Domů     Opustil ji manžel a já to odskákala
Opustil ji manžel a já to odskákala

V našem panelovém domě bydlíme už tak dlouho, že bych ty roky už snad ani nespočítala. Ovšem když jsem si myslela, že mě tu už nic nepřekvapí, nastaly problémy, které by mě ve snu nenapadly.

Se sousedy v domě, tedy s těmi, co zde dlouho bydlí, jsme s mužem měli vždy fajn vztahy. Občas jsme se všichni sešli, ať už na grilovacím místě kousek od našeho domu.

Zůstala sama

Asi nejvíce jsem si ale vždy povídala se sousedkou Petrou. Byla sice o pár let starší, ale to nám vůbec nevadilo. Petra byla takový ten typ, co se nevzdává, věci řeší s přehledem a dokáže být nad věcí.

To já věci mnohem víc prožívám, tak jsem se vždy snažila brát si z ní příklad. Bohužel vše se razantně změnilo, když ji před půl rokem, z ničeho nic, opustil její manžel po třiceti letech soužití.

Chodili jsme sportovat

Upřímně, všechny to zaskočilo. Oni dva s Petrou se zdáli jako naprosto pohodová dvojka a málokdy byli jeden bez druhého. Měli stejné zájmy, rádi sportovali a jezdili na výlety. Chodili pravidelně i do divadla a na koncerty.

Protože i my s manželem jsme nadšenci do sportu, občas jsme si vyrazili užít pořádné rodinné souboje. Chlapi si občas skočili pod barák na pivo, já si s Petrou dala dvě deci u nás nebo u nich doma. To bylo vše, a musím říct, že nám to všem vyhovovalo.

Našel si jinou

Když Petru před půl rokem manžel opustil a opravdu ze dne na den, byla jsem první, komu se přišla vyplakat na rameno. „Chápeš to? On se chce po třiceti letech rozvádět. To nezvládnu,“ vzlykala.

Nejsem ten typ, co by musel poslouchat problémy druhých, a tak jsem o jejich vztahu vlastně nic pořádně nevěděla a, popravdě, mě to ani nijak zvlášť nezajímalo.

Petra mi ale povyprávěla všechno od A do Z. Jak už ji jednou povedl, ale ona mu odpustila. Tehdy se dlouho pokoušeli o miminko, a stále se nedařilo. Až se nakonec rozhodli, že to vzdají a budou si užívat i bez dětí. Její Tomáš si zřejmě toto zklamání začal řešit u kolegyně.

Když se to Petra dozvěděla, dala mu nůž na krk: „Buď já, anebo ona!“ Tenkrát prý svůj románek ukončil a vše bylo zase v pohodě. Nevěděla jsem tehdy ještě, jak se utěšují zhrzené manželky, tak jsem jí jen potvrdila, že je Tomáš zmetek a tohle se nedělá.

Pořád něco chtěla

Vděčně se na mě podívala a chytla mě za ruku. Od té doby neminul den, aby nepřišla. Jednou mi zaťukala na dveře, že má dva lístky do divadla, kam měli jít spolu, a ona nechce, aby propadly, takže si řekla, že můžeme jít spolu.

Jindy chtěla pomoci pověsit záclony, protože ona to sama neumí, to vždy dělal u nich Tomáš. Záminka byla vždy. Nadšená jsem nebyla, ale v její situaci nebylo možné říkat ne. A tím se spustil kolotoč její závislosti na mně.

Večery se sousedkou

Klidně u nás zazvoní v devět hodin večer, že jí je smutno a jestli může dál. A na odpověď samozřejmě nečeká a rovnou se hrne do obýváku, kde si zpravidla sedne hned vedle mého manžela. Vždycky si slibuji, že už řeknu ne, ale když ji vidím, nedokážu to.

Můj muž vždy raději vyklidí pole, jde na pivo a já nakonec trávím večer s ní místo se svým manželem. Už se začínám bát, že se z něj díky tomu stane alkoholik nebo že mě také opustí. Pořád dokola poslouchám to samé. Jak jí to mohl udělat, proč ji opustil a co bude dělat.

Já se ji snažím posunout dál, ale jako kdyby to nevnímala. Sotva vyjdu z bytu, mám ji v patách. Jde se mnou nakoupit i cvičit. Už se ani neptá, jestli se může přidat. Prostě se přidá. Je mi jasné, že čeká za dveřmi jen na to, kdy vyjdu, a přilepí se na mě.

Reakce mě šokovala

Mému muži to už začíná pěkně vadit: „Katko, řekni jí, že to takhle nejde, nebo jí to řeknu sám!“ ozval se už. Když jsme se totiž chtěli jet spolu koupat k rybníku na „naši“ plážičku, potichu jsme se vyplížili z bytu, aby nás nezmerčila. Jaký šok jsme zažili, když čekala u auta.

„Kam jedeme?“ zeptala se suverénně. A bylo po romantice. Jeli jsme až do Konětop a měli s sebou ocásek. Večer jsem se tedy rozhoupala a pro změnu zazvonila já na ni. „Potřebuji s tebou mluvit,“ řekla jsem stručně a šla dál.

Snažila jsem se jí ohleduplně vysvětlit situaci, ale její reakce mě zaskočila: „A to ten tvůj mužíček ví, jak jsi házela oči po mém manželovi? Přesně taková flundra, jako jsi ty, mi ho sebrala,“ sykla zlobně. Vůbec jsem ji nepoznávala. Zvedla jsem se a odešla.

Stala se z ní jedubaba

Od té doby mám od Petry sice pokoj, ale už jsem ji několikrát načapala, jak před domem drbe s jinými sousedkami, které se po mně pátravě koukají.

„Tak jsem slyšel, že jsi svedla našeho souseda a poradila mu, ať Petru opustí,“ dozvěděla jsem se jednou večer, když se manžel vrátil z piva.

Málem jsem upadla. „Prosím tě, klid,“ utěšoval mě manžel. „Nikdo tomu nevěří!“ dodal s tím, že naštěstí sousedé pochopili, že Petra nedokáže odchod svého muže rozdýchat. Jestli to tak bude pokračovat dál, otráví ovzduší nám všem v celém domě.

