Domů     Milenec ji připravil o spoustu peněz
Milenec ji připravil o spoustu peněz

Karin vystudovala vysokou dle přání rodičů. Poté jí zajistili místo na ministerstvu. Tam se seznámila s Milanem, náměstkem ředitele. Takovou partii si nechtěla nechat utéci, a tak se rychle vdala.

Od té doby žila jako v bavlnce. Krásný dům, auto, neuvěřitelné dovolené. Milan sice nebyl moc doma, o to víc ale Karin hýčkal. Chtěl sice dítě, aby si ženu pojistil, ale Karin se do toho nechtělo.

„Čumáčku, přece si nezkazím postavu,“ mrkala na něj osvědčeným způsobem. Po čase se ale Milan vytasil s nabídkou, kterou nedokázala odmítnout: „Až budeme mít dítě, zůstaneš doma!“ rozhodl a tím Karin, kterou práce nikdy nebrala, přesvědčil.

Rozhodnutí tedy bylo jasné

Nakonec si pořídili děti rovnou dvě! Kupodivu sestra přišla mateřství na chuť a dětem se věnovala s péčí a nadšením. Časem jí dokonce přestalo vadit, že se s Milanem jako rodina prakticky nevídají.

Na dovolené jezdila zásadně sama s dětmi, případně s kamarádkami. Zkrátka si žili dva oddělené životy. Problémy nastaly, když děti odrostly a šly si svojí cestou. Moje sestra najednou zůstala sama a opuštěná.

Její život, který se pětadvacet let točil kolem dětí, byl najednou prázdný. Do práce se jí už pochopitelně nechtělo, a tak hledala, čím by se zabavila. „Karin, už jsi slyšela o seznamkách na internetu,“ navrhla jí jednou naše společná kamarádka Růža v legraci. Karin se zatvářila odmítavě.

Internetový krasavec

Za pár týdnů jsme se sešly zase a má sestra jen zářila. Jako by jí něco vlilo čerstvou krev do žil. A také že jo! „Holky, já mám známost,“ pochlubila se bez obalu. „Kdes ji vzala?“ vyvalily jsme oči.

„Na internetu!“ A hned nám začala ukazovat fotky neobyčejně přitažlivého muže. Ani se nám nechtělo věřit, že takoví ještě existují, a hlavně že by měli zájem o ženu v našem věku.

Napřed prý měla pár schůzek, ale náhodné známosti ji nebavily, protože šlo vždy jen o ženáče, co se chtěli rozšoupnout. Sestra decentně pomlčela, že i ona je stále vdaná, i když si oba dělají, co se jim zlíbí.

Až narazila na toho „pravého“! Pan Dokonalý bydlel v sousedním městě. Psali si, vídali se, a Karin měla opět chuť do života, a hlavně se cítila milovaná. Už byla i párkrát u něho doma a poznala jeho dcery i rodiče. Ale jen poznala, nijak se nestýkali.

Stále mu chyběly peníze

Jak jsme se později dozvěděly, poprvé si peníze půjčil na koupi auta, protože to, které měl, právě naboural. Byla to totální škoda, a než se vyřídí pojistka, neměl čím jezdit.

Pak mu zablokovali účet, pochopitelně omylem a nikdo nechápal proč, ale zůstal bez peněz a neměl, jak zaplatit dceři školu. A další a další podivné historky a další a další peníze.

Na dovolenou, na wellness pobyt… Nikdy ale nikam nejel se ségrou! On ano! A s jinými ženami! To jsme se pochopitelně dozvěděly až dodatečně. Po pár měsících se už vídali jen občas.

Zpravidla když potřeboval peníze, třeba na nový telefon, nebo na něco jiného, co se právě rozbilo.

Zablokoval si ji

Nakonec komunikace utichla. Karin se tedy snažila, ale bez odezvy. Chvíli trvalo, než jí došlo, že si ji zablokoval. Sestra už totiž neměla kam sáhnout pro peníze.

Vybrala celý svůj účet, zrušila pojistky své i dětí, a dokonce si vzala půjčku, kterou nevěděla, jak bude splácet.

Žila totiž stále jen z toho, co jí dával Milan. A vyšších nároků by si jistě všiml. Prodala už dokonce i své auto, a to díky „milenci“. Byl totiž automechanik a zařídil „výhodný“ prodej! Samozřejmě mu vystavila plnou moc, aby transakci vyřídil. Za kolik ho skutečně prodal, ale netušila.

Přešlap jí vrátil rodinu

Když nám svůj příběh vypověděla, donutily jsme ji vše ohlásit! Ani se nebránila. Na policii už byl její „milý“ známá firma, a policisté jej dokonce již nějakou dobu sledovali. Pro podvody.

Karin ani netušila, jak moc mu pomohla, když velkou část exekucí za něj zaplatila! Byl už totiž tak zběhlý, že psal falešné e-maily za exekutory a žádal převod peněz na účty.

Přesto ale díky svědectví mé sestry vše nabralo rychlý spád, policie na něj konečně získala dostatek důkazů, a tak internetový krasavec skončil ve vězení.

Peníze už neuvidí

Sestra si sice na různé částky nechávala podepsat dlužní úpis, ale své peníze jen těžko ještě někdy uvidí. I když se rozhodla krasavce zažalovat, což je jediná cesta. Alespoň má zase co dělat.

Se svým problémem se svěřila i doma manželovi a dětem. Jejich reakce ji překvapila. Nejenže ji Milan neodsoudil a nepodal žádost o rozvod, ale rozhodl se ji podpořit a jejich vztah tak nabral nový směr.

Děti si uvědomily, že svoji mámu zanedbávaly, a rodina se zase semkla. Všechno zlé je k něčemu dobré!

Kateřina S. (58), Příbram

Předchozí článek
Související články
21.6.2024
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména nejbližším, chuť do života, z ničeho jsem si nedělala
19.6.2024
Dnes už se neohlížím. Chodím klidně domů. Nemám strach. Není to však tak dávno, kdy jsem se bála. Byla jsem tehdy rok vdovou. Neuměla jsem si představit, že bych si našla jiného muže. Jenže pak se objevil Radek. Můj nový soused. Potkali jsme se na chodbě. Rychle ta láska zhořkla Představil se mi, byl sympatický. Občas jsme se potkávali, prohodili jsme pár slov. Jednou zazvonil u mých dveř
19.6.2024
Nechápala jsem, jak někdo může zkoušet štěstí v lásce přes seznamku. Pak ale došlo i na mne. Mám kamarádku, která si prošla láskami přes seznamky nesčetněkrát. Přesto ji to nikdy neomrzelo. Zajímalo mne, co na tom tedy vidí. Nebyla nijak ošklivá, přesto jinde muže nenašla. Tajemství seznamky Lenka, má kamarádka, pracovala, chodila do společnosti, byla vždy komunikativní, zkrátka žila spol
17.6.2024
Už od dětství jsem od mámy slyšela, jen jak jsem hloupá a tlustá. Přitom jsem ze školy nosila jedničky a nadváhu jsem nikdy neměla. Asi bych měla začít seznámením mých rodičů. To totiž o mnohém vypovídá. Táta pracoval jako strojírenský odborník v zahraničním obchodě. Máma tam nastoupila po maturitě jako sekretářka. Během pár let dokázala tátu rozvést, zakázat mu stýkat se s dospělými dětmi z pr
17.6.2024
Byla moc milá a sympatická. Vždycky jsme se společně hodně nasmály. Jenže smích mě pomalu přešel. To, když jsem poznala pravý důvod jejích návštěv. Byla jsem ráda, když se do bytu vedle mě nastěhovala usměvavá paní asi tak v mém věku. Hned pozdravila, představila se a utrousila nějakou vtipnou poznámku. Ulevilo se mi. Obávala jsem se nějaké rodiny s malými dětmi, co budou křičet od rána do veče
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí