Domů     V nemocnici se zjevil zlý duch
V nemocnici se zjevil zlý duch

Byly jsme mladé a na noční v nemocnici jsme se nudily. Kolegyně přišla s tím, že zkusíme vyvolat duši její zemřelé maminky. Ovšem to, co přišlo, její dobrá matka rozhodně nebyla.

Stalo se to už hodně dávno, v době, kdy jsem sloužila jako zdravotní sestra v jedné nemocnici na Plzeňsku. Bylo to krátce po skončení střední školy, sešla se nás tam skvělá parta, na kterou budu do smrti vzpomínat.

Chodily jsme s kolegyněmi nejen do práce, ale také tancovat a dodnes jsme v kontaktu, i když jsme se provdaly každá jinam a bydlíme od sebe i stovky kilometrů. Jednou do roka si stejně uděláme všechny čas a uspořádáme něco jako dámskou jízdu.

Nekonečně dlouhé noční směny

Poměrně často nám tenkrát vrchní sestra přidělovala noční služby. Mně, ani kolegyním to nevadilo. Jelikož se ale noční směny táhly – byl klid, protože většina pacientů spala, tak jsme si společně s kolegyněmi vymýšlely zpestření. Jedné noci Kateřinu napadlo, že bychom mohly vyvolávat duchy.

Připravily jsme rituál

V kuchyňce jsme namalovaly kruh na stole, napsaly písmena a číslice a připravily si malou skleničku. Přesně podle toho, jak jsme to vídaly v různých filmech. A samozřejmě nechyběla ani plápolající svíčka.

Hrnuly jsme se do toho po hlavě, aniž jsme tušily, s čím si zahráváme. To, že bychom si měly předem dobře pojistit své bezpečí, na to jsme samozřejmě nepomyslely.

Chtěla navázat kontakt s matkou

Kolegyně Martina do ticha pronesla prosbu, že by chtěla mluvit se svou zesnulou maminkou. „Nestačily jsme si všechno říct, než zemřela,“ tvrdila.

S očima upřenýma na stůl očekávala, že já a další kolegyně, jakožto vhodná média, umožníme kontakt se zemřelou matkou. Seděly jsme tam v kruhu a upřeně zíraly na ten kruh. Kolem nás vládlo hrobové ticho. I špendlík by bylo slyšet dopadnout na zem.

Sklenička lítala po stole

Nikdy nezapomenu na ten osudný okamžik, jako vystřižený z hororu, kdy naše sklenička sebou trhla a hned vzápětí začala doslova lítat v kruhu a psala zmatené texty. Když jsme překonaly úlek, snažily jsme se těm zmateným pohybům porozumět. Martina se snažila trpělivě číst, ale nebyla ze vzkazu nijak moudrá.

Další kolegyně Zuzana, která pozorovala dění v koutku, protože se bála této seance přímo zúčastnit, jen nevěřícně kroutila hlavou. „Já tomu nevěřím.

To jste si na mě nějak připravily, přece se ta sklenička takhle nemůže hýbat sama od sebe,“ kňourala vystrašeně a nevěřícně zároveň.

Snažila se rozluštit text

Kateřina, která už s podobnými rituály nějaké zkušenosti měla, ji okřikla, aby neprovokovala. Martina celou dobu upřeně sledovala text. Jako by si nikoho a ničeho dalšího nevšímala.

„Je to moje maminka nebo ne? Kdo jsi a co nám chceš říct?“ netrpělivě pronesla směrem ke kruhu. Najednou, na konci dlouhé chodby, zazvonil telefon. Všichni jsme s leknutím nadskočily. A to jsme ještě netušily, že to nejhorší nás teprve čeká…

Hrozivý vzkaz

V tu samou chvíli začala sklenička psát pomalu, zřetelně a jakoby s důrazem. Vzkaz zněl: „Ne, já jsem satan. Přišel jsem si pro vás!“ Vyděšeně jsme se jedna po druhé podívaly.

Všechny jsme chtěly okamžitě ukončit seanci. Cítily jsme jasně, že se nám situace dostává mimo kontrolu a začaly jsme se bát. Jenže Martina žadonila, že pokud je duch tady, tak ať se nám tedy ukáže.

Do místnosti vplul temný stín

Vzápětí se ozvala temná rána, plechová dvířka se náhle sama od sebe otevírala u všech skříněk kuchyňské linky. Protože jsem seděla naproti dveřím, viděla jsem, jak do kuchyně dveřmi vlétlo cosi obrovského, nejasných tvarů.

Zároveň se to v prostoru začalo zvětšovat. Obrovský temný stín! Zuzanu pak něco udeřilo do krku a Kateřinu něco chytlo za paži, až se skácela k zemi. Já prý byla podle slov svých kamarádek mrtvolně bílá a s úlekem připláclá ke stěně.

Seanci jsme ukončily

Vchod do sesterny se najednou zatarasil pojízdným vozíkem, který odněkud přijel docela sám. A světlo v kuchyňce s ránou zhaslo. Všechny do jedné jsme začaly ječet hrůzou.

Rychle jsme rozsvítily a úplně vyděšené začaly kruh na stole smazávat. Ten večer jsme se pevně rozhodly, že už nikdy duchy vyvolávat nebudeme.

Pochopily jsme zcela jasně, že člověk svou zvědavostí může porušit nesmlouvavý zákon přírody a dostat se tak za hranice lidských možností.

Strach nás dlouho ovládal

Po tomto hrozivém zážitku jsem si já i moje kolegyně několik týdnů nedokázaly vzít noční službu. A pak, když jsme přece jenom v nemocnici přes noc sloužily, všechny nás zaplavily nepříjemné pocity a strach.

Bály jsme se chodit samy po chodbě, takže jsme všude chodily po dvojicích. Každý sebemenší podivný zvuk nás vyděsil k smrti. A ještě dnes, když se všechny setkáme a mluvíme o starých časech, tak nám při vzpomínce na tento zážitek běhá mráz po zádech.

