Můj syn narazil na  zlatokopku!

Total
1
Shares

Doteď si vyčítám, že jsem syna vedla k příliš velké slušnosti. Kdyby byl trochu víc „od rány“, nemuselo to takhle skončit.

Lékař na mě starostlivě hledí. „Váš syn je ve stavu totálního vyčerpání. Museli jsme ho uvést do umělého spánku. Ten snad v posledních dnech ani nespal,“ podivuje se ještě lékař. A rád by ode mne slyšel nějaké vysvětlení.

Co na to ale říct? Mám takový vztek, že bych Zuzaně hned jednu pořádnou vrazila. Ona tu ale není. Samozřejmě. Tohle není nic pro ni. Proč se teď zajímat o to, jak se daří jejímu manželovi. Z chlapa v umělém spánku přece už tak snadno další prachy nevyrazí.

A že už jich z něj vytáhla víc než dost. Ale je nakonec možná dobře, že se nepřišla informovat na zdravotní stav svého manžela, který se náhle zhroutil. Potkat ji tu, byla bych snad schopna ji i zabít. Zlatokopku jednu příšernou. Měla jsem to udělat už dávno, když začínala spřádat své plány.

Byla doslova jako klíště
Zuzana si mého syna vyhlédla na nějaké taneční zábavě. Zřejmě ji zaujalo jeho galantní chování a že za ni celý večer platil. Petra jsem vždy vedla k tomu, aby se ve společnosti choval k ženám s respektem, mile a slušně.

Když si navíc Zuzana zjistila, že je její nová kořist dobře finančně situovaný mladý muž s nadějnou pracovní kariérou a slušným domácím zázemím, nalepila se na mého syna jako klíště. Okouzlit ho jí zřejmě nedalo moc práce. Můj naivka se zamiloval a brzy byla svatba.

Zasahovat jsem nemohla
Synova nevěsta mi nikdy nepadla do oka. Bylo to takové jen intuitivní, ale velmi jasné tušení, že nejde o dobrou osobu. Snažila jsem se alespoň syna přesvědčit, aby sepsal předmanželskou smlouvu.

Marně. A tak rozmařilá Zuzanka měla hned od začátku přístup k veškerému synovu majetku. Sama si do jeho bytu přinesla jen jeden kufr s věcmi! To jí však nebránilo v tom, aby si ihned začala pořizovat nový šatník, a trochu tak provětrala synovo konto.

Velké podezření
Netrvalo dlouho a mně se začalo zdát, že syn je nějaký ustaraný. Když jsem se ho ale ptala, vždy řekl, že žádné starosti nemá, a ať jsem v klidu. Ale já rozhodně v klidu nebyla. Nemohla jsem přehlédnout, že syn v zaměstnání dře od rána do noci, zatímco si jeho žena užívá na Maledivách s kamarádkou.

Samozřejmě za jeho peníze. Sama totiž do společné kasy nijak nepřispívala. Svůj, údajně malý plat asistentky v jedné firmě, si nechávala jako kapesné. A Petr s tím vším souhlasil. Byl tak nezkušený, vůbec se v lidech nevyznal. A jeho milovaná Zuzanka s ním mohla cvičit, jak chtěla!

Jen jsme se pohádali
Chtěla jsem syna upozornit, že takovéto rodinné finanční hospodaření není vůbec v pořádku. Že Zuzana se jen baví a utrácí jeho peníze. A on tvrdě od rána do večera pracuje, aby ji uživil. Chtěla jsem vědět, proč jí tak podléhá.

Ale jen jsme se zbytečně pohádali, protože syn svou ženu hájil zuby nehty. Přesně tak, jak jsem ho vychovala. Totiž, že má vždy za svou partnerkou stát. Strašně jsem se tím trápila. Ale manžel mi říkal, ať se do toho nepletu, že si to Petr musí vyřešit sám. Ten to vyřešil tím, že Zuzance koupil auto.

Konečně se trochu otevřel
Jednou pozdě večer se u nás rozezvučel zvonek u dveří. Už jsme spali, ale šla jsem se podívat, kdo nás to budí. Za dveřmi stál syn, byl opilý a vypadal, že se každou chvíli zhroutí. Přesto si sedl a rozpovídal se. Bylo to hrozné.

Zuzana už prý třetí den není doma. Vybrala si nějaké peníze a odjela svým novým autem. Petr nám nejprve tvrdil, že neví, kam jela, ale nakonec přiznal, že to není poprvé.

Že má několik „rozdělaných“ chlapů, ke kterým mu utíká, když něco není po jejím. Vyhrožuje mu pak, že už se nikdy nevrátí. On ji prý ale pořád hrozně miluje, a chtěl by s ní mít dítě. Bylo strašné dívat se na svého nešťastného a plačícího syna. Dítě, které se sice přišlo svěřit a vypovídat, ale nechtělo slyšet žádnou radu.

Jen sprosté vydírání
To bylo poprvé a naposled, co se nám syn svěřil. Nakonec jsem se rozhodla, že kontaktuju jeho nejlepšího kamaráda ještě z dětství. Třeba tomu řekl víc. Hned bylo jasné, že kamarád ví všechno a je z toho také pěkně nešťastný.

Podle něj je Petr beznadějně zamilovaný a nechá se sprostě vydírat a psychicky týrat. Zuzana mu prý při sebemenším provinění odpírá sex, vyhrožuje mu, že odejde, ponižuje ho. Jako omluvu, za to, že zlobil, pak samozřejmě očekává pěkný dáreček.

Součástí její manipulace je i dítě, po kterém Petr tak touží. Ale i synův kamarád uznal, že si Petr vážnost situace nechce připustit a že ta mrcha zlatokopka má nad ním naprostou moc.

Už jí není k ničemu
Teprve v nemocnici jsme zjistili, že Zuzana nejenže dokonale vyluxovala synovy úspory, ale donutila ho svým způsobem k tomu, aby si vzal vysoké půjčky. Ty on teď už nezvládá platit. Pracuje přes čas, vzal si ještě další zakázky… Hrozí mu exekuce. Proto se zhroutil. A Zuzana? Ta od něj definitivně odchází. Už ho není o co „oškubat“. Ale peníze vzal čert. Hlavně aby se náš syn uzdravil. Na těle a také na duši.
Vendula K. (61), Plzeň

Také se vám může líbit