Svůj talisman pečlivě střežím

Total
2
Shares

Pokud nás nějaký předmět chrání, musíme na něj dávat pozor. Figurka mi doma vypadla a v práci pak přišla pohroma.

Odmalička jsem docela pověrčivá a už léta s sebou neustále všude nosím malý talisman. Kdysi mi ho darovala moje babička, která také věřila v sílu takovýchto předmětů. I já jsem přesvědčená o tom, že funguje, praxe mi to několikrát dokázala. Naposledy to bylo minulý rok na jaře.

Dárek od babičky

Mým talismanem je malá plastová figurka, kterou jsem dostala kdysi od své babičky Lady k narozeninám. Myslím, že k desátým. Tehdy mě to moc potěšilo, protože jsem věděla, jak významný dárek to je a že mi ho babička dává ze skutečné lásky a dobroty srdce.

Jako mladá dívka jsem ji většinou nosila v kapse kalhot nebo v malé kapsičce u batohu, když jsem vyrostla, dala jsem si ji do peněženky mezi drobné a tam jsem ji také neustále měla. Párkrát se mi samozřejmě za ty toky stalo, že jsem peněženku zapomněla a opravdu se mi pak toho dne přihodily drobné nepříjemnosti.

Jednoho dne loni na jaře se mi ale poprvé přihodilo, že mi talisman z peněženky doma nepozorovaně vypadl. Odešla jsem do práce jako každý jiný den a teprve tam jsem zjistila, že talisman v peněžence není. Neměla jsem z toho právě dobrý pocit a mělo být ještě hůř…

Šokující zpráva

Odpoledne si mě k sobě do kanceláře zavolal vedoucí, že se mnou potřebuje nutně mluvit. Byl to dost šokující rozhovor. Řekl mi, že ve firmě bude probíhat snižování počtu pracovníků a já mám být mezi těmi, kteří odejdou. Po více než dvaceti letech jsem si měla hledat novou práci, navíc ve věku, kdy už to jde poměrně těžko.

Za moje neštěstí mohl talisman

Ta zpráva mě hodně ranila. Do té chvíle jsem neměla absolutní tušení, že by se mnou vedoucí ve firmě dál nepočítal. Svou smůlu jsem přičítala tomu, že jsem s sebou neměla talisman, který mě jinak chránil. Nikomu jsem se s touhle teorií ale samozřejmě nesvěřovala, každý by mě měl za blázna.

Smutek vystřídala radost

Druhý den jsem si dala hodně velký pozor, abych figurku nezapomněla. Kontrolovala jsem to asi pětkrát. A stalo se, že kouzlo opět zafungovalo. Opět jsem byla pozvaná k vedoucímu. Myslela jsem, že to je kvůli přesné domluvě, kdy odejdu, ale naštěstí jsem se spletla.

Tentokrát mi vedoucí sdělil, že došlo ke změně plánů a já nakonec ve firmě zůstávám, protože jsem prý po tolika letech nenahraditelná. Jeden den jsem tak byla moc smutná, další den jsem naopak měla velikánskou radost. Můžete si o tom myslet ledacos, ale já vím své: za vše mohl ten zapomenutý talisman, v tom zlém i v tom dobrém.

Zuzana H. (57), Jindřichův Hradec

Také se vám může líbit