Domů     Otevřela jsem kolegovi oči a našla mu lásku!
Otevřela jsem kolegovi oči a našla mu lásku!

Když jsem poznala kolegu Matěje, okouzlil mě. Hned jsem zalitovala, že je o dvacet let starší a hlavně ženatý. A to jsem ještě netušila, jakou má doma megeru.

Před pár lety jsem dostala nabídku na povýšení v dobře se rozvíjející firmě a tak jsem opustila stávající práci a šla za kariérou. Kolektiv, který byl v této firmě především ženský a již sehraný mě nechtěl přijmout.

Musela jsem zatnout zuby a dokázat, že na to mám. Žila jsem v té době sama a tak jsem se doma neměla ani komu vyplakat na rameni. Velkou oporou mi v té době byl můj jediný kolega Matěj. Byl téměř o dvacet let starší než já.

Jako jediný muž mezi ženami byl velmi oblíbený a samozřejmě i patřičně obskakovaný. On ale ničeho nezneužíval. Ke kolegyním se choval jako pravý gentleman. A pomohl i mě.

Jeho vstřícné chování ke mně mi nakonec pomohlo překonat počáteční nepřátelskou náladu ve firmě a zapadnout do kolektivu. Nebýt velkého věkového rozdílu, kdo ví, jak by vše skončilo. Matěj byl pěkný a milý chlap a to se jen tak nevidí.

Jeho žena byla líná

Byl ale samozřejmě ženatý a měl dceru Denisu. S manželkou měli malou zahrádku hned vedle domku mých rodičů, takže jsme se vídali i tam a naše přátelství se prohlubovalo i mimo zaměstnání.

Čím dál méně jsem chápala, proč si vybral zrovna Danuši, tak se jeho žena jmenovala. Zatímco ona se před malou chatkou jen opalovala a krmila, on zatím dřel. Malá běhala kolem a dováděla. Pozor na ni dával ale výhradně on.

Nikdy jsem neviděla, že by se o ni její matka jakkoliv starala nebo že by snad Matějovi na zahradě nějak pomohla. Byla to namyšlená fúrie, která jen diktovala, přikazovala a kritizovala.

Také ji moc bavilo lakovat si nehty a celé hodiny byla schopna rozebírat nějaké blbiny s kamarádkami přes telefon. Prostě opravdu šílená ženská a ještě očividně líná! Vůbec se k Matějovi nehodila. Přitom Matěj byl pracovitý, hodný a nenáročný chlap.

A jak hezky se choval ke své malé Denise. Takového pohledat!

Neměl pořádně co jíst

Brzy jsme si v práci všimli, že jeho tradičním obědem byl chléb s máslem, sádlem, případně se salámem. „Proč ti žena neuvaří?“ ptala jsem. „Má moc práce,“ mávl rukou a bylo znát, že se o tom nechce bavit.

Opravdu jsem nechápala, jaké práce, když Danuše byla dosud doma, i když jejich Denisa už dávno chodila do školy. A bylo jasné, že do práce se nechystá. Matěj tedy nejen živil celou rodinu sám, ale také se oni i sám staral.

Začaly jsme mu s kolegyněmi nosit něco na přilepšenou. Také jsme se občas snažily mu nějak nenápadně a jemně domluvit, ale nechtěl se o svém manželství raději ani moc bavit.

Za odměnu za dobroty, kterými jsme jej rozmazlovali, nám i ve svém nabitém programu kdykoli pomohl. A protože byl zručný, dělal nám i jakéhosi „hodinového manžela“.

Musel spát na zemi

Když mi jednou opravoval kohoutek, najednou se mi svěřil, jak s ním jeho žena doma krutě zachází. Už roky prý spí na zemi. „Copak vy nemáte postel?“ ptala jsem se nechápavě. „Tam spí žena a s ní většinou malá Denda.

Už si na to tak zvykly a já prý chrápu!“ Nemohla jsem to pochopit! On spal na zemi v obýváku jako pes, zatímco jeho žena se rozvalovala v ložnici. Matěje měla zkrátka jen jako stroj na peníze a na práci. Netrávili spolu nikdy dokonce ani dovolené!

Ona si v létě jezdila k moři s dcerou za jeho peníze a Matěj makal. „Mně moře stejně nevyhovuje,“ odpovídal jakoby nezúčastněně, ale bylo vidět, jak vyčerpaný začíná být a že i jemu už to začíná přerůstat přes hlavu. Přesto si nikdy nijak nestěžoval. Všem nám ale začínalo být jasné, jak moc je tenhle chlap nešťastný.

Schovával si jídlo!

Když nám ve firmě začali vařit, Matěj začal na obědy také chodit. Vždy ale snědl jen polovinu porce a druhou půlku si balil do sáčku. „Vy jste si pořídili pejska?“ ptala jsem se překvapeně. „Ne.

Mně stačí jen půlka, tu druhou si schovávám na večeři.“ To mě úplně odrovnalo.

Z nadstandardního platu, který nosil domů, mu žena nejen neuvařila, ale starala se jen o sebe, utrácela za luxusní oblečení pro sebe a snad i pro dceru, obíhala všemožné zkrášlovací salóny, válela si šunky na zahrádce na lehátku a svého muže nutila jíst zbytky a spát na zemi.

Matěj chodil v jednom a tomtéž oblečení spoustu let a sám si nic nového nekoupil, zatímco jeho manželka na sobě rozhodně nešetřila. „Ty to nevidíš, že tě jen využívá?“ ptala jsem se ho jednou, když jsme rozebírali život.

Jen zakroutil hlavou a raději úplně změnil téma. Zřejmě se za to, jak ve svém manželství dopadl, styděl.

Uzrál ve mně plán!

Vše změnila až jedna smutná věc, která ale vše obrátila v dobré. Když mé milé sousedce Lence, která byla v Matějově věku, znenadání zemřel manžel, dostala jsem spásný nápad.

Lenka byla stále ještě pěkná a energická ženská, která byla zvyklá se o svého muže s láskou starat a náhlá samota ji skličovala. Hned mi blesklo hlavou, jak moc by se s Matějem k sobě hodili! Věděla jsem, že mají podobné zájmy.

Rozhodla jsem se tedy zahrát si na dohazovačku a dát ty dva dohromady. Jeho manželství dávno nefungovalo a se ženou intimně nežil mnoho let. S tím se mi jednou svěřil. Splnil svůj úkol tím, že s Danuší měli dceru, a tím o něj manželka přestala mít zájem.

Po čase se mi konečně podařilo zprostředkovat setkání. Bylo léto, Matějova žena byla s dcerou jako vždy u moře a on stejně jako jindy chodil do práce. Pozvala jsem tedy sousedku k rodičům na zahrádku, že si užijeme společného grilování. A pozvala jsem i Matěje.

Ti dva si moc rozuměli

Nebylo pochyb o tom, že by si má sousedka Lenka takového prima chlapa vážila. Po společném grilování jsem uspořádala ještě jeden výlet. Pak už jsem do jejich vztahu nemusela zasahovat. Myslím, že vedle Lenky Matěj konečně pochopil, jakou má cenu.

Lenka mu občas napekla buchty či bábovku a spřátelili se. Od přátelství byl jen krůček k lásce. Přesto trvalo ještě dlouho, než se mohl Matěj definitivně odstěhovat od zlé manželky.

Ta si totiž rychle uvědomila, že bez svého muže bude mít sice volnou ložnici i obývací pokoj, bude se ale muset začít starat. A to se jí rozhodně nechtělo! Naštěstí lásce se už nedalo poroučet.

Dnes žije Matěj s Lenkou v krásném vztahu a jsem ráda, že jsem dopomohla společné lásce dvou lidí a rozdělila vztah bez lásky, kde jeden jen využíval druhého.

