Její chování se změnilo!

Total
1
Shares

Zásahy do podvědomí mohou později vyvolat nepochopitelné zkraty. Moje sestra se stala bezbrannou obětí kruté hypnózy!

Dlouhá léta byla moje starší sestra Martina úplně v pohodě. Celý život byla ve všem o něco napřed přede mnou, a tak se není moc čemu divit, že mi ji rodiče často dávali za vzor. Jako první úspěšně odmaturovala a složila přijímačky na vysokou školu, pak se vdala, jako první přivedla na svět také dítě. Pak se bohužel i jako první rozvedla – v tom jsem ji naštěstí už nenásledovala.

Uzavřela se do sebe

Nevím, jestli za to mohl přímo rozvod, ale každopádně se poté Martina povahově velmi změnila. Ze společenské a usměvavé ženy najednou byla skoro psychická troska, utápějící se v sebelítosti a depresích. Chodila pouze do práce, jinak byla zavřená doma a s nikým se nestýkala.

Chtěla jsem jí pomoci

Nechtěla jsem to nechat jen tak. Proto cítím svůj díl viny na všem, co pak následovalo. Žádná z metod, jak přinutit sestru, aby se vyhrabala ze svých tísnivých stavů, nefungovala. Všechny naše pokusy byly marné, až mi pak jedna moje známá poradila, že by sestra mohla zkusit hypnózu.

Při ní se změní stav vědomí a dá se tak vlastně uvnitř „předělat“ celý člověk. Jsem spíš prakticky založená a nikdy jsem moc těmhle věcem nevěřila, jenže při pohledu na utrápenou sestru jsem si řekla, že alespoň za pokus to stojí.

Matka ji přesvědčila

Nějaký čas jsem hledala vhodného hypnotizéra, kterému by se dalo věřit. Pak jsem dostala tip na jednoho člověka, který žil na venkově za Prahou. Zbývalo přemluvit sestru, což se ukázalo jako nejtěžší úkol. Nechtěla ustoupit ani prosbám, ani tvrdému naléhání. Přesvědčila ji až naše máma. A tak jsem jednu jarní sobotu vyrazila s Martinou do malé vesnice na východ od Prahy.

Vypadala vyrovnaněji

Už při první návštěvě se mi ten hypnotizér moc nezdál, ale ustoupit od realizace jsem už nechtěla. Podruhé by se nám sestru už možná přesvědčit nepodařilo. Nejradši bych bývala zůstala přítomná při celé té akci, ale nepřál si to ani ten člověk, ani Martina.

A tak jsem s nepříjemným pocitem po celou tu dobu čekala venku v autě. Připadalo mi to jako celá věčnost. Když se konečně sestra vrátila, připadala mi najednou nějaká vyrovnanější, ale současně i odevzdanější.

Byl na ni ale určitě lepší pohled než předtím, kdy měla neustále zoufalé oči a v nich slzy. S nadějí jsem si říkala, že ta návštěva třeba skutečně byla ku prospěchu věci. Jenže, jak se v následujících dnech a týdnech ukázalo, jsem se škaredě zmýlila.

Dělala zcela nepochopitelné věci

Příští dny se sestra opravdu začala chovat jinak. Zdálo se, že hypnóza skutečně zabrala. Sestra měla lepší, veselejší náladu a už nebyla celé dny zavřená sama doma. Těšila jsem se z toho ale jenom necelý měsíc. Pak se začala Martina chovat úplně nepředloženě a nepochopitelně.

Nejprve prodala auto, za směšnou cenu, neznámému muži. Domnívala jsem se, že potřebovala rychle peníze, a vyčítala jsem jí, že se neobrátila na mě nebo někoho dalšího z příbuzenstva. Vůbec na má slova nereagovala. Pochopila jsem, že se sestrou opravdu není něco v pořádku.

O ničem nevěděla!

Situace se bohužel opakovala. Společně se sestrou jsme byly majitelkami nějakých zděděných pozemků. Měla jsem známou na katastru nemovitostí. Překvapilo mě, když mi jednoho dne zavolala a vyptávala se, co vede moji sestru k převodu vlastnictví na jiné osoby.

Nechápala jsem, o čem mluví. Vůbec jsem o tom nevěděla. Když jsem se na to sestry zeptala, nebyla mi to schopná nijak vysvětlit. Pak jsem přišla na ještě horší věc: sestra si vůbec nepamatovala, že by něco takového udělala!

Nejednala ze své vůle

V tu chvíli jsem začala mít silné podezření, které se měnilo v jistotu, a sice, že sestra určitě jedná pod vlivem hypnózy. Je známo, že myšlení člověka se dá v onom změněném stavu vědomí uzpůsobit tak, že později vykoná některé věci bez přemýšlení a podle přání nebo nařízení hypnotizéra.

Sestra mi pak skutečně potvrdila, že se jí hypnotizér vyptával na všechny možné podrobnosti ohledně majetkových poměrů. Bylo to tedy jasné, ale co se s tím dalo dělat? U soudu by takové tvrzení neprošlo!

Známá přišla s nápadem

Postěžovala jsem si oné známé, která mi hypnózu doporučila. Od ní jsem se dozvěděla, že jediný způsob, jak zabránit dalším škodám, způsobeným jednáním mé sestry, je najít jiného hypnotizéra, který ji znovu uvede do onoho stavu a všechny předchozí příkazy vyruší. Sestra s tím souhlasila, nedalo ani moc práce ji přemluvit.

Je na dobré cestě

S pomocí mé známé jsme naštěstí našly důvěryhodného člověka a udělaly jsme to rychle. Dnes už to budou čtyři roky od těch událostí a sestra se naštěstí chová zase normálně. Dál se bohužel utápí v depresích, ale je to lepší, než když byla obětí krutého zneužití. Navíc s těmito stavy jí pomáhá psycholog, ke kterému pravidelně, a hlavně dobrovolně dochází.

Tamara L. (50), Praha

Také se vám může líbit