Domů     Naletěla jsem podvodníkovi.  Sliboval mi nový život!
Naletěla jsem podvodníkovi.  Sliboval mi nový život!

Když jsem už jako starší potkala Zdeňka, myslela jsem si, že mi život konečně chce vynahradit veškerá má trápení a životní zklamání. Jak moc jsem se ale tehdy spletla!

V životě jsem neměla moc štěstí na muže. A tak jsem se do svých padesáti ani nevdala ani nemám děti. Jako „správná“ stará panna jsem žila v domě s matkou a její sestrou.

Máma byla nemocná, a tak vyžadovala neustálou péči, zatímco její sestra Anna byla notorická alkoholička. Asi si umíte představit, že můj život za moc nestál.

Našel si mě na seznamce

Až moje kamarádka mi poradila internetovou seznamku. „Maruško, to musíš zkusit. Vždyť se s nikým nemusíš ani scházet.

Stačí, že si budeš mít s kým po večerech popovídat, a když tě bude štvát, jednoduše vypneš počítač,“ popsala mi své zkušenosti s internetem má kamarádka Eva.

A tak jsem si vytvořila profil a seznamování začalo. Po krátké době jsem narazila na Zdeňka, který mě hned zaujal. Zdálo se mi, že je to seriózní člověk, který v životě také neměl na růžích ustláno.

Zmínil se, že mu zemřel syn hned po narození a s jeho matkou se krátce po tragické události rozešli, protože ona ztrátu dítěte neunesla a vinila z ní jeho.

„Nerad se o tom bavím. Je to rána, která se asi nikdy nezacelí,“ přiznal tenkrát a já k němu pocítila směs lítosti a zalíbení. „Jak citlivý to je muž!“ pomyslela jsem si. Asi po dvou měsících dopisování mě pozval na schůzku.

Věděl, že mám peníze

Sympatie byly od počátku evidentní na obou stranách. „Chtěl bych tě pro život Marie,“ neztrácel čas. „A udělám vše pro to, abych tě získal a tys byla do smrti šťastná. Už si to zasloužíš!“ sliboval, když mě vezl domů. Dnes už vím, že proto, aby se přesvědčil, jak si stojím finančně.

Sama jsem mu prozradila, že dvougenerační dům je napsaný na mě. Jeho tlak na to abych si ho vzala sílil. Když jsem odolávala, vytáhl jiný kalibr. „Doktoři mi zjistili závažnou genetickou poruchu. Nedávají mi šanci na dlouhý život.

Prosím vezmi si mě, uděláš mě šťastným, a ještě pak po mě budeš mít alespoň důchod,“ přišel jednou po večeři s návrhem. A já podlehla.  Přesvědčil mě, že nikdy nikoho tak nemiloval.

Dnes mám pocit, že jsem byla spíš zamilovaná do pocitu, že mě někdo tolik miluje.

Vzali jsme se

Krátce po svatbě mi zemřela matka a s věčně opilou tetou jsem měla starostí nad hlavu. Zdeněk v té době údajně řešil své zdravotní problémy a jezdil do Prahy na kapačky.

Nic méně jsem měla pocit, že v něm mám oporu, a tak když přišel s tím, že dům prodáme a postavíme si něco malého v Jižních Čechách, neodporovala jsem.

Jeho rodiče totiž údajně u Třeboně vlastnili pozemky, které chtěli dát dětem, takže Zdeněk začal zařizovat změnu územního plánu.

Z louky se staly parcely k prodeji a na jedné měl stát náš vysněný dům. V té době měl už totiž moc dobře zpracované mé slabé stránky, a tak stačilo, když jsem s ním okamžitě nesouhlasila a on se hned urazil a nemluvil se mnou, což jsem velmi špatně snášela.

Dokázal být i zlý ve smyslu utrhování se, ignorování, překrucování faktů až měl člověk pocit, že by se měl vlastně omluvit. A tak jsme dali můj dům na prodej a tetu do domova důchodců. Ať se s ní trápí zase někdo jiný.

