Domů     Dceru ovládal zlý démon
Dceru ovládal zlý démon

Konečně jsme s manželem našetřili dost peněz, abychom mohli celá rodina odjet k moři. Kéž bychom ale bývali raději zůstali doma. Na zážitek, který se tam stal, nikdy nezapomeneme.

Došlo k tomu už před mnoha lety, ale v paměti to mám dodnes. Naší dceři Monice bylo tehdy deset let a strašně si přála jet k moři.

Nikdy u něj nebyla, na rozdíl od většiny jejích kamarádek, které se před ní vychloubaly autentickými fotkami a vyprávěly jí všelijaké historky, které u moře zažily.

„Mami, proč všichni jezdí k moři, jen my ne?“ zeptala se mě dcera smutným hlasem jednoho rána při snídani. „Dovolená u moře stojí hodně peněz, a my s tatínkem tolik nevyděláváme,“ snažila jsem se jí vysvětlit. „Hmm,“ zabručela dcera a smutně sklopila oči.

Peněz jsme neměli nazbyt

Mrzelo mě, že dceři nemůžeme dopřát vytoužené prázdniny u moře, ale s manželem jsme měli hluboko do kapsy. Já jsem dělala na poště a manžel na ekonomickém úseku jedné místní fabriky.

Upřímně řečeno jsme byli rádi, když se nám podařilo ušetřit dostatek peněz na to, abychom alespoň na týden odjeli do kempu na Mácháč.

Manžel měl pro nás překvapení

„Ilčo,“ zavolal na mě manžel pár dní po té rozmluvě s dcerou. Vyšla jsem z kuchyně, kde jsem zrovna připravovala večeři. Manžel měl rozzářenou tvář. V takhle dobré náladě jsem ho už dlouho neviděla. „Ahoj,“ pozdravila jsem ho.

„Co se stalo?“ Manžel mě políbil a pak se zeptal, zda je Monika doma. Řekla jsem mu, že je u kamarádky, ale že za půl hodiny bude doma k večeři. „Mám pro vás obě velké překvapení,“ řekl manžel. Nadšení v jeho hlase nešlo přeslechnout.

Podezíravě jsem se na něj podívala. „Tak o co jde?“ zeptala jsem se znovu. Manžel na mě mrkl, ale nic neřekl. Byl tajemný jako hrad v Karpatech. „Povím vám to až u večeře,“ řekl a odešel do ložnice, aby se převlékl.

Vysněné prázdniny u moře

Byla jsem jako na trní. Co pro nás manžel asi chystá? Proč mi to nechtěl prozradit? O necelou hodinu později jsem se konečně dočkala odpovědi. Po večeři manžel otevřel láhev vína a oznámil nám tu báječnou zprávu:

v práci dostal neočekávanou, a co je hlavní – poměrně vysokou finanční prémii. „Cestou domů jsem se stavil k cestovce a zarezervoval nám týdenní zájezd do Chorvatska,“ zvolal s úsměvem. Já i Monika jsme na něj vykulily oči. „Cože?“ vykoktala jsem.

Manžel horlivě přikyvoval. „Ano, je to tak. Pokud chcete, pojedeme letos v létě k moři.“ Dcera vyskočila ze židle a manžela objala kolem krku tak silně, že se div neudusil. „Tati, ty jsi nejlepší!“ Vděčně jsem se na manžela podívala. Konečně! Dceřin sen o pláži a vlnách se přece jen stane skutečností.

Domek k pronajmutí

Následující týdny dcera odpočítávala po dnech. Vysněné dovolené u moře, byť se jednalo jen o Chorvatsko se nemohla dočkat. Na naši první společnou zahraniční dovolenou jsme vyrazili autem první týden v červenci.

Bylo s podivem, že nás tam i zpět naše stará škodovka, kterou jsme měli od manželových rodičů, dovezla. Cestou bylo v autě vedro k padnutí, ale přežili jsme to. Zpátky jsme se už poučeni zkušeností vraceli na noc.

Co se týče ubytování, to jsme díky jednomu kolegovi od manžela z práce sehnali skvělé. Doporučil nám jedny místní manželé, kteří vlastnili dvojdomek a jednu část během sezóny pronajímali.

Dcera měla vlastní pokoj v patře, kde byla i ložnice, dole pak byla kuchyně s jídelnou a prostorný obývák, ze kterého byl vstup na zahradu. Všem se nám tam moc líbilo.

Výlet na hrad

První dny jsme, především kvůli dceři, trávili na pláži. Celý den se ráchala ve vodě, stavěla hrady z písku nebo nás přemluvila k tomu, abychom si s ní házeli létajícím talířem. Byla nadšená, ale nás s manželem nekonečné povalování na horké pláži už unavovalo.

Chtěli jsme také něco vidět, zajet na výlet do okolních měst, navštívit trhy a podobně. Teprve čtvrtý den se nám podařilo společnými silami Moniku přemluvit k výletu na nedaleký hrad. Nechtělo se jí, ale nakonec s otráveným obličejem jela.

Cestou mrmlala, jaká to bude nuda a ztráta času, ale nakonec se jí prohlídka hradu líbila. Chodila chodbami hradu jako omámená. Tehdy jsem si myslela, že ji to prostředí a atmosféra jen uchvátily, až záhy jsme zjistili, že to bylo jinak…

Nevnímala nás

Cestou domů jsme se ještě stavili na večeři v jedné restauraci. Už tam se dcera chovala podivně. Byla jakoby duchem nepřítomná, pohled měla zakalený a moc toho nenamluvila. Na otázky nám odpovídala jedním, dvěma slovy, ale pro sebe si neustále něco mumlala.

Když jsem se jí zeptala, co říká, vůbec mi neodpověděla, jakoby mě ani neslyšela. „Asi je jen unavená,“ prohodil manžel. „Vyspí se a ráno bude zase v pohodě.“ Přála jsem si, aby měl manžel pravdu.

Svíjela se a křičela

Jenže v noci se stalo něco neuvěřitelného. Bylo kolem jedné ráno, když mě probudil dceřin křik. Vběhla jsem do jejího pokoje a málem jsem omdlela hrůzou. Dcera stála u okna, celé tělo měla v křeči a zmítala sebou.

Vypadalo to, jakoby se chtěla z něčeho vyprostit. Rozběhla jsem se k ní, ale když jsem od ní byla asi tak metr, jakoby do mě uhodil elektrický proud. Dcera se na mě otočila. Oči jí rudě zářily. Pak pronesla slova, kterým jsem nerozuměla, a omdlela.

Nic si nepamatovala

V tu chvíli přiběhl do pokoje i manžel a pomohl mi postavit se na nohy. Dceru vzal do náruče a položil do postele. Po zbytek noci jsme byli u ní. Když se ráno probudila a otevřela oči, opět to byla ona. Na zážitek z uplynulé noci si naštěstí nevzpomínala. Já ani manžel na tu hrůzu však do nejdelší smrti nezapomene.

Ilona M. (56), Horní Planá

Další článek
reklama
Související články
25.9.2023
Místa, kde se kdysi odehrály nepěkné věci, si uchovávají dávnou energii. Ve staré opuštěné budově mě čekal tajemný nadpřirozený zážitek! Před několika lety jsem s turistickým oddílem, jehož jsem stále členem, podnikla několikadenní výlet do jedné sousední země. Moc jsem se na tu výpravu těšila, protože turistiku jsme milovala a v našem oddílu byli samí příjemní lidé. Procházka po okolí By
25.9.2023
Se sestrou jsme zažily něco, na co nikdy nezapomeneme. V sadu, který jsme velmi dobře znaly, se objevila tajemná postava. Dnes jsme se sestrou Janou už dospělé, ale jako malé jsme léto co léto jezdily k babičce Marušce. Celé dny jsme si povídaly a babička nám vařila naše oblíbené dobroty. My jí za to pomáhaly s domem, nakoupily jsme jí a snažily jsme se jí zpříjemnit čas. Babička bydlela v odle
24.9.2023
Jela jsem s přítelem na návštěvu k jeho pratetě. Petr mě varoval, že je teta trochu šílená, protože tvrdí, že po nocích v jejím domě běhá černý pes. Před lety jsem zažila něco hodně zvláštního. S přítelem jsme navštívili jeho tetu z pátého kolene. Petr mi dopředu říkal, že je teta trochu vyšinutá, tak ať její slova neberu vážně. Tvrdila totiž, že po nocích v jejím domě běhá mrtvý pes. Když Petr
21.9.2023
Její tragická smrt mnou otřásla. Když mi bylo nejhůř, přišla za mnou ve snu, aby mi řekla tu úžasnou novinu, že se vrátí mezi nás. Měla jsem úžasnou sestru, kterou jsem moc milovala. Jmenovala se Jana. Byla starší o šest let. Po smrti maminky se o mě hodně starala. Díky ní jsem překonala nelehkou pubertu a rozchod se svou první láskou. Byly jsme zkrátka jedna duše. Na lásku štěstí neměla
21.9.2023
Říká se, že boží mlýny melou, někdy to ale dlouho trvá. A cenu pak zaplatí i nevinní lidé. Kamarádka ve svých snech odhalila dávný zločin! Moje kamarádka Petra je hodně citlivou ženou. Má to tak odjakživa. Znám ji od svého mládí, byly jsme spolužačkami na gymnáziu. Tam se z nás staly nerozlučné kamarádky. A i když se pak naše cesty po střední škole rozešly, dál jsme se pravidelně vídaly a často
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Brit Dental Stick: zdraví i mlsání pro domácí mazlíčky v jednom
iluxus.cz
Brit Dental Stick: zdraví i mlsání pro domácí mazlíčky v jednom
Každodenní užití tyčinek Brit Dental Stick podporuje zdraví psích zubů, a to díky mechanickému čištění a působení známých bylin. Pomáhá také odstraňovat zubní plak, čímž působí preventivně proti tvorb
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Záhadné zmizení Karlie Gusé
enigmaplus.cz
Záhadné zmizení Karlie Gusé
Šestnáctiletá Američanka Karlie Gusé se ztratila již před více než třemi lety. Pátrání nepřineslo téměř žádné výsledky a okolnosti jejího zmizení tak dodnes zůstávají záhadou. Co se stalo na party, kt
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Co předpověděla drsná věštba?
skutecnepribehy.cz
Co předpověděla drsná věštba?
Na magii jsem nikdy moc nevěřila, jednou mě za jistým šamanem vzala kamarádka. Kdyby tenkrát tušila, co karty prozradí o nás dvou! S Danielou jsme se poznaly, když mně bylo 23 let, jí o dva roky méně. Byly jsme nejmladší kolegyně, což nás spojilo dohromady. Kdybych měla vypsat nějaké rozdíly, tak bych řekla, že já jsem
Byl v Polsku odkryt masový hrob upírů?
epochalnisvet.cz
Byl v Polsku odkryt masový hrob upírů?
Ostatky 450 osob nesoucí znaky protiupírských zásahů byly před nedávnem odkryty v obci Luzino na severu Polska. Mrtví jsou pohřbeni s useknutou hlavou položenou mezi nohama a zatěžkaní kameny, aby nem
Mají pro sebe slabost
nasehvezdy.cz
Mají pro sebe slabost
Pohledný herec ze seriálu Eliška a Damián Robert Urban (37) je evidentně zamilovaný do své krásné kolegyně Emmy Smetany (35). Začalo to tím, že o ní řekl, že je „jedna z jeho nej“, a díval se na ni
Měla by se Ivana bát?
nasehvezdy.cz
Měla by se Ivana bát?
Nejstarší dcera Karla Gotta (†80) Dominika Gottová (48) se vrátila po půl roce do Česka. Jaké tu má plány? Blízké zdroje kolem ní uvádí, že jde o ryze soukromou návštěvu. Není to ale tak dávno, co
Artemis II: Přepíše „bohyně“ historii lidstva?
21stoleti.cz
Artemis II: Přepíše „bohyně“ historii lidstva?
Dostat člověka na Měsíc, to je oč tu běží… A dlouho připravovaná mise Artemis II. má NASA tento sen znovu splnit. To ale není to jediné, čím se program hodlá zapsat do dějin. Od chvíle kdy noha Nei
Krabi: Vrcholný majstrštyk evoluce?
epochaplus.cz
Krabi: Vrcholný majstrštyk evoluce?
Krabi, živoucí fosilie, které byly svědky vlády dinosaurů, jsou součástí skupiny vyšších korýšů zvané desetinožci, existujících od éry pozdního devonu. Nejstarší doložený krab, Eoprosopon klugi, žil na Zemi už před 185 miliony lety. A jak se zdá, evoluce je jimi přímo posedlá. Falešná identita Krabi poustevníčci se na první pohled od ostatních krabů příliš neliší. Za