Ve snu jsem předem spatřila nepříjemnou událost

Total
0
Shares

Nepřála jsem si, aby se to stalo, ale všechno se to přesně vyplnilo.

Může člověk vidět dopředu, co se stane? Opravdu se věci z blízké budoucnosti mohou objevit ve snu? Když se mě na to dnes někdo zeptá, s jistotou odpovím, že ano.

Mladší se chtěla vdávat dřív

Mám dvě dcery a už v době, kdy vyrůstaly, jsem si jako hrdá matka představovala, jakou budou mít jednou svatbu. Přála jsem jim samozřejmě oběma, aby si našly partnera podle svých představ a byly stejně šťastné jako já ve svém manželství. Chápala jsem, že jsou každá jiná: starší Pavlína byla docela tvrdohlavá a panovačná, mladší Karolína přemýšlivá a jemná dívka. Lišil se i jejich vztah se mnou. Zatímco Pavlína byla zvyklá říkat vše na rovinu, Karolína do svého světa málokdy někoho pouštěla. Domnívala jsem se, že starší dcera se bude vdávat dříve, byla více do světa. Byla to ale Karolína, která nám jednoho dne oznámila, že je zamilovaná a svého partnera si chce vzít.

Byl z toho skandál!

Po počátečním překvapení jsme začali s přípravami svatby. Myslela jsem na to celé dny, takže nebylo divu, že se mi o svatbě Karolíny začalo i zdát. Šlo ale o podivné sny, které se mi nelíbily. Zdálo se mi totiž, že Karolína utekla přímo ze svatební síně. Nevěděla jsem, co si o tom mám myslet; můj nastávající zeť byl totiž sympatický mladík a já si říkala, že dcera má štěstí. Ten sen se opakoval asi pětkrát. Nikomu jsem o něm raději neříkala. Konečně nastal ten slavný den. Snažila jsem se nemyslet na to, co se mi zdálo a vychutnat si společně s dcerou tu velkou událost. Ve chvíli, kdy se oddávající úředník Karolíny zeptal, zda si bere svého vyvoleného, dcera zaváhala. Pak se otočila a utíkala pryč – přesně jako v mém opakovaném snu! Byl z toho samozřejmě velký skandál. Dcera později vysvětlila, že si uvědomila, jak ještě není pro manželství zralá. Já jsem jí pak řekla o té předtuše, kterou jsem měla ve snech, ale nevím, jestli mi uvěřila. Jsem přesvědčená, že jsem opravdu spatřila budoucnost!

Anna B. (43), Opava

Také se vám může líbit