Katka P. (54), Jablonec nad Nisou

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
20.5.2024
Dnes se se soukromými vysokými školami roztrhl pytel. Získat titul už není tak obtížné jako kdysi, kdy vysokou studovali opravdu jen ti nejnadanější. Když nejmladší kolegyně odcházela na mateřskou, sháněli jsme někoho na zástup. Jednou přišel vedoucí provozu s tím, že sehnal mladou a nadějnou zaměstnankyni. Dost nás to překvapilo, protože do personálních věcí se nikdy nepletl. „Je mladá, ještě
20.5.2024
Důvěřovala jsem mu a o jeho slovech nikdy nepochybovala. Nedůvěra se mě zmocnila až poté, co mi nalila jed do žil moje nejlepší kamarádka. O nějaké nevěře jsem vůbec nikdy nepřemýšlela. Ani o svojí, natož o manželově. Nebyl sebemenší důvod. Byl to takový můj méďa do nepohody. Moc krásy nepobral, ale o to víc jsem ho měla ráda. Byl takový retro Pěkně vypasené bříško, pleš začesaná trochou
19.5.2024
Milovala jsem sport. Nehledě na to, že jsem byla v pokročilém stadiu těhotenství, rozhodla jsem se jít na kolečkové brusle. Otěhotněla jsem ve dvaceti, ale tehdejší přítel mě opustil. Rozhodla jsem se dítě si nechat, i za předpokladu, že s ním zůstanu sama. Měla jsem dost přátel a rodiče. Na miminko se všichni těšili. „Postaráme se o tebe i o malé,“ ubezpečovali mě máma s tátou. „Ale musíš na s
18.5.2024
Mámin nový partner Bohouš mi dohazoval nápadníky a náramně se tím bavil. Bylo to trapné, a tak jsem se mu trošku pomstila. Máma celá zářila, tvrdila, že našla lásku. Upřímně jsem jí to přála. Táta nestál ani za fajfku tabáku a od doby, kdy mu spakovala kufry, nenašla nikoho, kdo by ji zaujal. Až teď, kdy jí bylo necelých sedmdesát. Nicméně po boku toho chlapíka rozkvetla a omládla, vypadala ne
17.5.2024
Pokaždé, když někde něco vezmu, stydím se za to a slibuji sama sobě, že to bylo naposledy. Ale příště to udělám zase. Je to jako droga! Ani nevím, kdy to přesně začalo, myslím, že na střední škole, když jsem jednou nechtěně nezaplatila v samoobsluze kus salámu. Nikdo mě nechytil! Zmocnil se mě zvláštní pocit, takové blaho, že se mi povedlo ušetřit. Jako studentka jsem měla málo peněz a najed
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Louis Vuitton oživuje kampaň Core Values s Rogerem Federerer a Rafaelem Nadalem
iluxus.cz
Louis Vuitton oživuje kampaň Core Values s Rogerem Federerer a Rafaelem Nadalem
Značka Louis Vuitton odhalila novou kapitolu ve své proslulé kampani Core Values v podání známé fotografky Annie Leibovitzové. Hvězdami inspirativní kampaně jsou dva z nejuznávanějších tenisových šamp
Nehoda měla šťastný konec
skutecnepribehy.cz
Nehoda měla šťastný konec
Milovala jsem sport. Nehledě na to, že jsem byla v pokročilém stadiu těhotenství, rozhodla jsem se jít na kolečkové brusle. Otěhotněla jsem ve dvaceti, ale tehdejší přítel mě opustil. Rozhodla jsem se dítě si nechat, i za předpokladu, že s ním zůstanu sama. Měla jsem dost přátel a rodiče. Na miminko se všichni těšili. „Postaráme se o tebe i o malé,“ ubezpečovali
8 nejobávanějších dobyvatelů Nového světa: Honba za zlatem, masakry a vražedná nenávist
historyplus.cz
8 nejobávanějších dobyvatelů Nového světa: Honba za zlatem, masakry a vražedná nenávist
Moctezuma přivítá Španěly květinami či zlatými dary a jedná s nimi s vybranou zdvořilostí. Nejspíš tak chce odhalit jejich slabosti, aby je mohl snáze porazit. Cortés je ale ostražitý a aztéckého vládce v jeho úmyslech předběhne…   Janovský mořeplavec Kryštof Kolumbus (asi 1451–1506) v roce 1492 definitivně objevil pro Evropany Ameriku. Záhy do Nového světa připlouvá mnoho španělských conquistadorů
Babiččin hovězí guláš s dokonalým karlovarským knedlíkem
tisicereceptu.cz
Babiččin hovězí guláš s dokonalým karlovarským knedlíkem
Není nad to dát si porci guláše s knedlíkem a k tomu půllitr vychlazeného piva. Umíte si ale tuto českou klasiku připravit i doma? Guláš má neprávem pověst jídla náročného na přípravu, ovšem není tomu
Jak odhodit věčnou smůlu?
nejsemsama.cz
Jak odhodit věčnou smůlu?
Asi znáte období, kdy se vám nic nedaří, vše vám padá z rukou a pokazí se všechno, co může. Co když se vás ale smůla drží déle? Zapracujte na tom magicky. Máme pro vás tipy, jak smůlu vyprovodíte ze dveří. Váš život se často podobá zebře, bílý úsek radostí střídá černé pásmo smůly a pak
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Australský zázrak: Lastura v zálivu
21stoleti.cz
Australský zázrak: Lastura v zálivu
Co patří mezi symboly Austrálie? Bezesporu klokan, koala, Jižní kříž, Vánoce na pláži a také budova opery v Sydney. Tato stavba je mnohými experty považována za jednu z nejpovedenějších, jakou kdy arc
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Strašidelný ostrov Spike: Tajné dějiny, o kterých se dlouho nemluvilo!
enigmaplus.cz
Strašidelný ostrov Spike: Tajné dějiny, o kterých se dlouho nemluvilo!
V irském hrabství Cork se nachází ostrov Spike. Dlouhá staletí byla tato lokalita běžným smrtelníkům zapovězena, protože se zde nacházela strategická vojenská pevnost i obávané vězení. Co můžete čekat
Poznáte příznaky mrtvice? Až 70 % Čechů ne! A do nemocnice přijedou pozdě…
epochaplus.cz
Poznáte příznaky mrtvice? Až 70 % Čechů ne! A do nemocnice přijedou pozdě…
Mrtvici každý rok v Česku prodělá zhruba 25 000 lidí. Je druhou nejčastější příčinou úmrtí, i když je u nás léčba mrtvice na špičkové úrovni. Zrovna na 15. května připadá Světový den proti mozkové mrtvici. Se snížením počtu případů přitom může pomoci znalost příznaků – právě ty nezná až 70 % Čechů, a proto se
Zničí brzy lásku mezi Sandevou a Prachařem žárlivost?
nasehvezdy.cz
Zničí brzy lásku mezi Sandevou a Prachařem žárlivost?
Ačkoli jejich lásce zpočátku nikdo nedával velkou šanci, dnes jsou spolu herec Jakub Prachař (40) a herečka z Jedné rodiny Sara Sandeva (26) několik let. Až nedávno se ale ukázalo, že herečka na sta
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,