SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Tchyně na zabití
Tchyně na zabití

Psala se raná devadesátá léta a mně se všechno dařilo. S Patrikem jsme plánovali společné bydlení a co se kariéry týká, nabídla mi velká zahraniční firma mimořádně zajímavou práci.

Její přijetí by však znamenalo přesun do Prahy a mě ani nepadalo opustit milovaného partnera.

Byl to nejlepší muž, kterého jsem kdy poznala a byla jsem si jistá, že je nám souzeno zestárnout společně. Patrik byl podle všeho téhož názoru, protože mi zanedlouho nabídl, zda bych se nechtěla seznámit s jeho matkou.

reklama

Ráda jsem přijala a těšila se, že konečně poznám budoucí tchyni. Sama jsem poloviční sirotek, a tak to pro mě bylo o to důležitější. Znáte takové ty dny, kdy se proti vám všechno spikne? Přesně to se mi stalo těsně před rodinnou večeří.

Navazující spoje jaksi nenavázaly a já získala slušné zpoždění. Abych nepřišla pozdě, vynechala jsem zastávku doma, kde jsem se chtěla osprchovat a převléci. Na schůzku jsem tedy dorazila v tričku a džínách.

Patrik bydlel v ošklivém paneláku až někde v osmém patře, kde už v otevřených dveřích hlídkovala paní Nováčková. Musím se přiznat, že mi na první pohled nesedla.

Byla to malá vyhublá ženička v lososovém kostýmku, s několika šňůrami falešných perel ve vrásčitém dekoltu. Vlasy obarvené na těžko uvěřitelný odstín byly nalakované do útvaru, který ze všeho nejvíc připomínal helmu. Celý outfit korunovaly chlupaté pantoflíčky. Na mě se však usmívala a téměř baletním pohybem zápěstí mě pozvala dál.

reklama

„Patrik už čeká. S dovolením jsem prostřela v modrém salonku.“ Nejistě jsem se rozhlédla po panelovém bytě s klasickým hnědým umakartovým jádrem. Záhy jsem však pochopila.

Modrý salonek byl „modrý“ kvůli rámečkům reprodukcí slavných obrazů a o „salonek“ se jednalo proto, že v něm zářila levná svítidla napodobující benátské lustry.

Stolovali jsme tři, ale paní domu přesto považovala za nutné opatřit každý talíř krasopisně vyvedenou jmenovkou, aby nedošlo ke zmatkům v zasedacím pořádku. Netušila jsem, na co si to hraje. Na baronku von Nováčkovou?

Nebo vyznavačku západního stylu života, ke kterému jsme tehdy sotva přičichli? Zdálo se však, že děsivá dáma je se mnou spokojená. Sladce se usmívala a s až překvapivým zájmem se na vše vyptávala.

reklama

Vždyť jen debatě o mém bydlišti jsme věnovali víc než patnáct minut! Oficiální seznámení jsem nakonec zdárně přežila, i když už cestou domů mě začal zlobit žaludek, protože hostitelka opravdu neuměla vařit. Od Patrika jsem se však žádné chvály nedočkala. Naopak, tvářil se zasmušile a sotva promluvil.

Druhého dne nepřišel na smluvenou schůzku a dokonce ani nebral telefon. To mě trochu urazilo, a tak jsem situaci nechala projít s tím, že se časem určitě ozve. Neozval. Zato mě ve schránce čekal dopis.

Patrik v několika řádcích ukončoval náš vztah s dovětkem, že mě už nechce vidět. Nikdy. Prý na té večeři konečně prohlédl. Zachvátila mě panika. Nemohla jsem dýchat a nohy mi vypovídaly službu. Můj svět zčernal.

Vypojila jsem telefon, několik dní nejedla, nespala a neopouštěla postel. Samotnou mě zarazilo, jak moc mě ta nelogická zrada ranila. Myslela jsem, že jsem silná a odolná, ale konec životní lásky mě zlomil jako stéblo trávy. Bylo to strašné a nepochopitelné. Můj princ z pohádky se ukázal jako nevypočitatelný ničema.

Nakonec jsem přijala místo v Praze, kde mi nic nebude připomínat konec mých nadějí a snů. Jenže i ve stověžaté matičce jsem chodila jako tělo bez duše a pořád myslela na Patrikovy jasné oči, horké dlaně a hebké rty.

Možná si proto dovedete představit můj šok, když se jednoho dne objevil u mě v práci. Najednou stál přede mnou a tvářil se velice dotčeně a vztekle. Překvapením jsem nebyla schopna slova.

