Domů     Šla jsem tajně na plastiku
Šla jsem tajně na plastiku

Do zrcadla jsem se už na sebe nemohla ani podívat. Rozhodla jsem se pro plastiku, ale manžel nechtěl ani slyšet. Operaci jsem podstoupila tajně a předstírala zranění!

Ranní pohled do zrcadla mě vždycky spolehlivě vyděsil. Nemohla jsem uvěřit, že se dívám na svůj, kdysi tak hezký a pohledný, obličej. Jenže, přibývající roky si začaly vybírat svoji krutou daň rychleji, než bych čekala.

Nikdy jsem nekouřila a neměla ani nadváhu. Měla jsem veselou povahu a nebyla závistivá.

Manžel mi vynadal

Tak proč se mi najednou koutky úst zkroutily směrem dolů, jako nějaké zarputilé škarohlídce? Proč mi víčka visela přes oči, že jsem sotva mžourala: A proč mi najednou byla celá kůže v obličeji jakoby velká?

Drahý pleťový krém nezabral a masáže na kosmetice také ne. Vypadala jsem čím dál hůř. Vlastně už jsem si nebyla ani podobná. Postavu jsem měla stále skoro stejnou, ale obličej, to byla jedna velká katastrofa! „Chci jít na plastiku.

Lifting! Nebo jak se to nazývá. Prostě nechci vypadat jako stará čarodějnice!“ řekla jsem jednou manželovi, když jsem si všimla, jak si mě kradmo prohlíží. Moc hezky se u toho netvářil. Jako bych mu četla myšlenky, že jsem už stará a neatraktivní.

Jenže když jsem se mu se svým přáním svěřila, byl najednou vzteky úplně bez sebe. „No to snad nemyslíš vážně! Tolik peněz! A proč? Abys vypadal jako nějaká mladice?!“

Prý jsem jenom stará

„Prostě jsi už stará, tak se s tím smiř!“ vyjel na mě. V tu chvíli jsem ho vůbec nepoznávala! Můj vždycky tak milý a ohleduplný manžel mě tady peskuje jako nějakou svoji podřízenou!

Koukala jsem na něho a blesklo mi hlavou, že by i on potřeboval nějaké to vylepšení. Minimálně ostříhat a oholit. Stal se z něho pěkný dědek. A já si toho ani nevšimla, jak jsem byla stále zaměstnaná jen svým vzhledem. Cítila jsem velkou křivdu.

O našich společných úsporách hovořil, jako by byly jen jeho. Ale šetřili jsme společně! Mohla jsem o nich rozhodovat stejně jako on. No ne? Ale manžel nechtěl ani slyšet. Nešlo to s ním po dobrém ani po zlém.

Slibovala jsem mu všechno možné a dokonce mu i vyhrožovala. Rozvodem, soudem a tak. Zkusila jsem úplně všechno, ale byl neoblomný. Dokonce jsem mu nabídla i kompromis. Já operaci a on nové auto! A to bylo o hodně dražší, než to moje vylepšení.

Objednala jsem se tajně

Pomalu jsme se svého snu začala vzdávat, když mi moje kolegyně a taky dlouholetá kamarádka oznámila, že jde na operaci víček. „Už skoro nevidím. Měla bys taky se sebou něco dělat!“ řekla mi dobrácky a zatahala mě za moje povislé tváře.

Sama pro sebe jsem jim říkala syslíky, ale moc vtipné to nebylo. Visely mi tak, jako bych v nich skladovala kilo zrní! Když jsem zakývala hlavou, vlály mi ze strany na stranu. Byla to hrůza! Ten rozhovor s kamarádkou byl tou pověstnou poslední kapkou.

Rozhodla jsem se jít na operaci tajně. A nijak jsem s tím svým náhlým rozhodnutím neotálela, abych si to nerozmyslela… Hned v práci jsem se mailem objednala ke konzultaci.

Už za týden jsem mohla být přijata na nejmodernější kliniku plastické chirurgie u nás v kraji! Manželovi jsem neřekla vůbec nic. Z vkladní knížky jsme vybrala peníze a knížku pečlivě schovala, aby ji nenašel a neměl podezření.

Vypadala jsem jako mumie

Namluvila jsem mu, že odjíždím na dvoudenní školení. Litoval mě a dokonce mi na cestu udělal i svačinu! Na klinice si mě hýčkali a já si připadala jako v ráji. Všichni se chovali nečekaně mile. Nebála jsem se operace ani narkózy. Vlastně jsem se těšila!

Byla jsem zvědavá, jak budu vypadat. Ale vzbudila jsem se obvázaná jako mumie. Obličej mě dost bolel, pusu jsem nemohla vůbec otevřít a hlavou ani pohnout. „Co jsem to provedla?

Co když budu vypadat jako nějaká zombie?“ strachovala jsme se před zrcadlem a snažila se nakouknout pod obvazy. Nešlo to! „Trochu se nám to zkomplikovalo. Budete muset chodit každý den na převazy.

Počítejte minimálně s týdnem, ne – li déle!“ sdělila mi paní doktorka vypadající asi na osmnáct a odhopkala. Byla jsem zdrcená. Co řeknu manželovi? Jak mu zdůvodním obvazy a pod nimi stehy? A jak modřiny na rukách po infůzích?

Předstírala jsem úraz

Myšlenky mi v hlavě vrtaly jako šílené. Vůbec nic mě nenapadalo. V zoufalství jsem zavolala kolegyni. Byla po operaci víček náramně spokojená a v dobré náladě. „Co prosím tě vyvádíš?

Já se pro tebe stavím, odvezu tě domů a tvému manželovi napovídám, že jsi měla nehodu. A bude to v suchu!“ uklidňovala mě bezstarostně a já si oddychla. Bohužel jen do té doby, než si můj muž vyslechl všechny kamarádčiny lži. Trochu to přehnala.

Vylíčila mu, jak jsem spadla na tom školení ze schodů a jak mě v noci vezla do nemocnice. Jak mě sešívali a jaké mám doteď bolesti. „Musíš být, Luďane, na manželku hodný. Potřebuje klid a odpočinek.

Já ji budu vozit na převazy, abys nemusel chybět v práci!“ oznámila mu tónem, který nesnesl odporu. To by ale nebyl můj muž. Klepal rozčíleně ukazováčkem do stolu a já hned poznala, že je zle. A taky ano. Ani nenechal kamarádku domluvit!

Chtěl se soudit

„Dám ten hotel k soudu! Budou platit odškodné. Tohle si nenechám líbit! Vina je jednoznačně na jejich straně. Na té chodbě se nesvítilo a schody byly kluzké!“ křičel hlasitě, jak to měl ve zvyku.

Byl asi už trochu nedoslýchavý, protože i televizi si pouštěl hrozně nahlas…Tentokrát to byla kolegyně, kdo musel mého muže uklidnit. Byla to obratná lhářka, jak jsem s vděčností zjistila: „Prosím tě, to vůbec neřeš. Náš šéf už s nimi jedná kvůli náhradě škody!

Možná, že ještě na svojí nebohé ženě vyděláš.“ Manžel se uklidnil, ale já moc ne. Obličej jsem měla totiž po sundání obvazů jako zamlada. Sice ještě trochu oteklý, ale i tak nemohl změnu nikdo přehlédnout.

Tváře vypjaté, koutky úst mi už nevisely a víčka jsem neměla tak pěkná ani coby mladá holka. Rozdílu by si všimnul snad i slepý. Jak tohle vysvětlím?

Příště to budou nové zuby

Manžel ale můj vzhled neřešil. U večeře se na mě jen zběžně podíval. „No teda, ten úraz ti prospěl, Vlastičko. Vypadáš nějaká mladší. Vážně! Nebo se mi to jen zdá?“ zeptal se a  nedočkavě se zakousnul do řízku velkého přes celý talíř. Byl spokojený a já taky.

Měla jsem svoji plastiku a on vytoužené odškodnění za můj vylhaný úraz. Splácím je kamarádce, která mě musela založit! Hned, co dluh vyrovnám, nechám si udělat pěkné zuby. Už vymýšlím, co manželovi napovídám. Tentokrát se ho už na svolení ptát nebudu. Malá lest je přece jednodušší než složitá pravda!