Patricie K. (61), západní Čechy

Související články
18.6.2024
Příroda kolem nás ukrývá síly, které bohužel neumíme využívat. Já jsem před lety získala na čas schopnost uzdravovat lidi. Tajemné bylinky ze mě udělaly na čas léčitelku! Na krátký čas jsem dokázala pomáhat lidem, kteří měli bolesti. Stačilo vypít odvar ze zázračné směsi, přiložit ruku na nemocného a bylo to. Dodnes se mi to zdá téměř neuvěřitelné, ale skutečně se to stalo. Pobyt v lázních
18.6.2024
Kvůli alkoholu jsem přišla o vše. O manžela, syna i rodinu. Zbyla mi jen ta láhev, a tak jsem v ní utápěla život. Nikdo další v něm nebyl. Můj příběh je velmi intimní. Odkrývám tím svoji temnou minulost. Před několika lety jsem stála na životní křižovatce. Propadla jsem alkoholu. Ten mi sebral manžela, dítě a v neposlední řadě rodiče, kteří nade mnou zlomili hůl. Už jsem neměla nic. Jediného
13.6.2024
Byli jsme šťastní, že nám v našem starém domě udělal majitel konečně výtah. Nikdo z nás ovšem netušil, že se nebude líbit jenom nám – živým. Když nám pan domácí na domovní schůzi řekl, že budeme mít výtah, nemohli jsme tomu uvěřit. Hlavně my ve vyšších patrech jsme se nemohli dočkat. Bydlela jsem ve čtvrtém patře a každodenní výšlap tam byl pro mě očistec. V té době jsem navíc čekala dítě, tak
12.6.2024
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což se odráželo i na mém vztahu s manželem. A přesně v tu dobu se dosta
12.6.2024
Když ten šperk uviděla, doslova ji uhranul. Od té chvíle se nás štěstí drželo, ale jen do té doby, než se dcera rozhodla prsten prodat. Bylo to v dobách, kdy se hranice otevřely a my se začali hrnout do světa. U nás doma jsme nebyli výjimkou. První cesta vedla do Vídně. Možná si pamětníci vzpomenou na ty slevové kupony, co u nás vycházely v novinách. Když o tom přemýšlím dnes, byl to skvělý obc
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kořeněné trhané maso
tisicereceptu.cz
Kořeněné trhané maso
Kdo má rád pikantní pokrmy, ten si na trhaném vepřovém rozhodně pochutná. Suroviny 300 g vepřové kýty 2 zelené chilli papričky 10 ředkviček 1 lžíce grilovacího koření čerstvě namletý pepř s
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
epochaplus.cz
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
Hodinová sazba za úklid… Je klíčovým faktorem při výběru úklidové služby. Cena může výrazně kolísat v závislosti na regionu, velikosti a povaze úklidového úkolu a specifických požadavcích zákazníka. Tento článek se zaměří na srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech a na to, co je třeba při výběru úklidové společnosti zohlednit. Regionální rozdíly v hodinových
Třená niva
nejsemsama.cz
Třená niva
Můžeme ji dochutit i jemně nasekanou jarní cibulkou nebo česnekem. Ingredience: 150 g sýru niva 1 žervé 1 tavený sýr 100 g majolky 6 lžic zakysané smetany 5 g mletých vlašáků 20 g zeleného pepře 1 pomeranč Postup: Nivu nastrouháme, přidáme ostatní sýry, majolku, zakysanou smetanu a dobře rozmixujeme. Přisypeme ořechy a pepř. Pomeranč nakrájíme na plátky a chlebíčky natřené
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
historyplus.cz
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
Zdi sün-jangského vězení jsou vlhké a olezlé plísní. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i geniální čínský básník Li Po, který zde čeká na osudný ortel. Dohnaly sem Li Poa hříchy mládí, kdy při soubojích zabil několik lidí, nebo skončil v žaláři z jiného důvodu?   Na promrzlou zem dopadají krvavé krůpěje. Patří lehce raněnému
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
nasehvezdy.cz
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
Stálice seriálu Ulice, herečka Anežka Rusevová (37), zatím v lásce moc štěstí neměla. V případě sympatické a milé Anežky je to poněkud zvláštní, i proto, že ona sama prý po milujícím partnerovi a rodi
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
21stoleti.cz
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
Potvrzeno! Ze studie založené na pozorování dvou sloních stád ve volné přírodě v Keni nedávno vyplynulo, že i sloni se navzájem dokážou „oslovovat“ individuálními jmény. Až dosud přitom byla tato scho
Láska hory někdy nepřenáší
skutecnepribehy.cz
Láska hory někdy nepřenáší
Vdávala jsem se před třiceti lety. Vlado pochází z Bratislavy, po mamince je částečně Maďar, po otci má polskou a rakouskou krev. Já jsem se narodila v Praze ve vinohradské nemocnici, na Vinohradech jsem chodila do jazykové školy i na gympl, jen na vysokou jsem se posunula do jiného pražského obvodu, na lékařskou fakultu blízko Karlova náměstí.
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
iluxus.cz
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
Gin & Tonik, známý jako „G&T“, je globálním fenoménem a stálicí snad v každém baru. Věděli jste ale, že i s jedním prémiovým ginem si můžete připravit hned několik variant osvěžujícího drinku?
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
enigmaplus.cz
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
Záhadami opředený kruh u Chanctonbury se nachází na křídových útesech jižní Anglie. Je to místo, jehož pověst je černější než ta nejtemnější noc. Podle některých názorů zde působí démonické síly! S ja
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
epochalnisvet.cz
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
Dům, který si můžete pronajmout na Airbnb, je postaven v roce 1838 v Salemu ve státě Massachusetts ve Spojených státech amerických. Mnoho hostů, kteří v domě zůstali, tvrdí, že v něm straší. Jaká nadpřirozená síla tam přebývá? Původní majitel domu Henry Derby pracoval v malém americkém městečku Salem ve státě Massachusetts jako krejčí až do
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
epochanacestach.cz
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
Šlechtický rod Beaufort-Spontinů po sobě v Bečově zanechal ještě nejednu významnou stopu. Jednou z nich je i unikátní botanická zahrada, jedna z největších na našem území. Na místě zbouraného pivovaru vzniklo v roce 1870 malé zahradnictví, kolem něj se v podhradí rozvíjel park a zahrada rostla i v dalších letech, nejvíce v období po vzniku