Domů     Snacha přivedla syna do vězení
Snacha přivedla syna do vězení

Dokud syn zahrnoval svoji ženu dárky a penězi, bylo jejich manželství spokojené. Potom už jejím nárokům nestačil a zadlužil se u několika pochybných firem. Skončil ve vězení!

Syn byl takové mouchy, snězte si mě. Nedokázal si dupnout, natož aby se stal hlavou rodiny! Snaše tahle vlastnost evidentně nevadila. Velela sama a běda tomu, kdo ji neposlechl! Byla takový malý generál v sukních.

Měřila sotva metr padesát a syn skoro dva metry. Přesto bylo na první pohled jasné, kdo je v rodině šéf a kdo poctivě plní zadané příkazy.

Našel si sexy plukovnici

Děti spolu naštěstí neměli. Mrzelo mě to, ale teď zpětně musím připustit, že to bylo velké štěstí! Snacha se k nějakému zakládání rodiny neměla. „Nejdřív si musíme trochu užít a potom našetřit na pěkný domek.

No, a samozřejmě auto a taky chalupu!“ nechala se slyšet a já málem šla do kolen. Manžel mě utěšoval, že to naše plukovnice, jak Adéle říkal, vůbec nemyslí tak zle.

„Říká to všechno s nadsázkou, aby tomu našemu bloudovi trochu zvedla adrenalin!“ ubezpečoval mě s úsměvem. Měl pro tu ženskou slabost. Velká prsa a oči jako trnky.

Když k tomu přičteme dlouhé blond vlasy, růžové nehty a řasy husté jako kartáče, není se co divit. Chlapi se za ní otáčeli! Vlastně jsem ani netušila, co na tom našem klukovi viděla, že mu dala přednost před všemi bohatšími i atraktivnějšími nápadníky.

„No prostě vašeho Mirouška miluji, to je jasné!“ smála se tím svým bezstarostným smíchem a já se vždycky, skoro nechtíc, musela přidat.

Přišel exekutor

Měla jsem jí i s těmi všemi chybami ráda! Její nároky ale byly čím dál větší. Syn se snažil, ale prostě vydělával méně, než to Adéle stačilo. Neustále si na něco stěžovala. „V létě letíme jen do Egypta, jako nějaké socky!“ povzdechla si a dodala:

„Už jsme měli začít stavět, ale ten váš Miroušek není schopen dát dohromady ani jistinu na hypotéku, “ stěžovala si. S manželem jsme jim dali spoustu peněz, ale ani to nestačilo. Snacha měla prostě pořád málo.

Náš syn si nestěžoval, ale já moc dobře viděla, že je utrápený. „Míro, co ti je, máš starosti?“ ptala jsem se starostlivě, ale on mě vždycky odbyl. Prý si vymýšlím a nic mi do toho není. Po pár měsících ale přece jen přiznal barvu. Přišel mě požádat o půjčku!

„Mami, neříkej nic tátovi. Hrozně jsme se zadlužili a nestíhám splácet. Přišel mi dopis od exekutora!“ svěřil se mi nešťastně a z kapsy vytáhnul jakýsi dopis.

Naše pomoc nestačila

Po jeho přečtení se mi zatmělo před očima. Míra dlužil půl milionu, ale s úroky skoro dvakrát víc! Vytloukal klín klínem, a aby mohl splácet první půjčku, vzal si druhou. A potom i třetí.

„To nemůžeš nikdy splatit,“ vydechla jsem zděšeně a nechápala, jak mohl být syn tak hloupý! Hned jsem v duchu počítala, kolik máme v hotovosti a kolik na vkladní knížce. Ani kdybychom dali synovi úplně vše, nebyla by to snad ani čtvrtina… „No právě.

Já věděl, že tolik nebudete mít. Jenže nemohl jsem jednat jinak. Tolik Adélu miluji! Jenže, ona se ode mě odstěhovala. Prý s takovým chudákem nechce mít nic společného!“ postesknul si syn. Tuhle novinku nám tajil už pár týdnů. Prý nás nechtěl zarmoutit!

Přes jeho protesty jsem všechno řekla manželovi. Nemohla jsem mu něco takového přece tajit. Vyslechl mě mlčky a potom se chytil za srdce.

Všichni jsme začali znovu

Infarkt naštěstí neměl, ale moc mu nechybělo! Byli jsme z těch hrozných zpráv úplně na dně. Prodali jsme dokonce i naši milovanou zahrádku, jen abychom synovi pomohli. Nestačilo to. Exekutor, a později i soud, byli nesmlouvaví. Syn skončil ve vězení!

Adéla se s ním rozvedla, jak jinak. Zůstal sám, se zlomeným srdcem a prázdnými kapsami. Půl roku jsme ho chodili navštěvovat. Půl roku jsem mu chystala balíčky a půl roku psala dlouhé dopisy. Manžel zestárnul snad o deset let.

Jeho krásné, stříbrem prokvetlé vlasy, mu úplně zbělaly. Já zhubla o deset kilo, což bylo na té šlamastice snad jediné pozitivní. Když syna po půl roce konečně pustili, začali jsme všichni znovu. Úplně od začátku!

Vrátila jsem se do práce, abych vydělala nějakou tu korunu na dluhy. Manžel začal podnikat v chovu akvarijních rybiček a syn si udělal řidičský průkaz na kamion. Toužil po samotě a dálkách.

I na vězení se dá nalézt něco dobrého

Kriminál nás změnil všechny, ale změny nám prospěly. Stali se z nás úplně jiní lidé! „Mami, našel jsem si přítelkyni,“ hlásil mi po návratu z jedné z cest radostně můj nesmělý syn. Trochu mi zatrnulo. Nebude ta jeho nová kopií té staré?

Nebude to opět nějaká nepovedená zlatokopka? Netrpělivě jsem čekala, až ji uvidím. Moje obavy byly zbytečné. Jeho novou partnerkou se mu stala o pár let starší paní. Hezká, skromná a rovnou s dvěma dětmi!

Získala jsem vytoužená vnoučata a brzy k nim přibude třetí. Moc se těším a manžel taky! Je to zvláštní, ale to vězení bylo vlastně tím nejlepším, co nás všechny mohlo potkat!

Dana J. (66), Žatec

Související články
20.7.2024
Byla jsem vymodleným dítětem. Rodiče se o mě díky tomu přehnaně báli. Museli mít o všem přehled. Dokonce jsem se díky nim málem nevdala! Rodiče měli vždycky až přehnanou potřebu mě chránit. Už ve školce máma vyváděla, když jsem domů přišla s nějakým škrábancem. Řešila s učitelkou, kdo mi to udělal a jaký k tomu měl důvod. Ve škole to bylo ještě horší. Až do sedmé třídy mě vozili do školy a větš
20.7.2024
Netoužila jsem po majetku ani drahých dovolených. Mým snem byla velká a soudržná rodina. Rodina, kde se budou mít všichni rádi a budou držet při sobě. Nakonec se mi sen splnil. Vlastně k tomu cíli byla ale dost klikatá cesta, což jsem ovšem netušila. Vdala jsem se brzy, ještě mi nebylo ani dvacet. Ale v dobách mého mládí to bylo celkem normální. Vždyť při maturitě byla skoro polovina mých spolu
19.7.2024
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou výukou jazyků, takže jsem musela dojíždět přes celé měs
17.7.2024
Nikdy bych už neudělala tu chybu, že bych dětem ručila. Málem jsme přišli o všechno. Zachránil nás v poslední chvíli přítel naší vnučky. Tatínek s maminkou se na našem domě hodně nadřeli. A stejně tak jsme museli přiložit ruku k dílu i my – jejich děti. Stále jsme dům přistavovali, zvelebovali a přikoupili i sousední pozemek, kde jsme postavili skleník, bazén a altánek. Pospolu Žili jsme
16.7.2024
Abych se mohla věnovat své kariéře, hlídaly mé jediné dítě obě babičky. Teď se mi vše vrací měrou vrchovatou. Mám už šest vnoučat! Když jsme se s Vojtou brali, bylo mi dvaatřicet a jemu o sedm let více. Oba jsme si zakládali na své kariéře, kterou jsme po vysoké pečlivě budovali. Do potomků jsme se nehrnuli a stále to odkládali – a to tak dlouho, až jsme se zmohli na jediné dítě. Bylo mi už tém
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,