Vlasta P. (55), České Budějovice

reklama
Související články
19.5.2024
Milovala jsem sport. Nehledě na to, že jsem byla v pokročilém stadiu těhotenství, rozhodla jsem se jít na kolečkové brusle. Otěhotněla jsem ve dvaceti, ale tehdejší přítel mě opustil. Rozhodla jsem se dítě si nechat, i za předpokladu, že s ním zůstanu sama. Měla jsem dost přátel a rodiče. Na miminko se všichni těšili. „Postaráme se o tebe i o malé,“ ubezpečovali mě máma s tátou. „Ale musíš na s
18.5.2024
Mámin nový partner Bohouš mi dohazoval nápadníky a náramně se tím bavil. Bylo to trapné, a tak jsem se mu trošku pomstila. Máma celá zářila, tvrdila, že našla lásku. Upřímně jsem jí to přála. Táta nestál ani za fajfku tabáku a od doby, kdy mu spakovala kufry, nenašla nikoho, kdo by ji zaujal. Až teď, kdy jí bylo necelých sedmdesát. Nicméně po boku toho chlapíka rozkvetla a omládla, vypadala ne
17.5.2024
Pokaždé, když někde něco vezmu, stydím se za to a slibuji sama sobě, že to bylo naposledy. Ale příště to udělám zase. Je to jako droga! Ani nevím, kdy to přesně začalo, myslím, že na střední škole, když jsem jednou nechtěně nezaplatila v samoobsluze kus salámu. Nikdo mě nechytil! Zmocnil se mě zvláštní pocit, takové blaho, že se mi povedlo ušetřit. Jako studentka jsem měla málo peněz a najed
17.5.2024
Když děda odešel na věčnost, babičku to zlomilo. Říkala, že ji nebaví žít a že se už těší, až odejde ze světa a bude mít svatý pokoj. Zasedla rodinná rada. Nevěděli jsme, co s babičkou, mou matkou. Donedávna byla akční, energická, ale dědova smrt ji zlomila. Působila dojmem člověka, který to dobrovolně vzdává. Přitom neměla žádnou zdrcující diagnózu, jen se jí prostě už nechtělo žít. Odmítal
15.5.2024
Hodný, chápavý a laskavý přítel se mi po pár letech vztahu začal měnit před očima. Den ze dne, z hodiny na hodinu se chová hůř a hůř. Byla by to poslední kapka, kdyby mě uhodil, a on to moc dobře ví. Ale jsem si jistá, že k tomu občas nemá daleko. Nikdy bych nevěřila, že se člověk takhle dokáže změnit. Býval tak moc milý! Muže jsem nehledala Seznámili jsme se přes kamarádku, která mi ho p
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
historyplus.cz
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
Bývaly doby, kdy architekti dokázali i obyčejným funkčním továrnám vtisknout eleganci výstavných zámků. Pardubice jeden takový skvost mají, a dokonce si ho v posledních letech vycizelovaly k dokonalosti. Umění, které mele Na břehu řeky Chrudimky v Pardubicích stával mlýn už v roce 1586. Na počátku 20. století však mlynářské konkurenci v oblasti vládnou bratři Egon (1871–1932) a Karel (1879–1944) Winternitzovi,
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
nejsemsama.cz
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
Bolí vás svaly a klouby, ládujete do sebe pilulky tišící bolest, a nic nezabírá? Chce to změnu… Vyčleňte si jen pár minut denně na protažení celého těla, a budete se cítit jako znovuzrozená. Protažení trapéz Tento cvik můžete provádět vsedě i vestoje, dodržet musíte jen zcela rovná záda. Jednou rukou přitáhněte hlavu k rameni, druhé rameno se
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
enigmaplus.cz
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
Jonaguni je ostrov náležející do japonské prefektury Okinawa. Poblíž něj leží pod mořskou hladinou gigantické kamenné bloky, které připomínají obrovské terasy se schodišti vytesanými do kamene. Odhadu
Když může Prachař, koketuje i ona
nasehvezdy.cz
Když může Prachař, koketuje i ona
Herečka Sara Sandeva (26) ze seriálu Jedna rodina to s Jakubem Prachařem (40) zřejmě nemá jednoduché! Že by jí už docházela trpělivost? Ještě než se dali dohromady, říkalo se, že není krásné ženy, k
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Tagliatelle s bazalkovým pestem
tisicereceptu.cz
Tagliatelle s bazalkovým pestem
Tagliatelle představují dlouhé široké nudle. Seženete je v každém supermarketu. A nejlépe chutnají právě s pestem. Ingredience 1 balení těstovin tagliatelle dvě hrsti čerstvé bazalky 6 lžic ol
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
21stoleti.cz
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
Země a jejích sedm sestřiček se od svého zrodu drží pomyslných máminých sukní. Možná se jejich orbity v minulosti měnily, možná pohltily některé ze svých sourozenců, ale z dálky Sluneční soustava půso
Musím zachránit manželství!
skutecnepribehy.cz
Musím zachránit manželství!
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
epochaplus.cz
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
Bylo jednou jedno Slunce a mělo osm dětí. Jejich jména všichni známe. Mají ale něco společného s lidmi? I když už jsou to dnes dospělé planety, životem si nesou následky svého divokého dětství. Příběh se začíná psát před 4,6 miliardami let. Okolo právě vznikající hvězdy se vytvoří rotující prachoplynný disk. Částice v něm se začnou srážet