SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Otevřela jsem kolegovi oči a našla mu lásku!
Otevřela jsem kolegovi oči a našla mu lásku!

Když jsem poznala kolegu Matěje, okouzlil mě. Hned jsem zalitovala, že je o dvacet let starší a hlavně ženatý. A to jsem ještě netušila, jakou má doma megeru.

Před pár lety jsem dostala nabídku na povýšení v dobře se rozvíjející firmě a tak jsem opustila stávající práci a šla za kariérou. Kolektiv, který byl v této firmě především ženský a již sehraný mě nechtěl přijmout.

Musela jsem zatnout zuby a dokázat, že na to mám. Žila jsem v té době sama a tak jsem se doma neměla ani komu vyplakat na rameni. Velkou oporou mi v té době byl můj jediný kolega Matěj. Byl téměř o dvacet let starší než já.

reklama

Jako jediný muž mezi ženami byl velmi oblíbený a samozřejmě i patřičně obskakovaný. On ale ničeho nezneužíval. Ke kolegyním se choval jako pravý gentleman. A pomohl i mě.

Jeho vstřícné chování ke mně mi nakonec pomohlo překonat počáteční nepřátelskou náladu ve firmě a zapadnout do kolektivu. Nebýt velkého věkového rozdílu, kdo ví, jak by vše skončilo. Matěj byl pěkný a milý chlap a to se jen tak nevidí.

Jeho žena byla líná

Byl ale samozřejmě ženatý a měl dceru Denisu. S manželkou měli malou zahrádku hned vedle domku mých rodičů, takže jsme se vídali i tam a naše přátelství se prohlubovalo i mimo zaměstnání.

reklama

Čím dál méně jsem chápala, proč si vybral zrovna Danuši, tak se jeho žena jmenovala. Zatímco ona se před malou chatkou jen opalovala a krmila, on zatím dřel. Malá běhala kolem a dováděla. Pozor na ni dával ale výhradně on.

Nikdy jsem neviděla, že by se o ni její matka jakkoliv starala nebo že by snad Matějovi na zahradě nějak pomohla. Byla to namyšlená fúrie, která jen diktovala, přikazovala a kritizovala.

Také ji moc bavilo lakovat si nehty a celé hodiny byla schopna rozebírat nějaké blbiny s kamarádkami přes telefon. Prostě opravdu šílená ženská a ještě očividně líná! Vůbec se k Matějovi nehodila. Přitom Matěj byl pracovitý, hodný a nenáročný chlap.

A jak hezky se choval ke své malé Denise. Takového pohledat!

Neměl pořádně co jíst

Brzy jsme si v práci všimli, že jeho tradičním obědem byl chléb s máslem, sádlem, případně se salámem. „Proč ti žena neuvaří?“ ptala jsem. „Má moc práce,“ mávl rukou a bylo znát, že se o tom nechce bavit.

reklama

Opravdu jsem nechápala, jaké práce, když Danuše byla dosud doma, i když jejich Denisa už dávno chodila do školy. A bylo jasné, že do práce se nechystá. Matěj tedy nejen živil celou rodinu sám, ale také se oni i sám staral.

Začaly jsme mu s kolegyněmi nosit něco na přilepšenou. Také jsme se občas snažily mu nějak nenápadně a jemně domluvit, ale nechtěl se o svém manželství raději ani moc bavit.

Za odměnu za dobroty, kterými jsme jej rozmazlovali, nám i ve svém nabitém programu kdykoli pomohl. A protože byl zručný, dělal nám i jakéhosi „hodinového manžela“.

Musel spát na zemi

Když mi jednou opravoval kohoutek, najednou se mi svěřil, jak s ním jeho žena doma krutě zachází. Už roky prý spí na zemi. „Copak vy nemáte postel?“ ptala jsem se nechápavě. „Tam spí žena a s ní většinou malá Denda.

Už si na to tak zvykly a já prý chrápu!“ Nemohla jsem to pochopit! On spal na zemi v obýváku jako pes, zatímco jeho žena se rozvalovala v ložnici. Matěje měla zkrátka jen jako stroj na peníze a na práci. Netrávili spolu nikdy dokonce ani dovolené!

Ona si v létě jezdila k moři s dcerou za jeho peníze a Matěj makal. „Mně moře stejně nevyhovuje,“ odpovídal jakoby nezúčastněně, ale bylo vidět, jak vyčerpaný začíná být a že i jemu už to začíná přerůstat přes hlavu. Přesto si nikdy nijak nestěžoval. Všem nám ale začínalo být jasné, jak moc je tenhle chlap nešťastný.

Schovával si jídlo!

Když nám ve firmě začali vařit, Matěj začal na obědy také chodit. Vždy ale snědl jen polovinu porce a druhou půlku si balil do sáčku. „Vy jste si pořídili pejska?“ ptala jsem se překvapeně. „Ne.

Mně stačí jen půlka, tu druhou si schovávám na večeři.“ To mě úplně odrovnalo.

Z nadstandardního platu, který nosil domů, mu žena nejen neuvařila, ale starala se jen o sebe, utrácela za luxusní oblečení pro sebe a snad i pro dceru, obíhala všemožné zkrášlovací salóny, válela si šunky na zahrádce na lehátku a svého muže nutila jíst zbytky a spát na zemi.

Matěj chodil v jednom a tomtéž oblečení spoustu let a sám si nic nového nekoupil, zatímco jeho manželka na sobě rozhodně nešetřila. „Ty to nevidíš, že tě jen využívá?“ ptala jsem se ho jednou, když jsme rozebírali život.

Jen zakroutil hlavou a raději úplně změnil téma. Zřejmě se za to, jak ve svém manželství dopadl, styděl.

Uzrál ve mně plán!

Vše změnila až jedna smutná věc, která ale vše obrátila v dobré. Když mé milé sousedce Lence, která byla v Matějově věku, znenadání zemřel manžel, dostala jsem spásný nápad.

Lenka byla stále ještě pěkná a energická ženská, která byla zvyklá se o svého muže s láskou starat a náhlá samota ji skličovala. Hned mi blesklo hlavou, jak moc by se s Matějem k sobě hodili! Věděla jsem, že mají podobné zájmy.

Rozhodla jsem se tedy zahrát si na dohazovačku a dát ty dva dohromady. Jeho manželství dávno nefungovalo a se ženou intimně nežil mnoho let. S tím se mi jednou svěřil. Splnil svůj úkol tím, že s Danuší měli dceru, a tím o něj manželka přestala mít zájem.

Po čase se mi konečně podařilo zprostředkovat setkání. Bylo léto, Matějova žena byla s dcerou jako vždy u moře a on stejně jako jindy chodil do práce. Pozvala jsem tedy sousedku k rodičům na zahrádku, že si užijeme společného grilování. A pozvala jsem i Matěje.

Ti dva si moc rozuměli

Nebylo pochyb o tom, že by si má sousedka Lenka takového prima chlapa vážila. Po společném grilování jsem uspořádala ještě jeden výlet. Pak už jsem do jejich vztahu nemusela zasahovat. Myslím, že vedle Lenky Matěj konečně pochopil, jakou má cenu.

Lenka mu občas napekla buchty či bábovku a spřátelili se. Od přátelství byl jen krůček k lásce. Přesto trvalo ještě dlouho, než se mohl Matěj definitivně odstěhovat od zlé manželky.

Ta si totiž rychle uvědomila, že bez svého muže bude mít sice volnou ložnici i obývací pokoj, bude se ale muset začít starat. A to se jí rozhodně nechtělo! Naštěstí lásce se už nedalo poroučet.

Dnes žije Matěj s Lenkou v krásném vztahu a jsem ráda, že jsem dopomohla společné lásce dvou lidí a rozdělila vztah bez lásky, kde jeden jen využíval druhého.

Marta T. (57), Hradec Králové

Předchozí článek
reklama
Související články
23.3.2023
Žila jsem v tom domě krátce a neznala všechny nájemníky. Když jsem poznala paní sousedku, zdála se mi milá, jen trošku zmatená... Nastěhovala jsem se do bytu po babičce. Byl to krásný byt, ale zoufale volal po úklidu. Babi byla typický zástupce starší generace, skladovala vše, co už nepotřebovala, pro případ, že by se to mohlo někdy ještě hodit. A tak byl její byt plný starého haraburdí. A jak
19.3.2023
Nabrala jsem víc, než bych chtěla. Samotnou mě to trápí. Jsem v jednom kole, manžel mi nepomůže a teď mě zradila i kamarádka. Nikdy jsem nebyla žádná Twiggy, ale byla jsem pěkná ženská krev a mlíko. Nikdy jsem si se svojí postavou moc hlavu nelámala. Teď jsem ale vysloveně nešťastná. V přechodu jsem nabrala 20 kg a jsem tak teď vysloveně tlustá. A můj manžel, místo toho, aby mě podpořil, jako j
17.3.2023
Význam psychiky a jejího vlivu na naši fyzickou kondici je vážně neuvěřitelný. Dokáže bojovat i se zákeřným nepřítelem, jakým je vážná nemoc. Jakub přichází svižným krokem. Na zádech batůžek, oblečený je do sportovního a celý jen září. Už se zase scházíme na zahrádce naší oblíbené vinárničky a říkám si, jak obrovské štěstí mě potkalo. Vždyť ještě před rokem jsem byla psychicky i fyzicky úplně n
16.3.2023
Jela jsem z návštěvy od tety. Od ní jsem odcházela na poslední chvíli a jak jsem pospíchala, aby mi poslední spoj domů neujel, nastoupila jsem omylem do jiného vlaku. S tetičkou jsme se zapovídaly více než obvykle a než jsem se nadála, bylo na čase jít na nádraží. Měla jsem koupenou zpáteční jízdenku, takže jsem si to zamířila rovnou na nástupiště a naskočila do vlaku připraveného k odjezdu.
14.3.2023
Moje Pepina byla úžasná kamarádka a žádná druhá ji nemohla nahradit. Šanci ale dostal někdo docela jiný. Rexík se spokojeně rozvaluje na mojí pohovce a kouká po mně šibalskýma očima. Na ty mě doopravdy dostal. Mluvit sice tenhle psí šibal neumí, ale jeho oči to zvládnou za něho. Sedám si vedle něj a on mi pokládá hlavu do klína. Za chvíli nám v televizi začíná seriál. Ten už jsme s Pepinou nedo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Partner Melíškové odhalen?
nasehvezdy.cz
Partner Melíškové odhalen?
Sympatická herečka ze seriálů Podezření či Božena Klára Melíšková (51) nejenže před pár týdny získala Českého lva za nejlepší ženský výkon, ale nejspíš je i šťastně zamilovaná. Na předávání cen to
Udělali mi ze života peklo
skutecnepribehy.cz
Udělali mi ze života peklo
Vždy jsem si zakládala na dobrých sousedských vztazích. Už moje babička mi říkala, že je to důležité pro klidný život. Prudce jsem se posadila na posteli. „Co to bylo?“ Probudila mě totiž strašná rána. A teď přišla další a hrozný křik. Jejich hodinka Pak chvíli ticho. Vzápětí hysterický smích a neopakovatelná sprška velmi peprných nadávek. Podívala
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
nasehvezdy.cz
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
Dvě nevydařená manželství zpěvačce Avril Lavigne (38) nejspíš stačila. Více než dva roky byla šťastná po boku rappera Mod Suna (36), s nímž se vloni zasnoubila přímo pod Eiffelovkou. Jeden druhého
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
epochanacestach.cz
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
Barokní areál ve Slavkově u Brna se připravuje na další vlnu akcí a velkých koncertů. Zámek Slavkov – Austerlitz otevířel již tuto sobotu (25. března). Návštěvníky chce přilákat nejen na zvučná jmé
Přežil žralok megalodon do našich časů?
enigmaplus.cz
Přežil žralok megalodon do našich časů?
Naše planeta procházela mnoha epochami, kdy zuby cenil takřka celý svět. Jedním z nejstrašnějších predátorů, který kdy na Zemi žil, byl dozajista žralok megalodon. Jsme si však skutečně jistí, že vyhy
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
21stoleti.cz
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
Od vesmírného teleskopu Jamese Webba si vědci slibovali mnohé. A výkonný teleskop umístěný 1,5 milionu kilometrů od naší planety tyto naděje naplňuje. Nyní prozkoumal planetu, která se nachází v podst
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
epochaplus.cz
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
Krevní plazma je složka krve, která koluje v cévách každému z nás. Jde o velmi vzácnou tekutinu, jelikož obsahuje drahocenné plazmatické bílkoviny, jež každý den pomáhají statisícům nemocných zachráni