„Nechceš mi náhodou něco vysvětlit? Myslíš, že je normální, jen tak zmizet?“ Spustil zhurta. Zhluboka jsem se nadechla ve snaze najít ztracenou rovnováhu.

„A ty myslíš, že je normální přijít na někoho pořvávat do práce? Máš za to, že je v pořádku ukončit vztah bez udání nějakého rozumného důvodu?“ Teď byla řada na něm, aby se tvářil překvapeně.

„Jak ukončit vztah?“ V té chvíli jsem vybuchla jako Etna. Začala jsem na něj křičet, kam že si ten svůj dopis může strčit a co patří takovým pokrytcům! Až po chvilce jsem si všimla, jak mu z tváří mizí barva a že dokonce lehce vrávorá. Nohou jsem mu přistrčila kancelářskou židli a tázavě se na něj zadívala.

Patrik žádný dopis nenapsal. Po večeři měl nějaké lehčí zdravotní problémy, a když se z nich dostal, byla jsem už pryč. Beze slova jsem své lásce padla do náruče a tiše se rozplakala. Hladil mě po vlasech a šeptal něco konejšivého.

Pak zalovil v kapse a vyndal malou krabičku potaženou červeným sametem. Uprostřed kancelářského open spacu poklekl na jedno koleno a přede všemi mě požádal o ruku. Kolegové začali spontánně tleskat, ale já to vůbec nevnímala. Byla jsem opilá štěstím.

Nejčernější epocha mého života skončila a začaly ty nejsladší a nejkrásnější dny. Patrik to tehdy neřekl nahlas, ale nám oběma bylo jasné, že jde o dílo té jeho vydařené matinky. Budoucí tchyni prostě potenciální snacha nevoněla, a tak se jí rozhodla zbavit.

Proto se mě také při večeři tak zvídavě vyptávala. Mé štěstí mi ale nakonec nesebrala. Konečně, po neúspěchu svého mistrovského plánu využila čerstvě otevřených hranic a přestěhovala se na tolik obdivovaný západ.

Irena, 26 let, ČR

reklama
Související články
17.3.2023
Táta od nás včas utekl a založil novou rodinu, daleko od nás, protože s mámou se zkrátka nedalo žít. Ale já jsem s ní zůstat musela. To nemohlo dobře dopadnout. Máma byla samý chlap. Její výchova spočívala v tom, že mi dávala najíst, občas, po delší době, vyprala oblečení a někdy i podepsala domácí úkoly. Jejím hlavním zájmem bylo lovit muže. Asi nemusím dodávat, že táta utekl a nechal mě mámě
15.3.2023
Do existenčních potíží se může dnes dostat každý. Když se to stalo našemu Tomášovi, neváhala jsem ani na malou chvíli a peníze mu půjčila. Když za mnou můj milovaný vnuk Tomáš přišel s prosbou o půjčku, neváhala jsem a dala mu peníze. Všechny. Bylo to osmdesát tisíc. Vím, že to není moc, ale pro důchodce to je důležitá rezerva. Sliboval, že mi je budou se ženou Věrkou splácet. Zdálo se, že j
15.3.2023
Visí na svém manželovi jako liána, a ten ji přitom jen podvádí. Měla odejít hned! Teď je pozdě si stěžovat a brečet nad rozlitým mlékem. Moje dcera Ilona se o tom, že ji manžel podvádí, dozvěděla už po pěti letech. Místo toho, aby odešla, tak zůstala. S naiv­ní vírou, že Petr dodrží svůj slib a už to nikdy neudělá. Ten ji ale podváděl dál. A ona mu to vždycky odpustila. Přitom jsem tu byla já,
12.3.2023
Nezavolala, nepřišla a doma také nebyla. Naše rodinná kamarádka, vždy spolehlivá a dochvilná, se ztratila. Jako kdyby se po ní slehla zem! Nikdo nám nevěřil, že se muselo stát něco špatného. Museli jsme ji s manželem začít hledat samotní! Bylo to skoro jako v nějaké detektivce. Byla vlastně sama Naše sestřenice Tonička jednoho dne nepřišla na nedělní oběd. Byla to tradice už spoustu let a
10.3.2023
Manžel mi tvrdí, že jsem intrikánka, ale myslí to dobře, proto se na něho nezlobím. A co jsem tedy vyvedla? Zabránila jsem synovi, aby si vzal zlatokopku. Kolikrát za život asi tak můžete ženit syna... Když si to sedne, tak to může vyjít jenom jednou. Ne že bych mu přála nějaké turbulence v životě, které znamenají rozvody a sňatky, ale byla jsem nastražená, aby to jednou bylo. Chráním syna
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce