Domů     Šla jsem tajně na plastiku
Šla jsem tajně na plastiku

Do zrcadla jsem se už na sebe nemohla ani podívat. Rozhodla jsem se pro plastiku, ale manžel nechtěl ani slyšet. Operaci jsem podstoupila tajně a předstírala zranění!

Ranní pohled do zrcadla mě vždycky spolehlivě vyděsil. Nemohla jsem uvěřit, že se dívám na svůj, kdysi tak hezký a pohledný, obličej. Jenže, přibývající roky si začaly vybírat svoji krutou daň rychleji, než bych čekala.

Nikdy jsem nekouřila a neměla ani nadváhu. Měla jsem veselou povahu a nebyla závistivá.

Manžel mi vynadal

Tak proč se mi najednou koutky úst zkroutily směrem dolů, jako nějaké zarputilé škarohlídce? Proč mi víčka visela přes oči, že jsem sotva mžourala: A proč mi najednou byla celá kůže v obličeji jakoby velká?

Drahý pleťový krém nezabral a masáže na kosmetice také ne. Vypadala jsem čím dál hůř. Vlastně už jsem si nebyla ani podobná. Postavu jsem měla stále skoro stejnou, ale obličej, to byla jedna velká katastrofa! „Chci jít na plastiku.

Lifting! Nebo jak se to nazývá. Prostě nechci vypadat jako stará čarodějnice!“ řekla jsem jednou manželovi, když jsem si všimla, jak si mě kradmo prohlíží. Moc hezky se u toho netvářil. Jako bych mu četla myšlenky, že jsem už stará a neatraktivní.

Jenže když jsem se mu se svým přáním svěřila, byl najednou vzteky úplně bez sebe. „No to snad nemyslíš vážně! Tolik peněz! A proč? Abys vypadal jako nějaká mladice?!“

Prý jsem jenom stará

„Prostě jsi už stará, tak se s tím smiř!“ vyjel na mě. V tu chvíli jsem ho vůbec nepoznávala! Můj vždycky tak milý a ohleduplný manžel mě tady peskuje jako nějakou svoji podřízenou!

Koukala jsem na něho a blesklo mi hlavou, že by i on potřeboval nějaké to vylepšení. Minimálně ostříhat a oholit. Stal se z něho pěkný dědek. A já si toho ani nevšimla, jak jsem byla stále zaměstnaná jen svým vzhledem. Cítila jsem velkou křivdu.

O našich společných úsporách hovořil, jako by byly jen jeho. Ale šetřili jsme společně! Mohla jsem o nich rozhodovat stejně jako on. No ne? Ale manžel nechtěl ani slyšet. Nešlo to s ním po dobrém ani po zlém.

Slibovala jsem mu všechno možné a dokonce mu i vyhrožovala. Rozvodem, soudem a tak. Zkusila jsem úplně všechno, ale byl neoblomný. Dokonce jsem mu nabídla i kompromis. Já operaci a on nové auto! A to bylo o hodně dražší, než to moje vylepšení.

Objednala jsem se tajně

Pomalu jsme se svého snu začala vzdávat, když mi moje kolegyně a taky dlouholetá kamarádka oznámila, že jde na operaci víček. „Už skoro nevidím. Měla bys taky se sebou něco dělat!“ řekla mi dobrácky a zatahala mě za moje povislé tváře.

Sama pro sebe jsem jim říkala syslíky, ale moc vtipné to nebylo. Visely mi tak, jako bych v nich skladovala kilo zrní! Když jsem zakývala hlavou, vlály mi ze strany na stranu. Byla to hrůza! Ten rozhovor s kamarádkou byl tou pověstnou poslední kapkou.

Rozhodla jsem se jít na operaci tajně. A nijak jsem s tím svým náhlým rozhodnutím neotálela, abych si to nerozmyslela… Hned v práci jsem se mailem objednala ke konzultaci.

Už za týden jsem mohla být přijata na nejmodernější kliniku plastické chirurgie u nás v kraji! Manželovi jsem neřekla vůbec nic. Z vkladní knížky jsme vybrala peníze a knížku pečlivě schovala, aby ji nenašel a neměl podezření.

Vypadala jsem jako mumie

Namluvila jsem mu, že odjíždím na dvoudenní školení. Litoval mě a dokonce mi na cestu udělal i svačinu! Na klinice si mě hýčkali a já si připadala jako v ráji. Všichni se chovali nečekaně mile. Nebála jsem se operace ani narkózy. Vlastně jsem se těšila!

Byla jsem zvědavá, jak budu vypadat. Ale vzbudila jsem se obvázaná jako mumie. Obličej mě dost bolel, pusu jsem nemohla vůbec otevřít a hlavou ani pohnout. „Co jsem to provedla?

Co když budu vypadat jako nějaká zombie?“ strachovala jsme se před zrcadlem a snažila se nakouknout pod obvazy. Nešlo to! „Trochu se nám to zkomplikovalo. Budete muset chodit každý den na převazy.

Počítejte minimálně s týdnem, ne – li déle!“ sdělila mi paní doktorka vypadající asi na osmnáct a odhopkala. Byla jsem zdrcená. Co řeknu manželovi? Jak mu zdůvodním obvazy a pod nimi stehy? A jak modřiny na rukách po infůzích?

Předstírala jsem úraz

Myšlenky mi v hlavě vrtaly jako šílené. Vůbec nic mě nenapadalo. V zoufalství jsem zavolala kolegyni. Byla po operaci víček náramně spokojená a v dobré náladě. „Co prosím tě vyvádíš?

Já se pro tebe stavím, odvezu tě domů a tvému manželovi napovídám, že jsi měla nehodu. A bude to v suchu!“ uklidňovala mě bezstarostně a já si oddychla. Bohužel jen do té doby, než si můj muž vyslechl všechny kamarádčiny lži. Trochu to přehnala.

Vylíčila mu, jak jsem spadla na tom školení ze schodů a jak mě v noci vezla do nemocnice. Jak mě sešívali a jaké mám doteď bolesti. „Musíš být, Luďane, na manželku hodný. Potřebuje klid a odpočinek.

Já ji budu vozit na převazy, abys nemusel chybět v práci!“ oznámila mu tónem, který nesnesl odporu. To by ale nebyl můj muž. Klepal rozčíleně ukazováčkem do stolu a já hned poznala, že je zle. A taky ano. Ani nenechal kamarádku domluvit!

Chtěl se soudit

„Dám ten hotel k soudu! Budou platit odškodné. Tohle si nenechám líbit! Vina je jednoznačně na jejich straně. Na té chodbě se nesvítilo a schody byly kluzké!“ křičel hlasitě, jak to měl ve zvyku.

Byl asi už trochu nedoslýchavý, protože i televizi si pouštěl hrozně nahlas…Tentokrát to byla kolegyně, kdo musel mého muže uklidnit. Byla to obratná lhářka, jak jsem s vděčností zjistila: „Prosím tě, to vůbec neřeš. Náš šéf už s nimi jedná kvůli náhradě škody!

Možná, že ještě na svojí nebohé ženě vyděláš.“ Manžel se uklidnil, ale já moc ne. Obličej jsem měla totiž po sundání obvazů jako zamlada. Sice ještě trochu oteklý, ale i tak nemohl změnu nikdo přehlédnout.

Tváře vypjaté, koutky úst mi už nevisely a víčka jsem neměla tak pěkná ani coby mladá holka. Rozdílu by si všimnul snad i slepý. Jak tohle vysvětlím?

Příště to budou nové zuby

Manžel ale můj vzhled neřešil. U večeře se na mě jen zběžně podíval. „No teda, ten úraz ti prospěl, Vlastičko. Vypadáš nějaká mladší. Vážně! Nebo se mi to jen zdá?“ zeptal se a  nedočkavě se zakousnul do řízku velkého přes celý talíř. Byl spokojený a já taky.

Měla jsem svoji plastiku a on vytoužené odškodnění za můj vylhaný úraz. Splácím je kamarádce, která mě musela založit! Hned, co dluh vyrovnám, nechám si udělat pěkné zuby. Už vymýšlím, co manželovi napovídám. Tentokrát se ho už na svolení ptát nebudu. Malá lest je přece jednodušší než složitá pravda!

Vlasta P. (55), České Budějovice

reklama
Související články
8.12.2023
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo. Sama jsem po obdivu tolik netoužila, zvlášť poté, co jsem se vdala. A nakonec
7.12.2023
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá světla Stejně jako jindy jsem se
6.12.2023
Bylo mi pětadvacet a moje máma se proměnila v dohazovačku. Naháněla mi ženichy ze všech stran. Její intriky mi ale přinesly jen samou ostudu. Když jsem byla mladá, nebylo zvykem, aby byla holka na vesnici ještě v pětadvaceti svobodná. A přesně to jsem byla já, neprovdaná, a navíc nezadaná. Pro moji mámu katastrofa. Propadla panice, že zůstanu na ocet, a došla k názoru, že mě provdá za každou
4.12.2023
Manželovi se přihlásil jeho dávný povedený kamarád, který mu nikdy nic dobrého nepřinesl. Vždy mu nosil smůlu, a teď ho přemluvil a zase zatáhl do karbanu. Rozjařená nálada nic dobrého nevěstila. A když jsem zjistila, z čeho pramení, stala se z podezření jistota. Manžel mi totiž radostně oznámil, s kým se náhodou potkal. Se svým dávným spolužákem. Hned jsem věděla, že z toho nekouká nic dobrého
1.12.2023
Naše veselka se nepovedla, je to vidět i z fotografií, které se bohužel neztratily. Bála jsem se, jak bude po tak zpackané svatbě vypadat náš budoucí život. Myslela jsem, že nemáme šanci. Byla to svatba narychlo, protože jsem se vdávat musela. Zároveň to ale byl jeden z nejhorších dní v mém životě, veselka se vůbec nepovedla. Hrozně jsem pak brečela mámě v náručí a ona mě ujišťovala, že zpackan
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3