Ta ženská mi snad udře syna!

Total
1
Shares

S manželem jsme se seznámili v práci. Už nám táhlo na čtyřicet. Syna jsme si vymodlili, ale ne nadarmo se říká, že starší rodiče mají nejchytřejší děti! Jen snacha to nechápe!

O dítě jsme se snažili dlouho a intenzivně, a když už jsme to chtěli v pětačtyřiceti vzdát, otěhotněla jsem. Ve věku, kdy se mé kamarádky stávaly babičkami, jsem já poprvé držela své vytoužené miminko. Nikdy nezapomenu na den, kdy se nám narodil, ani na žádný další, kdy nám vnášel radost do života. Náš syn byl slunce našeho života.

Dobře jsme ho vychovali

Ve škole se náš Michal dobře učil a ve volném čase jsme ho vedli ke sportu. Dotáhl to až do ligového volejbalu. Stal se z něj milý a pěkný chlap. Byli jsme všichni tři moc šťastní. S manželem jsme ho, myslím, vychovali opravdu dobře.

Je hodný a vlídný k lidem a rád jim pomáhá. Přála jsem mu, aby si našel ženu, která ho dokáže ocenit jako my. Když si přivedl Lenku, dlouho jsem si to i myslela.

Změnila jsem názor

Jenže pak stačilo pár návštěv u mladých a já zcela změnila názor. Už při první návštěvě, jsem byla překvapená, jak vede domácnost. Všude byl neskutečný nepořádek, dřez přetékal špinavým nádobím a na zemi bylo hrozně moc špíny. Úplně jsem se lepila k podlaze, byla to hrůza. Nechápala jsem, že Lenka nedokázala ani před naším příjezdem uklidit.

Bohužel se oženil

Bohužel náš syn byl tak zamilovaný, že si Lenku před třemi lety vzal. Sice jsem se pokusila mu to rozmluvit, ale marně. „Mami, co proti ní pořád máš? Respektuj, že ji miluji,“ poprvé v životě mě okřikl.

Jsem nešťastná

Když se před rokem našim mladým narodil krásný a zdravý kluk Martínek, myslela jsem si, že s mateřstvím se třeba Lenka změní. Mám nádherného vnuka a já jsem opravdu hrdá babička. Vůbec se mi ale nelíbí, jak se Lenka o něj a o domácnost stará.

Nic se k lepšímu nezměnilo, spíš naopak. Nepořádek je tam stále. A mám já mám občas pocit, že je ještě daleko větší. Přestože se se snachou moc nemusíme, ráda přijala moji nabídku na pomoc. Dvakrát týdně tak chodím malého hlídat.

Většinou s ním vyrážím ven, protože u nich doma se téměř nedá existovat. Jenže Lenka místo toho, aby uklidila, zatímco se nemusí starat o malého, vždy někam odejde a já na ni musím čekat v tom bordelu, protože ani jednou ještě nedorazila včas.

Syn pochopil

Bůh ví, kam chodí. Došlo to tak daleko, že si začal stěžovat už i Michal. „Já už jsem fakt unavený. Přijdu z práce a rozhodně to není tak, že bych si odpočinul. Lenka mi hned dá malého, ať se o něj postarám, že ona ho má pořád!

A navíc musím vařit, jinak bychom snad neměli co jíst,“ řekl mi nedávno. Bylo jasné, že si začíná uvědomovat, že jsem ho varovala právem.

Co ty kluky asi čeká?

Je mi ho moc líto, ale nevím, jak mu pomoci. Tohle si musí vyřešit sám. Když si ale vzpomenu, co všechno jsem musela zastat, když byl Michal malý, a pak se kouknu na snachu…. Rozhodně to dřív nebylo tak, že bych doma nic nedělala.

Musela jsem se postarat o celou domácnost, nikdo jiný by to za mě prostě neudělal. Lenka má Michala, a ještě to nezvládá! A to se mi vůbec nelíbí.

Marie N. (71), Trutnov

Také se vám může líbit

Švagrová mě drze okradla!

Do naší rodiny příliš nezapadala. Nebylo mi jasné, proč si bratr vybral za ženu právě tuhle zpovykanou ženskou. Každá její návštěva byla utrpením. Moje švagrová, na rozdíl ode mě, vystudovala vysokou školu a byla…
Zobrazit