Domů     Nevěra mě stála manželství
Nevěra mě stála manželství

Svou bezvýznamnou nevěrou jsem zničila naše manželství. Manžel se snažil mi odpustit, ale nakonec to nezvládl. Odešel. A já teď lituji!

Když jsme se s Jardou poznali, byla jsem pět let zasnoubená. Rozhodně v našem případě neplatilo, že po žádosti o ruku má být svatba do roka a do dne.

Byla to nuda

Pravda, nemohu z toho vinit jen tehdejšího snoubence. Neměli jsme se k tomu ani jeden. Termín svatby jsme třikrát odsunuli především kvůli němu, kvůli mně jen jednou.

Zpětně jsem pochopila, že jsem už dlouho žila ve vztahu, který mě vlastně příliš neuspokojoval a že jsme spolu byli více méně jen ze zvyku a z pohodlnosti něco změnit. Rádi jsme se měli, i když to byla dost nuda.

Jako z filmu

Nemyslím, že by svatba tehdy něco změnila, akorát bychom měli papír, že k sobě patříme. Dítě jsme neměli, nechávali jsme to náhodě, jestli se zadaří. Možná byl osud rozumnější než my, takže jsem za celou dobu do jiného stavu nepřišla.

Jardu jsem potkala kuriózně. Jela jsem z práce a čekala na autobusové zastávce. Přede mnou na silnici velká kaluž, do které on svým autem vjel a zlil mě prakticky od hlavy až k patě. Hned zastavil a hnal se ke mně:

„Slečno, promiňte, mohu vás na omluvu někam pozvat?“ Nabídl se, že mě odveze domů, a já toho využila.

Zpočátku jsem byla dost naštvaná, ale nakonec mě pobavil. Byla s ním legrace, moc hezky jsme si popovídali. Když mě vyložil před domem, dal mi telefonní číslo: „Zavolejte mi, kdybyste měla chuť na kávu nebo třeba na víno,“ mrkl na mě šibalsky.

Natruc jsem si vyrazila

Když jsem se pak se snoubencem pohádala, hned mě napadlo, že zavolám Jardovi, abych se tomu ňoumovi doma pomstila. A to byl počátek našeho vztahu. Hned první večer jsem mu o sobě všechno řekla.

Jak už dlouhé roky žiju se snoubencem, ale že vlastně nejsem šťastná, ale přitom že jsem dosud neměla důvod od něho odcházet.

Jarda si to vyslechl a nic nekomentoval. On byl sám, neměl žádnou přítelkyni, přesto se nepokusil nijak využít situace. Zpočátku jsem náš vztah brala čistě jako kamarádský, a také to mezi námi jen v přátelské rovině probíhalo.

Jenže čím dál víc jsme si oba uvědomovali, že nám je spolu dobře, že se jeden na druhého těšíme.

Přerostlo to v lásku, až když jsme se poprvé opravdu pořádně políbili. Do té doby to byla vždy jen pusa na tvář při setkání a při loučení.

„Opravdu chceš dál zůstávat s ,Ňoumou‘?“ zeptal se mě Jarda jednou při loučení a nazval mého snoubence přezdívkou, kterou jsme mu přiřkli. Rozhodla jsem se vztah ukončit.

Do roka a do dne

Bylo mi skoro třicet a byla jsem opět na začátku. Jarda se po roce stal mým manželem a za dva roky se nám narodilo první dítě. Přesto jsem se často přistihla, že Jardu v duchu srovnávám se svým bývalým. Život s Jardou a život s ,Ňoumou‘, to byl opravdu velký rozdíl.

Najednou jsem se nenudila ani chvíli. Skoro až do porodu jsme neustále něco podnikali, protože těhotenství jsem snášela velmi dobře a měla jsem spoustu energie. Byla jsem zamilovaná a šťastná.

Byla jsem pyšná, že jsem se rozhodla dlouholetý vztah ukončit a vydat se prakticky do neznáma.

Jarda mi za to stál a nikdy jsem nelitovala. První se nám narodila dcera a za dva roky po ní syn, byli jsme rodina a bylo nám spolu dobře.

Pomalu denně jsem myslela na to, kde jsem mohla být, a hlavně o co bych přišla, kdybych tenkrát zůstala se svým bývalým snoubencem.

Alkohol mě zradil

Plynul rok za rokem a my žili jako normální, spokojená rodina se všemi svými radostmi i starostmi a žili bychom tak další roky, kdybych neudělala největší hloupost svého života.

Na víkendovém školení jsem se opila, nechala se sbalit jedním kolegou a vyspala se s ním.

Moc si toho nepamatuji, nejsem příliš zvyklá pít a opravdu jsem to přehnala. Po vystřízlivění bych se hanbou a studem propadla. Bohužel se vše provalilo, protože nějaká dobrá duše to donesla mému manželovi.

„Jardo, je mi to hrozně líto. Na nic si nepamatuji, hrozně jsem se opila a neumíš si představit, jak mi to je líto a jak se stydím,“ prosila jsem doma téměř na kolenou. Snažil se mi odpustit. Jenže to nešlo, vydržel to pár měsíců a pak mi řekl, že odchází.

Sbalil si věci a odstěhoval se s tím, že buď čas všechno zhojí, nebo se rozvedeme.

Trestají mlčením jeho, ne mě

Dětem jsme důvod, proč s tátou nejsme, neřekli. Já bych to možná přiznala, jsou přece v podstatě dospělé, ale Jarda trval na tom, že jim to neřekneme. A to byla ta největší chyba! Je mi to den ode dne jasnější.

Zachoval se jako rytíř, vzal tu vinu s rozvodem na sebe. A já zbaběle.

Neměla jsem s ním souhlasit. On se odstěhoval, on je ten špatný! Takhle to teď děti vidí. Odmítají se s ním i vídat. Moc mě to mrzí, nevím, co mám dělat.

Tak moc bych chtěla, aby bylo zase všechno jako dřív nebo aby za mou chybu alespoň tolik netrpěl můj milovaný manžel.

Jana F. (61), Brno

Související články
17.6.2024
Vdávala jsem se před třiceti lety. Vlado pochází z Bratislavy, po mamince je částečně Maďar, po otci má polskou a rakouskou krev. Já jsem se narodila v Praze ve vinohradské nemocnici, na Vinohradech jsem chodila do jazykové školy i na gympl, jen na vysokou jsem se posunula do jiného pražského obvodu, na lékařskou fakultu blízko Karlova náměstí. Tam jsem také potkala Vlada, který chodil o dva ro
15.6.2024
Nikdy bych si nemyslela, že se rozhádáme kvůli něčemu, co se vlastně ani nebude týkat přímo nás. Už několik měsíců spolu nemluvíme. Naše rodina držela vždycky pospolu, nebylo nic, co by nás postavilo proti sobě. Prošla i hodně těžkou zkouškou, když zahynul dědeček během občanské války ve Španělsku a babička zůstala sama s pěti dětmi. Rodina se tehdy semkla a pomohla jí překonat těžké období. Ří
14.6.2024
Moje kulinářské umění je vyhlášené. Těším se pověsti nejlepší kuchařky široko daleko. Nemohu připustit, aby byla moje snacha lepší! Tohle je moje parketa. A tu si nenechám vzít! Myslím, že si kaž­dý zakládá na tom, co umí nejlépe. V mém případě to je vaření. Toto umění jsem určitě podědila po své babičce, která byla vyhlášená kuchařka. Také moje teta vařila ve školní jídelně, a dodnes si pamatu
11.6.2024
Moje dětství bylo příšerné. Nerada jsem chodila domů, nerada jsem zůstávala s kýmkoli z naší rodiny. Máma s tátou se neustále hádali a prali. Moje o šest let mladší sestra Jitka si vůči tomu vytvořila jakousi imunitu a neustále mě shazovala, protože já se s tím vyrovnat neuměla. Možná se tak chtěla rodičům hlavně zavděčit, protože jejich hněv na její hlavu potom tolik nedopadal a vše jsem odnáš
10.6.2024
Magdu jsem měla vždycky ráda, jako starší sestra při mně vždy stála. Okolnosti se ale změnily a má šikovná sestra je „za vodou“. Nedávno mi najednou vpálila, že bych chtěla, aby mě finančně zajistila, a to se mě hodně dotklo. Jako děti jsme mezi sebou necítily žádné rozdíly. Rodiče nás vychovali k vzájemnému respektu, a pokud to nebylo možné, jednoduše jsme se porvaly. Pamatuji si na náš společ
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kořeněné trhané maso
tisicereceptu.cz
Kořeněné trhané maso
Kdo má rád pikantní pokrmy, ten si na trhaném vepřovém rozhodně pochutná. Suroviny 300 g vepřové kýty 2 zelené chilli papričky 10 ředkviček 1 lžíce grilovacího koření čerstvě namletý pepř s
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
epochaplus.cz
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
Hodinová sazba za úklid… Je klíčovým faktorem při výběru úklidové služby. Cena může výrazně kolísat v závislosti na regionu, velikosti a povaze úklidového úkolu a specifických požadavcích zákazníka. Tento článek se zaměří na srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech a na to, co je třeba při výběru úklidové společnosti zohlednit. Regionální rozdíly v hodinových
Třená niva
nejsemsama.cz
Třená niva
Můžeme ji dochutit i jemně nasekanou jarní cibulkou nebo česnekem. Ingredience: 150 g sýru niva 1 žervé 1 tavený sýr 100 g majolky 6 lžic zakysané smetany 5 g mletých vlašáků 20 g zeleného pepře 1 pomeranč Postup: Nivu nastrouháme, přidáme ostatní sýry, majolku, zakysanou smetanu a dobře rozmixujeme. Přisypeme ořechy a pepř. Pomeranč nakrájíme na plátky a chlebíčky natřené
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
historyplus.cz
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
Zdi sün-jangského vězení jsou vlhké a olezlé plísní. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i geniální čínský básník Li Po, který zde čeká na osudný ortel. Dohnaly sem Li Poa hříchy mládí, kdy při soubojích zabil několik lidí, nebo skončil v žaláři z jiného důvodu?   Na promrzlou zem dopadají krvavé krůpěje. Patří lehce raněnému
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
nasehvezdy.cz
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
Stálice seriálu Ulice, herečka Anežka Rusevová (37), zatím v lásce moc štěstí neměla. V případě sympatické a milé Anežky je to poněkud zvláštní, i proto, že ona sama prý po milujícím partnerovi a rodi
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
21stoleti.cz
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
Potvrzeno! Ze studie založené na pozorování dvou sloních stád ve volné přírodě v Keni nedávno vyplynulo, že i sloni se navzájem dokážou „oslovovat“ individuálními jmény. Až dosud přitom byla tato scho
Láska hory někdy nepřenáší
skutecnepribehy.cz
Láska hory někdy nepřenáší
Vdávala jsem se před třiceti lety. Vlado pochází z Bratislavy, po mamince je částečně Maďar, po otci má polskou a rakouskou krev. Já jsem se narodila v Praze ve vinohradské nemocnici, na Vinohradech jsem chodila do jazykové školy i na gympl, jen na vysokou jsem se posunula do jiného pražského obvodu, na lékařskou fakultu blízko Karlova náměstí.
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
iluxus.cz
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
Gin & Tonik, známý jako „G&T“, je globálním fenoménem a stálicí snad v každém baru. Věděli jste ale, že i s jedním prémiovým ginem si můžete připravit hned několik variant osvěžujícího drinku?
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
enigmaplus.cz
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
Záhadami opředený kruh u Chanctonbury se nachází na křídových útesech jižní Anglie. Je to místo, jehož pověst je černější než ta nejtemnější noc. Podle některých názorů zde působí démonické síly! S ja
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
epochalnisvet.cz
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
Dům, který si můžete pronajmout na Airbnb, je postaven v roce 1838 v Salemu ve státě Massachusetts ve Spojených státech amerických. Mnoho hostů, kteří v domě zůstali, tvrdí, že v něm straší. Jaká nadpřirozená síla tam přebývá? Původní majitel domu Henry Derby pracoval v malém americkém městečku Salem ve státě Massachusetts jako krejčí až do
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
epochanacestach.cz
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
Šlechtický rod Beaufort-Spontinů po sobě v Bečově zanechal ještě nejednu významnou stopu. Jednou z nich je i unikátní botanická zahrada, jedna z největších na našem území. Na místě zbouraného pivovaru vzniklo v roce 1870 malé zahradnictví, kolem něj se v podhradí rozvíjel park a zahrada rostla i v dalších letech, nejvíce v období po vzniku