Marta T. (57), Hradec Králové

Předchozí článek
reklama
Související články
26.5.2024
Kdo hledá prince z pohádky, neuspěje. Pokud žena nechce zůstat sama, je třeba přestat snít a navrátit se na pevnou zem. Připadala jsem si stará. Z dnešního pohledu jsem stará určitě nebyla, bylo mi čtyřiatřicet, ale vše nasvědčovalo tomu, že zůstanu na ocet. Další rok utekl jako voda a přišel zase máj, voněl šeříkem, jasmínem a kvetoucími třešňovými stromy a sliboval lásku, ale, jak jsem byla p
25.5.2024
Lhát se opravdu nemá. A to zřejmě ani v případě, kdy člověk chce druhým udělat radost ‒ jako já. I milosrdná lež se totiž může obrátit proti vám. Když jsem ve dvaceti odešla z domova, neměla jsem zrovna moc peněz. Ke své práci v kanceláři jsem si tedy našla ještě další brigády, abych si polepšila. Dělala jsem po večerech za barem. Moc jsem si chtěla tu práci udržet, tak jsem se hodně snažila
22.5.2024
Když jsem se vdávala, bylo mi dvacet. Sladkých dvacet? Netuším. Jen jsem tehdy spíš tušila, že to není to pravé. Vdávat jsem se musela, jak se říká. Čekala jsem miminko a sousedé by mě lynčovali, kdybych jim do vsi přivedla levobočka. S manželem jsme spolu byli 23 let, ovšem klapat to přestalo už po pěti letech. Začal pít, nesnažil se. Ale rozvést se? To by bylo to samé jako s tím levobočkem. T
20.5.2024
Dnes se se soukromými vysokými školami roztrhl pytel. Získat titul už není tak obtížné jako kdysi, kdy vysokou studovali opravdu jen ti nejnadanější. Když nejmladší kolegyně odcházela na mateřskou, sháněli jsme někoho na zástup. Jednou přišel vedoucí provozu s tím, že sehnal mladou a nadějnou zaměstnankyni. Dost nás to překvapilo, protože do personálních věcí se nikdy nepletl. „Je mladá, ještě
20.5.2024
Důvěřovala jsem mu a o jeho slovech nikdy nepochybovala. Nedůvěra se mě zmocnila až poté, co mi nalila jed do žil moje nejlepší kamarádka. O nějaké nevěře jsem vůbec nikdy nepřemýšlela. Ani o svojí, natož o manželově. Nebyl sebemenší důvod. Byl to takový můj méďa do nepohody. Moc krásy nepobral, ale o to víc jsem ho měla ráda. Byl takový retro Pěkně vypasené bříško, pleš začesaná trochou
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vaječné muffiny se sýrem
tisicereceptu.cz
Vaječné muffiny se sýrem
Hledáte inspiraci pro netradiční snídani? Připravte své rodině vejce, samozřejmě s pořádnou dávkou slaniny. Suroviny 10 plátků anglické slaniny 1 červená paprika 2 hrsti jarní cibulky 10 vaje
Rezidence pro jedenáct veteránů
rezidenceonline.cz
Rezidence pro jedenáct veteránů
Dům postavený v šedesátých letech minulého století prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dočkal se i velkorysého rozšíření. Nyní tahle moderní a elegantní rezidence, nacházející se v regionu Eastern Townships v kanadském Quebecu, nabízí komfort svým obyvatelům i reprezentativní prostor unikátní sbírce. Prvním záměrem majitelů, vášnivých sběratelů, bylo upravit stárnoucí nemovitost tak, aby v ní mohli parkovat
Povaha člověka podle barvy aury
nejsemsama.cz
Povaha člověka podle barvy aury
Podle aury jednoduše poznáte, zda je člověk uvnitř dobrý, nebo skrývá lži a tajemství! Stačí, když se zaměříte na to, co kolem dotyčného, kterého se snažíte přečíst, vidíte. Zvládne to i úplný laik. Aura se skládá ze sedmi vrstev: éterického těla, emocionálního, mentálního, astrálního, éterického negativního, karmického a andělského. Její barva vám o člověku řekne takřka všechno.
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
enigmaplus.cz
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
Ačkoliv titul nejslavnějšího jezerního monstra si pro sebe zabrala lochneska ze skotského jezera Loch Ness, v Kanadě k tomu rozhodně také mají co říci. V tamní provincii Britská Kolumbie se totiž nach
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
nasehvezdy.cz
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
Má snad Hollywood většího hřebce, než je Leonardo DiCaprio (49)? Ten všechny své partnerky obvykle opouští poté, co krásky dovrší 25 let, protože starší ženu vedle sebe nesnese. Že by to s jeho stáv
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
epochanacestach.cz
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
Karlovarský kraj, to nejsou jen světoznámé lázně na seznamu UNESCO. Jeho ráz utváří i bujná příroda, tajuplné podzemí a dechberoucí kulturní památky. Vydejte se s námi do historických měst, odkud můžete podnikat výlety za poznáním dalších magických míst. Cheb – po stopách středověkých kupců Ve městě Cheb najdete nevídanou koncentraci památek. Prohlédnete si unikátní komplex hrázděných
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
historyplus.cz
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
V tratolišti krve leží na „tenisovém dvorci“ v centru Říma 28. května 1606 bezvládné tělo. Patří mladému hejskovi Ranucciu Tomassonimu. O život ho na neobvyklém místě připravil známý malíř. Je pravda, že se umělec pokusil Tomassoniho před smrtí i vykastrovat? Potemnělé vězení v Andělském hradě v srdci Říma má nového „nájemníka“. Je jím Benvenuto Cellini, zřejmě nejzkaženější umělec
Stařenka rozřezala a spálila manžela
epochaplus.cz
Stařenka rozřezala a spálila manžela
Před justiční budovu přiveze taxík jakousi ženu. Když vystoupí, z obličeje jí mnoho vidět není. Na hlavě má šátek a tvář zakrytou rouškou. Co lze ale spatřit dobře, jsou potíže, které jí působí chůze. Z auta se dostane za pomoci příslušníků justiční stráže. To bude jistě oběť! Anebo ne? Na Českolipsku v severních Čechách mají
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
skutecnepribehy.cz
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
21stoleti.cz
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
Podle nové studie nástroj umělé inteligence nejvíce pomohl s kreativními úkoly. Naopak při analytičtější práci zaznamenal spoustu chyb. Když vloni na jaře začal profesor z Harvard Business School Kar