Domů     Můj syn narazil na  zlatokopku!
Můj syn narazil na  zlatokopku!

Doteď si vyčítám, že jsem syna vedla k příliš velké slušnosti. Kdyby byl trochu víc „od rány“, nemuselo to takhle skončit.

Lékař na mě starostlivě hledí. „Váš syn je ve stavu totálního vyčerpání. Museli jsme ho uvést do umělého spánku. Ten snad v posledních dnech ani nespal,“ podivuje se ještě lékař. A rád by ode mne slyšel nějaké vysvětlení.

Co na to ale říct? Mám takový vztek, že bych Zuzaně hned jednu pořádnou vrazila. Ona tu ale není. Samozřejmě. Tohle není nic pro ni. Proč se teď zajímat o to, jak se daří jejímu manželovi. Z chlapa v umělém spánku přece už tak snadno další prachy nevyrazí.

A že už jich z něj vytáhla víc než dost. Ale je nakonec možná dobře, že se nepřišla informovat na zdravotní stav svého manžela, který se náhle zhroutil. Potkat ji tu, byla bych snad schopna ji i zabít. Zlatokopku jednu příšernou. Měla jsem to udělat už dávno, když začínala spřádat své plány.

Byla doslova jako klíště

Zuzana si mého syna vyhlédla na nějaké taneční zábavě. Zřejmě ji zaujalo jeho galantní chování a že za ni celý večer platil. Petra jsem vždy vedla k tomu, aby se ve společnosti choval k ženám s respektem, mile a slušně.

Když si navíc Zuzana zjistila, že je její nová kořist dobře finančně situovaný mladý muž s nadějnou pracovní kariérou a slušným domácím zázemím, nalepila se na mého syna jako klíště. Okouzlit ho jí zřejmě nedalo moc práce. Můj naivka se zamiloval a brzy byla svatba.

Zasahovat jsem nemohla

Synova nevěsta mi nikdy nepadla do oka. Bylo to takové jen intuitivní, ale velmi jasné tušení, že nejde o dobrou osobu. Snažila jsem se alespoň syna přesvědčit, aby sepsal předmanželskou smlouvu.

Marně. A tak rozmařilá Zuzanka měla hned od začátku přístup k veškerému synovu majetku. Sama si do jeho bytu přinesla jen jeden kufr s věcmi! To jí však nebránilo v tom, aby si ihned začala pořizovat nový šatník, a trochu tak provětrala synovo konto.

Velké podezření

Netrvalo dlouho a mně se začalo zdát, že syn je nějaký ustaraný. Když jsem se ho ale ptala, vždy řekl, že žádné starosti nemá, a ať jsem v klidu. Ale já rozhodně v klidu nebyla.

Nemohla jsem přehlédnout, že syn v zaměstnání dře od rána do noci, zatímco si jeho žena užívá na Maledivách s kamarádkou.

Samozřejmě za jeho peníze. Sama totiž do společné kasy nijak nepřispívala. Svůj, údajně malý plat asistentky v jedné firmě, si nechávala jako kapesné. A Petr s tím vším souhlasil. Byl tak nezkušený, vůbec se v lidech nevyznal. A jeho milovaná Zuzanka s ním mohla cvičit, jak chtěla!

Jen jsme se pohádali

Chtěla jsem syna upozornit, že takovéto rodinné finanční hospodaření není vůbec v pořádku. Že Zuzana se jen baví a utrácí jeho peníze. A on tvrdě od rána do večera pracuje, aby ji uživil. Chtěla jsem vědět, proč jí tak podléhá.

Ale jen jsme se zbytečně pohádali, protože syn svou ženu hájil zuby nehty. Přesně tak, jak jsem ho vychovala. Totiž, že má vždy za svou partnerkou stát. Strašně jsem se tím trápila. Ale manžel mi říkal, ať se do toho nepletu, že si to Petr musí vyřešit sám. Ten to vyřešil tím, že Zuzance koupil auto.

Konečně se trochu otevřel

Jednou pozdě večer se u nás rozezvučel zvonek u dveří. Už jsme spali, ale šla jsem se podívat, kdo nás to budí. Za dveřmi stál syn, byl opilý a vypadal, že se každou chvíli zhroutí. Přesto si sedl a rozpovídal se. Bylo to hrozné.

Zuzana už prý třetí den není doma. Vybrala si nějaké peníze a odjela svým novým autem. Petr nám nejprve tvrdil, že neví, kam jela, ale nakonec přiznal, že to není poprvé.

Že má několik „rozdělaných“ chlapů, ke kterým mu utíká, když něco není po jejím. Vyhrožuje mu pak, že už se nikdy nevrátí. On ji prý ale pořád hrozně miluje, a chtěl by s ní mít dítě. Bylo strašné dívat se na svého nešťastného a plačícího syna. Dítě, které se sice přišlo svěřit a vypovídat, ale nechtělo slyšet žádnou radu.

Jen sprosté vydírání

To bylo poprvé a naposled, co se nám syn svěřil. Nakonec jsem se rozhodla, že kontaktuju jeho nejlepšího kamaráda ještě z dětství. Třeba tomu řekl víc. Hned bylo jasné, že kamarád ví všechno a je z toho také pěkně nešťastný.

Podle něj je Petr beznadějně zamilovaný a nechá se sprostě vydírat a psychicky týrat. Zuzana mu prý při sebemenším provinění odpírá sex, vyhrožuje mu, že odejde, ponižuje ho. Jako omluvu, za to, že zlobil, pak samozřejmě očekává pěkný dáreček.

Součástí její manipulace je i dítě, po kterém Petr tak touží. Ale i synův kamarád uznal, že si Petr vážnost situace nechce připustit a že ta mrcha zlatokopka má nad ním naprostou moc.

Už jí není k ničemu

Teprve v nemocnici jsme zjistili, že Zuzana nejenže dokonale vyluxovala synovy úspory, ale donutila ho svým způsobem k tomu, aby si vzal vysoké půjčky. Ty on teď už nezvládá platit. Pracuje přes čas, vzal si ještě další zakázky… Hrozí mu exekuce.

Proto se zhroutil. A Zuzana? Ta od něj definitivně odchází. Už ho není o co „oškubat“. Ale peníze vzal čert. Hlavně aby se náš syn uzdravil. Na těle a také na duši.

Vendula K. (61), Plzeň

Předchozí článek
Další článek
Související články
20.6.2024
Doktoři mi říkali, že nikdy nebudu máma. O to větší radost jsem měla, když mi gynekolog pověděl, že jsem ve třetím měsíci těhotenství. Bylo červencové ráno a já po dlouhé těžké noci svírala vytoužené novorozeňátko. Zdravá holčička s dolíčky na tvářích. Slzy mi radostí stékaly z očí. Pět krásných let jsme si s dcerkou užívali. Měli jsme to, o čem jsme s mým manželem vždycky snili. Dávali jsme
17.6.2024
Vdávala jsem se před třiceti lety. Vlado pochází z Bratislavy, po mamince je částečně Maďar, po otci má polskou a rakouskou krev. Já jsem se narodila v Praze ve vinohradské nemocnici, na Vinohradech jsem chodila do jazykové školy i na gympl, jen na vysokou jsem se posunula do jiného pražského obvodu, na lékařskou fakultu blízko Karlova náměstí. Tam jsem také potkala Vlada, který chodil o dva ro
15.6.2024
Nikdy bych si nemyslela, že se rozhádáme kvůli něčemu, co se vlastně ani nebude týkat přímo nás. Už několik měsíců spolu nemluvíme. Naše rodina držela vždycky pospolu, nebylo nic, co by nás postavilo proti sobě. Prošla i hodně těžkou zkouškou, když zahynul dědeček během občanské války ve Španělsku a babička zůstala sama s pěti dětmi. Rodina se tehdy semkla a pomohla jí překonat těžké období. Ří
14.6.2024
Moje kulinářské umění je vyhlášené. Těším se pověsti nejlepší kuchařky široko daleko. Nemohu připustit, aby byla moje snacha lepší! Tohle je moje parketa. A tu si nenechám vzít! Myslím, že si kaž­dý zakládá na tom, co umí nejlépe. V mém případě to je vaření. Toto umění jsem určitě podědila po své babičce, která byla vyhlášená kuchařka. Také moje teta vařila ve školní jídelně, a dodnes si pamatu
11.6.2024
Moje dětství bylo příšerné. Nerada jsem chodila domů, nerada jsem zůstávala s kýmkoli z naší rodiny. Máma s tátou se neustále hádali a prali. Moje o šest let mladší sestra Jitka si vůči tomu vytvořila jakousi imunitu a neustále mě shazovala, protože já se s tím vyrovnat neuměla. Možná se tak chtěla rodičům hlavně zavděčit, protože jejich hněv na její hlavu potom tolik nedopadal a vše jsem odnáš
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí