Dcera půl roku netušila, že je těhotná

Total
1
Shares

Podobné příběhy jsem slýchávala leda v televizi. Nikdy bych neřekla, že je možné, aby si žena nevšimla, že v ní roste nový život. Má dcera je ale živoucím důkazem, že to možné je.

Když naše dcera Daniela začala chodit s Dominikem, který byl o šest let starší, neměla jsem z toho vůbec radost. Bylo jí sedmnáct a on už byl docela zkušený mladý muž. Vzala jsem ji proto na gynekologii, kde jí paní doktorka předepsala antikoncepci. Tím jsem považovala věc za vyřízenou. Když přece bude brát prášky, neměla by otěhotnět. Přesto jsem se stala babičkou.

Trápila ji kila

Asi po tři čtvrtě roce, co Danča brala antikoncepci, si nedalo nevšimnout, že se nám zakulatila. Oblečení jí bylo hodně těsné, a kila navíc jí byla vážně nepříjemná. „Mami, nemohla by mi doktorka napsat jiné prášky? Holky říkaly, že změna antikoncepce může pomoct,“ prosila mě. Doktorce se ale nelíbilo, že Danča tolik přibrala, tak jí chtěla vzít krev a udělat ultrazvuk.

„A nemůžete být, Dano, těhotná?“ zeptala se. Dcera zakoktala, že to určitě ne, že prášky bere. Lehla si na lehátko a doktorka se po chvilce začala usmívat, otočila obrazovku na Danču a oznámila jí, že opravdu bude maminkou. „Danielo, jsme v šestém měsíci!“ Šly na mě mrákoty.

Přípravy

Manžel to vzal v pohodě a těšil, že bude dědečkem. Danča měla těsně před osmnáctými narozeninami a její přítel Dominik přišel s tím, že se vezmou. Nakonec jsem měla vlastně i já radost. Dcera mohla sice ještě počkat, ale jak se zdá, to malé si ji našlo samo.

Asi to tak mělo být. Vzhledem k tomu, že Danča byla na konci šestého měsíce, museli jsme rychle začít zařizovat pokoj pro ni a pro to malé, než se s Dominikem zařídí nějak sami.

Další překvapení

Na poslední kontrole dceři paní doktorka řekla, že je miminko v pořádku a že to bude chlapec. Dceři byl doporučen klidový režim, protože jí začalo tvrdnout bříško. Když byla Danča v osmém měsíci, začala si jedno ráno stěžovat, že ji bolí břicho a je to čím dál horší.

Byly jsme doma samy, a protože bolesti sílily, zavolala jsem záchranku. Jenže tenhle mrňous si od samého začátku dělal, co chtěl, a teď tomu nebylo jinak. Sotva strčil doktor ze záchranky nos do dveří, dral se náš chlapeček na svět. „Máme tu překotný porod,“ zahlásil doktor do vysílačky a už to začalo.

Beník byl za chvíli na světě. Dodnes si děláme legraci, že dcery těhotenství bylo asi jedno z těch vůbec „nejkratších“. Od chvíle, kdy se dozvěděla, že bude mámou, do chvíle než porodila, totiž uběhly sotva dva měsíce.

Jaroslava (61), Frýdek-Místek

Také se vám může líbit