SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Ocitla jsem se v nebi?
Ocitla jsem se v nebi?

Ten, kdo nahlédne do prostoru mezi dvěma světy, pocítí velké usmíření. Když získáme jistotu, že naše duše přetrvá, smrti se už nebojíme!

Stalo se to před necelými sedmi lety. Měla jsem dlouhou dobu velké bolesti v oblasti žlučníku, které mě nakonec přiměly k návštěvě doktora. Vyšetření ukázala, že mám zánět žlučníku. Zkoušela jsem nejprve dietu, ale nepomohlo mi to.

Nakonec mi lékař doporučil operaci. Tvrdil, že se jedná o banální zákrok a že prý nemusím být žádné obavy. Přesto jsem měla strach.

Měla jsem zlé tušení

Ještě nikdy předtím jsem v nemocnici dlouhodobě nebyla. Všichni moji blízcí i přátelé mě utěšovali, že se nemám čeho bát. Já jsem se ale stejně na ten zákrok připravovala, když to přeženu, tak trochu jako na smrt.

Ochromil mě strach

Četla jsem o různých případech, kdy se i zdánlivě snadná operace změnila v drama a boj o život. Možná jsem měla i nějakou předtuchu nebo mě prostě jen varovala intuice.

Ztratila jsem vědomí

Operace samotná sice proběhla bez problémů a já se po ní v pořádku probudila k vědomí, ale následující noc se dostavily nečekané komplikace. Cítila jsem se hrozně špatně a v tu chvíli jsem si opravdu myslela, že umírám.

reklama

Mrzelo mě, že se nestačím rozloučit s těmi, které jsem milovala. To byla moje poslední myšlenka předtím, než jsem ztratila vědomí.

Obklopilo mě silné bílé světlo

Později jsem se dozvěděla, že jsem prožila klinickou smrt. Znala jsem různé příběhy lidí, kteří měli podobnou zkušenost a popisovali svůj vstup do jiného světa. Dlouhý tunel, na jehož konci je světlo a vítání ze strany těch, kteří zemřeli před námi.

Já si na žádný tunel nevzpomínám, ale skutečně si pamatuji silné bílé světlo, díky kterému jsem si znovu začala uvědomovat samu sebe. Necítila jsem ale své tělo, to zůstalo někde mimo mě. Pochopila jsem, že jsem se ocitla v nebi.

Rozhovor s maminkou

Bylo to tam moc krásné. První tvář, kterou jsem spatřila, byla mojí milované maminky. Ta umřela, když mi bylo dvacet let. Dva roky bojovala s rakovinou, ale bohužel svůj boj s krutou nemocí nakonec prohrála. Pocítila jsem obrovské štěstí, že ji znovu vidím.

Slyšela jsem, jak mi říká, že je na mě pyšná, co jsem v životě dokázala, a že mě moc miluje.

Ztratila se v záplavě světla

Zeptala jsem se jí, jestli teď, když jsem zemřela, budeme zase spolu. Usmála se a odpověděla mi, že můj čas ještě nepřišel. Chtěla jsem k ní přistoupit blíž a pohladit ji nebo ji i obejmout, ale v záplavě dalšího světla jsem ji ztratila z dohledu.

Přítelkyně z dětství

Z bílé záře se náhle vynořila další postava. Hned jsem ji poznala. Byla to Marcela, moje nejlepší kamarádka z dětství. Společně jsme chodily na základní školu i na gymnázium, ale ona se potom vdala za cizince a odstěhovala se pryč.

reklama

Zůstaly jsme sice v kontaktu, ale už jsme se nevídaly – až jsem se jednoho dne dozvěděla smutnou zprávu: Marcela se utopila v moři.

Slova útěchy

Hodně jsem to tenkrát oplakala. Ten pocit, že už se nikdy neuvidíme a nebudeme spolu mluvit, byl strašný. Teď tady najednou stála přede mnou tak, jak jsem si ji pamatovala. Řekla mi, že ví, jak jsem na ni často myslela a byla jsem kvůli ní smutná.

Utěšovala mě, že smrt nebolí a že se v nebi cítí dobře. Potom zmizela i ona, stejně jako předtím maminka. Čekalo mě ještě jedno setkání, a sice s dědečkem z tátovy strany, na kterého jsem měla z dětství hodně hezkých vzpomínek.

Dědečkova usměvavá tvář

Zákeřná nemoc ho však zabila, když mi bylo pouhých deset let. Tehdy to bylo vlastně moje první setkání se smrtí. Jeho odchod jsem nesla velmi těžce, moc se mi po něm stýskalo a brečela jsem několik měsíců. Nyní jsem se dívala do jeho vlídné, usměvavé tváře.

Najednou mě obklopila tma

Usmíval se, jako všichni v nebi. Vnímala jsem příjemné teplo a energii, která vycházela z jeho zářícího bílého těla. Pak jsem ještě spatřila i další lidi ze své minulosti.

reklama

Chtěla jsem si s nimi ještě povídat, zeptat se jich na spoustu věcí, ale nějaká síla mě začala táhnout z toho světa pryč. Všechno znovu ztmavlo a já jsem přestala vnímat.

