Domů     Ocitla jsem se v nebi?
Ocitla jsem se v nebi?

Ten, kdo nahlédne do prostoru mezi dvěma světy, pocítí velké usmíření. Když získáme jistotu, že naše duše přetrvá, smrti se už nebojíme!

Stalo se to před necelými sedmi lety. Měla jsem dlouhou dobu velké bolesti v oblasti žlučníku, které mě nakonec přiměly k návštěvě doktora. Vyšetření ukázala, že mám zánět žlučníku. Zkoušela jsem nejprve dietu, ale nepomohlo mi to.

Nakonec mi lékař doporučil operaci. Tvrdil, že se jedná o banální zákrok a že prý nemusím být žádné obavy. Přesto jsem měla strach.

Měla jsem zlé tušení

Ještě nikdy předtím jsem v nemocnici dlouhodobě nebyla. Všichni moji blízcí i přátelé mě utěšovali, že se nemám čeho bát. Já jsem se ale stejně na ten zákrok připravovala, když to přeženu, tak trochu jako na smrt.

Ochromil mě strach

Četla jsem o různých případech, kdy se i zdánlivě snadná operace změnila v drama a boj o život. Možná jsem měla i nějakou předtuchu nebo mě prostě jen varovala intuice.

Ztratila jsem vědomí

Operace samotná sice proběhla bez problémů a já se po ní v pořádku probudila k vědomí, ale následující noc se dostavily nečekané komplikace. Cítila jsem se hrozně špatně a v tu chvíli jsem si opravdu myslela, že umírám.

Mrzelo mě, že se nestačím rozloučit s těmi, které jsem milovala. To byla moje poslední myšlenka předtím, než jsem ztratila vědomí.

Obklopilo mě silné bílé světlo

Později jsem se dozvěděla, že jsem prožila klinickou smrt. Znala jsem různé příběhy lidí, kteří měli podobnou zkušenost a popisovali svůj vstup do jiného světa. Dlouhý tunel, na jehož konci je světlo a vítání ze strany těch, kteří zemřeli před námi.

Já si na žádný tunel nevzpomínám, ale skutečně si pamatuji silné bílé světlo, díky kterému jsem si znovu začala uvědomovat samu sebe. Necítila jsem ale své tělo, to zůstalo někde mimo mě. Pochopila jsem, že jsem se ocitla v nebi.

Rozhovor s maminkou

Bylo to tam moc krásné. První tvář, kterou jsem spatřila, byla mojí milované maminky. Ta umřela, když mi bylo dvacet let. Dva roky bojovala s rakovinou, ale bohužel svůj boj s krutou nemocí nakonec prohrála. Pocítila jsem obrovské štěstí, že ji znovu vidím.

Slyšela jsem, jak mi říká, že je na mě pyšná, co jsem v životě dokázala, a že mě moc miluje.

Ztratila se v záplavě světla

Zeptala jsem se jí, jestli teď, když jsem zemřela, budeme zase spolu. Usmála se a odpověděla mi, že můj čas ještě nepřišel. Chtěla jsem k ní přistoupit blíž a pohladit ji nebo ji i obejmout, ale v záplavě dalšího světla jsem ji ztratila z dohledu.

Přítelkyně z dětství

Z bílé záře se náhle vynořila další postava. Hned jsem ji poznala. Byla to Marcela, moje nejlepší kamarádka z dětství. Společně jsme chodily na základní školu i na gymnázium, ale ona se potom vdala za cizince a odstěhovala se pryč.

Zůstaly jsme sice v kontaktu, ale už jsme se nevídaly – až jsem se jednoho dne dozvěděla smutnou zprávu: Marcela se utopila v moři.

Slova útěchy

Hodně jsem to tenkrát oplakala. Ten pocit, že už se nikdy neuvidíme a nebudeme spolu mluvit, byl strašný. Teď tady najednou stála přede mnou tak, jak jsem si ji pamatovala. Řekla mi, že ví, jak jsem na ni často myslela a byla jsem kvůli ní smutná.

Utěšovala mě, že smrt nebolí a že se v nebi cítí dobře. Potom zmizela i ona, stejně jako předtím maminka. Čekalo mě ještě jedno setkání, a sice s dědečkem z tátovy strany, na kterého jsem měla z dětství hodně hezkých vzpomínek.

Dědečkova usměvavá tvář

Zákeřná nemoc ho však zabila, když mi bylo pouhých deset let. Tehdy to bylo vlastně moje první setkání se smrtí. Jeho odchod jsem nesla velmi těžce, moc se mi po něm stýskalo a brečela jsem několik měsíců. Nyní jsem se dívala do jeho vlídné, usměvavé tváře.

Najednou mě obklopila tma

Usmíval se, jako všichni v nebi. Vnímala jsem příjemné teplo a energii, která vycházela z jeho zářícího bílého těla. Pak jsem ještě spatřila i další lidi ze své minulosti.

Chtěla jsem si s nimi ještě povídat, zeptat se jich na spoustu věcí, ale nějaká síla mě začala táhnout z toho světa pryč. Všechno znovu ztmavlo a já jsem přestala vnímat.

Všichni moji blízcí byli u mě

Probrala jsem se na nemocničním lůžku. V první chvíli mi bylo strašně líto, že už nejsem v nebi. Pak mi ale začalo pomalu docházet, že se lékařům podařilo mě zachránit. V mém pokoji stáli ti, které mám tak moc ráda:

manžel, obě děti, sestra se švagrem i můj otec. Byla jsem vysílená a nemohla jsem mluvit. Cítila jsem se ale hrozně šťastná.

Smrt ještě neznamená konec

Později, když už se mi udělalo lépe, jsem přemýšlela, zda mám o svém podivném zážitku někomu říct. Nakonec jsem se odhodlala a pověděla jsem o něm alespoň manželovi. I když to neřekl přímo, bylo na něm vidět, že mi příliš nevěří. Ale mně to nevadilo.

To, co jsem prožila, bylo překrásné a přesvědčilo mě to o tom, že smrtí náš život ještě zdaleka nekončí.

Petra D. (59), České Budějovice

Předchozí článek
reklama
Související články
21.9.2023
Její tragická smrt mnou otřásla. Když mi bylo nejhůř, přišla za mnou ve snu, aby mi řekla tu úžasnou novinu, že se vrátí mezi nás. Měla jsem úžasnou sestru, kterou jsem moc milovala. Jmenovala se Jana. Byla starší o šest let. Po smrti maminky se o mě hodně starala. Díky ní jsem překonala nelehkou pubertu a rozchod se svou první láskou. Byly jsme zkrátka jedna duše. Na lásku štěstí neměla
21.9.2023
Říká se, že boží mlýny melou, někdy to ale dlouho trvá. A cenu pak zaplatí i nevinní lidé. Kamarádka ve svých snech odhalila dávný zločin! Moje kamarádka Petra je hodně citlivou ženou. Má to tak odjakživa. Znám ji od svého mládí, byly jsme spolužačkami na gymnáziu. Tam se z nás staly nerozlučné kamarádky. A i když se pak naše cesty po střední škole rozešly, dál jsme se pravidelně vídaly a často
17.9.2023
V těch místech jsem nikdy nebyla, dovedl mě tam můj pes na procházce. Najednou se z mlhy vynořil starý kříž a po něm těžce zraněný voják. Plazivá nenápadná cestička to vzdala a brzy se ztratila v lese. Kousek dál byl malý železný most a pod ním se třpytila stuha napůl vyschlého potoka. Bylo tu ticho jako v hrobě, nikde nikdo. Už jsem se chtěla zastavit a obrátit se na zpáteční cestu, když v tom
17.9.2023
Byla to kouzelná skála, kde se děly zázraky vždycky. Dodnes v to místní lidé věří. Žil v ní poustevník, který léčil lidi. Ta energie tam asi zůstala dodnes. Onemocněla jsem, však už jsem nebyla nejmladší. Přesto jsem doufala, že si paní s kosou dá ještě načas. Přichystala si na mě rakovinu. Můj zdravotní stav se rychle horšil. Nemohla jsem si dovolit odejít, moji staří rodiče stále ještě žil
16.9.2023
Odjeli jsme se ženou na dovolenou, i když byla nemocná. Na schodišti hotelu jsem objevil vzácnou vázu. Za její záchranu jsem si přál zázrak. Měli jsme smůlu! Týden před dovolenou si manželka hnula se zády. Pracovala jako rehabilitační sestra v lázních, když se pokusila jednoho z pacientů, který padal ze stolu, zachránit. Plánovaná dovolená na Azorských ostrovech byla v ohrožení. Chtěli jsme
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Prozradila svůj recept na mládí
nasehvezdy.cz
Prozradila svůj recept na mládí
Zpěvačka, herečka a máma dvou synů Lucie Vondráčková (43) prozradila, díky čemu vypadá sotva na třicet. Za celý svůj život nejenže nikdy nekouřila, ale nedotkla se prý ani kapky alkoholu. „Ano, nud
Oplácím mu stejnou mincí
skutecnepribehy.cz
Oplácím mu stejnou mincí
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal.
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
21stoleti.cz
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
V severní Francii v oblasti Pařížské pánve bylo už v roce 2000 objeveno rozsáhlé neolitické pohřebiště. Díky pokrokům v analýze dávné DNA se nyní vědcům podařilo získat genomy 94 jedinců, kteří, jak s
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Spřízněná duše ji láká
nasehvezdy.cz
Spřízněná duše ji láká
Znají se hodně dlouho. Netají se tím, že jsou skvělí kamarádi. Povídá se ale, že mezi Janou Paulovou (68) a Petrem Rychlým (58) bylo i něco víc. Herečka ze seriálu Jedna rodina je přitom vdaná. S
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
epochaplus.cz
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
Měla to být oslava, při které v Boleslavi zasednou za masivními stoly dva bratři: kníže Václav (asi 907–935/929) a Boleslav (asi 915–967/972), který si později získá přízvisko Ukrutný. Svátek svatých Kosmy a Damiána však naservíruje krvavou dohru. Nejznámější vraždu české historie.     Co o ní lze s jistotou říct? Téměř nic – snad kromě
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
enigmaplus.cz
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
Bylo 8. dubna 1665 odpoledne. Skupina šesti rybářů se právě v pobřežních vodách Baltského moře u města Stralsund věnovala lovu sleďů. V dalších minutách se však stalo něco, pro co nemá ani současná vě