Domů     Naletěla jsem podvodníkovi.  Sliboval mi nový život!
Naletěla jsem podvodníkovi.  Sliboval mi nový život!

Když jsem už jako starší potkala Zdeňka, myslela jsem si, že mi život konečně chce vynahradit veškerá má trápení a životní zklamání. Jak moc jsem se ale tehdy spletla!

V životě jsem neměla moc štěstí na muže. A tak jsem se do svých padesáti ani nevdala ani nemám děti. Jako „správná“ stará panna jsem žila v domě s matkou a její sestrou.

Máma byla nemocná, a tak vyžadovala neustálou péči, zatímco její sestra Anna byla notorická alkoholička. Asi si umíte představit, že můj život za moc nestál.

Našel si mě na seznamce

Až moje kamarádka mi poradila internetovou seznamku. „Maruško, to musíš zkusit. Vždyť se s nikým nemusíš ani scházet.

Stačí, že si budeš mít s kým po večerech popovídat, a když tě bude štvát, jednoduše vypneš počítač,“ popsala mi své zkušenosti s internetem má kamarádka Eva.

A tak jsem si vytvořila profil a seznamování začalo. Po krátké době jsem narazila na Zdeňka, který mě hned zaujal. Zdálo se mi, že je to seriózní člověk, který v životě také neměl na růžích ustláno.

Zmínil se, že mu zemřel syn hned po narození a s jeho matkou se krátce po tragické události rozešli, protože ona ztrátu dítěte neunesla a vinila z ní jeho.

„Nerad se o tom bavím. Je to rána, která se asi nikdy nezacelí,“ přiznal tenkrát a já k němu pocítila směs lítosti a zalíbení. „Jak citlivý to je muž!“ pomyslela jsem si. Asi po dvou měsících dopisování mě pozval na schůzku.

Věděl, že mám peníze

Sympatie byly od počátku evidentní na obou stranách. „Chtěl bych tě pro život Marie,“ neztrácel čas. „A udělám vše pro to, abych tě získal a tys byla do smrti šťastná. Už si to zasloužíš!“ sliboval, když mě vezl domů. Dnes už vím, že proto, aby se přesvědčil, jak si stojím finančně.

Sama jsem mu prozradila, že dvougenerační dům je napsaný na mě. Jeho tlak na to abych si ho vzala sílil. Když jsem odolávala, vytáhl jiný kalibr. „Doktoři mi zjistili závažnou genetickou poruchu. Nedávají mi šanci na dlouhý život.

Prosím vezmi si mě, uděláš mě šťastným, a ještě pak po mě budeš mít alespoň důchod,“ přišel jednou po večeři s návrhem. A já podlehla.  Přesvědčil mě, že nikdy nikoho tak nemiloval.

Dnes mám pocit, že jsem byla spíš zamilovaná do pocitu, že mě někdo tolik miluje.

Vzali jsme se

Krátce po svatbě mi zemřela matka a s věčně opilou tetou jsem měla starostí nad hlavu. Zdeněk v té době údajně řešil své zdravotní problémy a jezdil do Prahy na kapačky.

Nic méně jsem měla pocit, že v něm mám oporu, a tak když přišel s tím, že dům prodáme a postavíme si něco malého v Jižních Čechách, neodporovala jsem.

Jeho rodiče totiž údajně u Třeboně vlastnili pozemky, které chtěli dát dětem, takže Zdeněk začal zařizovat změnu územního plánu.

Z louky se staly parcely k prodeji a na jedné měl stát náš vysněný dům. V té době měl už totiž moc dobře zpracované mé slabé stránky, a tak stačilo, když jsem s ním okamžitě nesouhlasila a on se hned urazil a nemluvil se mnou, což jsem velmi špatně snášela.

Dokázal být i zlý ve smyslu utrhování se, ignorování, překrucování faktů až měl člověk pocit, že by se měl vlastně omluvit. A tak jsme dali můj dům na prodej a tetu do domova důchodců. Ať se s ní trápí zase někdo jiný.

Policie mi otevřela oči

Na dobu, než bude nový domov hotov jsme si pronajali malý byt kousek od mé práce a z prodeje domu si předplatili jeho nájem na rok. Peníze za prodej byly pochopitelně na společném účtu, který pro nás Zdeněk zřídil.

Já se v těchto věcech nikdy moc nevyznala. Na účet přicházely i platby za parcely, a tak byl na účtu takový pohyb, že já neměla vůbec přehled.  Na moje dotazy měl jedinou odpověď: „No tak stavíme, víš, co kolik stojí,“ odsekával.

Na stavbu mě nikdy nevzal. Vždy si našel nějakou výmluvu, proč to nejde. Jednou jel hned z práce, podruhé v pracovní době a jindy měl plné auto materiálu. „Buď ráda, že tam nemusíš. Uvidíš náš dům až bude hotový,“ sliboval mi a vždy mě na chvíli ukolébal. Až přišlo prozření.

Hledaný podvodník

Jednou jsem měla v práci nečekanou návštěvu. Přišla policie, která se mne přišla zeptat na mého manžela, kterého ovšem pojmenovala zcela jinak. A tak jsem se dozvěděla, nejen že je v podmínce za podvody na ženách, ale také v celostátním pátrání!

Podmínku evidentně porušil, protože na něj přišla další trestní oznámení od několika žen, které prozřely dřív než já. Teprve v té chvíli mi vše začalo dávat smysl.

Díky policii se podařilo zablokovat společný účet ze kterého už stihl odčerpat víc než polovinu peněz za prodej mého domu.

Teprve dodatečně jsem zjistila, že jeho cesty k lékaři byly jen výlety za jinými ženami a peníze za parcely zase peníze, které vymámil ze stejných naivek jako jsem já.

Samozřejmě nás rozvedli okamžitě. Každopádně tento vztah byl doslova k nezaplacení a stál mě domov a skoro všechny mé jistoty, které nikdy za moc nestály, ale alespoň byly!

Marie P. (64), Žďár nad Sázavou

reklama
Související články
23.9.2023
Asi každý z nás někdy ranil někoho svým odmítnutím. Mně se to podařilo na střední škole, a onen spolužák mi nedokázal odpustit dodnes! Popravdě Pepu jsem si v první chvíli nevybavila, ani když se na mě na večírku absolventů vrhl. Hnal se ke mně přes celou místnost, ostatní razantně odstrkával a rovnou se na mě pověsil. Neměla jsem ho ráda Vzápětí dotčeně vyhrkl: „Že ty si mě nepamatuješ?“
22.9.2023
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal. Zprvu jsem po tom toužila, ale potom rezignovala. Zakázal mi děti Říkala jsem si, ž
22.9.2023
Odmala jsem měla krásné, dlouhé rovné vlasy. Nic mě nenutilo to měnit. Pak se stalo něco, co mě donutilo změnit účes. U nás ve městě je dobrých kadeřnic víc. Já ale od puberty chodila jen k jediné, k Janičce. Brala jsem ji už dávno jako svoji kamarádku. Také jsem se vždy těšila, jak jí vše vypovím, co nového je v mém, jinak poměrně běžném životě. Nenapadlo mě, že má důvěrná sdělení vykládá dál.
21.9.2023
Já to mám, a vždycky měla, tak trochu zamotané. Nevím proč se to vždycky nějak zašmodrchalo a já pak koukala, co se to děje. A za všechno platila. S Robertem jsme se poznali, když mi bylo třiatřicet. Vlastně byl stejně starý, a to se mojí mámě tenkrát nelíbilo. Prý má být chlap starší, tak jako to měla ona. Dobrých deset let, to je prý optimální. Sprcha Robert byl zábavný chlap, pořád se
20.9.2023
Moje kamarádka drtí svoji dceru a já myslím, že bych měla něco udělat. Nevím ale, jestli na to mám vůbec právo, a bojím se, že se to obrátí proti mně. Danina Eliška má za dva týdny termín porodu. Ale místo toho, aby se těšila, pláče. Moje kamarádka ji ničí. „Máš malý prsa, pochybuji, že budeš mít vůbec nějaké mléko,“ řekla jí i přede mnou. Úplně jsem se lekla. „To nemůžeš vědět,“ opáčila jsem a
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
epochaplus.cz
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
Boj proti třídnímu nepříteli u nás v 50. letech 20. století vrcholí politickými procesy. „Nejdřív bylo třeba si vyřídit účty s předúnorovými politickými partnery komunistů… Pak přišli na řadu potenciální odpůrci nového režimu,“ píše publicista Pavel Tigrid (1917–2003). V rámci procesu s poslankyní za národně socialistickou stranu Miladou Horákovou (1901–1950) padnou v červnu 1950 čtyři rozsudky smrti. Jenže bezpečnostnímu
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
enigmaplus.cz
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
Italský Terst je považován za jedno z hlavních evropských měst okultismu. Vděčí za to dlouhé zednářské tradici i spiritualitě, která je pečlivě ukrytá za fasádou oficiální historie. Řada míst v Terstu
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
21stoleti.cz
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
Sonda OSIRIX-REx se na svou pouť vydala v září 2016. Jejím primárním cílem byla planetka Bennu patřící do Apollonovy skupiny. Zde měla sonda získat vzorky, naložit je do speciální kapsle a tu pak dopr
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Duch psa běhal domem
skutecnepribehy.cz
Duch psa běhal domem
Jela jsem s přítelem na návštěvu k jeho pratetě. Petr mě varoval, že je teta trochu šílená, protože tvrdí, že po nocích v jejím domě běhá černý pes. Před lety jsem zažila něco hodně zvláštního. S přítelem jsme navštívili jeho tetu z pátého kolene. Petr mi dopředu říkal, že je teta trochu vyšinutá, tak ať její slova neberu vážně. Tvrdila
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
nasehvezdy.cz
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
Splnila si dívčí sen. ANEŽKA RUSEVOVÁ (36) se stala princeznou. Je ovšem otázka, za jakou cenu. Nahlas se hovoří o jejím konci v Ulici, protože dala přednost konkurenci. Většinou hraje zhrzené utrápe
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
nasehvezdy.cz
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
Populární Marek Taclík (50) si snad už oddychne. Pokud soud vydá konečné rozhodnutí, zavře za jeho dluhy dveře. V roce 2018 vyhlásil osobní bankrot poté, co měl nepravidelné příjmy a nebyl schopen
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo