Domů     Tchyně na zabití
Tchyně na zabití

Psala se raná devadesátá léta a mně se všechno dařilo. S Patrikem jsme plánovali společné bydlení a co se kariéry týká, nabídla mi velká zahraniční firma mimořádně zajímavou práci.

Její přijetí by však znamenalo přesun do Prahy a mě ani nepadalo opustit milovaného partnera.

Byl to nejlepší muž, kterého jsem kdy poznala a byla jsem si jistá, že je nám souzeno zestárnout společně. Patrik byl podle všeho téhož názoru, protože mi zanedlouho nabídl, zda bych se nechtěla seznámit s jeho matkou.

Ráda jsem přijala a těšila se, že konečně poznám budoucí tchyni. Sama jsem poloviční sirotek, a tak to pro mě bylo o to důležitější. Znáte takové ty dny, kdy se proti vám všechno spikne? Přesně to se mi stalo těsně před rodinnou večeří.

Navazující spoje jaksi nenavázaly a já získala slušné zpoždění. Abych nepřišla pozdě, vynechala jsem zastávku doma, kde jsem se chtěla osprchovat a převléci. Na schůzku jsem tedy dorazila v tričku a džínách.

Patrik bydlel v ošklivém paneláku až někde v osmém patře, kde už v otevřených dveřích hlídkovala paní Nováčková. Musím se přiznat, že mi na první pohled nesedla.

Byla to malá vyhublá ženička v lososovém kostýmku, s několika šňůrami falešných perel ve vrásčitém dekoltu. Vlasy obarvené na těžko uvěřitelný odstín byly nalakované do útvaru, který ze všeho nejvíc připomínal helmu. Celý outfit korunovaly chlupaté pantoflíčky. Na mě se však usmívala a téměř baletním pohybem zápěstí mě pozvala dál.

„Patrik už čeká. S dovolením jsem prostřela v modrém salonku.“ Nejistě jsem se rozhlédla po panelovém bytě s klasickým hnědým umakartovým jádrem. Záhy jsem však pochopila.

Modrý salonek byl „modrý“ kvůli rámečkům reprodukcí slavných obrazů a o „salonek“ se jednalo proto, že v něm zářila levná svítidla napodobující benátské lustry.

Stolovali jsme tři, ale paní domu přesto považovala za nutné opatřit každý talíř krasopisně vyvedenou jmenovkou, aby nedošlo ke zmatkům v zasedacím pořádku. Netušila jsem, na co si to hraje. Na baronku von Nováčkovou?

Nebo vyznavačku západního stylu života, ke kterému jsme tehdy sotva přičichli? Zdálo se však, že děsivá dáma je se mnou spokojená. Sladce se usmívala a s až překvapivým zájmem se na vše vyptávala.

Vždyť jen debatě o mém bydlišti jsme věnovali víc než patnáct minut! Oficiální seznámení jsem nakonec zdárně přežila, i když už cestou domů mě začal zlobit žaludek, protože hostitelka opravdu neuměla vařit. Od Patrika jsem se však žádné chvály nedočkala. Naopak, tvářil se zasmušile a sotva promluvil.

Druhého dne nepřišel na smluvenou schůzku a dokonce ani nebral telefon. To mě trochu urazilo, a tak jsem situaci nechala projít s tím, že se časem určitě ozve. Neozval. Zato mě ve schránce čekal dopis.

Patrik v několika řádcích ukončoval náš vztah s dovětkem, že mě už nechce vidět. Nikdy. Prý na té večeři konečně prohlédl. Zachvátila mě panika. Nemohla jsem dýchat a nohy mi vypovídaly službu. Můj svět zčernal.

Vypojila jsem telefon, několik dní nejedla, nespala a neopouštěla postel. Samotnou mě zarazilo, jak moc mě ta nelogická zrada ranila. Myslela jsem, že jsem silná a odolná, ale konec životní lásky mě zlomil jako stéblo trávy. Bylo to strašné a nepochopitelné. Můj princ z pohádky se ukázal jako nevypočitatelný ničema.

Nakonec jsem přijala místo v Praze, kde mi nic nebude připomínat konec mých nadějí a snů. Jenže i ve stověžaté matičce jsem chodila jako tělo bez duše a pořád myslela na Patrikovy jasné oči, horké dlaně a hebké rty.

Možná si proto dovedete představit můj šok, když se jednoho dne objevil u mě v práci. Najednou stál přede mnou a tvářil se velice dotčeně a vztekle. Překvapením jsem nebyla schopna slova.

