Po druhém dítěti jsem to už nevydržela. Šlo to se mnou rychle z kopce, domov mě ubíjel. Musela jsem pryč. Pryč od dětí, pryč od manžela! Celý život jsem byla spíš děvče do světa. Milovala jsem život ve městě, vyžívala jsem se v chození na akce a zbožňovala jsem svoji volnost. Vždycky jsem byla velice extrovertní člověk a milovala jsem společnost. Dlouho jsem si života užívala plnými doušky. Moj
31.1.2023
Byla jsem hrdá na muže, který stál po mém boku. Byl galantní a hodný, udělal by pro mě první poslední. Všechno se ale změnilo, když se mi nedařilo otěhotnět… Karla jsem poznala v práci. Byl můj přímý nadřízený, milý a vřelý ke všem. Zakoukala jsem se do něj okamžitě. Byl o sedm let starší než já, líbilo se mi na něm, jak je vždy pozorný k ženám a bere na jejich práci velký ohled. Začali jsme sp
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
epochalnisvet.cz
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
Čupakabra je charakteristická pro americký kontinent, zdá se ale, že podobný tvor začal řádit i v Africe. V roce 2015 neznámý predátor zaútočil na trh v hlavním městě Malawi a pozabíjel tamní kuřata.
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz
Dolomitské hřebeny na skialpech
Opustíte-li ruch lyžařských středisek a vydáte se do Jižního Tyrolska, narazíte na národní park Fanes-Sennes-Prags, rozprostírající se v samém centru Dolomit. Při cestě k horské chatě Rifugio Fanes,
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
iluxus.cz
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
Giovanni Marco Carandino, rodák ze sicilského Palerma, přináší do týmu restaurace CottoCrudo více než desetileté zkušenosti a nepopiratelnou vášeň pro sladké chutě z Itálie. Před přesunem do Prahy
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
„Užít si tradiční jídlo plné vůně a chuti ve vege verzi? Ano a je to opravdu snadné. Uvařte si snadno z dostupných ingrediencí toto atraktivní jídlo s vychytanou omáčkou.“ Ingredience Na papriky
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
21stoleti.cz
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivn
Moje žárlivost vše zničila
skutecnepribehy.cz
Moje žárlivost vše zničila
Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady. ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když
Ananasový pohár s jogurtem
tisicereceptu.cz
Ananasový pohár s jogurtem
Jako sladkou tečku zkuste tenhle ananasový pohár – je plný zdravých ingrediencí, takže po něm nepřiberete. Potřebujete 1 ks menší ananas 2 lžíce medu 200 ml jogurtu 4 lžíce ananasového džusu
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
epochaplus.cz
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
V roce 1421 vrcholí husitská revoluční vlna. Jedna početně malá větev husitů si kázání kněžích vyloží po svém, utrhne se a začne praktikovat divoký, sexuálně nespoutaný způsob života. „Děvička nejmenš
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
nasehvezdy.cz
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
Sice se může zdát, že z milostného trojúhelníku vyšla Denisa Nesvačilová (31) ze seriálu Dobré zprávy jako vítězka, neboť si nakonec scenárista Petr Kolečko (38) vybral ji a na Anetu Vignerovou (35) s
Milenka ve hře?
nasehvezdy.cz
Milenka ve hře?
Představitel proradného Alberta v seriálu ZOO David Gránský (30) si užívá svou rodinu plnými doušky. Přesto jeho manželka Nikola Gránská (29) přiznala, že není všechno tak růžové, jak to na první po
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
enigmaplus.cz
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
Prožitky blízké smrti jsou ve všech případech téměř totožné. Odborníci proto hledají odpověď na palčivou otázku: Jsou tato svědectví důkazem existence onoho světa, nebo jde jen o poslední signály umír