Policie mi otevřela oči

Na dobu, než bude nový domov hotov jsme si pronajali malý byt kousek od mé práce a z prodeje domu si předplatili jeho nájem na rok. Peníze za prodej byly pochopitelně na společném účtu, který pro nás Zdeněk zřídil.

Já se v těchto věcech nikdy moc nevyznala. Na účet přicházely i platby za parcely, a tak byl na účtu takový pohyb, že já neměla vůbec přehled.  Na moje dotazy měl jedinou odpověď: „No tak stavíme, víš, co kolik stojí,“ odsekával.

Na stavbu mě nikdy nevzal. Vždy si našel nějakou výmluvu, proč to nejde. Jednou jel hned z práce, podruhé v pracovní době a jindy měl plné auto materiálu. „Buď ráda, že tam nemusíš. Uvidíš náš dům až bude hotový,“ sliboval mi a vždy mě na chvíli ukolébal. Až přišlo prozření.

Hledaný podvodník

Jednou jsem měla v práci nečekanou návštěvu. Přišla policie, která se mne přišla zeptat na mého manžela, kterého ovšem pojmenovala zcela jinak. A tak jsem se dozvěděla, nejen že je v podmínce za podvody na ženách, ale také v celostátním pátrání!

Podmínku evidentně porušil, protože na něj přišla další trestní oznámení od několika žen, které prozřely dřív než já. Teprve v té chvíli mi vše začalo dávat smysl.

Díky policii se podařilo zablokovat společný účet ze kterého už stihl odčerpat víc než polovinu peněz za prodej mého domu.

Teprve dodatečně jsem zjistila, že jeho cesty k lékaři byly jen výlety za jinými ženami a peníze za parcely zase peníze, které vymámil ze stejných naivek jako jsem já.

Samozřejmě nás rozvedli okamžitě. Každopádně tento vztah byl doslova k nezaplacení a stál mě domov a skoro všechny mé jistoty, které nikdy za moc nestály, ale alespoň byly!

Marie P. (64), Žďár nad Sázavou

Související články
21.6.2024
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména nejbližším, chuť do života, z ničeho jsem si nedělala
19.6.2024
Dnes už se neohlížím. Chodím klidně domů. Nemám strach. Není to však tak dávno, kdy jsem se bála. Byla jsem tehdy rok vdovou. Neuměla jsem si představit, že bych si našla jiného muže. Jenže pak se objevil Radek. Můj nový soused. Potkali jsme se na chodbě. Rychle ta láska zhořkla Představil se mi, byl sympatický. Občas jsme se potkávali, prohodili jsme pár slov. Jednou zazvonil u mých dveř
19.6.2024
Nechápala jsem, jak někdo může zkoušet štěstí v lásce přes seznamku. Pak ale došlo i na mne. Mám kamarádku, která si prošla láskami přes seznamky nesčetněkrát. Přesto ji to nikdy neomrzelo. Zajímalo mne, co na tom tedy vidí. Nebyla nijak ošklivá, přesto jinde muže nenašla. Tajemství seznamky Lenka, má kamarádka, pracovala, chodila do společnosti, byla vždy komunikativní, zkrátka žila spol
17.6.2024
Už od dětství jsem od mámy slyšela, jen jak jsem hloupá a tlustá. Přitom jsem ze školy nosila jedničky a nadváhu jsem nikdy neměla. Asi bych měla začít seznámením mých rodičů. To totiž o mnohém vypovídá. Táta pracoval jako strojírenský odborník v zahraničním obchodě. Máma tam nastoupila po maturitě jako sekretářka. Během pár let dokázala tátu rozvést, zakázat mu stýkat se s dospělými dětmi z pr
17.6.2024
Byla moc milá a sympatická. Vždycky jsme se společně hodně nasmály. Jenže smích mě pomalu přešel. To, když jsem poznala pravý důvod jejích návštěv. Byla jsem ráda, když se do bytu vedle mě nastěhovala usměvavá paní asi tak v mém věku. Hned pozdravila, představila se a utrousila nějakou vtipnou poznámku. Ulevilo se mi. Obávala jsem se nějaké rodiny s malými dětmi, co budou křičet od rána do veče
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí