Domů     Nevyměnila bych ho za jiného muže
Nevyměnila bych ho za jiného muže

Nevěřila jsem na náhody ani na osudová setkání, ale na svého vyvoleného jsem narážela tak dlouho, až jsem s ním začala žít.

Myslím, že po více než patnácti letech, co jsme s Michalem spolu, mohu říct, že jsem se v něm nespletla. Po všech nevydařených vztazích, do kterých člověk vkládal tolik úsilí, snahy a lásky, a ony přesto skončily krachem, jsem si jistá, že on je tím pravým.

A koneckonců mě o tom přesvědčily i okolnosti našeho seznámení. Stydím se to říct, ale myslím, že jsme si zkrátka byli souzeni.

Nechtěl žádné závazky

Bylo mi třicet a neměla jsem žádný pořádný vztah. Stýkala jsem se s jedním mužem, ale věděla jsem, že to není člověk pro život. Jeho jedinou zábavou byly bary a různé zábavy. O rodině nechtěl slyšet a slovo svatba nebo závazky v něm probouzely doslova hrůzu.

Jistou dobu mi to bylo celkem jedno, měla jsem dost starostí sama se sebou, takže jsem na nic podobného neměla ani trochu náladu. Něco hluboko ve mně ale asi tušilo, že se to jednou změní a po teple rodinného krbu budu toužit.

Autonehoda

Poprvé jsem se s Michalem potkala v roce 2004, když jsem pospíchala ráno do práce. Ten den jsem asi prvně v životě zaspala, a protože můj šéf naprosto nesnáší pozdní příchody, letěla jsem doslova jako splašená. Nejsem bohužel právě zručná řidička, takže jsem ve všem tom stresu nabourala.

Naštěstí nešlo o nic vážného, nikomu se nic nestalo. Odnesly to jen plechy. Člověk, do kterého jsem nabourala, byl právě Michal, kterého jsem v té době pochopitelně vůbec neznala.

I přesto, že bylo naprosto zřejmé, že jsem nehodu zavinila, choval se velmi galantně a první, co ho zajímalo, bylo, jestli jsem si neublížila.

Dokonce trval na tom, že by měla přijet záchranná služba, aby se vyloučilo nějaké zranění. Michal měl lepší auto, a tak neutrpělo tolik šrámů, zatímco to mé stařičké vypadalo, že půjde rovnou na odpis.

Když jsme vyřídili potřebné formality, odvezl mě do práce. Moc se mi líbil, a proto pro mě bylo vážně těžké odmítnout jeho pozvání na oběd. Byla jsem zadaná, a navíc jsem hrozně pospíchala. Pak už jsme se neviděli.

Uklouznutí na zebře

Naše další setkání o tři roky později opět proběhlo za dost zvláštních okolností. Bylo ošklivé podzimní odpoledne. Šla jsem z práce, strašně pršelo a foukal docela silný vítr. Přebíhala jsem silnici, po přechodu samozřejmě, což se mi paradoxně stalo osudným.

Na těch bílých pruzích mi uklouzla noha a já se natáhla přímo uprostřed. Zelenou mezitím vystřídala červená, a nikdo z projíždějících se u mě nezastavil a nepomohl mi vstát. Mně to moc nešlo, vyvrtla jsem si kotník a bolelo to jako čert. Nakonec se nade mnou přece jen někdo slitoval.

Zavezl mě do nemocnice

Kousek ode mě zastavilo auto a vystoupil muž v obleku. Byl mi povědomý, byla jsem si jistá, že ho odněkud znám, ale nemohla jsem si vybavit odkud. Ano, byl to opět Michal.

Pomohl mi vstát, vůbec ho nezajímalo, že mu prší na jeho nažehlený oblek ani že na něj troubí auta. Trval na tom, že mě odveze do nemocnice. Souhlasila jsem.

Asi si nejsme souzeni…

V čekárně na chirurgii jsme se dali do řeči. I já mu byla povědomá. Tak jsme společně pátrali, odkud se asi známe, až jsme došli k oné nehodě v roce 2004. Slíbila jsem, že tentokrát na oběd půjdu. Vzala jsem si na Michala číslo a nechala se odvézt domů se zafixovanou nohou.

Jenže co čert nechtěl, druhý den jsem si nemohla vůbec vzpomenout, kam jsem dala vizitku s Michalovým číslem. Proklínala jsem se, nadávala a vysypala celou kabelku i peněženku, jen abych ji našla. Nikde však nebyla. Nezbývalo než doufat, že se Michal ozve sám.

Říkala jsem si, že si asi nejsme souzeni, když se střetáváme a zase rozcházíme. A to jsem ještě netušila, že mě čeká další naše nečekané setkání.

O rok později naši firmu koupil nový majitel a uspořádal velký večírek, kam pozval všechny zaměstnance a významné klienty.

Bylo to krátce před Vánoci, které jsem v té době naprosto nesnášela, proto jsem je trávila obvykle sama doma s mísou salátu na klíně a s pohádkami, které jsem už znala nazpaměť. Večírek se pochopitelně nesl ve svátečním duchu, takže se mi na něj moc nechtělo.

Kolem půlnoci už byli slabší jedinci úplně namol a jeden z nich si ze mě udělal svou vrbu a svěřoval mi na baru své životní kotrmelce. Nebylo možné se ho jakkoli zbavit. Byl dotěrný, opilý a stále se ke mně více přibližoval. Nebylo mi to ani trochu příjemné. Když tu se na baru najednou objevil Michal.

Už šestnáct let

Otočil hlavu na mou stranu a úplně se rozzářil. Zbavil mě dotěrného opilce. Zbytek noci jsme strávili spolu a povídali jsme si. Bylo nám tak dobře, že jsme spolu už zůstali, a letos to bude šestnáct let.

Později jsem se dozvěděla, že Michal pracuje kousek od naší firmy a patří mezi naše nejvýznamnější klienty.

Marta J. (47), Písek

reklama
Související články
13.5.2024
Z platonické lásky mě rázem vyléčila ta opravdová. A našla jsem ji tam, kde bych ji nikdy předtím nehledala. Byl to takový velikonoční zázrak. Naši rodinu v okolí každý dobře znal. Babička s maminkou pracovaly v samoobsluze a snad žádný jejich zákazník neopomenul o Velikonocích na naše stavení s pomlázkou zazvonit. Stejně to bylo i v případě tatínka, který v nedaleké obci vedl fotbalové mužstvo
7.5.2024
Byla jsem odhodlaná pro lásku udělat cokoliv, ale zjistila jsem, že jenom to zkrátka nestačí. Na tu pravou lásku je třeba dvou. Zamilovaných příběhů jsem za svůj život přečetla mnoho. Nořila jsem se do smyšlených románů a snila o tom, že i já jednou najdu pravou lásku. A udělám pro to všechno na světě. V patnácti letech se to zdálo jako krásná a jednoduchá představa. Postupem let jsem ale zjišť
6.5.2024
Znali jsme se s Mirkem krátce a museli jsme se brát. Ve svatební den bylo ještě ke všemu příšerné počasí. Už jako holka jsem toužila mít letní svatbu. Před spaním jsem si představovala, jak kráčím rozkvetlou loukou v nádherných krajkových šatech ruku v ruce s urostlým ženichem, i když jsem neměla ponětí, kdo to je a kam vlastně jdeme. A mimochodem, kdo to je a kam vlastně jdeme, jsem přesně nev
2.5.2024
Byla jsem zamilovaná do pohledného spolužáka Lišky, který si mě nevšímal. Přesto jsem doufala, že se během pálení čarodějnic sblížíme. K čarodějnicím neboli třicátému dubnu se upínaly veškeré mé naděje. O té magické noci jsem věděla nemnoho, neboť jsme se o takových věcech ve škole neučili, ale babička říkávala, že je to noc zázraků. Filipojakubská nebo také Valpuržina noc proslula kouzly, ve v
28.4.2024
Byla jsem rozmazlená až hrůza. Přitom moji rodiče nebyli nijak bohatí, nemohli si dovolit bůhvíco, ale mně by snesli modré z nebe. Už ve školce jsem mívala nejkrásnější oblečky ze všech a nejvíc hraček i obrázkových knížek. A protože moje knihovna praskala ve švech, hodně jsem četla, nejraději romantické příběhy o lásce. Snila jsem o tom, že se seznámím s anglickým hrabětem, který si mě odveze
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pho Bo polévka
tisicereceptu.cz
Pho Bo polévka
Suroviny 2 l vody 200 g šalotky 80 ml sójové omáčky 60 ml rýžového octa 4 vaničky hovězího bujónu 30 g sušených hub shiitake 5 stroužků česneku 3 cm čerstvého zázvoru 4 hvězdičky anýzu 5 g
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
historyplus.cz
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
Třeskne několik výstřelů a Josef I. ucítí ostrou bolest v paži. Instinktivně se v kočáru přikrčí a křikne na kočího. I on je zraněný, a to vážněji než portugalský král. Přesto v sobě najde poslední zbytky sil a atentátníkům ujede.   Portugalský Lisabon zasáhlo 1. listopadu 1755 zemětřesení, při němž zemřelo přes 100 000 lidí. U krále Josefa
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Manžel Švandovou rozmazluje
nasehvezdy.cz
Manžel Švandovou rozmazluje
Nestárnoucí herečka ze seriálu ZOO Jana Švandová (76) má v manželovi, jímž je podnikatel Pavel Satorie (74), hotový poklad. Nejenže je do ní stále vášnivě zamilovaný, ale navíc ji rád rozmazluje. He
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
21stoleti.cz
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
Geny zděděné od denisovanů, vyhynulých příslušníků rodu Homo, pomáhají obyvatelům Papuy-Nové Guineje bojovat s infekcemi v nížinách i žít ve vysokých nadmořských výškách. První kosterní pozůstatky
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
enigmaplus.cz
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
Známý Bermudský trojúhelník, též řečený ďáblův. To je oblast, rozprostírající se mezi jižním cípem americké Floridy, Portorikem a Bermudskými ostrovy na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku.
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
skutecnepribehy.cz
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli
Jak si zlepšit rovnováhu
nejsemsama.cz
Jak si zlepšit rovnováhu
Pamatujete, jak jste jako malá skákala po jedné noze nebo panáka? Šlo to snadno. Dnes možná máte problém se udržet na obou a nespadnout. Co s tím? Rovnováha je v životě velmi důležitá. Pomáhá nám pohybovat se bezpečně, chrání nás před pády. Někdy se ale naruší, například nízkým tlakem, své udělá i zablokovaná krční páteř. Jak navrátit stabilitu Nejčastěji
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
epochaplus.cz
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
Otec Elona Muska se jmenuje Errol Graham Musk (*1946). Errolův otec Walter Musk (1917–1986) je Jihoafričan, matka Cora Amelia za svobodna Robinsonová (1923–2011) pro změnu Britka.   Zůstanou v africké Pretorii. Errol je inteligentní student s nevídaným talentem na fyziku a matematiku. Na střední škole pomrkává po krásné spolužačce Maye. Stane se vyhledávaným inženýrem elektromechaniky
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř