Domů     Milenec ji připravil o spoustu peněz
Milenec ji připravil o spoustu peněz

Karin vystudovala vysokou dle přání rodičů. Poté jí zajistili místo na ministerstvu. Tam se seznámila s Milanem, náměstkem ředitele. Takovou partii si nechtěla nechat utéci, a tak se rychle vdala.

Od té doby žila jako v bavlnce. Krásný dům, auto, neuvěřitelné dovolené. Milan sice nebyl moc doma, o to víc ale Karin hýčkal. Chtěl sice dítě, aby si ženu pojistil, ale Karin se do toho nechtělo.

„Čumáčku, přece si nezkazím postavu,“ mrkala na něj osvědčeným způsobem. Po čase se ale Milan vytasil s nabídkou, kterou nedokázala odmítnout: „Až budeme mít dítě, zůstaneš doma!“ rozhodl a tím Karin, kterou práce nikdy nebrala, přesvědčil.

Rozhodnutí tedy bylo jasné

Nakonec si pořídili děti rovnou dvě! Kupodivu sestra přišla mateřství na chuť a dětem se věnovala s péčí a nadšením. Časem jí dokonce přestalo vadit, že se s Milanem jako rodina prakticky nevídají.

Na dovolené jezdila zásadně sama s dětmi, případně s kamarádkami. Zkrátka si žili dva oddělené životy. Problémy nastaly, když děti odrostly a šly si svojí cestou. Moje sestra najednou zůstala sama a opuštěná.

Její život, který se pětadvacet let točil kolem dětí, byl najednou prázdný. Do práce se jí už pochopitelně nechtělo, a tak hledala, čím by se zabavila. „Karin, už jsi slyšela o seznamkách na internetu,“ navrhla jí jednou naše společná kamarádka Růža v legraci. Karin se zatvářila odmítavě.

Internetový krasavec

Za pár týdnů jsme se sešly zase a má sestra jen zářila. Jako by jí něco vlilo čerstvou krev do žil. A také že jo! „Holky, já mám známost,“ pochlubila se bez obalu. „Kdes ji vzala?“ vyvalily jsme oči.

„Na internetu!“ A hned nám začala ukazovat fotky neobyčejně přitažlivého muže. Ani se nám nechtělo věřit, že takoví ještě existují, a hlavně že by měli zájem o ženu v našem věku.

Napřed prý měla pár schůzek, ale náhodné známosti ji nebavily, protože šlo vždy jen o ženáče, co se chtěli rozšoupnout. Sestra decentně pomlčela, že i ona je stále vdaná, i když si oba dělají, co se jim zlíbí.

Až narazila na toho „pravého“! Pan Dokonalý bydlel v sousedním městě. Psali si, vídali se, a Karin měla opět chuť do života, a hlavně se cítila milovaná. Už byla i párkrát u něho doma a poznala jeho dcery i rodiče. Ale jen poznala, nijak se nestýkali.

Stále mu chyběly peníze

Jak jsme se později dozvěděly, poprvé si peníze půjčil na koupi auta, protože to, které měl, právě naboural. Byla to totální škoda, a než se vyřídí pojistka, neměl čím jezdit.

Pak mu zablokovali účet, pochopitelně omylem a nikdo nechápal proč, ale zůstal bez peněz a neměl, jak zaplatit dceři školu. A další a další podivné historky a další a další peníze.

Na dovolenou, na wellness pobyt… Nikdy ale nikam nejel se ségrou! On ano! A s jinými ženami! To jsme se pochopitelně dozvěděly až dodatečně. Po pár měsících se už vídali jen občas.

Zpravidla když potřeboval peníze, třeba na nový telefon, nebo na něco jiného, co se právě rozbilo.

Zablokoval si ji

Nakonec komunikace utichla. Karin se tedy snažila, ale bez odezvy. Chvíli trvalo, než jí došlo, že si ji zablokoval. Sestra už totiž neměla kam sáhnout pro peníze.

Vybrala celý svůj účet, zrušila pojistky své i dětí, a dokonce si vzala půjčku, kterou nevěděla, jak bude splácet.

Žila totiž stále jen z toho, co jí dával Milan. A vyšších nároků by si jistě všiml. Prodala už dokonce i své auto, a to díky „milenci“. Byl totiž automechanik a zařídil „výhodný“ prodej! Samozřejmě mu vystavila plnou moc, aby transakci vyřídil. Za kolik ho skutečně prodal, ale netušila.

Přešlap jí vrátil rodinu

Když nám svůj příběh vypověděla, donutily jsme ji vše ohlásit! Ani se nebránila. Na policii už byl její „milý“ známá firma, a policisté jej dokonce již nějakou dobu sledovali. Pro podvody.

Karin ani netušila, jak moc mu pomohla, když velkou část exekucí za něj zaplatila! Byl už totiž tak zběhlý, že psal falešné e-maily za exekutory a žádal převod peněz na účty.

Přesto ale díky svědectví mé sestry vše nabralo rychlý spád, policie na něj konečně získala dostatek důkazů, a tak internetový krasavec skončil ve vězení.

Peníze už neuvidí

Sestra si sice na různé částky nechávala podepsat dlužní úpis, ale své peníze jen těžko ještě někdy uvidí. I když se rozhodla krasavce zažalovat, což je jediná cesta. Alespoň má zase co dělat.

Se svým problémem se svěřila i doma manželovi a dětem. Jejich reakce ji překvapila. Nejenže ji Milan neodsoudil a nepodal žádost o rozvod, ale rozhodl se ji podpořit a jejich vztah tak nabral nový směr.

