SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Moje žárlivost vše zničila
Moje žárlivost vše zničila

Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady.

ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když má své kamarády.

Já jsem mu dobrá doma, když se nudí a chce si hrát. „No to snad ne!“ Já už zase žárlím. A dokonce na svého psa. To by ze mne paní psychoterapeutka neměla radost. Jenže já si nedokážu pomoc. I když mě to stálo už hodně.

Takový malý sobeček

Kořeny mé chorobné žárlivosti se podle odborníků pravděpodobně nacházejí v dětství. Byla jsem jedináček. To už samo o sobě je diagnóza. I když mě tehdy rodiče dost rozmazlovali, nešlo o to pravé rozmazlování.

reklama

Dostala jsem vlastně vždy, co jsem chtěla, jen to hlavní ne. Opravdový zájem rodičů a jejich čas věnovaný jen a jen mně.

Pečovala o mě především babička a já trpěla velkou úzkostí a strachem, že o mě vlastně rodiče nestojí, že mě nemilují, že mě nechtějí, že jim překážím. Chtěla jsem je mít jen pro sebe. Místo drahé panenky dostat darem obyčejnou společnou procházku. Nebyl ale čas.

Potíže s mým okolím

Ten pocit z raného dětství mě pak provázel i ve škole. Když se mnou chtěl někdo kamarádit, vyžadovala jsem od něj maximum. Žárlila jsem na každého dalšího, s kým se moje kamarádka bavila.

reklama

Brala jsem za velkou zradu, když o prázdninách odjela na koňský tábor, na který já jet nemohla, protože se koní bojím. Přijela zpátky nadšená a měla kolem sebe hodně nových přátel, milovníků koní. Úplně mě to vykolejilo.

I když o nic nešlo, kamarádky jsme byly dál. Přesto jsem s ní potom asi týden nemluvila.

Kluci jsou podrazáci

Ještě horší to se mnou bylo, když jsem se dostala do věku prvních milostných schůzek. Skoro žádnému klukovi jsem nevěřila, že to se mnou myslí vážně.

reklama

A protože se mi to snažili vymluvit, začala jsem si jejich tvrzení „ověřovat“, abych je pak mohla nachytat při lži. Dlouho jsem tak byla naprosto beznadějný případ. Pak jsem ale potkala Dominika a konečně jsem se doopravdy zamilovala.

„Ten bude můj!“ To byla bohužel moje první a velice majetnická myšlenka, která nakonec zničila mě i všechno ostatní. Nepochopila jsem, že žádná lidská bytost se vlastnit nedá.

Musím si ho dobře hlídat

S Dominikem jsme měli krásný vztah, který jsme završili svatbou a dvěma dětmi. Dominik byl hodný otec a pozorný manžel. Měl jen jednu zásadní chybu, viděno mýma očima. Byl příliš společenský, aktivní a měl své koníčky a kamarády.

I když dnes musím uznat, že nic nepodnikal na úkor naší rodiny, vadilo mi to hrozně. Žárlila jsem na to, že se dokáže zcela uvolněně a nevázaně bavit v cizí společnosti mimo naši rodinu. Že má své zájmy a koníčky, kterých se rozhodně nehodlá vzdát.

Bála jsem se, že tam někde potká nějakou jinou a nás opustí. Nebo co horšího, možná už nějakou má ty jeho aktivity jsou jen falešné alibi. Musím ho hlídat.

Kamarádka mě varovala

Jak jsem řekla, tak jsem udělala. Kvůli tomu, že byl Dominik velmi zábavný a také dost pohledný, se kolem něj točilo vždy dost žen. Každou chvíli jsem měla pocit, že s některou flirtuje, že mě podvádí. Za každý úsměv, který věnoval jiné, jsem mu udělala scénu. Kamarádka mě varovala, ať toho nechám, že to nedopadne dobře.

Ve střehu

Radila mi, ať Dominikovi dopřeju trochu volnosti, že on je skvělý manžel a táta, který nás přece neopustí. Já ale nemohla. Pokud to šlo, slídila jsem Dominikovi v mobilu i v e-mailech, kontrolovala ho telefonem. Bylo to tak jednoduché.

Měla jsem si už tehdy uvědomit, že lehké je ho kontrolovat právě proto, že nemusí nic skrývat. Dokonce jsme si pořídili ještě další dítě.

Dlouho jsem mluvila…

Dominik moji žárlivost těžko snášel. Jednou mi známá dala echo, že Dominik se na volejbalu až příliš věnuje jedné ženě. Když jsem se ho zeptala, tvrdil mi, že je to nesmysl. Ale já mu nevěřila. Vzala jsem svou šestiletou dceru a vkráčela ji do tělocvičny.

Seděla jsem tam až do konce a přemýšlela, která z těch ženských to je. Byla jsem tam až do jedenácti. S Dominikem jsme se pak strašně pohádali. Byl rozzlobený, že do toho zatahuji naši dceru, která měla už dávno spát. Že ho neustále podezřívám a ponižuji. Dlouho pak se mnou nemluvil.

Sama jsem ho vyprovokovala

Svou vlastní žárlivostí jsem Dominika upozornila na ženu, se kterou se sice rád bavil, ale nic víc by ho vůbec nenapadlo. Byl přece ženatý. Jenže po všech těch mých hysterických scénách si všiml, že Dáša je klidná, vyrovnaná a cítí se s ní dobře.

Tak dobře, že po čase podal žádost o rozvod a odstěhoval se k ní natrvalo. Své povinnosti otce si plní svědomitě. Ale naše rodina je pryč, všichni mi vyčítají, že je to moje vina. Starší děti odešly, zůstala jen ta nejmenší, které se stýská po tátovi.

A já se snažím léčit z chorobné žárlivosti. Moc mi to ale nejde.

Libuše P. (57), Mělník

reklama
Související články
23.3.2023
Žila jsem v tom domě krátce a neznala všechny nájemníky. Když jsem poznala paní sousedku, zdála se mi milá, jen trošku zmatená... Nastěhovala jsem se do bytu po babičce. Byl to krásný byt, ale zoufale volal po úklidu. Babi byla typický zástupce starší generace, skladovala vše, co už nepotřebovala, pro případ, že by se to mohlo někdy ještě hodit. A tak byl její byt plný starého haraburdí. A jak
19.3.2023
Nabrala jsem víc, než bych chtěla. Samotnou mě to trápí. Jsem v jednom kole, manžel mi nepomůže a teď mě zradila i kamarádka. Nikdy jsem nebyla žádná Twiggy, ale byla jsem pěkná ženská krev a mlíko. Nikdy jsem si se svojí postavou moc hlavu nelámala. Teď jsem ale vysloveně nešťastná. V přechodu jsem nabrala 20 kg a jsem tak teď vysloveně tlustá. A můj manžel, místo toho, aby mě podpořil, jako j
17.3.2023
Význam psychiky a jejího vlivu na naši fyzickou kondici je vážně neuvěřitelný. Dokáže bojovat i se zákeřným nepřítelem, jakým je vážná nemoc. Jakub přichází svižným krokem. Na zádech batůžek, oblečený je do sportovního a celý jen září. Už se zase scházíme na zahrádce naší oblíbené vinárničky a říkám si, jak obrovské štěstí mě potkalo. Vždyť ještě před rokem jsem byla psychicky i fyzicky úplně n
16.3.2023
Jela jsem z návštěvy od tety. Od ní jsem odcházela na poslední chvíli a jak jsem pospíchala, aby mi poslední spoj domů neujel, nastoupila jsem omylem do jiného vlaku. S tetičkou jsme se zapovídaly více než obvykle a než jsem se nadála, bylo na čase jít na nádraží. Měla jsem koupenou zpáteční jízdenku, takže jsem si to zamířila rovnou na nástupiště a naskočila do vlaku připraveného k odjezdu.
14.3.2023
Moje Pepina byla úžasná kamarádka a žádná druhá ji nemohla nahradit. Šanci ale dostal někdo docela jiný. Rexík se spokojeně rozvaluje na mojí pohovce a kouká po mně šibalskýma očima. Na ty mě doopravdy dostal. Mluvit sice tenhle psí šibal neumí, ale jeho oči to zvládnou za něho. Sedám si vedle něj a on mi pokládá hlavu do klína. Za chvíli nám v televizi začíná seriál. Ten už jsme s Pepinou nedo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Partner Melíškové odhalen?
nasehvezdy.cz
Partner Melíškové odhalen?
Sympatická herečka ze seriálů Podezření či Božena Klára Melíšková (51) nejenže před pár týdny získala Českého lva za nejlepší ženský výkon, ale nejspíš je i šťastně zamilovaná. Na předávání cen to
Udělali mi ze života peklo
skutecnepribehy.cz
Udělali mi ze života peklo
Vždy jsem si zakládala na dobrých sousedských vztazích. Už moje babička mi říkala, že je to důležité pro klidný život. Prudce jsem se posadila na posteli. „Co to bylo?“ Probudila mě totiž strašná rána. A teď přišla další a hrozný křik. Jejich hodinka Pak chvíli ticho. Vzápětí hysterický smích a neopakovatelná sprška velmi peprných nadávek. Podívala
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
nasehvezdy.cz
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
Dvě nevydařená manželství zpěvačce Avril Lavigne (38) nejspíš stačila. Více než dva roky byla šťastná po boku rappera Mod Suna (36), s nímž se vloni zasnoubila přímo pod Eiffelovkou. Jeden druhého
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
epochanacestach.cz
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
Barokní areál ve Slavkově u Brna se připravuje na další vlnu akcí a velkých koncertů. Zámek Slavkov – Austerlitz otevířel již tuto sobotu (25. března). Návštěvníky chce přilákat nejen na zvučná jmé
Přežil žralok megalodon do našich časů?
enigmaplus.cz
Přežil žralok megalodon do našich časů?
Naše planeta procházela mnoha epochami, kdy zuby cenil takřka celý svět. Jedním z nejstrašnějších predátorů, který kdy na Zemi žil, byl dozajista žralok megalodon. Jsme si však skutečně jistí, že vyhy
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
21stoleti.cz
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
Od vesmírného teleskopu Jamese Webba si vědci slibovali mnohé. A výkonný teleskop umístěný 1,5 milionu kilometrů od naší planety tyto naděje naplňuje. Nyní prozkoumal planetu, která se nachází v podst
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
epochaplus.cz
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
Krevní plazma je složka krve, která koluje v cévách každému z nás. Jde o velmi vzácnou tekutinu, jelikož obsahuje drahocenné plazmatické bílkoviny, jež každý den pomáhají statisícům nemocných zachráni