Všichni moji blízcí byli u mě

Probrala jsem se na nemocničním lůžku. V první chvíli mi bylo strašně líto, že už nejsem v nebi. Pak mi ale začalo pomalu docházet, že se lékařům podařilo mě zachránit. V mém pokoji stáli ti, které mám tak moc ráda:

manžel, obě děti, sestra se švagrem i můj otec. Byla jsem vysílená a nemohla jsem mluvit. Cítila jsem se ale hrozně šťastná.

Smrt ještě neznamená konec

Později, když už se mi udělalo lépe, jsem přemýšlela, zda mám o svém podivném zážitku někomu říct. Nakonec jsem se odhodlala a pověděla jsem o něm alespoň manželovi. I když to neřekl přímo, bylo na něm vidět, že mi příliš nevěří. Ale mně to nevadilo.

To, co jsem prožila, bylo překrásné a přesvědčilo mě to o tom, že smrtí náš život ještě zdaleka nekončí.

Petra D. (59), České Budějovice

Předchozí článek
reklama
Související články
25.3.2023
V mládí jsem zažila na naší chatě opravdu hrozivé věci, které jsem si nedovedla vysvětlit. Odpovědi na moje otázky přinesl až čas. Jako dívka z Prahy jsem si uměla vychutnat víkendy na naší chatě. Oproti panelákovému bytu to byla vždycky vítaná změna. Přírodu a čerstvý vzduch jsem milovala odmalička. Měli jsme chatu kousek od jednoho rybníka, kolem byly lesy. Vždy tam bylo ticho a klid Pů
22.3.2023
S manželem jsme se začali odcizovat, dokonce na mě začal být hrubý. Ze zoufalství jsem navštívila astroložku, a ta mi dala naději, že bude líp. Naše krize začala být neúnosná. Hádali jsme se s manželem denně kvůli hloupostem. Děti už s námi nebydlely a já cítila hroznou potřebu si o tom s někým popovídat. Kolegyním v práci jsem se svěřovat nechtěla, vytáhla jsem tedy na víno svoji nejlepší kama
21.3.2023
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako svou skutečnou babičku. Vyprávěla mi o svém životě, o svém manželovi, o dě
18.3.2023
Ve chvíli, kdy jsem myslela, že zemřu rukou násilníka, zasáhla sousedka, o které se říkalo, že má co do činění s černou magií. Skoro tři roky jsem žila s násilníkem. Nebýt podivné události, která se u nás doma stala, pravděpodobně jsem v tom pekle stále. Nebo už vůbec nežiji. Ten osudný den mě zachránila naše sousedka. Posloužila jí k tomu černá magie. Pohádka trvala jen půl roku Když jsm
18.3.2023
Vyšší síly nám ve spánku mohou přinést užitečná varování. Uvěřila jsem svému tajemnému snu a zachránila si tak život! Nikdy dopředu nevíme, kde na nás může číhat nějaké smrtelné nebezpečí. Naštěstí nám osud poskytuje prostřednictvím různých indicií příležitost se mu vyhnout. Jen k nim musíme být otevření a vnímat je. Sny mě provázejí od malička Patřím k lidem, kteří si své sny docela dobř
Nenechte si ujít další zajímavé články
Partner Melíškové odhalen?
nasehvezdy.cz
Partner Melíškové odhalen?
Sympatická herečka ze seriálů Podezření či Božena Klára Melíšková (51) nejenže před pár týdny získala Českého lva za nejlepší ženský výkon, ale nejspíš je i šťastně zamilovaná. Na předávání cen to
Udělali mi ze života peklo
skutecnepribehy.cz
Udělali mi ze života peklo
Vždy jsem si zakládala na dobrých sousedských vztazích. Už moje babička mi říkala, že je to důležité pro klidný život. Prudce jsem se posadila na posteli. „Co to bylo?“ Probudila mě totiž strašná rána. A teď přišla další a hrozný křik. Jejich hodinka Pak chvíli ticho. Vzápětí hysterický smích a neopakovatelná sprška velmi peprných nadávek. Podívala
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
nasehvezdy.cz
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
Dvě nevydařená manželství zpěvačce Avril Lavigne (38) nejspíš stačila. Více než dva roky byla šťastná po boku rappera Mod Suna (36), s nímž se vloni zasnoubila přímo pod Eiffelovkou. Jeden druhého
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
epochanacestach.cz
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
Barokní areál ve Slavkově u Brna se připravuje na další vlnu akcí a velkých koncertů. Zámek Slavkov – Austerlitz otevířel již tuto sobotu (25. března). Návštěvníky chce přilákat nejen na zvučná jmé
Přežil žralok megalodon do našich časů?
enigmaplus.cz
Přežil žralok megalodon do našich časů?
Naše planeta procházela mnoha epochami, kdy zuby cenil takřka celý svět. Jedním z nejstrašnějších predátorů, který kdy na Zemi žil, byl dozajista žralok megalodon. Jsme si však skutečně jistí, že vyhy
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
21stoleti.cz
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
Od vesmírného teleskopu Jamese Webba si vědci slibovali mnohé. A výkonný teleskop umístěný 1,5 milionu kilometrů od naší planety tyto naděje naplňuje. Nyní prozkoumal planetu, která se nachází v podst
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
epochaplus.cz
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
Krevní plazma je složka krve, která koluje v cévách každému z nás. Jde o velmi vzácnou tekutinu, jelikož obsahuje drahocenné plazmatické bílkoviny, jež každý den pomáhají statisícům nemocných zachráni