„Nechceš mi náhodou něco vysvětlit? Myslíš, že je normální, jen tak zmizet?“ Spustil zhurta. Zhluboka jsem se nadechla ve snaze najít ztracenou rovnováhu.

„A ty myslíš, že je normální přijít na někoho pořvávat do práce? Máš za to, že je v pořádku ukončit vztah bez udání nějakého rozumného důvodu?“ Teď byla řada na něm, aby se tvářil překvapeně.

„Jak ukončit vztah?“ V té chvíli jsem vybuchla jako Etna. Začala jsem na něj křičet, kam že si ten svůj dopis může strčit a co patří takovým pokrytcům! Až po chvilce jsem si všimla, jak mu z tváří mizí barva a že dokonce lehce vrávorá. Nohou jsem mu přistrčila kancelářskou židli a tázavě se na něj zadívala.

Patrik žádný dopis nenapsal. Po večeři měl nějaké lehčí zdravotní problémy, a když se z nich dostal, byla jsem už pryč. Beze slova jsem své lásce padla do náruče a tiše se rozplakala. Hladil mě po vlasech a šeptal něco konejšivého.

Pak zalovil v kapse a vyndal malou krabičku potaženou červeným sametem. Uprostřed kancelářského open spacu poklekl na jedno koleno a přede všemi mě požádal o ruku. Kolegové začali spontánně tleskat, ale já to vůbec nevnímala. Byla jsem opilá štěstím.

Nejčernější epocha mého života skončila a začaly ty nejsladší a nejkrásnější dny. Patrik to tehdy neřekl nahlas, ale nám oběma bylo jasné, že jde o dílo té jeho vydařené matinky. Budoucí tchyni prostě potenciální snacha nevoněla, a tak se jí rozhodla zbavit.

Proto se mě také při večeři tak zvídavě vyptávala. Mé štěstí mi ale nakonec nesebrala. Konečně, po neúspěchu svého mistrovského plánu využila čerstvě otevřených hranic a přestěhovala se na tolik obdivovaný západ.

Irena, 26 let, ČR

reklama
Související články
9.12.2023
Býval to takový tichý hoch. Nesmělý a bázlivý. Teď je z něho hrubián. Hovoří sprostě a nejraději by se pral. Můj syn se změnil k nepoznání. Vždycky nám dělal jen a jen samou radost. Už jeho narození byl malý zázrak. Dlouho jsem nemohla mít děti, tak jsme byli s manželem, i a prarodiče z obou stran, štěstím bez sebe. Všichni jsme ho rozmazlovali, nemohli jsme si pomoci. Ale on nezlobil, byl posl
9.12.2023
Provdala jsem se za staršího, úspěšného a bohatého muže. Kvůli mně se rozvedl. Mně i dětem zajistil život v přepychu, ale já se trápím. Před více než třiceti lety jsem po vysoké nastoupila do jedné firmy jako asistentka ředitele. Práce to pro mě byla velmi zajímavá, navíc zde byla možnost postoupit časem dál v kariérním žebříčku. Život jako v bavlnce Po několika měsících jsem musela zasto
8.12.2023
Když můj syn dospěl, byla jsem ráda, že mi zůstal doma. Jsem pár let vdova, tak jsem byla ráda, že ještě nějakou dobu nebudu opuštěná. Můj Tomáš byl vždy moc hodný kluk. Po maturitě sice uvažoval o vysoké škole ve velkém městě, ale když ho nevzali, našel si práci u nás a zůstal bydlet doma. Sama jako kůl v plotě Jsem už pět let vdovou, tak jsem to přivítala s nadšením. Sama bych náš velký
6.12.2023
Máme s mužem srdce veliké, vejde se nám do něj hodně lásky. Nevíme, proč bychom se zejména na Vánoce neměli vídat s bývalou snachou. Syny máme dva, starší Venca zůstal starým mládencem, zatímco mladší David se ženil už v pětadvaceti. Ženit se musel, půl roku po svatbě se nám narodila vnučka Věruška a za tři roky ještě chlapeček Matýsek. Manželství synovi ale dlouho nevydrželo. Skutečný důvod
4.12.2023
Jsem jedináček a vyrůstala jsem vlastně od pěti let, kdy nás můj otec opustil, jenom s matkou. Tedy spíš s babičkou a dědou v jejich domě. Nikdy dřív jsem si neuvědomovala, že mám s mámou dost divný vztah a že mi chybí blízkost, kterou prožívaly moje kamarádky. Já měla mámu spíš jako takovou superstar, která je krásná, úspěšná a já se těším na to, až si na mě udělá čas. Lásku mi dávala babič
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte