Domů     Sportování nám nesvědčilo
Sportování nám nesvědčilo

Chtěli jsme být s manželem zdraví a mít kondičku jako zamlada. Místo toho polykáme léky a měníme si obvazy. Zjistili jsme, že sportování pro nás asi není!

Důchod nám s manželem svědčil. Dopřávali jsme si dobré jídlo, klídek a odpočinek. Jenže, náš životní styl, jak se teď říká, si začal vybírat svoji daň. Já jsem ztloustla tak, že mi bylo z ničeho nic malé úplně všechno.

Nevešla jsme se dokonce ani do plavek, a že byly hodně elastické! Natož si natáhnout kalhoty nebo zapnout kabát. Vyloučeno!

Za tloušťku jsem se styděla

Asi to nebylo jen tak z nenadání, přiznávám. Ale já si toho prostě nevšímala. Až když mi ze sukně ulítl knoflík a málem mi vystřelil oko, řekla jsme si dost! Něco se sebou musím udělat. Ani manžel na tom nebyl nejlépe.

Ne, že by se z něho stal tlusťoch jako ze mě, ale špatně se mu dýchalo a sotva se vlekl. Ztratil prostě kondičku, kterou celý život měl. Aby ne, když pracoval fyzicky a musel se celý den hýbat. Teď, když jen tak lenošil doma, nemusel vůbec nic.

Často celé dlouhé dny nevytáhl paty z domu. „Musíme se sebou začít něco dělat! Koukej, jak jsem přibrala!“ ukázala jsem se mu nešťastně v tričku, které mě obepínalo jako druhá kůže. Vypadla jsem absolutně směšně!

Také se manžel rozesmál, ale potom mi chlácholivě řekl: „Ale vždyť ti to sluší. Alespoň nemáš vrásky!“ Měl pravdu, vrásky jsem neměla, ale jen kvůli tomu, že jsem byla vypolstrovaná tukem.

Nadšení z koloběžek

Přes všechny plané řeči nám prostě bylo oběma jasné, že musíme něco změnit. Vlastně skoro všechno! „Budeme sportovat!“ oznámila jsem manželovi, ale on nesouhlasně zakroutil hlavou. Prý sport nenávidí a nebude to na stará kolena měnit.

Přemýšlela jsem, jak vymyslet nějakou pohybovou aktivitu, která by nás bavila a těšila. Můj nápad byl prostý: koloběžky! „No ty ses snad úplně zbláznila, vykřikl manžel nevěřícně, když jsem ho se svým nápadem seznámila. Já si ale trvala na svém.

Taková ta velká koloběžka pro dospělé mi učarovala. Jezdili na ní skoro všichni. Byla to velká móda. Tak proč ne my? Během týdne nám pošta doručila velký balík a v něm dvě složené koloběžky. Zbývalo zakoupit jen helmy a vyjet!

První jízda byla super, jak by řekla naše vnučka. Oba jsme si jízdu užili. Manžel byl nakonec nadšenější než já. „Je to tak jednoduché! Jako bych se vrátil do dětských let!“ křičel radostně, když se řítil naší ulicí.

Jen samé úrazy

Bohužel se vrátil do dětství se vším všudy. Zlomil si ruku a naštípl nohu! V nemocnici jsem ho navštěvovala každý den. Hned po návštěvách jsem chodila na kurz jógy. „Tam se mi nemůže nic stát!“ myslela jsem si, ale mýlila se.

V šatně se mi zamotala hlava a udeřila se o litinový radiátor. Stálo mě to pět stehů na čele! S velkou náplastí jsem vyzvedla manžela z nemocnice a odvezla si ho domů. Ale naše zdravotní problémy jakoby neměly konce.

Zakopla jsem v předsíni o tu zatracenou koloběžku a vyvrknula si kotník! „To máš z toho sportování!“ vyčetl mi manžel s nohou v sádře položenou na konferenčním stolku. Byli jsme jako dva invalidé.

Člověku se ani nechtělo věřit, že ještě před pár dny jsme byli oba zdraví! Hned po uzdravení jsme se rozhodli začít znovu.

Horečka a nachlazení kvůli plavání

Tentokrát jsme si vybrali plavání, které se nám zdálo naprosto bezpečné. Já si pořídila o dvě čísla větší plavky a manžel vytáhl po letech ty staré. V bazénu se nám moc líbilo! Pár starých známých, příjemný plavčík a voda tak akorát.

„Zapomněl jsem si čepici!“ sdělil mi tragicky manžel hned, jak jsme vyšli před plavecký areál. I mně byla zima. To kvůli tomu kabátu, který jsem ještě stále nemohla dopnout. Domů jsme přišli úplně zmrzlí, přestože svítilo sluníčko a vál jen mírný větřík.

Ráno jsme se probudili oba s horečkou. Manžel měl zápal plic a já zánět dutin. Dalších čtrnáct dní jsme strávili v posteli.

Dárek od vnučky

„Něco vám nesu!“ volala na nás vnučka hned ode dveří, když nás přišla navštívit. Myslela jsem si, že to budou citróny nebo tak něco, ale ona vyndala z velké cestovní tašky něco moc malého a roztomilého. Pejska! Štěňátko! Manžel byl v šoku.

Prý se o psa starat nebude! Když mu ale Bertíček olízl ruku a zadíval se na něho těma svýma krásnýma očkama, polevil. Zamilovali jsme se oba! A tak chodíme na dlouhé procházky s Bertíkem.

Koloběžky jsme darovali vnoučatům a místo nich pořídili Bertíkovi spoustu hraček. Nabraná kila postupně mizí a manžel už se ani nezadýchává. Náš Bertík mu to nedovolí!

Marie P. (69), Hradec Králové

reklama
Související články
15.4.2024
Manžel mi vyčítá, že umím jen pomlouvat a roznášet klepy. Ničím tím prý celou rodinu. Já si ale myslím, že nedělám nic zlého. Jsem jen zvědavá. Ráda si povídám s lidmi, myslím, že to je částečně i moje náplň práce, jsem totiž u nás na vsi listonoška. A ta musí přece vědět o všem! Také moc ráda poznávám nové lidi, jsem šťastná, že máme domek hned na návsi, tam jsem u zdroje všeho. Jakmile něk
15.4.2024
Propadla jsem úžasnému koníčku! Sleduji akční ceny, je to lákavé dobrodružství, takový můj sport, díky kterému jsem si našla i skvělé přátele. Najednou jsem nevěděla, co budu dělat? Na chození po divadlech jsem neměla peníze, na cestování dost sil, sedět u televize a dívat se na seriály mě nebavilo. Důchod se na mě šklebil v té nejděsivější podobě. Byla jsem sama, manžel mi zemřel. Doma to n
12.4.2024
Nikdo mě nenutil, mohla jsem si pořídit skleničku a umělé zuby. Já ale toužila po hezkém chrupu. Spořila jsem, jak to šlo, ale ono to moc nešlo. Jako rozvedená s platem nic moc to dalo docela fušku. Když k tomu člověk přičte nájem a občas něco na sebe, zbylo mi sotva na jídlo a nějaké to ovoce. I tak moje úspory dosáhly úctyhodné částky. Poctivě jsem střádala Měla jsem přesně vypočítané,
12.4.2024
Nebyl to nikdy žádný lev salónů, co se vzhledu týče, ale já hledala spíš klid a bezpečí. Jenže věk ho zřejmě připravil o poslední kapku charismatu. Stal se z něho nudný patron. Už kdysi na rande s ním byla celkem nuda. Nebyl vůbec zábavný, nerozuměl legraci a většinou jen mlčel. Já ale měla za sebou hodně bouřlivý vztah, a dokázala jsem tedy ocenit pravý opak. Vždycky to tak bylo Po svatb
11.4.2024
S Janou se známe od puberty. Seznámily jsme se na tenise. A staly se z nás hned kamarádky. A to celoživotní. Až donedávna… Tenis u nás, tehdy ještě na vesnici, se rozhodlo postavit pár tenisových nadšenců, protože se jim už nechtělo jezdit do nejbližšího města. Místo pro budoucí kurty bylo nádherné. Hned u řeky Lužnice. Tehdy, před padesáti lety, se rozhodlo, že kurty budou antukové a tři. Vévo
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vnučka se moc trápila kvůli lásce
skutecnepribehy.cz
Vnučka se moc trápila kvůli lásce
Je jí už třicet, ale máma s ní jedná jako s malou. Zakazuje jí chlapce a hlídá ji na každém kroku. Pořád dělá scény a vnučka chřadne před očima. Moje dcera bývala pěkné kvítko. Už na základce chodila s dvacetiletým a později těch chlapů vystřídala nepočítaně. Když se konečně vdala, ulevilo se mi, ale ne na dlouho. Stala se z ní taková
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
epochalnisvet.cz
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
Před badatelem Josefem Urbánkem leží právě dokončená mapa. Zakreslená je na ní také obří vodní plocha. Urbánek totiž ve 20. a 30. letech minulého století postupně prozkoumal záhadnou jeskyni Výpustek. Údajně v ní objevil také přírodní unikát. Po něm se ale úplně slehla zem. Existuje vůbec a může nás k němu mapa přivést?   Rozlehlými prostorami
Opékané španělské papričky
tisicereceptu.cz
Opékané španělské papričky
Ve Španělsku se konzumují jako předkrm. Vy si je můžete vychutnat třeba jako přílohu k masu. Suroviny 250 g čestvých papriček Pimientos de Padrón hrubozrnná (uzená) sůl kvalitní olivový olej
Koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře překonala nový milník
21stoleti.cz
Koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře překonala nový milník
V roce 2023 stoupla globální hladina oxidu uhličitého na 419 částic na milion, což je přibližně o 50 % více než před průmyslovou revolucí. To znamená, že ve vzduchu je zhruba o 50 procent více molekul
Bronislav Poloczek už neměl chuť žít
nasehvezdy.cz
Bronislav Poloczek už neměl chuť žít
Herec Bronislav Poloczek (†72) připomínal medvěda. Postavou i chováním. Dětství a mládí prožil Bronislav Poloczek (†72) ve Slezsku a mluvil stejně dobře polsky jako česky. Původně chtěl studovat př
Versailles v číslech: Od sídla moci po muzeum dějin
epochaplus.cz
Versailles v číslech: Od sídla moci po muzeum dějin
Zámek jako z nejkrásnější pohádky je svědkem pohnutých dějin od doby, kdy se Francie stává významnou velmocí až po dramatický úpadek monarchie. Ve Versailles se však rozhoduje i o osudu jiných států. Impozantní sídlo ve Versailles je jednou z nejcennějších památek Francie, která je od roku 1979 zapsána na seznamu památek UNESCO. A také patří
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
epochanacestach.cz
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše, o tom se můžeme přesvědčit jen kilometr od poutního areálu ve Velehradě, v Archeoskanzenu Modrá. Představuje opevněné sídliště z dob Velké Moravy vybudované na základě skutečných archeologických nálezů přímo ze zdejší lokality. Prostor je členěn do několika tematických celků. Fortifikační část se věnuje typům dobových opevnění od hradeb ze dřeva a
4 neuskutečněné atentáty 2. světové války: Chtěli Britové zabít Hitlera podle románu?
historyplus.cz
4 neuskutečněné atentáty 2. světové války: Chtěli Britové zabít Hitlera podle románu?
Je to jedinečná šance, jak zlikvidovat prvního muže Třetí říše. Při svých pravidelných vycházkách po Obersalzbergu je totiž téměř nechráněn. Stačí vybrat vhodné stanoviště, zamířit a vystřelit. Pokud by britský odstřelovač přece jenom minul, jeho dva kolegové budou připraveni dokončit práci bazukou…   Usekni hadovi hlavu a vyřadíš celé tělo…Myšlenka s jasným poselstvím, že když
Proč jsem se nechala zlákat na seanci?
nejsemsama.cz
Proč jsem se nechala zlákat na seanci?
Byli jsme mladí a až příliš troufalí. Chtěli jsme si promluvit s duchy našich blízkých. Takovou zkušenost bych ale nikomu nedoporučovala. Tehdy mi bylo třináct let, když mi zemřela babička, kterou jsem měla velice ráda. Neměla jsem moc kamarádek, ráda jsem trávila čas sama. Ráda jsem si četla, malovala a vyšívala, vždy v klidu v tichosti domova. Ven jsem chodila
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Zámek Vranov nad Dyjí: Rejdiště neklidných duchů?
enigmaplus.cz
Zámek Vranov nad Dyjí: Rejdiště neklidných duchů?
Zámek Vranov nad Dyjí, nacházející se na jihu Moravy nedaleko Vranovské přehrady, se může pochlubit velmi bohatou historií. Už okolo roku 1100 zde totiž údajně stával hrad, zmiňovaný rovněž v Kosmově
Mistrovský hodinář tvarů: Cartier odhaluje své novinky pro letošní rok
iluxus.cz
Mistrovský hodinář tvarů: Cartier odhaluje své novinky pro letošní rok
Cartier se vždy vyznačoval vytvářením jedinečných forem, od designu přes propracované siluety, které jsou na první pohled okamžitě rozpoznatelné. Hra s tvary, stírání hranic mezi skutečným a imaginárn