Děti si uvědomily, že svoji mámu zanedbávaly, a rodina se zase semkla. Všechno zlé je k něčemu dobré!

Kateřina S. (58), Příbram

Předchozí článek
reklama
Související články
3.10.2023
Můj manžel nepatřil nikdy mezi věrné muže. Dlouho jsem se tím trápila, až jsem mu začala nevěru oplácet. Sice o tom stále neví, ale já se od té doby cítím mnohem lépe. Po šestnácti letech manželství jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Zahýbal mi od samého začátku, věděli to všichni, jen já asi měla na očích klapky. Dokonce i moje matka si neodpustila několik ironických poznámek. Až jsem se
3.10.2023
Naše sousedka byla starší dáma. Na fenu dobrmana, kterou si pořídila před lety, se jí najednou už nedostávalo sil. Když jsem byla malá, neexistovalo, aby lidé chovali psy v panelácích. Nanejvýš pokojové pudlíky, velké psy nikoli. Dnes celý náš panelák štěká, hned dole u výtahu slyšíte, jak se z bytů ozývají hafani. Dost jsem se tomu divila. Vyrůstala jsem ve dva plus jedna a na žádné zvíře j
1.10.2023
To, co začalo nevinným dětským slibem, se po letech ukázalo jako ten nejlepší nápad. Museli jsme si na sebe ale počkat. S Václavem jsme se dlouhé roky míjeli. Slíbili jsme si kdysi, mohlo nám být tak šest let, že se jednou vezmeme a budeme mít velkou rodinu. Ale víte, jak to s dětskými láskami bývá. Jak šel život dál, naše cesty se postupně rozcházely a scházely. Po základní škole jsme se z rod
1.10.2023
Když se blíží vánoční čas, je mi vždycky úzko. Bývala to vždy nejkrásnější část roku, loňská událost mi to ale změnila jednou provždy. Většinu našeho života jsme s manželem byli zaměstnáni ve velkém podniku. Seznámili jsme se už na škole, stavařinu jsme oba milovali a oba jsme měli i podobné zájmy. Náš život byl obyčejně příjemný. Žádné vášnivé zážitky, ale také žádné scény a situace, které vám
29.9.2023
Má dcera si přála velkou rodinu. Narodil se jí vymodlený Jakoubek. Bohužel osud jemu i nám přinesl do života nejednu bolest. Ivanka vždy dbala na své zdraví. Sportovala, zdravě se stravovala, neměla žádné dědičné nemoci, takže nás nikdy nenapadlo, že by mohla mít někdy zdravotní problém. Přesto se vyskytl, když chtěla otěhotnět. Stále se nedařilo, až si zašla na vyšetření a lékař jí sdělil, že
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
epochanacestach.cz
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
Pinkasova synagoga je druhá nejstarší dochovaná synagoga v Praze a svým významem i architektonickou hodnotou představovala na dlouhou dobu hlavní stavbu pražského ghetta. Jako vzácná relikvie byl v Pinkasově synagoze po staletí chován praporec a roucho mesianistického mučedníka Šeloma Molcha, upáleného v Mantově roku 1532. Do své původní podoby byla synagoga obnovena v letech 1950–54. Památník obětí šoa
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
skutecnepribehy.cz
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
Můj manžel nepatřil nikdy mezi věrné muže. Dlouho jsem se tím trápila, až jsem mu začala nevěru oplácet. Sice o tom stále neví, ale já se od té doby cítím mnohem lépe. Po šestnácti letech manželství jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Zahýbal mi od samého začátku, věděli to všichni, jen já asi měla na
Našla si v Ulici milence?
nasehvezdy.cz
Našla si v Ulici milence?
Herečka ze seriálu Ulice Eliška Hanušová (28) se už před třemi lety provdala za herce Kryštofa Bašuse. V poslední dobou se ale povídá, že s ním není úplně šťastná a postupně si začíná více rozumět s
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
epochaplus.cz
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
Původ lidské řeči je stále ještě záhadou. Záchytné body hledají vědci v komunikaci zvířat, zvláště u pěvců. Ale zdá se, že mnohem blíže k nám budou mít delfíni.   Každé novorozeně se musí co nejrychleji nadechnout, jak lidské, tak zvířecí. Malí delfíni, kteří přicházejí na svět pod vodou, to ale mají složitější. I když vynořit
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
epochalnisvet.cz
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.
Role náhradní mámy už má po krk?
nasehvezdy.cz
Role náhradní mámy už má po krk?
Když si herečka Agáta Kryštůfková (30) ze seriálu Táta v nesnázích našla partnera Tomáše Havlínka (31), měl už dceru Juditu (4) ve střídavé péči s herečkou Beátou Kaňokovou (34). A tak se musela ry
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
enigmaplus.cz
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
Na planetě je mnoho míst, která fascinují zároveň vědce i záhadology, a ENIGMA vám představuje ty nejzajímavější z nich. V tomto článku se vydáme do nitra tajemné jeskyně Lovelock v americkém státě Ne
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
iluxus.cz
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
Sedmý ročník mezinárodního festivalu sklářského umění Venice Glass Week patřil i českým sklářům. Svá umělecká díla zde v rámci výstavy CZECH GLASS | FRAGILE představili Dana Zámečníková, Alena Matějka
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
21stoleti.cz
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
Nový Zéland tvoří nejvyšší místo ponořené Zélandie, která formální status kontinentu získala v roce 2017. V letošním roce se vědcům podařilo dokončit její podrobné mapování i objasnit, jak vznikla a k